Novinky 2014 

 

 

 

28.12.2014 - Silvestrovské cvičení v Lipníku

Pár dní před koncem roku jsem se zúčastnila novoročního cvičení. Rockyho a Zarju beru pořád někam na výstavy a tak jsem tentokrát vzala Sofinku a Meggie, aby jim to nebylo líto :-)

Moc jsme si to užily, i když byl opravdu velký mráz! Sofince a Meggie se určitě nejvíc líbila disciplína aport rohlíku, kdy mi z něj nepřinesly ani drobek :-D Ostatní disciplíny nám šly už lépe :-) Těšíme se na další akce Výcviku retrieverů v novém roce 2015 :-)

 

 

27.12.2014 - Vánoční procházka Veltruským parkem

Skvělou procházku jsem si užila s kamarádkou Magdou ve Veltruském parku. Bylo - 15 stupňů, ale stejně to byla parádní procházka jak pro nás, tak pro celou smečku :-)


 

13.12.2014 - Tříměsíční Coca-Cola na soutěži

Coca-Cola alias Conie se se svou úžasnou paničkou Adélkou zúčastnila místní soutěže pro pejsky. Nastoupila ve třídě juniorů, která byla určena pro psy do 10ti měsíců. Connie se coby nejmladší účastník umístila na fantastickém třetím místě z celkového počtu 12 juniorů! Jsme s maminkou Sofinkou na Connie moc pyšné! :-)

 

 

7.12.2014 - Zarja získala CWC v Polsku

Chci tímto moc poděkovat své kamarádce Magdě za to, že se postarala o mou Zarinku a úžasně ji předvedla na výstavě v Polských Swiebodzicích. Zarja zvítězila v mezitřídě a získala titul CWC. Mám velikánskou radost :-)

 

 

6.12.2014 - Jessica a Rocky mají pět štěňátek

Jessice z Dražovského hájku se narodily 4 fenečky a 1 pejsek, byli to pěkní buřtíci, 465g nejmenší a 554g největší :-) Jessica je v pořádku, všechna štěňátka krasně baští a mají se k světu! Více informací na www.kalipe.cz

A tady dvě fotečky z porodní bedýnky :-)

 

29. - 30.11.2014 - DUOCACIB Nitra - Slovensko

Tento víkend jsem strávila na slovenské výstavě v Nitře. Jela se mnou Zarja, kterou jsem přihlásila po oba dny do mezitřídy. V sobotu posuzovala rozhodčí ze Švýcarska - Märki Casanova Beatrix, v neděli česká rozhodčí Zdenka Jílková. Oba dva dny jsme získaly známku výborna a třetí místo.

Mrzí mě, že organizátoři mezinárodní výstavy šetří peníze a přestože poplatky byly standardní, šetřili na rozdhodčích. Tudíž se stalo, že naše rozhodčí po oba dva dny posuzovaly více než 100 psů a nedostali jsme tím pádem nikdo ani posudek. A specielně sobotní posuzování bylo opravdu nezapomenutelné, posouzení mezitřídy o pěti fenách trvalo asi dvě minuty. Je to opravdu ostuda. Rozhodla jsem se proto lednovou Nitru úplně vypustit, přestože tam bude posuzovat náš nejlepší český rozhodčí pan Studeník. Nikam nepojedeme a raději strávím víkend s dětmi.

Zde fotka z výstavy, za kterou děkuji mé věrné fotografce Magdě Němcové :-)

 

16.11.2014 - Návštěva u Rockyho štěňátek v CHS Z Velké pevnosti

Byla jsem se podívat také na štěňátka Rockyho a Kayly. Moc jsem si to s těmi krásnými kuličkami užila, přivezla jsem jim plyšáky a byli opravdu nadšení :-) Udělala jsem pár fotek:

 

14.11.2014 - Návštěva u Rockyho štěňátek v Pražském klenotu

V pátek jsem navštívila chovatelskou stanici Pražský klenot, kde mají 11 krásných štěňátek po našem Rockym. Musím říct, že mě štěňátka uchvátila. Na to, že jich bylo tolik, jsou to opravdu velká, mohutná štěňátka s velkými krásnými hlavičkami! Dorotka a Rocky si opravdu velmi sedli a štěňátka jsou překrásná! Obdivuji Naďu, jak zvládá tolik štěňátek se svým těhotenským bříškem!

Sice jsme byli na návštěvě jen malou chvilku, ale stihla jsem udělat alespoň pár fotek těch úžasných kuliček:

 

10.11.2014 - Jessica z Dražovského hájku je březí

Mám velikou radost :-) Dnes jsem dostala zprávu, že tato krásná fenečka je březí, otcem štěňátek je Rocky a narodit by se měla první týden v prosinci. Moc držíme palečky :-)

 

9.11.2014 - Rockyho a Chanely krásní potomci

Krásné fotky Rockyho a Chanely dětiček :-)

Rhapsody Misantos "Riky" s Rockym

 

Ravel Misantos "Harry"

 

Ruby Misantos

 

1.-2.11.2014 - DUOCACIB Praha

Úžasný víkend jsem strávila v Praze se Zarjou a Rockym.

V sobotu nám přišly fandit i moje dcerky Sabrinka a Laila :-) To se vystavovala jen Zarja, protože Rocky byl hlášený jen na neděli. A jejich držení palečků nám pomohlo se Zarjou vyhrát mezitřídu a získat tak náš první titul CAC :-) Měla jsem obrovskou radost!

Zarja v mezitřídě, V1 CAC

 

V neděli se vystavovala Zarja i Rocky pod velmi přísným rozhodčím Hansem Rosenbergem ze Švédska. Pan rozhodčí VD rozhodně nešetřil a vyjímkou nebylo ani VD1. Čím ale opravdu velmi šetřil, byly tituly! K mé obrovské radosti, jeden z mála titulů, které udělil, putoval právě Rockymu! Vyhrál ve třídě šampionů a následně získal i titul CACIB. Zarja se panu rozhodčímu také velmi líbila a udělal mi velkou radost, když pochválil styl, jakým ji vystavuji! :-) Vybojovaly jsme si druhé místo a titul res CAC :-) Nádherné výsledky!!!! Jsem šťastná!

 

Rocky ve třídě šampionů, V1 CAC + CACIB

 

Zarja v mezitřídě, V2 res CAC

 

28.10.2014 - Caramellka má nové páníčky

Caramellka u nás doma strávila necelý týden, když ji vrátili její původní páníčci. Dnes si pro ni přijela jedna úžasná rodina, kde jednoho zlaťáčka už vychovali, ale bohužel v létě odešel ve věku 13 let za duhový most. Caramellka dostala nové jméno: Megi (po babičce). Do budoucna by se s ní chtěla její nová panička věnovat canisterapii, což mám velkou radost :-)

A tady na fotce s nejmladší členkou své nové rodiny :-)

 
26.10.2014 - Evropská výstava 2014 v Brně

Máme za sebou úžasný víkend! Prodloužený víkend jsme zahájili na krásném zámku v Lednici, tam jsme se s mojí maminkou, Zarjou a Rockym ubytovali v penzionu u Zámku a připojili se k výpravě z Moskvy, kde byla také Ekaterina Moshkovskaya, chovatelka Zarji. Nádherná procházka zámeckým parkem, setkání se spoustou úžasných lidí, fandění na sobotní národní výstavě, účast na nedělní evropské výstavě.... zkrátka jsme si to všichni moc užili!

Zarja se vystavovala v mezitřídě, kde bylo přihlášeno 25 fen. Získaly jsme hodnocení výborná.
Rocky se vystavoval ve velmi silné konkurenci třídy šampionů, kde bylo hlášeno 23 psů. Dostali jsme se do užšího výběru top deset, ale do pořadí jsme se nedostali.

Velikou radost jsem měla, když BOB Evropské výstavy získal opravdu v obrovské konkurenci nádherných psů Zarji tatínek Ashbury Highlander! Moc gratuluji Tatjana Sokolova!!!! :-)

A tady fotky z víkendu..... Lednice, Brno a fotky jen tak mimo výstavní kruh :-)

 

 

 

 

23.10.2014 - Caramella Dorado Blanco hledá nové páníčky

Ve čtvrtek se nám vrátila Caramellka. Je to úžasná fenečka, je naprosto pohodová, nic neřeší a všude je jí plno :-) Maminka Sofinka ji poznala a Caramellka poznala ji. Nádherně si spolu hrají a musím říct, že je opravdu krásné se na ně dívat :-) Věřím, že se nám brzy podaří najít nový domov!

Caramellka se narodila 17.8.2014. Více informací o vrhu "C" naleznete zde

 

21.10.2014 - Brave Lady Dorado Blanco Lára slaví narozeniny

Láruško, přeji ti všechno nejlepší k tvým prvním narozeninám, hodně zdraví a spoustu šťastných chvil se svými paníčky :-)

 

 

15.10.2014 - Fotky štěňátek z nových domovů

Chodí mi fotečky štěňátek z vrhu C z nových domovů a mám z nich velikou radost :-) Tady je pár z nich:

 

Carte D'Or - Benny

 

Coca-Cola - Connie

 

Cornflakes - Cony

 

Cornetto - Corni

 

Cranberry - Ebi

 

 

 

9.10.2014 - Rockymu a Máje se narodilo 9 štěňátek

Další miminka se narodila Máje - Kayla Gold Rebecca - moc gratuluji :-) !! Narodilo se sedm kluků a dvě holčičky. I když byla Mája po porodu hodně unavená, tak teď už hezky baští a hezky se o štěňátka stará. Všechna pijí mlíčko a tak držíme palce, ať krásně rostou a Máje posílám hodně sil :-)

 

9.10.2014 - Cous-cous alias Charlie přijel na návštěvu

Měli jsme obrovskou radost z návštěvy Cous-couse! Jeho nové jméno je Charlie a neuvěřitelně mu sedí! :-) Za těch pár dní se změnil, vyrostl, zmohutněl, zkrásněl.... no prostě jsme byli nadšení! :-) Charlie bydlí asi 20km daleko a určitě ho brzy uvidíme znovu. Tady pár fotek z návštěvy....


 

5.10.2014 - Rockymu a Dorotce se narodilo 11 štěňátek

Dorotka Pražský klenot porodila v neděli 5.10. jedenáct krásných štěňátek. Narodilo se 6 holčiček a 5 kluků. Všichni se mají k světu a Dorotka je v pořádku a hezky se o štěňátka stará :-) Moc gratuluji chovatelce Nadě, přeji hodně mlíčka a posílám hodně sil :-)

 

6.10.2014 - Štěňátka jsou v nových domovech

Máme za sebou moc smutné loučení se štěňátky. Všechna štěňátka odjela se svými novými páníčky. Doma zavládlo ticho a takové zvláštní prázdno. Budeme si muset zvyknout. Snad to půjde rychle.

Tady ještě pár fotek když byla štěňátka všechna pohromadě

 

 

15.9.2014 - Rocky a Kayla čekají štěňátka

Březost nám potvrdila i Kayla Gold Rebecca, fenka s nazlátlým kožíškem a silnou kostrou. Štěňátka by se měla narodit druhý týden v říjnu. Držíme palce :-)

Tady jedna fotka ze které je vidět, jak se k sobě hodí :-D

                              Kayla                                                                                 Rocky

 

 

13.9.2014 - Štěňátka jsou poprvé venku

Sofinky a Irbyho štěňátka už budou mít zítra 4 týdny. Letí to! Zkusili jsme poprvé pobyt venku, ještě ale raději jen na chvíli. Některým se to líbilo, jiným vůbec a tak kňučeli a byly strašně nešťastní :-) Když bude hezké počasí, zkusíme to brzy znovu a určitě se to brzy otočí... budou chtít být venku a ne doma!

Štěňátka už přikrmuji granulkami a také kašičkou. Mají už pořádné zoubky a Sofinka už před nimi utíká. Také jsem všem znovu ostříhala drápky a zítra nás čeká druhé odčervení.

Někteří pejsci jsou ještě volní....

 

30.8.2014 - Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Hned po táboře jsem vyrazila s Rockym na výstavu do Mladé Boleslavi. Bohužel byl Rocky úplně bez srsti a rozhodčí Bruno Faq to samozřejmě zmínil i při svém posuzování. Říkal, že je Rocky krásný pes, ale bohužel ho nemůže posoudit lépe vzhledem k jeho výstavní kondici, čemuž naprost rozumím. Nevadí, jsem ráda, že jsem viděla posuzování tak prestižního rozhodčího! Na výstavě jsem také vystavovala čtyři psy kamarádce Magdě Němcové a dopadli jsme všichni výborně, moc jsem si výstavu užila :-)

 

29.8.2014 - Zarja složila OVVR

Užili jsme si skvělých pět dní na výcvikovém táboře ve Strmilově! Měly jsme dámskou jízdu - já s dětmi a Zarja s Meggie. Rocky zůstal doma se Sofinkou a dával s ní pozor na štěňátka :-) I když počasí nám nepřálo, Zarja a Meggie cvičily s nadšením a moc si to užívaly :-) Zarja na závěr tábora složila zkoušky OVVR a udělala mi velkou radost :-) Už se těším na další tábor!

Tady pár fotek....

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja"

 

Morgiana Misantos "U" - Meggie

 

25.8.2014 - Rocky a Dorotka čekají štěňátka

Dostala jsem výbornou zprávu od chovatelky Nadi! Nádherná fena Dorotka Pražský Klenot je březí :-) Štěňátka by se měla narodit na začátku října. Už se na ně moc těším a držím palce, ať vše klape! :-)

Dorotka Pražský klenot

 

16.8.2014 - Brook získala další výstavní titul CWC!

Nechápu jak to holky stíhají, ale dokáží sklízet jeden víkend úspěchy na pracovních zkouškách a další víkend vyhrají na výstavě :-) Brook získala svůj druhý titul CWC a tak jí chybí ještě jeden do získání titulu šampion krásy Polska! Holky, jste neskutečně!!! Moc gratuluji :-)

 

 


17.8.2014 - Vrh "C" je na světě :-)

V neděli se nám narodil vrh "C" od Sofinky a Irbyho (Away from Sophia Dorado Blanco & Egoiste du Bois de la Rayere).

Během porodu se narodilo deset štěňátek, sedm kluků a tři holčičky. Při porodu to ale nezvládl jeden chlapeček a o den později jsme přišli ještě o jednoho, který se při porodu moc nalokal plodové vody. Sofinka zvládala porod výborně! Byla strašně statečná! Při porodu mi pomáhala kamarádka Magda Němcová, které jsem za to opravdu vděčná, protože jsme měly hodně nelehkých situací a díky ní jsme je zvládly výborně!

Sofinka je skvělá máma! O štěňátka se krásně stará a nechce se od nich vůbec hnout. Musím ji v bedýnce vzít na vodítko, abych ji vůbec dostala ven. Myslím ale, že se to brzy změní a bude ráda, že si od nich někdy odpočine. Více informací k tomu jak probíhal porod, o váhách štěňátek a jejich jménech se dozvíte v sekci "štěňata"

 

8. - 16.8.2014 - Lára u nás na prázdninách

Láry paníčci odjeli na dovolenou a tak přijela k nám na prázdniny. Moc se jí u nás líbilo a byla nadšená, že tu objevila stejně šíleného psa, jako je ona sama.... Zarju :-) Okamžitě se s z nich staly skvělé kamarádky a Lára neměla na nějaké stýskání ani čas. Tady pár fotek z jejího pobytu u nás...

 

 

 

16.8.2014 - Porod už se blíží

Sofince klesla teplota a dnes ráno už nejedla. Je nervózní a nemůže spát. Myslím, že už se brzy dočkáme miminek. Nervozita stoupá a doufám, že bude vše v pořádku!

Tady na fotkách před týdnem, kdy se ohřívala na sluníčku, jak je její oblibou :-)


 

 

 

2.-3.8.2014 - Brook na lesních a podzimních zkouškách

Brook perfektně pracovala na dalších zkouškách!

Dne 2.8. se zúčastnila se svou paničkou Naty PZ v Příboru pod záštitou RK a získaly titul res CACT. Druhý den, 3.8.m se Brook poprvé zúčastnila lesních zkoušek a vedla si výborně! V šíleném horku šla celé zkoušky v samých 4-kách až na barvu, která ji posunula do II. ceny. V takovém vedru mají holky můj velký obdiv! Brook je ve svých dvou letech neskutečně šikovná a předvádí úžasné výkony, což je velká zásluha její paničky! Holky máte můj obdiv! Gratuluji!

 

 

20.7.2014 - Chanela a Rocky mají štěňátka

V chovatelské stanici Misantos se narodilo osm krásných štěňátek! Sedm kluků a jedna holčička :-) Maminka Chanelka se má dobře, vzorně o štěňátka pečuje. Holčička vážila 380g a kluci od 420 do 540g, takže pořádní chlapíci. Už mají dokonce i jména: holčička je Ruby a kluci jsou Rocky (prvorozený po tatínkovi :-)), Reebok, Ravel, Rainbow, Rhapsody, Ricky-Ticky-Tavi a Ringo Star.

Ohledně rezervace štěňátek volejte do naší chovatelské stanice nebo do Misantosu - www.misantos.cz.

A tady fotečka z porodní bedýnky


 

 

 

 

13.7.2014 - Brook na vodních zkouškách

Brook a její panička vyrazily na další zkoušky. Tentokrát to byly vodní zkoušky pořádané KCHLS ve Švábenicích a dařilo se jim opět výborně! Brook dokončila zkoušky v I.ceně s počtem 132b/136b.

Moc vám holky gratuluji a mám obrovskou radost, že jste spolu taková úžasná sehraná dvojka!!!


 

 

13.7.2014 - Vrh "C"

V neděli k nám přijela Zdeňka Svoreňová s ultrazvukem. Sofinka moc nemusí veterináře a v čekárně se jí nelíbí, tak jsem ji nechtěla stresovat a Zdeňka byla tak hodná a přijela. Ultrazvuk jsme udělaly v klidu v obýváku a Sofinka byla v pohodě :-) Sofinka má v bříšku několik štěňátek a tak se máme v polovině srpna na co těšit :-) Zdeni děkuji!


 

 

 

2.7.2014 - Rockymu a Tequilce se narodilo 7 štěňátek :-)

Ve středu se narodilo Rockymu a Tequilce sedm krásných štěňátek. Čtyři holčičky a tři kluci. Jejich kožíšky jsou smetanové až zlaté. Krásné papají a maminka se o ně hezky stará. Až povyrostou, pojedeme se na ně podívat!

 

 

 

 

28. - 29.6.2014 - DERBY 2014

Máme za sebou úžasný víkend strávený na DERBY ČR 2014 Stříbřec, kam jsme se již podruhé za sebou nominovali. Meggie se strašně těšila na výlet a to netušila, kolik tam bude pro ní zábavy! :-) Ona tu práci prostě miluje!

První den jsme začínaly disciplínami v lese, kde je velmi proslulý a obávaný čtverec v lese. Ano, i nám se stal osudný v loňském roce, kdy se Meggie podařilo dohledat pouze jeden kus srstnaté a spadly jsme tehdy do III.ceny. Byla jsem velmi napnutá a plná očekávání, jaký pokrok se nám za rok podařilo udělat a zda tentokrát "prolomíme ledy" a dva kusy budou! Nastupovaly jsme s Meggie na disciplínu jako čtvrtí s číslem losu 10. Před námi nikdo nedohledal a přinesli pouze jeden kus. Nervozita stoupala. Přicházím k místu, které si velmi dobře pamatuji.... pes mizí v husté houštině, nelze jakkoli ovládat a navigovat, neboť nemám tušení kde je. Vím, že pár metrů uvnitř houští je pro psy velmi lákavé brouzdaliště vody. Slyším praskání větví a po nějaké doby už ani to. Mlčím a čekám. Meggie se vrací s králíkem v mordě a vím, že je stále dost času na dohledání druhého kusu. Přemisťuji se a vysílám opět do houštin. Meggie se vrací a nic nenese.... poprvé, podruhé, potřetí.... podaří se mi ji ještě dostat dost daleko? Zkouším to počtvrté a přichází dlouhé čekání, nic neslyším, nevím kde je.... uběhla 6. minuta a Meggie nese druhý kus. Přichází obrovská úleva a obrovská radost, že to dokázala! JE PROSTĚ DOBRÁ!!!! :-) Říkala jsem si... ať už dopadnou zkoušky jakkoli, známka 3 z této disciplíny je pro mě vítězstvím! :-) Z naší šestičlenné skupiny se vracíme na základnu pouze dva s dohledanými dvěma kusy. Čtverec v lese nezklamal.

Odpoledne vlečky, čtverec na poli.... vše šlapalo a čtyřky přibývaly. Odpolední klid na stanovišti jsme zvládly dobře i přes hejna komárů, kteří si nás s chutí dávali k večeři. Jediný kdo byl na této disciplíně neklidný jsem byla já, protože jsem měla komáry opravdu všude!

Druhý den jsme měli především vodní disciplíny. Ráno dohledávka kachny v rákosí v rychlém čase za čtyři. Následný marking, kdy člověk nikdy neví, bohužel nezklamal a za oblouček získáváme trojku. Další dispiplína chůze u nohy mě nechává ledově klidnou, tohle Meggie umí dobře. Cestou ke značce na vodítku vypadá velmi otráveně, že by únava? Vracíme se k rozhodčím bez vodítka a Meggie zpomaluje. Zkusím také zpomalit, toho si nikdo nevšimne. Blížíme se ke konci, poslední tři kroky.... něco se děje. Meggie přibržďuje ještě víc, dostává se za mě a otráveným krokem mě obchází a končí disciplínu u pravé nohy! Koukám jestli se mi to nezdá, ale bohužel ne, opravdu je tam! Nevím jestli se smát nebo vztekat. Dostáváme trojku, kterou jedinou opravdu těžko trávím!!!!

Odpoledne kachna z hluboké vody, handling na dvě kachny, kdy jedna mizi téměř pod hladinou... vše za čtyři. I poslední disciplína: odložení mokrého psa na pět minut v lese mezi hejna komárů dopadla pro nás skvěle a získáváme čtyřku.

Takže naše celkové bodové skore samé čtyřky a tři trojky jsou fantastickým výsledkem tohoto Derby a zajistilo nám celkově 6. místo z celkově 24 startujicích! Mám velikánskou radost a děkuji Meggie za ten pocit štěstí a krásný víkend, který jsem s ní strávila :-)

 

 

28. - 29.6.2014 - Brook a její další úspěchy na zkouškách

Brook a její panička válely na dalších zkouškách! Jsou úžasné!

 

 

21.6.2014 - SKVĚLÉ ZPRÁVY z rentgenů :-)

V sobotu jsme vyrazili se Zarjou a Apollem (Rockyho synem) na rentgeny kyčlí a loktů k Plzni k MVDr. Deckerovi. Můžu říct, že nervy pracovaly všem.

K naší obrovské radosti jsme se dočkali té nejlepší zprávy!!! Oba, jak Zarja, tak Apollo se stejným výsledkem:
HD A/A, ED 0/0 a OCD ramen negativní.

Hurááááááááá :-)

 

16.6.2014 - Březost potvrzena - Chanelka a Rocky čekají štěňátka

V pondělí přišla další skvělá zpráva! Chanel Coco Misantos byla na ultrazvuku a březost byla potvrzena. Štěňátka Chanelky a Rockyho by se měla narodit kolem 15.7. Moc se těšíme a držíme palečky :-)


 

 

 

7.6.2014 - Narozeninová oslava

Moje smečka oslavila 7. června společně narozeniny. V rozmezí necelého měsíce měli všichni čtyři narozeniny a tak jsem se rozhodla uspořádat hromadnou oslavu, na které nesměly chybět ani dorty :-)

Na fotce jsem je hezky seřadila podle věku :-)

Meggie se narodila 10.5.2010 a oslavila 4 roky.
Rocky se narodil 16.5.2011 a oslavil 3 roky.
Sofinka se narodila 4.6.2012 a oslavila 2 roky.
Zarja se narodila 7.6.2013 a oslavila 1 rok.


 

 

4.6.2014 - Tequilka a Rocky čekají šťěňátka

Dnes jsem dostala skvělou zprávu! Axelle z Neřežínského lesa "Tequilka" a náš Rocky budou mít štěňátka. Vypadá to na krásné zlaté kožíšky :-) Štěňátka by se měla narodit okolo 3. července. Budeme moc držet palečky a nemůžeme se dočkat!

 

 

31.5. – 1.6.2014 – Klubová a speciální výstava RK Konopiště

O víkendu jsme se zúčastnili výstavy na Konopišti. Bylo krásné počasí a celý víkend svítilo sluníčko, což oproti loňskému vydatnému dešti po celou dobu výstavy, dodalo celému víkendu jiné kouzlo

Výstavy se za nás účastnili Zarja, Rocky a jeho syn Apollo.

Zarja nastupovala v sobotu do silně obsazené třídy mladých (14 fen). Předváděla se moc krásně, musím říct, že v kruhu ji to opravdu baví! Zarja se paní rozhodčí Sue Brown moc líbila a získala titul CAJC, který byl v pořadí již třetím, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Junior Šampion ČR! Na závěr Zarja získala ještě titul Junior BOB.

V neděli  Zarja opět zabodovala a od rozhodčí Penny Gowland získala opět titul CAJC a nakonec jsme zopakovaly i titul Junior BOB! Bylo to skvělé! Mám z té mé holčičky velikou radost!!! Teď už se začneme věnovat především výcviku, abychom se mohli v srpnu zúčastnit zkoušek OVVR. Tak hurá do práce!

Rocky nastupoval ve třídě pracovní, kde bylo v sobotu celkem 7 psů a v neděli 6. Oba dny získal Rocky moc krásný posudek. V sobotu s umístěním V3, v neděli V4. Myslím, že Rocky bude po náročné cestě do Holandska a víkendu na Konopišti rád, když si chvíli od výstav odpočine. Na závěr jsem ale Rockymu udělala velkou radost, když jsem ho nechala vyřádit se v místní řece! 

Velikánskou radost mi udělal i Apollo Goldymate, syn Rockyho, který se zúčastnil také obou výstav. V sobotu v třídě mladých obsazené 14ti psy, získal krásný posudek a známku Výborná. V neděli ve třídě mladých obsazené 9ti psy získal krásné třetí místo :-)

 

29.5.2014 – GRCN – klubová výstava v Holandsku

Rocky se vydal se svou chovatelkou Krisztinou na dlouhou cestu do Holandska na prestižní klubovou výstavu. Ve středu jsme Rockyho vezli Krisztině do Rakouského Linzu, kde se Rocky přidal k výpravě. Druhý den na výstavě získal ocenění  V3 v pracovní třídě a v pátek už se opět vraceli zpátky a vyzvedávali jsme Rockyho pro změnu v německém Regensburgu.

Chtěla bych Krisztině poděkovat za péči o Rockyho a za jeho předvedení v Holandsku s krásným výsledkem :-)

 

 

25.5.2014 - Away from Brooklyn na podzimních zkouškách

Velká píle Naty a Brook se ukázala! Na klubových podzimních zkouškách získala Brooča plný počet bodů a získala titul res CACT! Je to nádherný výsledek, který si obě holky moc zaslouží! Mám obrovskou radost a jsem strašně pyšná!

 

18.5.2014 - Národní výstava Bytom (PL) - Brook získala titul CWC :-)

Brook a její panička Naty, se zúčastnily výstavy v Polsku s nádherným výsledkem! Brůča získala titul CWC a stává se tak čekatelkou šampiona krásy Polska! K tomu ještě navíc získala titul Nejrkásnější pracovní pes! Je to nádhera! Holky moc vám gratuluji a jsem s vámi moc šťastná! :-)

 

18.5.2014 - Sofinka na OVVR

V polovině května jsem si se Sofinkou "střihla" prodloužený víkend ve výckvikovém táboře ve Strmilově, kde jsme se nakonec v neděli zúčastnily klubových OVVR. Byl to neskutečně deštivý víkend, ale proti tomu plný úžasných zážitků, skvělých lidí a dobré nálady! :-)

Finálem tohoto úžasného víkendu bylo úspěšné složení OVVR Sofinky s plným počtem bodů :-) Mám velkou radost!

 

 
10.-11.5.2014 - Klubová výstava KCHLS Humpolec

Na tento víkend jsem již dopředu naplánovala výstavu pro Rockyho a Zarju. A protože plány se někdy mění a dceři do nedělní výstavy přišly taneční závody, vyrazila jsem na výstavu pouze v sobotu. V neděli se o transport, péči a vystavení mých miláčků postarala Magda Němcová a Zdeňka Svoreňová, kterým patří za to opravdu veliké díky!!! Holky byly jste úžasné!!! :-)

V sobotu jsem s Rockym běhala ve třídě pracovní, kde bylo ještě devět dalších psů. Mr. Bob Lane (UK) posuzoval opravdu velmi přísně a odnést si z kruhu známku výborná už samo o sobě byla výzva. Rocky se panu rozdočímu líbil a s krásným posudkem se umístil na 3. místě.

Zarja byla ve třídě mladých, kde bylo přihlášeno celkem 13 fen. Konkurence byla veliká. Zarju posuzovala rozhodčí Mrs. Sandy Lane a umístila se na krásném 4. místě.

 

Odpoledne se Rocky a Zarja zúčastnili také dětských soutěží. Má dcera Laila vystavovala klidnějšího Rockyho a šlo jim to moc dobře. Zarja se vystavovala se svým dvounohých kamarádem Péťou a byli také moc šikovní :-)


 

V neděli za velké pomoci Magdy a Zdeňky se oba, Rocky i Zarja, umístili ve velké konurenci na úžasném 2. místě!!!! :-)

 

 

3.5.2014 - Krajowa wystawa psów rasy Golden Retriever -Swierklaniec (PL)

Away from Brooklyn Dorado Blanco se zúčastnila výstavy v Polsku a ve třídě pracovní se umístila na krásném 4. místě :-) Naty moc gratuluji, nechápu jak stíháte každý den cvičit a ještě jezdit na výstavy! Klobouk dolů :-)


 

 

3.5.2014 - Mezinárodní výstava Praha - kvalifikace na Crufts 2015

Po týdnu od výstavy v Českých Budějovicích, jsme vyrazili na výstavu, kterou máme v podstatě za rohem :-) a to konkrétně v Praze v Letňanech.

Výstava dopadla neuvěřitelně! Mám strašnou radost z úspěchů, kterých jsme tam dosáhli a také z kvalifikace na Crufts 2015, kam můžu po dnešní výstavě vyrazit s Rockym i Zarjou :-)

 

Výstavu posuzoval Mr. Lovenkjaer Svend z Dánska a posoudil nás takto:
Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky", V1, CAC, CACIB a BOB. Rocky splnil tímto podmínky pro získání titulu Interchampion! :-)


 

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja", V1, CAJC & BOJ.... Zarja se vystavovala moc hezky, dělá mi radost holčička moje malá :-)

Na výstavě se také posuzovaly dva odchovy, a to od Rockyho a od Meggie.
Poprvé na výstavu přijela v 6ti měsících Lára - Brave Lady Dorado Blanco (Áres Flores Vitae x Morgiana Misantos "Meggie"). Na to, že to byla její první výstava, tak ji zvládla opravdu výborně. Prostředí se nebála a přestože pan rozhodčí posuzoval velmi dlouho, vydržela v postoji moc krásně. Už stačí odnaučit tahání, abych neměla vodítko stále zaříznuté do ruky :-D Lára si ze své první výstavy odnesla krásné hodnocení a VN1

Druhým odchovem byl Apollo Goldymate (Bonett Bride to Dorado Blanco x Bibianka Zlatá kudrnka), který už výstavy zná a ze 12ti přihlášených psů se umístil na nádherném 2. místě!

Moc děkuji Magdě Němcové a Lukáši Beránkovi za krásné fotky!!!!

 

 

26.4.2014 - Mezinárodní výstava České Budějovice

Dnešní výstava v Budějovicích byla pro nás moc úspěšná!

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky", V1, CAC & res. CACIB. Rocky dokončil titul Český šampion :-) Mám velikánskou radost! :-)

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja", V1, CAJC & BOJ.... Zarja vyhrála třídu mladých, ve které se vystavovala v ČR poprvé. Začaly jsme tak čekatelství na českého junior šampiona :-)

V Budějovicích se vystavovala také Sofinka (Away from Sophia Dorado Blanco). V mezitřídě jsme si vyběhaly VD3 - ale nám to nevadíííííííí Až bude mít Sofinka zase chlupy, určitě zase na výstavu půjde :-)

A v neposlední řadě Apollo Goldymate, odchov našeho Rockyho a Bibianky Zlatá Kudrnka se ve třídě mladých umístil na 2. místě :-)

 
12.4.2014 - Prokopův pohár

V sobotu jsme se zúčastnili tradiční soutěže Prokopův pohár, který organizoval opět Výcvik Retrieverů Praha. Byl to úžasný den! Startovalo celkem 65 retrieverů, takže to byla parádní akce se spoustou úžasných lidí!

Já jsem to pojala jakou "dámskou jízdu" a na soutěž jsme vyrazily já, moje mamka, mé obě dcery a za psí smečku Zarja, Sofie a Meggie. Zarja startovala ve třídě juniorů, kde bylo celkem 9 pejsků ve věku do 1 roku. Zarja byla moc šikovná a po rozstřelu, na který jsme nastupovaly díky shodnému počtu bodů s pejskem Pedrem, bylo rozhodnuto, že se Zarja stává vítězkou Prokopova poháru ve třídě Junior.

 

Sofinka startovala také dopoledne, a to ve třídě otevřená. Celkem bylo v této třídě hlášeno 24 retrieverů. Sofinka byla moc šikovná! Kromě jedné disciplíny, kdy si šla raději čuchat počůranou trávu od psa před námi, jí to šlo velmi dobře a udělala mi holka radost :-) Se stejným počtem bodů s dalšími dvěma pejsky se umístila na 10. - 12. místě.

Meggie startovala odpoledne ve třídě TOP, kde bylo hlášeno celkem 18 retrieverů. A ať už to bylo hormonama před každým dnem očekávaným háráním, nebo něčím jiným (nebudu ji ničím omlouvat), bylo mi jasné hned po první diciplíně, že si to s ní pěkně užiju :-D Zlobila pěkně potvůrka jedna a skončily jsme na 14. místě. Tak máme co cvičit :-)


4/2014 - Away from Brooklyn Dorado Blanco

Dne 11.4. přišel certifikát o složení zkoušky z canisterapie šikovné Brook! Jsem na ni strašně pyšná! Brook má štěstí, že má paničku jakou je Naty! Jsou úžasná dvojka a Naty se Brooče poctivě věnuje, za což jí moc děkuji!

 

4/2014 - Away from Memhpis Dorado Blanco

Dostala jsem krásnou fotku Memphise (Bonett Bride Double Decker x Morgiana Misantos) z Finska, kde bydlí se svou paničkou Heidi v chovatelské stanici Karvin. Memphis je ve svých 22 měsících nádherný mohutný pes! Jsem na něj moc pyšná! :-)

30.3.2014 - Brave Lady Dorado Blanco u nás na návštěvě :-)

Na návštěvu k nám přijela Lára, Meggie štěňátko z vrhu B (Áres Flores Vitae x Morgiana Misantos). Je to nádherná mohutná fenečka a přestože chvilku byla zaražená z náletu naší smečky, brzy se okoukala a hrála si :-)

Zde pár fotek Láry z návštěvy, kdy jí bylo 5 měsíců

 

28.-29.3.2014 - Výstava v Nitře

Už na začátku roku jsme s Lenkou Formanovou (CHS Apraxia Felon) probíraly variantu, že pojedeme společně na výstavu do Nitry, aby se její Clarka (Malorca Misantos) pokusila o dokončení titulu Slovenský šampion, než začne hárat. Nakonec jsme se rozhodly výpravu uskutečnit a já přihlásila Zarju také, a protože už jí bylo 9 měsíců, tak to bylo poprvé do třídy mladých.

První den jsme na klubové výstavě měly se Zarjou opravdu smůlu. Celá jedna strana kruhu vedla po kanálových poklopech, které mohutně bouchaly a Zarje nahánělo strach k nim vůbec běžet, natož přeběhnout po nich. Velká škoda, že organizátoři výstavy na toto nebrali ohled, protože kolem celého kruhu bylo hodně místa a kruh mohl být posunutý jeden metr stranou a kanálová šachta by tak byla mimo kruh. Několik psů mělo opravdu strach, nepříjemné to bylo i pro první zkušenosti štěňátek v takovém kruhu! Přestože rozhodčí (Judit Beke) preferovala Zarju a sama mi řekla, že ji chtěla opravdu dát na první místo, nebylo to vzhledem k jejímu pohybu možné. V kruhu se proběhla pouze jednou a pak už se o běhu nedalo ani mluvit. Byli jsme tedy druhé ze šesti.


Druhý den měli retrieveři kruh v jiné hale, naštěstí v něm nevedly žádné kanály :-) Ve třídě byly opravdu pěkné feny, každá úplně jiného typu, takže to bylo velmi napínavé a nám se to tentokrát podařilo! Zarja se umístila na prvním místě a získala svůj první titul CAJC. Měla jsem opravdu radost a Lenka se mnou :-)
Na závěr běželi nejlepší mladí, CACIBové a veteráni o titul BOB a BOS. Titul BOB získal nádherný pes Dewmist Hope of Harlequin a k mé obrovské radosti jsme se umístili hned za ním a získali titul BOS! Bylo to úžasný! :-)

 

A aby toho nebylo málo, naše mise do Nitry byla tak úspěšná, že Lenky Clarka získala titul CAC oba dva dny a dokončila tím titul šampion Slovenska! Leni gratuluji moc a těším se na naši další akci! :-)

A takhle si to holky užívaly - pár nekvalitních fotek z mobilu ;) :-)

 

 

23.2.2014 - DUOCACIB Brno

V neděli jsme se vydali na výstavu do Brna, po poslední výstavní výpravě do Budapešti mi to přišlo do Brna z Prahy docela kousek :-) Výstava byla pro nás moc úspěšná a svým způsobem i výjimečná! Výjimečné na ní bylo setkání se Zarji otcem a jeho majitelkou z Ruska. Byla jsem domluvená předem, že nám Tatjana Sokolova pomůže se Zarji úpravou a tak jsem ji ostříhala jen trochu. Když se do ní Tanja pustila, za půl hodiny se z medvědice Zarji stala krásná výstavní fena :-) Tímto Tanje ještě jednou děkuji za úpravu! :-)

Velké očekávání pro mě bylo, jak se bude Zarja chovat ve výstavním kruhu, protože na výstavě byla předtím pouze jednou coby štěňátko a byla trochu nervózní. K mé velké radosti se v kruhu projevila opravdu jako výstavní profík, celou dobu vrtěla ocáskem a úplně si to užívala! Rozhodčí se navíc Zarja moc líbíla a tak jsme ze sedmi fen získaly první místo! :-)

 

Kruh byl velmi malý a nebylo moc prostoru v kruhu běhat. Nevím jestli i proto bylo posuzování v tomto směru velmi omezeno a s Rockym jsme v podstatě neběhali. V kruhu nás bylo pět a Rocky získal druhé místo s titulem res CAC :-)

 

Výstavy se také účastnil Rockyho syn Apollo Goldymate. Apollo měl také velký úspěch a ve třídě dorostu se umístil na prvním místě :-)

 

A v neposlední řadě se tu musím podělit o velikánský úspěch sestřičky naší Meggie! Clara (Malorca Misantos) vyhrála ve třídě pracovní a získáním titulu CAC dokončila titul šampionka ČR! Leni a Clarko moooooc gratuluji a mám z vás radost!

Takhle to Clárce slušelo!

 

14.2.2014 - Fehova Wintershow Budapest

Ve čtvrtek jsem se s Rockym zúčastnila výstavy v Budapešti. Z Maďarska už jsme měli tři CAC a potřebovali jsme jednoho z jiné sezóny, tak jsem se rozhodla to zkusit. Wintershow Fehova byla čtyřdenní výstava, ale kvůli rodině jsem se nahlásila jen na jeden den, zkrátka jsem to riskla. Výběr padl na čtvrtek, kdy jsou děti ve školce a ve škole a tudíž to bude cestou nejmenšího zla :-)

Na výstaviště jsme dorazili s velkou časovou rezervou. Zjistila jsem, že ve třídě pracovní jsou čtyři psi. Bylo to velmi napínavé. Posuzování začalo se 45ti minutovým zpožděním a nervy už pracovaly. Výsledek byl nejlepší jaký mohl!

Rocky získal titul CAC, CACIB a na závěr dokonce i BOB. Byla jsem (a vlastně stále jsem) neskutečně šťastná! Nakonec jsem zůstala i na odpolední soutěže a dlouhé čekání se vyplatilo! Rocky se umístil na prvním místě BOG! Ta neskutečná radost mě bude provázet ještě hodně dlouho :-) Byl to krásný den!

 

Čekáme na odpolední soutěže a tak si jdeme zapózovat pro fotku... i když jen z telefonu :-)

 

 V odpolední soutěži BIS

 

 

 

13.2.2014 - Rockyho výsledky PRA1 & PRA2

Ve středu těsně před mým odjezdem na výstavu do Maďarska, jsem obdržela mailem úžasné zprávy! Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" má výsledky PRA1 a PRA2 čisté! Mám obrovskou radost! :-)

   

 

18.1.2014 - Wintershow mezinárodní výstava Trenčín (Slovensko)

V sobotu jsme s Lenkou Formanovou (CHS Apraxia Felon) vyrazily na výstavu do Trenčína. Po náročné noční čtyřhodinové cestě mlhou jsem věřila, že si v hale trochu odpočinu. Opak byl pravdou. Poslední tři roky držela statut nejhorší výstavy národní výstava v Olomouci, ovšem Trenčín tento rekord pokořil. Ačkoli jsme se na výstavu dostavily s časovou rezervou, už nebylo kam se vmístit. Vtlačily jsme se na místo, které vypadalo už velmi stísněně, nicméně se k našemu překvapení z něj stala ještě průchozí ulička pro všechny účastníky výstavy. Často jsme musely židličky skládat, aby mohl projít větší pes. Neustále jsme dostávaly rány do hlavy od batohů a jiných zavazadel. Vyndat psa z boudičky a učesat ho bylo nemožné. Musím ale říct, že jsme tuto situaci braly s Lenkou spíš úsměvně (narozdíl od pána vedle nás, který vypadal, že se brzy s někým popere).

Rozhodčí T. Havelka hlasitě komentoval přednosti a nedostatky všech retrieverů. Někdy ne úplně jasně jsme ale pochopily jeho rozhodnutí, když hlasitý komentář zněl velmi pozitivně, nicméně finální rozhodnutí zaznívajícím superlativům neodpovídalo.

Každopádně pro nás výstava dopadla velmi úspěšně:

Bonett Bride To Dorado Blanco "Rocky" - V1 CAC
Away from Sophia Dorado Blanco "Sofi" - V2 bez titulu
Mallorca Misantos "Clara" - V2 res CAC

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky"

Away from Sophia Dorado Blanco "Sofie"

 
7.1.2014 - Sofinka se vrací

V úterý se nám vrátila Sofinka. V Misantosu ji milovali, udělali z ní krásnou fenu, připravili ji na podzimky, ale kvůli častým konfliktům ve smečce bohužel nemohla zůstat. Tondo, Ivano, nebuďte smutní!

Když Sofinka přijela, poznala svou maminku Meggie a to i přesto, že se půl roku neviděly. Vítaly se moc a od prvního dne si krásně hrají a spinkají spolu. Se zbytkem smečky je Sofinka také v pohodě, ale zatím si s Rockym ani se Zarjou hrát nechce. Asi jí stačí maminka :-)

Takhle spolu tráví odpočinkový čas (vlevo Sofinka, Meggie vpravo):

Sofinku přihlásili Tonda s Ivanou na výstavu do Trenčína. Tak se tam sveze se mnou a s Rockym. Jen musíme trochu trénovat postoj :-) Uvidíme jak se bude Sofince na výstavě líbit, naposledy byla před rokem v Brně, tehdy skoro jako mimino :-)