Silvestrovská procházka 31.12.2011

Na nový rok jsme vyrazili s přáteli na procházku s našimi zlaťáčky. Procházku jsme si užili nejen my páníčci, ale i pesani. Bylo moc hezké počasí, probíhalo společné psí focení, konaly se velké psí honičky na poli a také došlo i na válení v blátě. Na fotky z výletu se můžete podívat zde....


Národní výstava Polsko Świebodzice, 3.12.2011

Tato výstava byla na pěkném místě, skvěle organizovaná. První se vystoval Rocky ve třídě dorostu. Do kruhu s námi nastoupila profesionální handlerka a zlatá medaile na sebe nedala dlouho čekat a byla předána právě této mladé slečně. Přestože jsme s přeteli měli pocit, že tam byl Rocky nejhezčí, tak jsme si odnesli medaili stříbrnou a VN2. Ale nevadí :-) Rocky se předvedl hezky a tak jsem spokojená, neboť to zatím vypadá, že výstavy mu nevadí a cítí se tam dobře.


Meggie měla premiéru ve třídě pracovní. Dopředu jsem věděla, že s námi bude v kruhu Růženka od Radky Štenclové, která si jela pro třetího CWC. Nepochybovala jsem tedy o její výhře a V2 mi udělalo opravdu upřímnou radost!!!

Mezinárodní výstava Praha, 5.11.2011

V sobotu 5.11.2011 jsme vyrazili na výstavu, kterou jsme konečně měli 15min od domu :-) To se nám opravdu často nestává a tak jsem se moc těšila. Bohužel jsem byla záhy velmi rozčarovaná a zklamaná. Organizačně absolutně nezvládnuto. Chaotické parkování, začínalo se vystavovat v kruzích, když ještě venku stále parkovali vystavovatelé se svými psy. Padající stoly uprostřed kruhů.... atd. Závěrem bylo nepochopitelné posuzování rozhodčích v obou kruzích. Z výstavy jsme tedy jeli velmi otrávení a zklamaní, naštěstí jsme to opravdu neměli daleko. Takže příště asi raději dál, ale radostněji :-)

                  Bonett Bride to Dorado Blanco - VN                                                Morgiana Misantos - VD3

CACT a vítěz zkoušek - Podzimní zkoušky Praha 9.10.2011

V neděli jsem vyrazila s Meggie do deštivého a studeného počasí na podzimní zkoušky Retriever klubu. Přihlášeno bylo 24 pejsků a mé největší přání bylo tyto zkoušky alespoň dokončit. Má nejobávanější disciplína "slidění s dohledávkou" byla až úplně poslední a od přátel, kteří už tuto disciplínu prošli v jiných skupinách jsem dostávala zprávy o příšerném a náročném terénu!

Naše skupina začala vlečkou srstnaté. Pršelo, byla zima a manžel mi jel pro další oblečení a rukavice. Já mezitím čekala, až přijdu na řadu. Ve vlečkách Meggie hodně věřím, takže jsem byla docela v klidu. Meggie nezklamala a obě vlečky, jak srstnaté, tak pernaté, zvládla s přehledem a jejím neskutečným nadšením pro tuto práci! Následující disciplíny jsme zvládaly bez problémů a došly jsme takto až k obávané poslední disciplíně slídění s dohledávkou.

Po shlédnutí terénu jsem se loučila se složením těchto zkoušek. Tráva sahala až do úrovně mého obličeje. Uprostřed terénu vedla vyšlapaná cestička, po které nesměl chodit pes, ale jen vůdce. Meggie musela zdolávat hustý vysoký terén a drala se směry, kam jsem ji posílala. Abych ji mohla poslat na druhou stranu, musela jsem ji vždy připískat k sobě, protože navigace rukou, na kterou jsme zvyklé, jsem využít nemohla, neboť jsme jedna na druhou vůbec neviděly. Ke konci slídění se tráva snižovala a terén byl pak hezky přístupný. Po výstřelu Meggie vyrazila na můj povel dopředu a došla rovnou ke kusu. A bylo to!!! Neuvěřitelné štěstí!!! Zkoušky jsme dokončili se samými 4.

Po návratu do "základny" jsem postupně zjišťovala, že hodně pejsků zkoušky vůbec nedokončilo a pokud ano, zdálo se, že nikdo nemá plný počet bodů. Na vyhlášení se čekalo dlouho, začalo až po 19hod. V tu dobu už bylo jasné, že nebude ani rozstřel a tudíž jsme se staly vítězem nejen skupiny zlatých retrieverů a získali titul CACT, ale také vítězem celých zkoušek :-)

Byl to přenádherný den a strašně moc Meggie gratuluji a děkuji!!! Ve svých 16ti měsících dokázala neskutečnou věc!

 

Jeden krátký výcvik našeho 4. měsíčního miminka Rockyho :-)

Páníček se ujal výcviku našeho malého psího miminka Rockyho a začali spolu zkoušet kromě základní poslušnosti také aportování. Rocky je takový malý medvídek a šetří silami, takže se naběhá páníček a Rocky se občas zapojí :-)

Tady pár fotek z jejich tréninku.

Klubová výstava Německo - Bernburg, 24.9.2011

V sobotu jsme s přáteli vyjeli na naši první klubovou výstavu v Německu. Meggie byla přihlášená do třídy mladých, neboť jsme chtěli zkusit k našemu dříve získanému CAJC z Německa přidat ještě jednoho...

A jak to tedy vše dopadlo? Ve třídě mladých bylo hlášeno 12 fen. Feny, které s námi byly v kruhu byly opravdu velmi kvalitní! Rozhodčí ze Španělska byl výborný. Meggie se krásně předvedla a vyběhala si v té velké konkurenci 3. místo!

Klubová výstava Oslavany, 18.9.2011

V neděli ráno jsme vyrazili z Brna přímo do Oslavan na klubovou výstavu.

Rocky nastoupil do kruhu štěňátek s dalšími sedmi pejsky, takže konkurence byla veliká! Vystavování zvládl s naprostým nadhledem a pohodovým přístupem a umístil se na krásném 2. místě. Měla jsem z něj velikou radost! :-)

Meggie nastoupila do kruhu v celkovém počtu 8 fen a vybojovala si 3. místo. Pan rozhodčí Aidan T McKiernan vypadal velmi přísně a rozdával VD jedno za druhým, takže jsem byla s hodnocením V3 moc spokojená :-)


Bonett Bride to Dorado Blanco, VN 2                                                   Morgiana Misantos, V3      

Národní výstava Brno, 17.9.2011

V sobotu jsme vyrazili po delší době na výstavu. Předtím jsme se hodně věnovali práci s Meggie a tak nebyl na výstavy čas a na trénování výstavního postoje už vůbec ne, takže jsme šli nepřipraveni rovnou na ostro :-) Do prvního výstavování se pustilo i naše miminko Rocky :-) Ten byl v kruhu úplně sám, takže to byl vlastně takový trénovací výstavní den! A jak to dopadlo? Oba byli strašně moc šikovní! :-)


Bonett Bride to Dorado Blanco, VN 1                                                 Morgiana Misantos, V3        

Podzimní zkoušky 10.9.2011 - Morgiana Misantos III. cena :-) 188/165 bodů

V sobotu jsme vyrazili do Újezdu u Berouna, kde jsme se zúčastnili podzimních zkoušek pořádaných OMS Beroun. Meggie jsem před zkouškami trénovala především na slídění s dohledávkou, neboť tato disciplína se nám právě při prvním pokusu o tyto zkoušky nepovedla.

Počasí bylo krásné, ale asi až moc :-) Bylo velké horko a všechny disciplíny se konaly uprostřed pole, kde nebyla možnost nikde se schovat. Hodně jsem Meggie polévala hlavu, aby se ozvěžila. Byla tam skvělá atmosféra, dobrá nálada a všichni byli moc přátelští. Hlavní rozhodčí naší skupiny byl Ing. Melion. Zkoušky jsme dokončili se samými 4 kromě přinášení kachny z hluboké vody, kterou mi Meggie položila na zem. Máme tedy ještě hodně co trénovat :-)

Výcvikový tábor Albeř 2011, 20.-27.8.2011

Koncem sprna jsme se opět zúčastnili výcvikového táboru v Albeři, kde vloni složil Cory úspěšně OVVR a Meggie přihlížela jako 3 měsíční štěňátko. Tentokrát se věci změnili, Cory na nás shlížel ze psího světa za duhovým mostem, Meggie se coby 15ti měsíční fena připravovala na podzimní zkoušky a naše miminko Rocky přihlíželo všemu dětí :-) Tábor byl samozřejmě naprosto úžasný! Byla skvělá zábava, skvělý program a cvičení pod vedením Evy Píchové bylo naprosto úžasné!!!

Skvěle se nám dařilo v závodu v rychlosti plavání (což jsem trošku u Meggie čekala, jak ji tak znám :-)), horší už to bylo v soutěži o Platošův pohár, kde Meggie mezi disciplínami spinkala, stráááášně unavená vstala vždy jen k vykonání určené disciplíny. Jednoho závodění se zúčastnila i moje 6ti letá dcerka Laila a holky si spolu vyběhaly kostičku...


A cvičení prvních vleček bylo také velmi úspěšné!

Mezinárodní výstava Augsburg Německo, 23.7.2011

V sobotu 23.7.2011 jsme vyrazili do Německa na mezinárodní výstavu. Počasí bylo strašné. V Čechách svítilo sluníčko a v Augsburgu příšerně lilo a naneštěstí jsme měli kruh zrovna venku. Byli jsme přihlášeni do třídy mladých, kde bylo celkem 6 fen. Meggie se nechtělo v tom dešti vůbec běhat a hlavně se jí nelíbil terén, kde byly velmi drobounké kamínky a bylo jí to nepříjemné. Rozhodčí ze Slovinska vypadal velmi přísně, ale nakonec nás umístil s hodnocením V3 :-)

Národní výstava Mladá Boleslav, 16.7.2011

Na tuto výstavu jsem se moc těšila, protože jel s námi Lavender Misantos - Matýsek, kterého jsme měli vystavit a já se nemohla dočkat :-) Matýsek šel na řadu brzy ve třídě mladých psů. Celkem jich nastoupilo sedm. A jak nám to šlo? Matýsek byl naprosto úžasný!!! Stál jako velký profesionál :-) Panu rozhodčímu se velmi líbil a tak se Matýskovi povedlo získat ocenění V2! Byli jsme všichni moc nadšení, a to jak my a naši přátelé na výstavě, tak i majitelé Míškovi doma u Karlových Varů. Níže fotečka Matýska z výstavy.

A jak dopadla Meginka? Meggie nastoupila ve třídě mladých, kde bylo celkem 10 fen. Z tohoto počtu byly fenky postupně posílány pryč z kruhu až jsme zůstaly v kruhu v počtu pěti fen. Z tohoto počtu jsme byly ale také nakonec při běhání též posláni pryč z kruhu s hodnocením Výborná :-)


LAVENDER MISANTOS - "Matýsek" 
MORGIANA MISTANTOS - "Meggie"

Lavender Misantos u nás na návštěvě :-)

Ve středu 13.7. k nám odpoledne dorazila vzáááácná a moc očekávaná návštěva. Kdo? Byl to Tonda Míšek s Matýskem (Lavender Misantos) :-) Tonda přivezl Matýska, abychom ho vzali v sobotu na výstavu do Mladé Boleslavy, kam jsme plánovali jet i s naší Meggie. Moc jsem se na Matýska těšila, protože jsem ho viděla už na OVVR a bylo vidět, že je to takový hodný miláček!

Trochu jsem se bála, jak zvládne Matýsek odloučení od své rodiny a smečky, ale od prvního dne mi přišlo, že se mu u nás zalíbilo. Chodili jsme s ním na procházky, cvičila jsem ho a zkoušeli jsme postoj na výstavu. Hned jsme si ho celá rodina oblíbili :-) Je to opavdu velmi rodinný pejsek! Přikládám pár fotek z Matýskových prázdnin u nás :-)

Náš nový člen smečky - Rocky

V sobotu 2.7. nastal velmi očekávaný den a my se s manželem vydali do Maďarska do chovatelské stanice Bonett Bride pro nového pejska. Cesta byla velmi náročná a dlouhá, ale na jejím konci čekala krásná medvědí kulička, což rozhodně stálo za to :-) Rocky zvládl cestu zpátky skvěle a první noc vůbec neplakal. Meggie je novým členem rodiny trochu zaskočená, ale určitě si brzy zvykne a vytvoří ničitelské psí komando :-)