Novinky 2015 

 

 

PF 2016

 

 

20.12.2015 - Enjoy the Life Dorado Blanco odchazí do nového domova

Zarji malá holčička už bude mít za dva dny 8 týdnů a její nová rodina se na ni moc těší. Bude se mi po ní moc stýskat, ale vím, že jsem jí vybrala úžasnou rodinu a bude se mít moc dobře! 

Její nové jméno bude Melody :-)

před odchodem ještě pár fotek u nás doma

 

Melody se svou úžasnou paničkou Luckou

 

 

6.12.2015 - První postoj naší malé Enjoy :-)

Už jsem se moc těšila na první postojovku naší Enjoy a konečně jsem se dočkala :-) Byla to s ní trošku práce, je to pořádná divoška, ale povedlo se!

Jsem z ní opravdu nadšená!!! Tady je:

 

6.12.2015 - Cvičení s Easym (Eli)

Easy (jak mu doma říkáme) se mnou vyrazil už potřetí na cvičák, tentokrát jsem vzala foťák. Musím ho pochválit, dělá pokroky. Při prvním cvičení se mu spárek moc nelíbil a teď už ho krásně nosí, mám radost :-) Budeme cvičit určitě dál!

 

 

4.12.2015 - Zarja se svým štěňátkem poprvé venku

Naše malá Enjoy the Life Dorado Blanco alias Jeny se poprvé podívala ven na zahradu a chovala se tam suverénně jakoby tam byla denně. Užívala si to a já jí pořídila pár fotek :)

 

28. - 29.11.2015 - Úžasná výstava v Nitře

Strávila jsem úžasný víkend na Slovensku na výstavě v Nitře kam jsem jela s Lili do třídy dorostu a se Sofinkou do třídy otevřené. Jela s námi kamarádka Lenka a její Demi a Helena se svou krásnou kolií. Moc jsem se na ten víkend těšila a to jsem ještě netušila, jaký úspěch bude naše výprava mít!

První den jsme zahájily úplně skvěle! Lili se umístila na druhém místě se známkou VN2, Sofinka se umístila na 1. místě s titulem CAC, Demi od Lenky se ve třídě pracovní také umístila na prvním místě a získala CAC a Heleny kolie Esmi získala tituly CAC, CACIB a BOS! Na výtavu také přijel Rockyho syn Harry, který získal hodnocení V3. Večer byl důvod k oslavě! A to jsme ještě netušily jak velký úspěch nastane druhý den! 

Druhý den v neděli jsme drželi palce hlavně Harrymu, protože my jsme už lepší výsledky ani nečekaly :-) K naší obrovské radosti se povedlo a Harry se umístil na úžasném druhém místě s titulem res CAC!! Dále se vystavovala Lili, která byla ze štěsti fenek druhá, což mi udělalo také velkou radost! Byla jsem nadšená z toho jak se mi předvedla!  Dále se vystavovala Sofinka, která získala druhé místo a titul res CAC a to nejlepší nakonec... Demi ve třídě pracovní získala titul CAC, pokračovala titulem CACIB a nakonec i získala i BOB!!! Škoda, že jsme jeli v neděli už domů, to by byla oslava :-)

 

Naše smečka na ubytovně v Pereši                              Away from Sophia Dorado Blanco "Sofinka"

            Non Stop Rome Wasn't Built in a Day "Lili"                                    Ravel Misantos "Harry"

 

21.11.2015 - Cvičení s Lili

V sobotu bylo příjemné počasí, měla jsem docela volný den a vzala jsem Lili chvíli k nám na cvičák. Ona opravdu miluje když může něco dělat, je hodně temperamentní a tohle je skvělý způsob jak přebytek její energie vybít :-) Je to moc šikovná fenečka!

 

14.11.2015 - Nový člen naší smečky - Eli (Easy)

V sobotu nastal dlouho očekávaný den... jeli jsme na letiště vyzvednout nového psa - Right Hunter Show Leader "Eli". Eliho jsem si vybrala v červenci,kdy jsem dostala jeho video a fotky a bylo jasné, že přesně takového psa bych chtěla. Moc se mi líbí Eliho otec Turbo a myslím, že Eli se hodně "potatil" :-)

Čekali jsme až Eli dosáhne věku, kdy bude možné cestovat za hranice, pak ale do toho vždy něco přišlo. Nechtěla jsem, aby Eli cestoval dva dny v transportním voze, který převáží psy z Ruska a čekala jsem až pojede výstavní autobus, ve kterém přijela v roce 2013 i Zarja. Aby to nebylo ale jednoduché, tak v době, kdy jel výstavní autobus z Ruska do Prahy, byla v Rusku největší výstava, na kterou byl Eli přihlášený. Nakonec jsem se rozhodla, že seženu Elimu dopravu letecky, sehnala jsem paní, která převáží z Moskvy psy a kočky a dne 14.11. spolu přiletěli do Prahy. Eliho jsem vyndala z přepravního leteckého boxu a k mé obrovské radosti byl naprosto klidný, vyrovnaný, vrtěl ockáskem a vypadal jakoby létal denně :-) 

 čekání na letišti

Eli ještě u své chovatelky Natalie Rozkove :-)

 

aklimatizace u nás doma :-)

 

6.11.2015 - Podzimní procházka

Tentokrát jsem vzala na procházku foťák, bylo krásné sluníčko a hezký podzimní den. Udělala jsem fotku té mojí milované smečky a moc jim to všem sluší :-)

Zleva: Zarja, Sofie, Lili, Meggie, Rocky a Violetta

 

5.11.2015 - Fotky v 7 dnech

Konečně jsem udělala naší malé princezně nějaké fotky :-) Je moc sladká. Už má také jméno: Enjoy the Life Dorado Blanco, což v překladu znamená "užívej života". Myslím, že se k ní moc hezky hodí :-) 

3.11.2015 - Audi a Rocky mají štěňátka

V pondělí ráno jsem dostala obrázek s Audinky dvěma narozenými štěňátky a až do oběda a déle jsem dostávala aktuální zprávy o porodu, další nové fotky a informace o narozených štěňátkách i o tom, co se děje mezi pauzami. Moc za to Lucce děkuji!!! 

Audince se narodilo 6 holčiček a 3 kluci, porod zvládla skvěle Audi a určité napínavé chvíle i Lucka! Opravdu moc gratuluji a obdivuji úžasný klid!

 

1.11.2015 - Mezinárodní výstava Praha

Moc jsem se těšila na výstavu do Prahy, potřebovala jsem trochu přijít na jiné myšlenky po všech komplikacích s porodem Zarinky. Výstava byla dvoudenní, ale své psy jsem přihlásila jen na neděli. V sobotu jsem ale byla na výstavě vystavit psy přátelům. Byly to moc fajn dva dny.

Na výstavu se přijelo také podívat několik Rockyho štěňátek, Fialka od Almy se přišla podívat jak výstava probíhá a její povaha ji nechávala vůči hluku a rozruchu v hale naprosto imunní. Skvěle zvládli prostředí také Lordík a Lara od Clarky. Přijeli také Lili, Sadík a Cesarek od Máji. Byla to moc fajn setkání.

V neděli posuzovala paní rozhodčí z Dánska, která zadávala výbornou jen u prvních dvou míst, ostatní místa dostala VD nebo dokonce D. Také se stalo, že u prvního a druhého místa nezadala vůbec titul. Na takové hodnocení nejsme moc zvyklí a hodně vystavovatelů tím bylo zaskočeno, včetně mě :-)

Naše výsledky byly následující:

Away from Sophia Dorado Blanco "Sofinka" - V1 CAC ve třídě otevřené

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V4 ve třídě šampionů

Non-Stop Rome Wasn't Build in a Day "Lili" - VN4 ve třídě dorostu

Ice Fredina Agi "Violetta" - VD3 ve třídě mladých

 

Na výstavě se vystavovali také Rockyho odchovy. Od Bibianky Zlatá kudrnka se vystavovali sourozenci Apollo Goldymate a Arinka Goldymate, kteří získali hodnocení VD. Arinka je dvou a půl letá fenka, která se výstavy zúčastnila za celý svůj život úplně poprvé a zvládla to skvěle! Musím upřímně říct, že se mi holčička moc líbila :-) 

Sourozenci Arinka a Apollo Goldymate

 

Dále se vystavoval Ravel Misantos, který získal hodnocení V3 a druhý den VD3.

Ravel Misantos "Harry"

 

 

27.10.2015 - Zarja a její štěněčí holčička

Dnes nastal den, na který nikdy nezapomenu, bohužel ne úplně v pozitivním směru.

Je to třetí den, kdy Zarje klesla teplota. V neděli na 37,0, v pondělí na 36,9. Dnes je úterý a Zarja stále hrabe jak doma v bedně, tak venku na zahradě, je velmi nervózní, nespala už dvě noci a neustále funí a funí. Připadá mi, že začíná být moc unavená a mě se to přestává líbit. Vyrážíme k MVDr. Lázničkovi a já mám pořád nějaký špatný pocit. Jede se mnou moje maminka, jsem ráda, že na to nejsem sama. Za necelou hodinu jsme v ordinaci. Ultrazvuk ukázal, že obě dvě štěňátka jsou v pořádku a srdíčka krásně tlučou. Přistoupili jsme na variantu, že Zarja dostane injekci , projdeme se na půl hodiny a pokud nezačnou kontrakce, podstoupí císařský řez. Při procházce poblíž ordinace začaly Zarje kontrakce a já měla radost, že to zvládneme bez operace. Pan doktor měl také radost, vyšetření ukázalo, že porodní cesty jsou připravené a první štěňátko bylo cítit rukou docela blízko. Zarje praskla voda, tlačila a snažila se štěňátko porodit. Pan doktor občas zkontroloval rukou, jak porod postupuje, ale Zarje se to vůbec nelíbilo. Strašně vyváděla a bylo to moc stresující pro nás všechny.  Kontrakce a porod vypadaly ale jinak úplně normálně, nedělo se nic výjimečného. Po necelé hodině se doktor ale raději rozhodl, že Zarje pomůže. Držela jsem Zarju, která strašně kvičela a za necelou půl minutu bylo štěňátko venku. Bohužel po rozbalení vaku bylo vidět, že štěňátko nejeví známky života. Pan doktor se snažil štěňátko oživit, z nosánku mu tekla voda, kterou se snažil odsát. Bohužel všechna snaha byla marná, malá štěněčí holčika nepřežila. Moc nás to sebralo, pan doktor byl také zaskočený, ani on to podle jeho slov nečekal. Vzal Zarju hned na ultrazvuk aby zkontroloval druhé štěňátko. Jeho srdeční frekvence se mu nelíbila a tak jsem se rozhodla hned pro císařský řez. Zarja byla během pár minut na operačním sále a my s maminkou čekaly beze slov za dveřmi, strašně jsme se bály. Za chvilku nám sestřička přinesla zabalenou mokrou holčičku, u nosu se jí ještě dělaly bublinky, ale byla v pořádku. Brzy nám na dece přinesli i Zarju a my čekaly hodinu, než se vzbudí z narkózy. Bylo to moc smutné, vidět ji jak bezvládně leží a ani neví, že se jí narodilo krásné štěňátko. Trápilo mě také vědomí toho, že ještě relativně před chvílí jsem v jejím bříšku cítila obě sestřičky plné života. Nepřestanu přemýšlet nad tím, že jsem se mohla rozhodnout pro císařský řez hned když jsme přijely a sestřičky mohly vyrůstat spolu. Nechtěla jsem ale aby Zarja tento zákrok podstupovala, když vše vypadalo tak dobře. Tyto myšlenky mne budou provázet asi ještě dlouho.

Zarjo, moc si přeju, abys byla zase zdravá a veselá jako dřív. Tvoje věčné vrtění ocásku mi dává pocit štěstí. Snad brzy zapomeneš na tento hrozný den.


 

23.10.2015 - Poslední volný pejsek

7mi týdenní štěně: Denny z Borových lesů je poslední volný pejsek. Jeho tatínkem je náš Rocky. Denny je nejmohutnější pejsek z vrhu, má už téměř 7 kg, bude to pořádný pes :-)
Pro více informací volejte: 602 760 396

 

11.10.2015 - Klubové ZPR Blevice RK

Úžasný víkend jsme strávily s Meggie na klubových zkouškách přinášení retrieverů! Byly to naše první zkoušky podle nových zkušebních řádů. Čekala jsem, že největší problém budeme mít na handlingu na dva kusy pernaté, kde je vyžadováno předvedení přesné poslušnosti psa a reakce na pokyny vůdce. Vzhledem k tomu, že Meggie je zvyklá pracovat převážně jako samostatná jednotka, byla to přesně disciplína, která nás hodila do II. ceny. Záludný pro nás byl tentokrát také marking, kdy ve velkém porostu pod listy podobnými lopuchům objevila Meggie myšku. Její velký zájem o myš a až následné přinesení bažanta nás posunul do III.ceny.

Ve finále jsem byla ale ráda, že jsme zkoušku vůbec dokončily!!! Byly to velmi náročné dvoudenní zkoušky ve velmi těžkých terénech!

Na zkoušku nastupovalo 23 psů a z toho 14 psů zkoušku nedokončilo. Zde je foto nás devíti, kteří zkoušku dokončili :-) Byla to úžasná zkušenost a těším se moc na další!

 

A pár fotek ze zkoušek :-)

 

10.10.2015 - Zdravotní výsledky Rockyho syna Ravela Misantos

Konečně jsme se také dočkali zdravotních výsledků Harryho (Ravel Misantos): HD A/A, ED 0/0. Je to už třetí stejný výsledek tohoto vrhu! Ravel má navíc také provedené vyšetření očí s výsledky PRA 1 a 2 clear. Mám obrovskou radost! :-)

  

9.10.2015 - Zdravotní výsledky Rhapsody Misantos - syn našeho Rockyho

Po dvoumečním čekání dorazily zdravotní výsledky Rickyho (Rhapsody Misantos): HD A/A, ED 0/0. Jsem moc šťastná a posílám veliké gratulace majitelům :-)

 

20.9.2015 - Klubová výstava Oslavany

Naše předposlední výstava tohoto roku a zároveň první výstava naší Lili - Non-Stop Rome Wasn't Build in a Day, kterou máme ve spolumajitelství s Míškovými z CHS Misantos.

Lili se v kruhu krásně předvedla v postoji, cítila se v kruhu dobře a paní rozhodčí se jí libila :-) S běháním to bylo horší, to ji moc nebavilo :-) Raději by si hrála a běhala za aportíkama :-) Lili se umístila na 3. místě a já jsem moc spokojená, že jsme první výstavu takhle skvěle zvládly!

Na výstavu jsem vzala také Rockyho, který se paní rozhodčí s Anglie moc líbil a v konkurenci osmi psů ve třídě šampionů získal CAC a dále se stal i Vítězem Oslavan. Mám velikou radost! Byla to moc fajn výstava :-)

 

Non-Stop Rome Wasn't Build in a Day "Lili" - VN3

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V1 CAC, Vítěz Oslavan

 

29.8.2015 - Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Z tábora jsme vyjížděli o den dříve, abychom stihli výstavu v Mladé Boleslavy. Na této výstavě se předvádělo hned několik našich odchovů a všichni dopadli skvěle!!

Začnu největším úspěchem této výstavy, kterého dosáhl Ravel Misantos, syn našeho Rockyho. Nejen, že získal celkově svůj třetí titul CAJC a stal se tak junior šampionem ČR, ale získal dále i titul BOJ a BOB! V odpoledních soutěžích ještě BIG1! Je to neskutečný výsledek a byl to úžasný zážitek! :-)

Skvělých úspěchů dosáhli také další potomci Rockyho, a to jeho dvouletý syn Apollo Goldymate, který na výstavě získal titul CAC a stává se tak čekatelem šampiona ČR. Úspěch měla i Rockyho čtyřměsíční dcerka Dakota Neposlušně štěně, která získala hodnocení VN 2 a velkého úspěchu dosáhla také Jolie Pražský klenot, která se mezi 11 fenami třídy mladých umístila na krásném 4. místě! :-)

Skvěle jako vždy se předvedla také Coca-Cola Dorado Blanco, dcera naší Sofinky. Na výstavě získala svůj již čtvrtý titul CAJC. Connie bude mít teď chvíli výstavní pauzu, dokud nedosáhne věku 15 měsíců a bude se moci posunout do mezitřídy :-)

A to nejlepší nakonec? :-) První výstavní premiéru měla naše Violettka, která se vystavovala ve třídě dorostu. Abych se podívala, jak má vystavování kolií vypadat, poprosili jsme zkušenou handlerku a tímto jí moc děkuji :-) Violettka získala známku VN1.

 

Ravel Misantos "Harry" - CAJC, BOJ, BOB, BIG1
 

 

Coca-Cola Dorado Blanco - CAJC

 

Apollo Goldymate - CAC

Ice Fredina Agi "Violetta" - VN1

 

 

22. - 28.8.2015 Výcvikový tábor Leština

Jako každý rok, i letos jsme si užili úžasný psí týden na táboře v Leštině. Tentokrát musely zůstat Meggie a Zarja doma kvůli hárání. Na tábor tedy jeli kromě mých dětí Rocky, Sofinka a samozřejmě kolie Violetta :-)

Cvičení jsme si všichni užívali a Rocky i Sofi byli moc šikovní. Na konci tábora jsme se zúčastnili poháru Komorník, kde mě překvapil hlavně Rocky, který dosál nejrychlejšího času na dohledávce na poli :-)

Během tábora jsem si udělala výlet na jih Maďarska, kam jsem jela se Zarjou za ženichem do chovatelské stanice Bonett Bride, jsem zvědavá, jak to všechno dopadlo :-)

Tady je pár fotek z báječného tábora :-)


 

28.8.2015 - OVVR Strmilov

Na závěr tábora skládali nejmladší účastníci psí maturitu - zkoušky OVVR. Těchto zkoušek se zúčastnili dvě fenky z našeho odchovu. Brave Lady Dorado Blanco "Lara" - dcera naší Meggie a Coca-Cola Dorado Blanco "Connie" - vnučka naší Meggie a dcera naší Sofinky :-)

Měla sem velkou radost, protože jak Lara, tak Connie, zkoušku úspěšně složily. Connie dokonce i s plným počtem bodů!!! Moc moc gratuluji!!!! :-)

Brave Lady Dorado Blanco - 22 mesíců

 

Coca-Cola Dorado Blanco - 12 měsíců

 

 

22.8.2015 - Klubová výstava Třeboň

Cestou na výcvikový tábor jsme si odskočili na výstavu do Třeboňe. Po dlouhé době jsem vzala na výstavu také Sofinku a jaké to bylo překvapení, když jsme se u paní rozhodčí Sussanne Hoger dopracovaly přes CAC a Best Bitch až k titulu BOB!!! :-)

Na výstavě měla také velikánský úspěch dcera Sofinky - Coca Cola Dorado Blanco "Connie". Na výstavě získala svůj třetí titul CAJC a také BOJ. Dokončila tak svůj titul junior šampionka ČR :-) Moc gratuluji!!!

Velký úspěch měl také Rockyho syn Ravel Misantos, který ve třídě mladých získal taktéž titul CAJC! Už mu chybí jen jeden :-) Velká gratulace!

A nejmladší člen výstavy s největším úspěchem v BIS kruhu byla Dakota Neposlušně štěně, 4 měsíční dcera našeho Rockyho :-) Dakinka získala ve třídě štěňat hodnocení VN1 a v odpoledních soutěžích v kruhu BIS získala titul BIS BABY!!!! Obrovská gratulace! :-)

 

Away from Sophia Dorado Blanco - CAC, Nejlepší fena, BOB


Dcera Sofinky a vnučka naší Meggie: Coca-Cola Dorado Blanco - CAJC, BOJ


Syn Rockyho: Ravel Misanos - CAJCRockyho: Neposlušně štěně - VN1, BIS BABY

 

  

15.8.2015 - Zdravotní výsledky Rockyho dcery Ruby Misantos

Mám velikánskou radost ze zdravotních výsledků Rockyho dcery Rubinky - HD A/A, ED 0/0. Moc gratuluji!! :-)

 

 

15.8.2015 - Krásné fotky Almičky a Rockyho štěňátek ve věku 4 dny a ve věku 4 týdny :-)

 

Glamour Violet Touch of Heaven / fialová holčička /  ve věku 4 dny a ve věku 4 týdny

Glamour Rose Touch of Heaven / růžová holčička /  ve věku 4 dny a ve věku 4 týdny

Glamour Marquierite Touch of Heaven / žlutá holčička /  ve věku 4 dny a ve věku 4 týdny

Glamour Elizabeth Touch of Heaven: červená holčička / ve věku 4 dny a ve věku 4 týdny

Glamour Hugo Touch of Heaven / modrý pejsek / ve věku 4 dny a ve věku 4 týdny
 

 
27.7.2015 - Klubová výstava RK Horka nad Moravou

Z Polska jsme zamířili přímo na klubovou výstavu. Po náročné noci, kdy jsme měly na pokoji v penzionu 30 stupňů, jsem netušila, jaký výkon ze sebe já a psi dostaneme. Naštěstí bylo ale konečně venku příjemně a rychle jsme se všichni vzpamatovali :-)

Rocky byl hlášený do třídy šampionů. Moc mu to klukovi slušelo, je v úžasné kondici. Paní rozhodčí Ingrid Grill z Rakouska se Rocky moc líbil a získal titul CAC a splnil tak poslední podmínku pro udělení titulu Grand šampion ČR!!! Je to úžasný úspěch a jsem strašně šťastná!

Zarja nastupovala opět do třídy otevřené, neboť zatím nemáme možnost vybrat jinou třídu. Měla jsem obrovskou radost, když i v této kondici, kdy je opravdu bez srsti, dokázala ukázat své přednosti a vyhrála titul CAC. Je to Zarji pátý CAC v ČR. Budeme muset zkusit udělat pracovní zkoušku, abychom se mohly přesunout do třídy šampionů. Brzy se na to vrhneme :-) Zarja pokračovala další úspěchem, kdy vyhrála nejlepší fenu - vítěz Horka 2015.

Na výstavě jsem vystavovala také Coca-Colu Dorado Blanco "Connie", odchov naší Sofinky. Connie nastoupila do třídy mladých do velké konkurence, bylo zde celkem 14 fen. Connie neměla s sebou své oblíbené pamlsky do kruhu, takže to byla trochu práce, ale podařilo se!!!! Connie vyhrála první místo a titul CAJC!!! Další radost pokračovala, když jsme nastoupily s nejkrásnějším mladým psem o titul BOJ a vyhrály!!! Connie pokračovala a nastoupila o titul BOB, kde už ji vystavovala její panička, neboť já jsem šla do kruhu také se Zarjou. A sen se stal skutečností!!!! Connie vyhrála ve svých 11ti měsících BOB!!!!! Je to překrásný pocit, jsem hrozně moc šťastná! Moc gratuluji majitelům Connie! :-)

Bonett Bride to Dorado Blanco - třída šampionů V1 CAC

 

Volente Deo Princess and the Pea - třída otevřená V1 CAC, Nejlepší fena - vítěz Horka 2015

 

Coca-Cola Dorado Blanco - třída mladých, V1 CAJC, BOJ, BOB

 

26.7.2015 - Mezinárodní výstava Czestochowa Polsko

Naplánovala jsem nám výstavní víkend :-) Zarje chybí poslední CWC z mezinárodní výstavy pro splnění titulu šamiponka PL. Vybrala jsem tedy výstavu u Czestochowe. Rocky má také rozdělaného polského šampiona, tak jsem ho nahlásila také :-) A protože má rozdělaného šampiona také Mia od kamarádky Magdy, jela s námi i ona. Na cestu zpět jsem naplánovala přespání u Olomouce, kde se v neděli konala klubová výstava RK. Takže nám to hezky všechno vycházelo :-)

V Polsku posuzoval polský rozhodčí Janusz Opara. Výstava byla na hezkém místě, ale bylo zase příšerné horko. Snažili jsme se držet ve stínu, dávat psům hodně vody a vydržet to, než přijdeme na řadu. První šel na řadu Rocky. V jeho třídě byl on a ještě jeden pes. Rocky přišel panu rozhodčímu příliš mohutný a titul CWC zadal druhému psovi. Druhá šla na řadu Zarja, která je teď opravdu bez srsti. Měla ve třídě otevřené velmi silnou konkurenci, bylo zde celkem 12 velmi kvalitních fen. Zarja se umístila na třetím místě a musím říct, že dvě feny před námi byly opravdu moc hezké. V pracovní třídě fen jsem ještě vystavovala Miu (Eres Mia del Atrapasuenos). Byla s ní v kruhu ještě jedna fena a k mé velikánské radosti šel titul CWC Mie! :-) Moc tímto ještě jednou gratuluji její maijtelce Magdě :-)

Posuzování pana rozhodčího bylo hodně zvláštní, protože na psy vůbec nesahal, posuzoval jen pohledem. Asi pospíchal kvůli horku.

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - třída otevřená

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - třída pracovní

 

18.7.2015 - Národní výstava Mladá Boleslav

V sobotu jsem vyrazila se Zarjou a Rockym na národní výstavu do Mladé Boleslavy. Před výstavou se tentokrát ujala stříhání Nataliya Romashko, která má s tímto velké zkušeností z Ukrajiny. Musím říct, že oba vypadali po její úpravě nádherně!

Na vystavě posuzoval nejlepší rozhodčí, kterého v ČR máme - pan Petr Studeník. Přihlásilo se na něj 93 zlatých retrieverů, což je u národní výstavy opravdu velká účast!!! Musím říct, že výstava to byla díky němu opravdu kvalitní! Ve 37 stupňovém vedru na sluníčku se věnoval detailně každému psovi a všichni dostali skvělé podrobné posudky! Nahlas komentoval vybrané psy a výstava měla díky němu úžasnou atmosféru! Jsem strašně ráda, že jsem na této výstavě byla a zažila to, i přes to šílené vedro! :-)

A kromě úžasné atmosféry na této výstavě, jsme dosáhli i úžasného výsledku, vlastně toho nej nej nej výsledku :-))))

Rocky má teď opravdu skvělou kondici a i v tom strašném horku běhal nádherně! Tím jsme se dostali ve třídě šampionů na první místo a získali titul CAC, dál jsme pokračovali v soutěži o Národního vítěze, kterého Rocky získal také a ještě pořád se mi to zdá jako sen, ale Rocky získal i titul BOB!!!! Jsem neskutečně šťastná! Děkuju Rocky a děkuji i panu rozhodčímu!! :-)

V odpoledních soutěžích štěstí pokračovalo a Rocky získal ve skupině FCI VIII nádherné druhé místo! Jsem na něj moc moc pyšná! Byl to den plný úspěchů, takový, na který se nezapomíná!

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V1 CAC, Národní vítěz, BOB, BIG2


 

Na této výstavě měla velikánský úspěch také Zarja :-) Ve třídě otevřené nastupovalo 14 fen. Zarja mi snad poprvé v kruhu nevrtěla ocáskem ve volném postoji, tak jsem jí zase jednou ráda vystavovala v postoji napjatém :-) Bylo to určitě tím horkem, protože čekání na řadu prospala, což u ní vzhledem k jejímu temperamentu není také úplně běžné ;-) Zarja se ale i přesto vystavovala moc hezky a u pana rozhodčího si vyběhala titul CAC! :-) Byla to u pana Studeníka její premiéra a já byla strašně zvědavá na jeho posudek! Mám obrovskou radost!!!! :-)

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - V1 CAC

 

Na výstavě dosáhla velkého úspěchu také Coca-Cola Dorado Blanco, dcera naší Sofinky. Nastupovala ve věku 9 měsíců do velké konkurence třídy mladých, kde bylo celkem 17 fen. Adélka Connie vystavuje moc hezky a vyběhaly si krásné 3. místo! Moc gratuluji :-)

Coca-Cola Dorado Blanco - V3Na výstavě měli také krásný úspěch Rockyho potomci! Ruby Misantos v nejvíce obsazené třídě mladých (17 fen) získala titul výborná a Rhapsody Misantos také ve velmi obsazené třídě mladých (12 psů) získal rovněž hodnocení výborná! Mám radost a gratuluji :-)

Ruby Misantos - V                                                            Rhapsody Misantos - V

Úplně nejmladší účastník výstavy byla Dakota Neposlušné štěně, které byly 4 měsíce přesně v den výstavy :-) Dakynku strašně zmohlo to horko a odmítala se vůbec zvednout, panička ji musela dokonce i nosit. Velký úspěch byl, když nastoupila do kruhu a nejen, že krásně stála, ale dokonce i běžela :-) Únava byla trochu vidět, ale byla opravdu moc šikovná! Gratuluji moc!

Dakota Nepošlušné štěně - VN2

 Za krásné fotky patří velké díky Magdaleně Němcové z CHS Touch of Heaven!!!

 

15.7.2015 - Rocky a Alma mají štěňátka

Almička nás nechala s porodem pěkně v napětí vyčkávat. Nakonec jsme se všichni dočkali a narodilo se pět krásných štěňátek - čtyři holčičky a jeden kluk. Almička je v pořádku stejně jako všechna štěňátka. Pijí mlíčko a přibírají na váze. Mám z nich velkou radost a těším se až se na ně pojedu podívat :-)

 

12.7.2015 - Návštěva a focení Rockyho štěňátek

V neděli jsem jela s celou rodinou a kamarádkou Magdou na návštěvu do CHS Apraxia Felon, kde se narodilo Clarce (Malorca Misantos) šest štěňátek. V neděli jim bylo 40 dní a tak jsme jeli fotit postoje :)

Přijela tam také štěňátka z CHS Ora Amiko, kde se Axině (Axikola Ora Amiko) narodila dvě štěňátka. No a do třetice tam přijela Rockyho tříměsíční dcerka Dakota Neposlušně štěně, takže to byla nakonec byla velká štěňátkovská akce a bylo to opravdu super!!!

Na focení bylo horko a štěňátka to nebavilo, raději by všichna spala :-) Ale paštika a sýr je přesvedčily ;-)

VRH APRAXIA FELON: Rocky a Clara

červená holka:

oranžová holka:

růžová holka:

modrý kluk:

zelený kluk:

fialový kluk:

 


VRH ORA AMIKO: Rocky a Axina:

Blondie Ora Amiko:

Bodie Ora Amiko:

 

VRH NEPOSLUŠNÉ ŠTĚNĚ: Rocky a Buggie: Tato fenečka zůstala v CHS Neposlušně štěně :-)

Dakota Neposlušně štěně - 3 měsíce:

 

 

5.7.2015 - Rocky a Kayla Gold Rebecca "Majda" mají štěňátka 

Po velmi náročném porodu má Majda osm štěňátek. Pět kluků a tři holčičky, všichni jsou půlkiloví macíčci. Osm štěňátek se rodilo jak po másle, ale poslední dvě štěňátka porod zastavila a Majda musela na císařský řez. Nyní po více než týdnu už se Majda krásně zotavuje a štěňátka kojí a krásně se o ně stará! Věřím, že už i panička se ze všeho oklepala a bude už jen dobře :-) Držte se a myslíme s Rockym na vás!


 

28.6.2015 - Dog Dancing

Laila s Violettou navštěvují pravidelně úžasný kurz Dog Dancingu v Horních Počernicích :-) Jde jim to výborně a Laila je nadšená! Ze začátku trénovaly pouze kontakt mezi nimi, kdy pes musí neustále svého vůdce sledovat, což je pro dog dancing klíčové. Jakmile se jim to povedlo, pustily se do prvních triků a dělají rychle velké pokroky!

A vzhledem k tomu, že mě napadlo, že by se na tento druh sportu hodila díky svému temperamentu i Zarja, která mě mimochodem očima sleduje neustále, začala jsem s ní chodit také a musím říct, že to byl skvělý nápad. I Zarja jde velmi rychle nahoru a pokud nám to půjde takto dál, zkusíme koncem roku i nějakou zkoušku :-)  Ale nechci předbíhat :-) Máme ještě hodně práce.

 

Laila a Violetta:

 

Zarja a já:

 

 

28.6.2015 - Koupání ve Vojkovicích

Vyrazily jsme s kamarádkou Magdou na psí koupačku do pískovny ve Vojkovicích :-) Psi se skvěle vyřádili a tady pár fotek mojí smečky :-)

Rocky:


Meggie:


Zarja:


Sofie:

 

 

27.6.2015 - Rockyho štěňátka

Rockyho štěňátkům, která se narodila maminkám Axikola Ora Amiko a Malorca Misantos, už jsou čtyři týdny :-) Jsou to obříci, mají 3,0 - 3,8kg. Moc se mi líbí :-)

Axikola Ora Amiko x Rocky

 

Malorca Misantos x Rocky

 

A ještě jsem dostala fotku Dakoty Neposlušné štěně ve věku 3 měsíců :-) Je to krásná holčička a těším se až ji uvidím v Mladé Boleslavy na výstavě ve štěňátkách :-)

Candy Gold Luck x Rocky

 

 

20.6.2015 - Pracovní úspěchy našich potomků

Za posledních pár týdnů máme krásné pracovní úspěchy hned tří našich potomků! :-)

 

ZV - dne 2.5.2015 - Cornetto Dorado Blanco (z našeho vrhu "C")

Corny složil zkoušky vloh v I.ceně v osmi měsících věku! Je to veliký úspěch a já jemu, i jeho páníčkovi moc gratuluji! :-) Vím, že bylo od začátku přáním jeho páníčka vést ho jako pracovního psa, neboť on sám je myslivec. Musím říct, že se jim to daří a držím moc palce do další práce :-)

 

OVVR - dne 17.5.2015 - Apollo Goldymate (syn našeho Rockyho)

Apollo se zúčastnil zkoušek OVVR ve Strmilově pod záštitou KCHLS, dosáhl počtu 206 bodů a prospěl :-) Moc páníčkům gratuluji :-) Apollo má skvělé pracovní vlohy, ale jeho tvrdohlavosti dokáže často páníčky potrápit :-) Jsem ale moc šťastná, že to nevzdali a bojovali! Vyplatilo se :-)

 

OVVR - dne 20.6.2015 - Rhapsody Misantos (syn našeho Rockyho)

Ricky se zúčastnil zkoušek OVVR v den, kdy dovršil věk 11 měsíců a složil je na plný počet bodů! Je to obrovský šikula a jeho panička také! Vím, že se Rickymu skvěle věnuje a pravidelně spolu cvičí! Jsem si jistá, že to nebyla Rickyho poslední zkouška, má opravdu skvělé vlohy! Moc Rickymu i jeho paničce gratuluji!!! :-)

 
18.6.2015 - Fotky vrhu "D" z nových domovů

Jsem moc šťastná za tu spoustu fotek, které dostávám od nových majitelů našich Déčkových štěňátek. Všem jsem udělala vlastní album v Odchovech - Vrh D a pravidelně každému fotky vkládám :-) Je na nich vidět, jak jsou všichni šťastní v nových domovech, jak rozveselují děti, páníčky, jak "pomáhají" s úpravou zahrádek a nebo i spokojeně spinkají! Moc všem děkuji za všechny příběhy, které posíláte a za spoustu těch nádherných fotek!!! :-)

 

Dancing Queen - Kvinka

 

Daiquiri - Kira

 

Dolce Vita - Amy

 

Da Vinci - Oslo

 

Davis Cup - Davi

 

Disney World - Monty

 

Dollar - Dasty

 

 

15.6.2015 - Bailar en Alma Touch of Heaven je březí

V pondělí byla na ultrazvuku Almička, moc milá fenečka z odchovu kamarádky Magdy. S Almičkou jsem byla pár dní ve skupině na výcvikovém táboře, kde si mě získala svým úžasným pohledem a také milou povahou. Moc se těším na její štěňátka s naším Rockym :-)

Držím moc palce! :-)

 

15.6.2015 - Poslední štěňátka z vrhu D odešla

Minulý týden ve čtvrtek 11.6. odešly poslední dvě fenky, které u nás čekaly na své páníčky kvůli dovolené. Bylo to fajn, že tam zůstaly déle obě najednou, protože si spolu nestkuečně vyhrály! Nebylo to pro nás ale loučení se štěňátka na dlouho.

Hned druhý den v pátek se nám vrátil pejsek Da Vinci, "Oslo" protože jeho páníčci z Francie odlétali na prodloužený víkend domů a Oslo zůstal u nás na hlídání. Hned nás všechny poznal a také se vrhnul mamince Meggie na cecíky, ale ta mu rychle vysvětlila, že ho už rozhodně kojit nebude :-) Chvíli mu trvalo, než se s tím smířil, ale povedlo se.

Oslík (tak jsme mu začali říkat) byl neskutečný kaskadér a divoch. Všechny překážky, které pro štěňátka doposud fungovaly jako překážka někam, kam nesmí lézt, překonával s lehkou elegancí. Když byl otevřený bazén a děti se koupaly, sešel po schodech, jakoby to dělal každý den a šel si zaplavat do bazénu, i když myslím, že v tu chvíli byl překvapený i on sám :-D Každopádně jsme si s Oslíkem moc užili a v pondělí ho vraceli s trochou smutku, že už je to vlastně úplný konec Déčkových štěňátek u nás, ale také s trochou úlevy, že už je to za námi :-)

Vyfotila jsem Oslíka u nás na prázdninách na zahradě:

 

A aby Oslíkovi nebylo smutno, přijela za ním na návštěvu sestřička Kvínka, která bydlí nedaleko :-) Hodně si spolu vyhráli, ale myslím, že byla Kvíny ráda, že odjíždí zpátky domů a nemusí tam s tím divochem zůstat :-)

 

 

12.6.2015 - Opakované spojení Kayla Gold Rebecca x Rocky

Majda byla znovu nakryta naším Rockym. Loni se jim narodilo devět krásných štěňátek a letos se březost potvrdila znovu :-)

Moc držíme palce ať jde vše jak má a těšíme se na další zlaťáčky :-)

 

 

5.6.2015 - Celoštátna výstava psov Nitra

V pátek jsem si vzala v práci dovolenou a vyrazila s kamarádkou Magdou na výstavu do Nitry. Měla jsem nahlášeného Rockyho a Zarju. Výstava byla třídenní, ale mám doma stále ještě štěňátka a tak jsem to musela risknout a zkusit jen jeden den a ještě k tomu na otočku.

Výstava začínala až ve 12:30, takže jsme vyrazily ráno v klidu v půl deváté.

Po cestě jsme udělaly několikrát pauzu, daly pesanům vodu a vyvenčily je. Na hranicích pořídila Magda i pár fotek. V jednu chvíli nastal hodně kritický moment, kdy Rockyho cvrnklo něco do nosu a rozhodl se jít zjistit, co to tak hezky voní! Hodně jsem se zapotila, protože minimálně na deset mých výkřiků nereagoval. Když už stál na kraji lesa, ze kterého přicházela ona vůně a já myslela, že už mě ani neslyší, zastavil se a rozhodl se, že se raději vrátí. Hlasivky vykřičené a já opocená při představě, co tam mohlo být - třeba pěkná bahenní lázeň, při nejlepším.

A moje šílená Zarja lítá tak rychle, že jsme jí na fotku musely položit :-D

 

Goldeni šli na řadu až po několika jiných plemenech a začátek posuzování pro nás byl naplánován na 14:30. Na místo jsme dorazili s předstihem, ale načekali jsme se až až. Pan rozhodčí měl více než hodinu zpoždění.

Během čekání Magda zjistila, že je v katalogu Rockyho syn ve třídě dorostu - Bart z Velké pevnosti alias Hugo. Vyhlížela jsem ho a poznala jsem ho hned na první pohled :-) Byl to moc miloučký hezký pejsek, s nazlátlým kožíškem a má úžasné páníčky! Pro všechny to byla úplně první zkušenost s výstavou a Hugo dostal od španělského rozhodčího E.Mate. Durana hodnocení VN1.

Dále šel na řadu Rocky s jedním psem ve třídě pracovní. Pan rozhodčí mi hned zakázal vystavoval na pamlsek, na což je Rocky zvyklý. V nataženém postoji to nebylo úplně ono, tak jsem zkusila volný a Rocky dokonce i vrtěl ocáskem :-) Takže přestože mě to ze začátku trochu rozhodilo, tak jsme to zvládli a vybojovali si hodnocení V1 a titul CAC :-) Rocky tímto dokončil své čekatelství a stal se šampionem Slovenska! :-)

 

Zarja nastupovala úplně naposledy v mezitřídě, protože za dva dny bude mít druhé narozeniny. Zarje vystavování bez pamlsků nevadilo, ona je zvyklá dívat se na mou kapsičku, kde jsou pamlsky schované, takže s ní to bylo jednodušší a hlavně už jsem s tím počítala dopředu. Přestože bylo v hale dost teplo, i Zarja se předvedla krásně v pohybu a vysloužila si stejně jako Rocky V1 CAC. Je to Zarji první CAC na Slovensku a tak jsme udělaly první krok k čekatelství titulu šampiona krásy SK.

 

 

1.6.2015 - Štěňátka v CHS Apraxia Felon

Malorca Misantos "Clara" porodila na Den dětí šest štěňátek. Otcem štěňátek je náš Rocky. Narodili se tři kluci a tři holčičky. Porod byl bez komplikací a rychlý. Všichni se mají k světu, jsou prý moc hodní a Clarka se o ně hezky stará :-)

 

31.5.2015 - Axikola Ora Amiko má štěňátka

Axikola má štěňátka! Otcem štěňátek je náš Rocky :-) Narodila se dvě štěňátka, jedna holčíčka a jeden kluk.  Porod byl náročný, Axinka měla problém štěňátka vytlačit, hlavně druhou holčičku. Chlapeček vážil při porodu 515 g a holčička 600g. Pěkní buřtíci :-) Nakonec vše dobře dopadlo, štěňátka jsou v pořádku a Axikola také. Moc hezky se o ně stará! Jsem ráda, že jsou štěňátka alespoň dvě a můžou si spolu hrát :-) Určitě to budou pěkní buřtíci, tolik mlíčka jen pro sebe ;-)

 

 

30.5.2015 - Klubová výstava RK Konopiště

Přestože máme ještě doma štěňátka, přihlásila jsem Zarju a Rockyho na výstavu na Konopiště. Mám tu výstavu moc ráda, je to podle mě nejlepší výstava, kterou v ČR máme. Na výstavu se mnou jela i moje maminka, obě dcery a také synovec. Štěňátka hlídala moje sestra.

Na výstavě se jako první vystavovala třída šampionů, kam jsem měla nahlášeného Rockyho. V tu dobu ještě svítilo sluníčko, Rocky se vystavoval krásně a moc hezky běhal, já ten jeho běh zkrátka miluju! Paní rozhodčí Mrs. Marianne Skott Jespersen se Rocky líbil, dostal od ní nádherný posudek a umístili jsme se na třetím místě! :-)

 

Zarja nastupovala do mezitřídy, kam ještě na pár dní můžeme :-) V mezitřídě bylo hlášeno 15 fen a jen pět dostalo hodnocení výborná! Když jsme se dostaly na řadu, spustil se silný déšť, byla mi zima, ale Zarje to očividně bylo úplně jedno :-) Paní rozhodčí Mrs. Rikke Borring se Zarja moc líbila, hlavně její pohyb, nadšení a "drive" při celkovém předvedení, a za to dostala úžasné hodnocení a první místo s titulem CAC :-)

Když skončilo posuzování všech tříd, nastoupily jsme se Zarjou do kruhu s vítěznými fenami ostatních tříd a rozhodovalo se o titulu Klubový vítěz. Zarja nastoupila do kruhu se stejným nadšením jako vždy, ona je zkrátka showmanka! :-) K mé obrovské radosti se k nám začala blížit paní rozhodčí s pohárem a Zarja se stala Klubovou vítězkou!

Jakmile se rozhodlo o Best of Junior, kam nastoupila také dcera Irbyho a naší Sofinky - viz níže, a o Best of Veteran, přišlo na řadu rozhodování o udělení titulu BOB! O titulu rozhodovaly obě rozhodčí, Mrs. Rikke Borring a Mrs. Marianne Skott Jespersen. Bylo to hodně napínavé a nakonec se to stalo ... Zarja vyhrála titul BOB!! Byl to nádherný pocit a vím, že na to nikdy nezapomenu!


 

Toto vítězství na Konopišti už jsem zažila, bylo to v roce 2010 s mým prvním psem Coren Zlatá kudrnka, který mě opustil v nedožitých dvou letech, kdy zemřel na rakovinu. Tehdy byla na Konopišti dvoudenní výstava a Cory vyhrál BOB oba dva dny. Byl mu čerstvě 1 rok a já tenkrát ještě ani pořádně nevěděla co to znamená :-) ale bylo to nádherný! Když jsem to teď zažívala znovu se Zarjou, moc jsem na Coryho vzpomínala. To díky němu vzniklo Dorado Blanco. Vím, že za duhovým mostem na mě myslí a také nám se Zarjou fandil :-)

 

Konopiště rok 2010 - Coren Zlatá kudrnka (17.5.2009 - 10.5.2011)

NIKDY NEZAPOMENU!!!

 

Výstavy se také zúčastnila Coca-Cola Dorado Blanco "Connie", dcera Irbyho a naší Sofinky (Away from Sophia Dorado Blanco). Nastoupila jako nejmladší ve třídě mladých, kde byla obrovská konkurence - celkem 20 fen!!!! Connie vystavovala poprvé sama její panička Adélka a zvládly to perfektně! Nádherně jim to spolu jde a nebyla na Adélce vidět vůbec žádná nervozita! Po dlouhém posuzování se rozhodovalo mezi fenami s hodnocením "výborná" a nemohla jsem nekřičet štěstím, když vyhrála právě Connie a získala tak první titul CAJC!!! Bylo to neskutečný!!! :-) Jsem strašně moc šťastná a moc gratuluji majitelům Connie k tak obrovskému úspěchu!

Na výstavě se také vystavovali Rockyho potomci, kteří se narodili v CHS Misantos. Ravel Misantos, se vystavoval ve třídě mladých v konkurenci 16 psů. Dostal se do užšího výběru mezi TOP7 a kruh opustil s krásným posudkem a známkou výborná! Stejně tak i Ruby Misantos se krásně předvedla v kruhu se svou paničkou a ve velké konkurenci ve třídě mladých získala známku výborná!!! Moc gratuluji!

Na fotky Connie, Harryho a Ruby ještě čekám a hned jak budou, tak je sem vložím :-)

 

24.5.2015 - Mezinárodní výstava Rzeszow (Polsko)

Nádherného úspěchu na vzdálené polské výstavě dosáhly Zarja a Rocky!!! Moje kamarádka Magda vyrazila na tuto výstavu společně se Zdeňkou a její Molly a Zarja s Rockym vyrazili s nimi :-) Byla to dlouhá osmihodinová cesta, kterou ale všichni zvládli skvěle a únava na výstavě nebyla znát! Zdeňka s Molly vyhrály ve třídě otevřené a za naší smečku se Zarja umístila v mezitřídě na třetím místě a Rocky vyhrál ve třídě pracovní svůj první CWC titul. Stává se tak čekatelem šampiona Polska :-)

Chci ještě jednou moc poděkovat kamarádce Magdě za to, že mi nabídla Rockyho a Zarju na tuto výstavu vzít, že se jim tak úžasně věnovala, že při kontrole fotoaparátu Rockyho nechala, aby využil nestřeženého okamžiku a on se mohl vykoupat v řece :-D a také děkuji Zdeňce za to, že byla tak hodná a ty dva miláčky přibalila k Molly :-)

 

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - mezitřída - V3

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - třída pracovní - V1 CWC

 

 

22.5.2015 - První postojovky vrhu "D" na své 6ti týdenní "narozeninky" :-)

V pátek přijela kamarádka Magda a dělaly jsme štěňátkům fotky v postojích a také portrétky. Jsou to nádherná štěňátka, jedno hezčí než druhé! Mají překrásné hlavičky a jejich postojové fotky mě dostaly!! Jsem z nich nadšená ze všech!!! Je to nádherný vrh a já jsem moc šťastná! :-)

 

Dancing Queen Dorado Blanco "Kvinka" - červená holčička:

 

Discovery Dorado Blanco "Seppo" - modrý kluk:

 

 Dollar Dorado Blanco "Dasty" - zelený kluk:

 

Daiquiri Dorado Blanco "Kira" - žlutá holčička:

 

Davis Cup Dorado Blanco "Davi" - stříbrný kluk:

 

Dolce Vita Dorado Blanco "Amy" - růžová holčička:

 

Da Vinci Dorado Blanco - oranžový kluk:

 

Disney World Dorado Blanco "Monty" - fialový kluk:

 

D'Artagnan Dorado Blanco "Archie" - hnědý kluk:

 

 

13.5.2015 - PRA1 & PRA2

Když se konala výstava v Praze, byl tam stánek, kde odebírali vzorky na různé genetické testy. Nechala jsem otestovat Zarju na PRA1 a PRA2 a dnes přišly skvělé výsledky :-) Zarja je čistá na PRA1 i na PRA2 :-)

Na výstavě byl testovaný také Ravel Misantos - potomek Chanel Coco Misantos a našeho Rockyho - Bonett Bride to Dorado Blanco. Výsledky byly také perfektní: čistý na PRA1 i na PRA2 :-)

 

3.5.2015 - Nový člen naší rodiny :-)

V neděli se moje dcera dočkala a její sen se splnil :-)

Asi půl roku jsme čekali na narození naší vysněné holčičky kolie ve zbarvení blue merle, ale nakonec tomu chtěla příroda a osud jinak a narodil se jeden chlapeček. A protože byly doma slzičky a smutek, začala jsem shánět Laile štěňátko jinde. Netušila jsem, jak je složité sehnat kolii v takovém zbarvení. Vypadalo to, že v ČR žádná není. Kontaktovala jsem chovatele v ČR, kteří mi pomáhali se sháněním. Zkoušela jsem i okolní země, začalo to Slovenskem, Polskem a skončilo Srbskem, Španělskem.... Laily táta sháněl na Ukrajině a v Bělorusku. Nikde žádná blue merle holčička nebyla. Až najednou..... napsala mi jedna chovatelka z ČR, která se dočetla na facebooku, že v CHS Fredina Agi mají asi schovanou jednu holčičku, kterou nikde neinzerují a čeká na ty nej majitele :-) A tak se stalo, že jsme si v neděli přivezli od Ostravy krásnou tříměsíční holčičku :-) Hned dostala jméno Violetta, které bylo připraveno už dlouho dopředu :-)

Laila se chce s Violettou věnovat agility a největším snem je dogdancing. Věřím, že holky budou spolu skvělá parta :-)

A tady je pár fotek šťastné Laily s Violettkou a jejími rodiči :-)

 

Vio si u nás zvykla strašně rychle. Přes noc neudělala ani jednu loužičku a když chce jít ven čůrat, zakňučí si u dveří. Je strašně šikovná! I naše smečka ji přijala skvěle a nejvíc si hraje se Zarjou a Sofinkou. A tady pár fotek od nás z nového domova :-)


 

A hrátky se Zarjou :-)

  

2.5.2015 - CACIB Praha - po dlouhé době zase na výstavě! :-)

Fantastický víkend jsme si užili na sobotní výstavě v Praze! Výstavu máme pár kilometrů autem, to je vždy moc fajn :-)

Na výstavu jsem přihlásila z mé smečky jen Zarju do mezitřídy, kam bylo hlášeno celkem 10 fen. Zarja se paní rozhodčí moc líbila a získala si tak známku výborná 1 a titul CAC :-) Jeden titul už má z loňského roku, takže nás čeká ještě zkouška pro splnění titulu šampion ČR :-) Budeme muset začít pořádně trénovat :-)

 

Dále jsem vystavovala v dorostu Connie "Coca-Cola Dorado Blanco" - dceru naší Sofinky a Irbyho. V dorostu byly celkem 4 feny a s úžasným hodnocením získala Connie známku velmi nadějná 1 :-)

 

Na výstavě se také úžasně prezentovaly děti našeho Rockyho "JCh CZ&HU, Ch CZ&HU, InterCh, Bonett Bride to Dorado Blanco",

Apollo Goldymate - mezitřída (4 psi) - výborná 3
Ravel Misantos "Harry" - třída mladých (9 psů) - výborná 1 CAJC
Rhapsody Misantos "Riky" - třída mladých (9 psů) - výborná
Ruby Misantos - třída mladých (12 fen) - výborná 3

 

                             Apollo Goldymate                                                                    Ravel Misantos

                            Rhapsody Misantos                                                                Ruby Misantos

 

 MOC GRATULUJI MAJITELŮM CONNIE, RUBY, RICKYHO, HARRYHO I APOLLA!!! :-)

 

10.4.2015 - Štěňátka jsou na světě!!

V pátek se Meggie a Irbymu narodila hromada krásných štěňátek! :-) Máme 6 kluků a 3 holčičky! Více informací v sekci "Štěňata"

 

 

1.4.2015 - Už jen týden do našeho vrhu "D"

Už jen týden a pár dní zbývá do porodu naší Meggie :-) Za poslední dny se jí hodně zakulatilo bříško. Smontovali jsme jí porodní bedýnku, ale zatím v ní nechce moc být, však má ještě čas :-)

Na fotce 54. den březosti

 

29.3.2015 - Ravel Misantos (8 měsíců) u nás na návštěvě

V neděli přijel na návštěvu Harry - Ravel Misantos, 8 měsíční syn našeho Rockyho :-) Přijel se ukázat a ostříhat. Je z něj už velký pes, ale jen tak vypadá, chová se totiž pořád jako vyjevené štěně :-D Bylo těžké udělat nějakou fotku, ale nakonec se povedlo :-) S majiteli Harryho jsme se domluvili, že ho přihlásíme do Prahy na výstavu, v běhu to bude asi hodně zajímavé předvedení :-D No uvidíme, bude legrace!

29.3.2015 - Brave Lady Dorado Blanco - Lara u nás na návštěvě

V neděli k nám přijela na návštěvu také Lára, dcera naší Meggie :-) Přijela si k nám udělat jarní sestřih a také si pohrát s naší smečkou :-) Moc ráda jsem Láru viděla, je strašně milá a veselá!

 

18.3.2015 - Grace a Rocky mají štěňátka, 2 kluky + 7 holčiček

Po 17ti hodinovém vyčerpávajícím porodu přivedla Grace na svět devět půlkilových štěňátek. Po porodu byla velmi vyčerpaná a po pár dnech musela navštívit i pana veterináře, ale už se vše zlepšuje a Grace začíná nabírat síly. O štěňátka se stará skvěle, má dost mlíčka a tak všichni krásně přibírají! Přejeme ať už je jen dobře! :-)

 

 

18.3.2015 - Buggie a Rocky mají štěňátka, 4 kluky + 3 holčičky

Tak jsme se dočkali a Bugatka porodila sedm krásných štěňátek, úžasně se o ně stará. Má hromadu mlíčka, kterého si užívá zejména zelený pejsek... díky svému rekordnímu nárůstu váhy oproti ostatním získal přezdívku "Bůček" :-) Přejeme všem štěňátkům ať krásně rostou a mamince Buggie hodně sil a mlíčka, Bůček má spotřebu! :-)

 

 

7.3.2015 - Nové fotky naší březí Meggie :-)

Dnes jsem Meggie ostříhala, sice bez koupání, ale nevadí :-) I přesto holka moc prokoukla a tak jsem ji vzala na procházku, abych jí udělala pár nových fotek. Je pořád krásná, láska moje!

Ch CZ & SK Morgiana Misantos "U" - budoucí maminka vrhu "D" :-)


 

2.3.2015 - Meggie je březí

Dnes jsem s Meggie navštívila kamarádku veterinářku Zdeňku Svoreňovou a k mé velké radosti nám ultrazvuk potvrdil, že je Meggie březí! :-)

Štěňátka tohoto vrhu "D" by se měla narodit kolem 10. dubna 2015. Více informací naleznete v sekci "Štěňata".

 

1.3.2015 - Sraz vrhu "C"

Naprosto úžasný a ve skutečnosti vůbec neplánovaný sraz Sofinky štěňátek vrhu C.

Tento víkend k nám přijeli od Rumburka na návštěvu majitelé Coca-Coly "Connie" a zůstali celý víkend na návštěvu. K tomu se ozvali během soboty majitelé Cranberry "Ebinky" a také Couscouse "Charlieho", že by se zastavili během soboty - neděle u nás v Bašti pro granulky. Napadlo mě naplánovat vše na neděli dopoledne ve stejný čas. Když jsem zjistila, že jsou z toho všichni moc nadšení, začala jsem v sobotu odpoledne obvolávat další majitelé Sofinky štěňátek a k mému obrovskému překvapení jsme se nakonec sešli druhý den dopoledne v hojném počtu!!! Kromě zmiňované Connie, Ebinky a také Charlieho dorazila ještě Caramellka "Megi" a z Příbramy přijel ještě Cornetto "Corni". Na to, že to bylo naplánované pár hodin předem, tak se nás sešlo opravdu hodně a já mám z toho velikou radost! A nejsem sama, líbilo se nám to úplně všem, a to jak pejskům, tak i majitelům :-) Určitě to nebylo naše poslední setkání !!!! Děkuji moc všem, že jste přijeli, bylo to úžasný!!!!

Vkladám několik fotek z vycházky, ze které jsme se všichni vraceli trochu upraveni od místního pole, ale nikomu to nevadilo :-)

 

Zleva maminka Sofinka, Coca-Cola "Connie", Cranberry "Ebi", Couscous "Charlie", Cornetto "Corni" a Caramella "Megi"

 

 

Caramella "Megi"

 

Coca-Cola "Connie"

 

Cranberry "Ebi"

 

Cornetto "Corni"

 

Couscous "Charlie"

 

 

15.2.2015 - Cvičení se Zarjou

Neděli jsme si udělaly se Zarjou cvičební :-) Společně s Magdou a Justinem jsme si užily báječné odpoledne na nedaleké louce a musím říct, že to bylo opravdu super! Musíme to brzy zopakovat :-)

 

 

 

8.2.2015 - DUOCACIB Brno

V neděli jsme bez ohledu na šílené počasí vyrazili společně s rodinou Coca-Colky alias Connie na výstavu do Brna. Pro Connie to byla premiéra. Byla přihlášená do třídy štěňat :-)

Jel s námi Rocky a měla jet také Zarja, která ale zůstala doma kvůli hárání. O tom, že byl přihlášený také Apollo, ale jeho přihláška byla někde ztracena cestou po kabelech, se raději nebudu rozepisovat.

Již na začátku výstavy jsme pochopili, že rozhodčí pan Duško Piljevič (SRB) nemá rád zlaté psy. Ve třídě šampionů jsme nastoupili tři zlatí a čtyři světlí psi, jak to dopadne bylo hned jasné :-) My tři odešli s Véčkem :-) Connie přišla brzy na řadu a svou světlou barvou měla velké šance :-D Byla v kruhu sama a já byla zvědavá především na její reakci na pobyt v hale, na chování v kruhu, zda se nechá nebo nenechá posoudit. Musím říct, že byla výborná! Krásně se předváděla, stála a vrtěla ocáskem. Krásně ji to Adélka naučila!!! Pan rozhodčí za mnou přišel aby mi něco řekl a já s napětím čekala co přijde.... k mé obrovské radosti vychválil na Connie vše co se dalo!! Strašně se mu líbila a jeho hodnocení znělo: velmi velmi velmi nadějná!! Cesta se vyplatila :-)

 

Coca-Cola Dorado Blanco - třída štěňat - VN1

 

Bonett Bride to Dorado Blanco - třída šampionů - V

 

 

6.2.2015 - Krytí naší Meggie

Tak se u nás hárá ve velkém. 26.1. začala Meggie, o dva dny později Sofinka a ještě o pár dní později se přidala i Zarja. Ta začala hárat dokonce už po pěti měsících, s čímž jsem vůbec nepočítala a přihlásila ji na 8.2. na výstavu do Brna. No tak bude asi holka doma :-/

Dnes, 6.2. hárá Meggie už 11.den a Rocky z ní začal včera neskutečně bláznit, takže jsem poznala, že přišel ten správný čas. Pro jistotu jsem ještě vzala Meggie na krev, kdy progesteron ukázal hladinu 7,7ng. Rozhodla jsem se, že se pojede krýt tedy ještě dnes odpoledne. Krycím psem je Irby - Egoiste du Bois de la Rayere, je to otec štěňátek našeho vrhu C a také otec krásných zdravých štěňátek Megginky sestry Clarky - Malorca Misantos. Krytí proběhlo skvěle a další vycházelo na neděli. Vzhledem k největší sněhové kalamitě této zimy se druhé krytí nekonalo a tak budeme doufat, že jedno stačilo :-) To poznáme první týden v březnu.

 

31.1.2015 - Procházka :-)

Dnes po dlouhé době vysvitlo sluníčko a tak jsem na procházku vzala zase jednou foťák :-) Na procházku nás doprovázela moje Sabrinka se svou nejlepší kamarádkou Nelou... a takhle jsme si to užili :-)

 

 

24.1.2015 - Zarja na výstavě v Polsku

Zarja odjela s mou kamarádkou Magdou Němcovou do Polského Glogow na národní výstavu. Posuzoval zde polský rozhodčí Tomasz Mroczek a k mé obrovské radosti se Zarja v mezitřídě v konkurenci 5ti fen umístila na prvním místě s titulem CWC, získala také titul nejlepší fena a nakonec i BOB! Jsem za tuto výhru Magdě opravdu vděčná! Často mi připomínala jestli jsem se na výstavu už přihlásila a nakonec, když jsem propásla poslední uzávěrku, mi ještě volala, že ji ještě prodloužili. Magdi, opravdu děkuji!!! :-)

 

 

 

21.1.2015 - Clarka a Rocky mají štěňátka!

Clara Apraxia Felon porodila ve středu krásných deset štěňátek! 7 kluků a 3 holčičky! Clarka zvládla porod výborně a ona i štěňátka jsou v pořádku. Clarka se o ně moc hezky stará! Mám z nich velkou radost! Tady je pár prvních fotek z bedýnky :-)