PF 2014

  

23.12.2013 - Lára odjíždí do nového domova

Nastal den, kdy se musíme rozloučit s Lárou. Odjíždí necelých 70km daleko směrem ke Kolínu a budeme ji občas vídat na cvičáku, to jsem moc ráda :-)  Láry páníčci jsou úžasně milí a největší kamarádka Láry bude 9ti letá Barča :-)

Měj se krásně Láro!

 

16.12.2013 - Návštěva z Brna

V pondělí přijela vzácná návštěva z Brna :-) Na Láru se přijela podívat její "druhá babička" Hanka, majitelka Láry tatínka Árese Flore Vitae :-) Udělaly jsme pár fotek, tady jsou...

 

 

2.12.2013 - Lara roste jako z vody

Malé Láře (Brave Lady Dorado Blanco) už je šest týdnů. Je to pěkná rošťanda a je jí všude plno! Má sama pro sebe velký výběh, ale stejně tam moc není a lítá nám všude po domě. Je s ní opravdu velká legrace a je to velký miláček rodiny. To bude ale těžké loučení :-)

 

 

 

30.11. - 1.12.2013 - Výstava Nitra

Vyrazili jsme na víkendovou výstavu s Rockym do Nitry a takto to dopadlo:

sobota - 30.11.2013 - V2 res CAC
neděle - 01.12.2013 - V4

Hlavně jsme si užili krásný víkend a Rocky si trochu odpočinul od malé mučitelky Zarji :-)

 

 

 

28.10.2013 - Brook složila podzimní zkoušky

Brook složila se svou paničkou Naty podzimní zkoušky! Mám z nich velikánskou radost! Naty s Brook poctivně a pravidelně cvičí, je to její obrovská zásluha! Gratuluji vám holky!

 

 

 

 

21.10.2013 - Štěňátka jsou na světě

V pondělí se Meggie a Áresovi narodila tři krásná štěňátka, 2 kluci a 1 holčička. Více informací a podrobností naleznete v sekci "štěňátka" zde

 

 

 

14.10. - Porod se blíží

Uteklo to jako voda a Meggie dosáhla 58. březosti. Bříško má vyholené od pana veterináře, který nám řekl, že čekáme tři štěňátka. Bříško tedy nemá až tak veliké, i když to na té fotce zrovna nevypadá :-) Včera jsme smontovali porodní bednu a Meggie už si do ní hned lehá. Do porodu máme ještě pár dní, ale už hodně polehává a její aktivita se snížila na úroveň "vyčůrat a domů". Začínáme měřit teplotu a adrenalin stoupá.

  

 

15.9.2013 - Meggie čeká štěňátka

V neděli nám ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že Meggie a Ares budou mít štěňátka! Moc doufám, že vše půjde tak jak má a štěňátka se narodí v polovině října :-)

 

 

1.9.2013 - Rocky na SZVP 

Rocky dokončil vodní zkoušky pořádané Retriever klubem v Čelákovicích. Pád do II. ceny nám zajistilo "krásné" doslídění kachny na markingu :-) Nevadí. Měla jsem velikánskou radost, že se nám to povedlo i takto!

 

 

27.8.2013 - Nová goldení holčička Zarja

V úterý jsem se vydala do německého Lipska vyzvednout si nové miminko do naší smečky. Pochází ze známé ruské chovatelské stanice Volente Deo a říkáme jí Zarja nebo Zarinka. Do Lipska přijela výstavním autobusem z Moskvy, který dále mířil na evropskou výstavu do Švýcarska. Dvoudenní cestu zvládla opravdu skvěle a stala se oblíbenou členkou celého zájezdu :-) Po příjezdu domů si hned získala srdce nejen naší rodiny, ale také našeho Rockyho, který by si se Zarjou pořád rád hrál, ale protože je na ní opravdu moc velký, raději jejich hraní omezuji :-) Meggie z nové členky smečky zatím nadšená moc není a už tři dny jí úspěšně ignoruje. Věřím ale, že si ji brzy oblíbí i ona.

První fotky naší Zarji po příjezdu domů...

 

 

 

8/2013 - Away from Richmond Dorado Blanco - podzimní zkoušky

Ray složil podzimní zkoušky a umístil se na 2. místě z 18ti psů! Moc gratuluji :-)

 

 

20. 7.2013 - Meggie se stala šampionkou ČR

Rocky a Meggie byli přihlášení na mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavy. Věděla jsem, že je to pro Meggie letos poslední šance pro dokončení šampiona krásy ČR, neboť se už potom budeme připravovat na štěňátka, která plánujeme na podzim. K mému obrovskému štěstí se nám to povedlo a Meggie získala poslední CAC, který jsme potřebovali :-)

 

 

13.- 14.7.2013 - Meggie složila všestranné zkoušky a získala res.CACT a titul "U"

Meggie pokračovala dalším obrovským úspěchem hned po jednom týdnu! Pro mě vrchol všeho výcviku a trénovaní, jsou právě všestranné zkoušky! Těchto zkoušek jsem se zúčastnila úplně poprvé a plná napětí a očekávání! Některé disciplíny jsme absolvovali "načisto" opravdu poprvé, jako třeba "práce na barvě spárkaté zvěře".

Meggie zvládla tyto zkoušky perfektně! Z 22 bodovaných disciplín získala 19x čtyřku, 2x trojku a 1x dvojku. Tím si zasloužila titul res.CACT a celkově 5.místo VZPR! Jsem strašně šťastná, že se nám tyto zkoušky povedlo složit a navíc s takovým velkým úspěchem! Nebylo to vůbec lehké :-)

 

 

 
6.- 7.7.2013 - Meggie získala CACT + res.CACT na Středočeském Derby (PZ & SZVPR)

Úžasný víkend se super úspěchem naší Meggie! Dvoudenní Derby jsme začínali první den podzimními zkouškami, které šla Meggie čistě se samými 4! Byla opravdu fantastická a dělala mi holka samou radost! Druhý den derby jsme absolvovali vodní zkoušky, které nám také začaly výborně samými 4, ale setrvačnost těchto známek jsme opustili dohledávkou v rákosí, kdy jsme díky časovému limitu dostaly známku 3.

Díky shodě plného počtu bodů u PZ jsme šli do rozstřelu na kachně z hluboké vody s labradorem a tento rozstřel jsme vyhráli :-) Meggie se stala vítězkou PZ Derby, získala titul CACT z podzimních zkoušek, res CACT z vodních zkoušek a stala se 2.nejlepším psem celého víkendového Středočeského Derby :-)

Meggie, jsi úžasná!

 

 

1.7.2013 - Skvělé zprávy!!! Rockyho testy na PRCD - N/N

Dnes jsem dostala skvělou zprávu! Rockyho testy na PRCD gen jsou negativní! Mám velkou radost :-)

 

 
30.6.2013 - Zkoušky vodních prací

V neděli jsem vyrazila s Rockym na jeho první zkoušky. Vybrala jsem pro něj zkoušky z vodních prací, protože mu v těchto disciplínách hodně věřím, i když z jedné disciplíny jsem strach měla, a to bylo rákosí, které Rocky trénoval jen jednou na táboře ve Strmilově.

Bohužel se právě rákosí stalo naší osudnou disciplínou, kdy Rocky nedohledal kachnu v časovém limitu. Bohužel to byla zároveň první disciplína, takže náš boj skončil jen jsme začali. Rozhodčí byli ale moc fajn a nechali nás ostatní disciplíny dojít. Mé zklamání bylo o to větší, když ostatní disciplíny šel ve čtyřkách. Po ukončení zkoušek nám rozhodčí dovolili vrátit se na osudné místo a nechat ho dohledat kachnu znovu z cvičných důvodů a hele - povedlo se! Za 2 minuty. Ptám se sama sebe - to bylo jako schválně? :-D Nevadí, zkusíme to ještě jednou na dalších zkouškách :-)

 

 

 

15. - 23.6.2013 - Výcvikový tábor Strmilov

Nádherný týden s perfektním počasím a spoustou úžasných přátel, jsme strávili na výcvikovém táboře ve Strmilově! Meggie se připravovala na vyšší zkoušky, Rocky se učil vlečky. Největší radost jsem na táboře ale měla z Meggie dětiček, a to z Brook, která absolvovala na táboře OVVR levou zadní a z Raye, který má také neskutečné pracovní vlohy a chystá se na podzimní zkoušky.

Tady pár foteček z tábora, bylo těžké vybrat jich jen tak málo!

Meggie se svými šikovnými dětmi: Away from Richmond Dorado Blanco "Ray", Meggie, Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook"

 

Sourozenci Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook" a Away from Richmond Dorado Blanco "Ray"

 

Šikovná princezna: Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook"

 

 Velkej pesan a šikula: Away from Richmond Dorado Blanco "Ray"

 

Morgiana Misantos "Meggie"

  

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky"

 

 

 

22. - 23.6. DERBY ČR 2013

Pro Meggie velmi náročný víkend po velmi náročném týdnu!!! Zkoušky Derby ČR následovaly hned po našem týdenním pobytu na výcvikovém táboře ve Strmilově, kde nás celý týden sužovaly obrovská vedra a ani v noci se psům nespalo vůbec dobře. Meggie šla na zkoušky velmi unavená, ale i přesto zkoušky dokončila! Sice naše výkony měly velké rezervy a skončily jsme ve III.ceně, ale jsem i tak na Meggie pyšná!

Zkoušky byly úžasné, skvělá organizace, výborná atmosféra, příjemní rozhodčí, super tým! Terény nebyly až tak náročné, kromě čtverce v lese, ten byl doslova a do písmene "hustý" :-) A abych na zkoušky jen tak nezapomněla, tak si budu ještě asi dva týdny drbat pupeny po celém těle od komárů, kteří se tam ještě teď válí s nacpanýma břichama! Už se těším na další zkoušky, mám před sebou rovnou tři zkouškové víkendy, tohle se prostě na výstavách nezažije! :-) 

 

 

10.6.2013 - Rocky & Bibi

V pondělí nad ránem se Bibi, po dlouhém čekání, narodilo pět krásných štěňátek, 4 kluci a 1 holčička. Byla jsem se na Bibi pár hodin před porodem podívat a věřím, že je ráda, že už má vše za sebou :-) Držíme palečky, aby šlo vše jak má a Bibi i štěňátka byli v pořádku!

Tady pár foteček z 1. dne

 

 

 
4.6.2013 - Max záchranářem

Maxík má od začátku června nový domov. Stala se jím chovatelská stanice Krásná Lukrécia, jejíž úžasní a moc milí majitelé se věnují záchranařině. Se svými čtyřmi zlatými retrievery každý den trénují, udržují kondici a věnují se psí zábavě. Nyní se mezi ně přidal i Max a jsem přesvědčená o tom, že je to přesně to, co odpovídá jeho povaze a nabitému temperamentu. Dostávám samé skvělé zprávy o tom jak se Maxík má a tím se utvrzuji v tom, že to bylo správné rozhodnutí :-)

 

 

 

1.6.2013 - Klubová výstava RK - Konopiště

Velmi deštivou sobotu jsem strávila s Maxem a Rockym na klubové výstavě v nádherném prostředí okolí Konopiště. Bohužel počasí bylo opravdu strašné, pršelo velmi silně a trávník byl rozbahněný a nasáklý vodou. Všichni psi byli mokří a špinaví pár vteřin poté, co vešli do kruhu.

Začínala jsem s Maxem. Přihlásila jsem ho do mezitřídy, kde se umístil na 2. místě a získal titul res. CAC :-) Je to krásný výsledek a mám moc velkou radost :-)

 

Později jsem pokračovala s Rockym. Byl přihlášený do speciální klubové soutěže Šampion šampionů. V této soutěži startovalo celkem 27 retrieverů, kteří získali titul šampiona v letech 2006 až 2013. Stále nemohu popsat pocity štěstí z toho, že Rocky tuto soutěž vyhrál a získal titul Šampion šampionů RK 2013 a to volbou týmu úžasných britských rozhodčích. Jsem na Rockyho moc pyšná! Styl jakým se pohyboval a vystavoval byl jako sen, užívala jsem si jeho předvedení tak jako nikdy! :-)

 

Na této klubové výstavě dosáhla také výborného výsledku Meggie dcera Away from Brooklyn Dorado Blanco, která se ve třídě mladých, v obrovské konkurenci 22 fen, umístila na nádherném 2. místě! Naty, gratuluji, byly jste úžasné :-)

 

 

19.5.2013 - Světová výstava Maďarsko - Budapešť

Úžasné zážitky ze světové výstavy i z nádherného města Budapešť si budu pamatovat hodně dlouho. Děkuji Magdě, mé kamarádce, za skvělý víkend a podporu a děkuji Nikolett Ilyés a jejím rodičům za to, jak se o nás starali a připravili nám dechberoucí noční prohlídku Budapešti!

Vše ohledně výstavy bylo skvěle organizované a atmosféra u kruhů byla úžasná! S Rockym jsem nastoupila do třídy otevřené s celkovým počtem 37 psů. Rozhodčí Mr. Laurent Pichard (CH) nás posunul z této velké konkurence do první desítky, což považuji za ohromný úspěch a jsem stále moc šťastná! :-)

 

Odpoledne jsme nastoupili do soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu s dalšími potomky "Bonett Bride". V obrovské konkurenci asi 60 skupin jsme se probojovali mezi nejlepších šest! Byl to úžasný zážitek!

  

Gratuluji naší chovatelce Krisztině Suli k velkým úspěchům jejích odchovů na této světové výstavě a děkuji za úžasného psa jakým je Rocky!

 

 

4.5.2013 - Mezinárodní výstava Praha

V sobotu jsem vyrazila s Meggie a Rockym na výstavu do Prahy. Rozhodčího Petra Studeníka považuji za nejlepšího rozhodčího v ČR a musím říct, že se mi to opět potvrdilo, psi a feny, které vybíral byli opravdu nádherní!

Meggie nastoupila ve velké konkurenci ve třídě otevřené a z celkového počtu 12 fen se umístila na 3. místě :-) Měla jsem velkou radost! Ale ještě větší radost jsem měla z Rockyho, který se umístil na 1. místě, získal titul CAC a dokonce i res. CACIB :-) Rocky tak začal českého šampiona :-) Stejně tak i Meggie sestřička Clára, které jsme to moc přáli!

Morgiana Misantos "Meggie" - V3

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V1 CAC, res CACIB

 

27.4.2013 - Meggie a sestřička Clara

Sestřičky se poslední dobou vidí docela často a tak jsme jim musely s Léňou udělat i jednu společnou fotečku. Moc jim to tam oběma sluší :-) 

Vlevo Mallorca Misantos (Clara), vpravo Morgiana Misantos (Meggie)

 

 

27.4.2013 - Meggie odchovy na výstavě

Na konci dubna se Meggie krásné děti Brook a Benji zúčastnili výstavy a oba dopadli skvěle :-) Jejich maminka Meggie i já, jsme na ně moc pyšné a gratulujeme jak jim, tak jejich páníčkům za skvělou prezentaci!

Away from Brooklyn Dorado Blanco, Mezinárodní výstava Opole, Polsko, V4

Away from Manhattan Dorado Blanco, Pojizerská výstava, V2

 

28.4.2013 - Klubová výstava Humpolec

V neděli jsem po velkém úspěchu předchozího dne v Drážďanech ještě vytáhla Rockyho na klubovou výstavu do Humpolce. Měla jet se mnou i starší dcera Laila, která se měla zúčastnit odpolední soutěže Dítě a pes, ale bohužel byla nemocná a tak musela zůstat doma.

Poté co jsem na místě zaslechla, jak přísně rozhodčí posuzovali předchozí první den klubové výstavy, se mi toto potvrdilo na vlastní oči u tříd, které byly v kruhu před Rockym. Déčko nebylo nijak vyjímečné a vybíralo se do pořadí i z VD, neboť hodnocení Výborná dostávali méně než čtyři psi.

S Rockym jsem nastoupila do mezitřídy s celkovým počtem 9 psů. Posuzování bylo dlouhé, ale když jsme se dozvěděli, že máme známku výbornou, měla jsem velkou radost. Ještě větší radost přišla poté, co se pan rozhodčí rozhodl postavit nás k prvnímu místu! I když jsme nezískali s prvním místem žádný titul, stále si moc vážím toho, že jsme dosáhli takového výsledku :-)

Krásná fotka od Magdaleny Němcové z chovatelské stanice Touch of Heaven:

Bonett Bride to Dorado Blanco (Rocky) - V1

 

 
27.4.2013 - Mezinárodní výstava Německo - Drážďany

V sobotu jsem vyrazila na výstavu do Drážďan s Lenkou Formanovou, majitelkou Clárky (sestřičky naší Meggie) a s kamarádem. Nikdo z nás předem nečekal, s jakými výsledky budeme odjíždět :-) Paní rozhodčí jsem neznala a nevěděla jsem, co můžeme očekávat. O to větší bylo překvapení, když se Max, Rocky i Meggie umístili všichni na prvním místě a Max ještě přidal titul Junior BOB. Mám velkou radost :-)

Za fotky moc děkuji Juttě Wolf z chovatelské stanice Catch the Wind! :-)

Golden Countryside's Jewel General (Max) - 1x Anw. Dt. Jug.Ch.VDH, Junior BOB

Bonett Bride to Dorado Blanco (Rocky) - V1 Anw. D. Ch. VDH

 

 

 
13.4.2013 - III. Prokopův pohár

V sobotu jsme vyrazili zúčastnit se III. ročníku Prokopova poháru pořádaného Výcvikem retrieverů. Startovalo neuvěřitelných 53 psů rozdělených do čtyř skupin.

Max a Rocky startovali dopoledne ve třídě otevřené. Disciplíny byly čtyři a byly hodnoceny jako na WT, tedy každá disciplína s maximálním počtem bodů 20.  V této třídě startovalo 19 psů a umístili jsme se někde asi uprostřed :-) Rocky se umístil na 9. místě a Max na 11. Zde malá předstartovní fotodokumentace :-)

 

Odpoledne startovala třída TOP o počtu 18ti psů, mezi nimi i Meggie :-) Disciplín bylo pět, bylo tedy možné získat 100 bodů. Disciplíny byly náročnější, ale Meggie si s nimi poradila dobře, vlastně více než dobře :-) Umístila se totiž na 2. místě s celkovým počtem bodů 97!!!! Udělala mi velikou radost! Zde vítězné foto.

 

 

18.3.2013 - Velký úspěch Memphise ve Finsku

Dostala jsem úžasnou zprávu z Finska! Memphis podstoupil vyšetření očí na genetické vady a výsledek je "oči čisté". Mám velkou radost!!! :-)

Memphis také absolvoval svou první výstavu :-) Na začátku března se zúčastnil výstavy ve městě Kaarina. Memphis dostal od rozhodčí z Mrs. Gill Hare (UK) úžasný posudek a zasloužil si první místo :-) V soutěžích se pak stal Best Dog Puppy :-) Gratuluji Heidi!!!!

 

 
22. - 24.2.2013 - Nitra CACIB

Prodloužený víkend jsme strávili na výstavách v Nitře :-) Byl to docela náročený víkend, plný adrenalinu, napětí, radosti, štěstí..... zkrátka všeho! Největší radost nám udělala Meggie, která zde dokončila svého šampiona krásy Slovenska! Byla - a stále jsem - opravdu strašně šťastná! Neměli jsme poslední dobu lehké období v našem chovatelství, takže tento úspěch je ceněn mnohonásobně :-)

Na sobotní a nedělní výstavě jsem vystavovala také Rockyho a Maxe. Maxík se umístil na 3. a 4. místě. Rocky oba dny na druhém místě s titulem res. CAC :-) Oba dny měl ve svém kruhu velkou konkurenci od pejska, který si odnesl jak CACIB, tak BOB :-) Nebudu říkat, že jsme měli smůlu mít zrovna tohoto psa v naší třídě, protože ti lepší a úspěšnější jsou tu přece proto, aby nás to motivovalo dál je příště porazit :-)

Na výstavě se mnou byla také Meggie sestřička Clara, která měla krásné posudky a stejně jako Maxík se umístila na 3. a 4. místě.

A v neposlední řadě je tu úspěch Meggie dcerky Brook! Obrovská radost moje a její paničky z prvního místa v obou dnech nám zajistila, že jsme se z tohoto náročného víkendu všichni vraceli s úsměvem :-)

 

A zde jedna vítězná koláž :-) Více fotografií v sekci "výstavy 2013"
 

 
8.2.2013 - Rocky už je táta :-)

V pátek 8.2. se v Maďarsku narodili Rockymu a Blonde dva krásní kluci. Držíme palečky mamince i štěňátkům, aby vše šlo jak má :-)

 

 

6.2.2013 - Majda byla nakryta naším Rockym

Ve středu byla Majda nakryta naším Rockym. Rockymu se Majda moc líbila, on jí teda vůbec :-D Každopádně budeme moc držet palečky, aby Majda měla krásná zdravá štěňátka a splnil se sen její paničky :-)

 
2. - 3.2.2013 - dvoudenní výstava DUOCACIB Brno

Jeden z dalších víkendu, který jsme strávili na výstavě :-) Mám velkou radost hlavně z výstavních úspěchů našich odchovů a děkuji páníčkům za jejich úžasnou prezentaci! Bylo hezké vidět ty naše miminka takhle pohromadě!

Výsledky našich psů a také odchovů vypadaly takto:

Morgiana Misantos - sobota V4 (ze 7 fen), neděle V2, res CAC (z 8 fen)


Bonett Bride to Dorado Blanco - sobota VD, neděle V (někdy to VD přijít muselo :-) )


Golden Countryside's Jewel General - neděle V4 (z 10ti psů)

 


Away from Sophia Dorado Blanco - neděle VN3 (z 10ti fen)

 

Výsledky našich odchovů ve třídách dorostu byly výborné :-)

Away from Atlanta Dorado Blanco "Týna", sobota VN3 (ze 6ti fen), neděle VN (Týnka odcházela jako pátá z úžšího výběru - celkem 10 fen)

Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook", sobota VN4 (ze 6ti fen), neděle VN (celkem 10 fen)

Away from Manhattan Dorado Blanco "Benji", neděle VN 

Away from Portland Dorado Blanco "Andy", sobota VN

Away from Richmond Dorado Blanco "Ray", sobota VN3 (z 5ti psů), neděle VN1 (ze 7 psů)

 

A jedna rodinná fotka ze sobotní výstavy.... škoda, že už byli Týnka a Ray pryč, mohli tam být také. Příště :-)

 zleva Sofi, Meggie, Brook a Benji :-)

 

 

19.1.2013 - Procházka na sněhu

V sobotu jsme vyrazili na procházku na zasněžené pole a šel s námi i Sofinky bráška Andy. Moc jsme si to užili :-) Tady je pár fotek....

sourozenci Sofinka a Andy

Copak to tam ta Meggie pozoruje?

 

18.1.2013 - Rocky a jeho potomci

 

Zaktualizovala jsem stránku "odchovy po našich psech". Brzy by se měli narodit Rockyho první potomoci a brzy plánujeme další krytí :-) Odkaz na stránku je ZDE 

 

 

15.1.2013 - Sofinka cvičí :-)

V lednu napadla krásná sněhová peřina, tak jsem vytáhla smečku na pole, aby se vylítali :-) Sofince jsem vzala na trénování bažanta a je to holka šikovná po mamince, bez váhání čapne a běží ke mě :-) Mám z ní radost!

Sofinka aportuje: