Novinky 2018

 

 

19.2.2018 - Seminář o předvedení psa na výstavě a úpravě srsti

Moc si vážím toho, že jsem byla pozvána abych vedla seminář o výstavách a o úpravě srsti psa před výstavou. Seminář se bude konat v sobotu 31.3.2018 v Blahuňově u Chomutova. Dopolední část semináře bude o úpravě srsti psa před výstavou, odpolední část bude zahrnovat trochu výstavní teorie a také samotný handling psa.

Správná úprava srsti a předvedení psa na výstavě zásadně ovlivní výsledné hodnocení, je tedy dobré vědět jak se na výstavu připravit a na co se zaměřit.

Cena pro účastníka se psem je 500Kč a pro účastníka bez psa je 300Kč. Organizátor semináře je Iveta Katrevová a pro více informaci a pro přihlášení ji můžete kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 724 125 390.

Moc se na tento seminář těším! :-)


 

10. - 11.2.2018 - DUOCACIB Nitra (SK)

Hned týden po skvělém úspěchu na výstavě v Brně, jsem s Ginny vyrazila na další výstavu, tentokrát do Nitry na Slovensku. Po oba dva dny byla ve třídě mladých velká konkurence 12 fen. Ginny se předvedla opět moc pěkně a mám velkou radost i z toho, jak nádherně v kruhu běhá! V pohybu je opravdu moc krásná!

První den získala Ginny hodnocení výborná 4 a druhý den se dostala do užšího výběru a získala známku výborná. Mám z ní radost!


 

Na výstavě měla úžasný úspěch Ginny nevlastní sestřička Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco. Melody se vystavovala oba dny ve třídě šampionů a získala po oba dva dny tituly CAC a res CACIB! Stává se tak čekatelkou šampiona Slovenska :-)

Také Rockyho syn Ravel Misantos měl na výstavě velký úspěch, kdy první den získal hodnocení V3 a druhý den tituly res CAC a res CACIB!

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody"                         Ravel Misantos "Harry"               

 

 

5.2.2018 - Zarja složila zkoušku z Dogdancingu

Mám velikou radost, že jsme se Zarjou zahájily "dvojkové" zkoušky takovým úspěchem a složily zkoušku DWD2 na výborně! Děkuji moc naší skvělé trenérce Petře Malé!


 

 

3.2.2018 - DUOCACIB Brno

Velký den pro moji Ginny! Poprvé na velké výstavě! Naposledy jsem ji vystavovala před půl rokem na klubové výstavě v Třeboni, ale nikdy nebyla na velké výstavě a už vůbec ne v hale. Byla jsem zvědavá jak toto nové prostředí zvládne. Měla jsem velkou radost, že se v hale nebála a v kruhu se hezky předvedla. V jednu chvíli se lekla, když jsme v kruhu duply v běhu na kanál, ale i tak to zvládla vše skvěle a k mé obrovské radosti se umístila ze 14 fen na druhém místě! Jsem na tu mojí holčičku moc pyšná, vyrostla z ní krásná fena!

 

Ginger Dorado Blanco - 13 měsíců 

  


 

27.1.2018 - Vio má narozeniny

Naše Violetta, Ice Fredina Agi, oslavila třetí narozeniny. Je to naše kolie s duchem retrievera! Všichni ji máme moc rádi a  přejeme jí hlavně zdraví a spoustu psích lumpáren v naší smečce :-) 

Takhle Vio vypadala, když jsme si ji přivezli 

 

27.1.2018 - Trénujeme na zkoušky v dogdancingu

Chystám se se Zarjou na další zkoušku z dogdancingu. Poté, co Zarja získala titul Master of Dogdancing 1. stupně, se chystáme na dvojky. Čeká nás zkouška DWD 2 a pilně na ni trénujeme.


 

20.1.2018 - Skvělé zdravotní výsledky Easyho dcery

Jeden den po smrti mého Easyho jsem obdržela úplně první zdravotní výsledky od jeho potomků. Alisa Aurea Sidera byla na rentgenech a výsledky jsou skvělé! HD A/A, ED 0/0!


 

 
19.1.2018 - Sbohem Easy 

V pátek 19.1.2018 náhle odešel náš Easy. Všichni jsme touto zprávou zdrceni a těžko se s tím smiřujeme. Děkujeme všem za podporu, za slova útěchy a za vzpomínku, kterou Easymu věnovali na jeho cestě za duhový most.

Right Hunter Show Leader "Easy", 17.4.2015 - 19.1.2018

 

 


13.1.2018 - Výstavní úspěchy odchovů Dorado Blanco

V sobotu 13.1. se dvě děti Dorado Blanco rozjeli na různé strany, aby se zúčastnili prvních výstav toku 2018.

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" jela na výstavu do Německa na CACIB Nürnberg. Ve třídě šampionů bylo šest fen. Melody měla velký úspěch a vyhrála! Získala tak svůj první titul Anw. Dt. Ch. VDH a stává se čekatelkou německého šampiona krásy! Teď bude muset její panička Lucka jezdit do Německa častěji ;)

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" se vydal druhým směrem, konkrétně na výstavu do Brna. V mezitřídě bylo pět psů. Charlie se paní rozhodčí Ingrid Grill moc líbil a tuto třídu vyhrál! Získal tak svůj první titul CAC a stává se čekatelem šampiona ČR!


Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - V1, Anw. Dt. Ch. VDH


Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" - V1 CAC

 

 

1.1.2018 - Nový rok v CHS Dorado Blanco :)

Další úžasný rok s mými čtyřnohými miláčky je za námi a opět mám na co vzpomínat a na co být pyšná! Chtěla bych také poděkovat majitelům retrieverů, kteří vyrostli v mé chovatelské stanici a v nových domovech jsou obklopováni péčí a láskou. Někteří z nich se také věnují výcviku, zkouškám a výstavám a jejich výsledky jsou fantastické! Také "děti" po mých psech, Rockym a Easym mají skvělé zdravotní výsledky a nemalé úspěchy na poli pracovním i výstavním, jsem na ně všechny neskutečně pyšná! Děkuji tedy tímto všem páníčkům za jejich péči, lásku, píli a skvělou prezentaci jak jména Dorado Blanco, tak i kvalit odchovů po Rockym a Easym.

Zde malé shrnutí těch nejúžasnějších momentů v CHS Dorado Blanco:

1/2017 - Sofinka získává na národní výstavě v Brně titul BOB a v závěrečných soutěžích BIG 5 v FCI VIII. skupiny

2/2017Ginger Dorado Blanco - Ginny, sladká dcerka Rockyho a Zarji zůstává u nás doma

3/2017 - Zarja se po mateřské dovolené vrací k dog dancingu a skládá MD1 na výborně

4/2017 - Easy a jeho nezapomenutelný úspěch na mezinárodní výstavě v Praze, kde získal titul CAC, CACIB, BOB, BIG1 a BOD a druhý den res BIS!!! Brzy po tomto úspěchu přichází dalsí obrovský úspěch, tentokrát na mezinárodní výstavě v Budějovicích, kde Easy získává titul CAC, CACIB a BOB, na závěr ještě BIG2!!! A ještě jeden úspěch do třetice - Easymu se podařilo v dubnu složit loveckou zkoušku - klubovou zkoušku vloh!

4/2017 - Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco se stává junior šampionkou ČR!

5/2017 - Easy složil klubové podzimní zkoušky! Stává se také šampionem ČR

5/2017 - v méCHS se Sofince narodil vrh CH :)

6/2017 - Easy získává na mezinárodní výstavě v Chorvatsku další nádherné tituly: CAC, CACIB, BOB a BIG1!!!

6/2017 - skvělé zdravotní výsledky kluků z vrhu F: Frappuccino Dorado Blanco a Forest Gump Dorado Blanco mají zrentgenované kyčle a lokty, oba s výsledky HD A/A, ED 0/0!

8/2017 - Ginny složila zkoušky OVVR!

8/2017 - Forest Gump Dorado Blanco - Amigo získal na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavy titul CAC a stává se junior šampionem ČR!

9/2017Zarja složila klubové podzimní zkoušky a stává se tak šampionkou ČR!! Následně měla nádherný úspěch na mezinárodní výstavě na Slovensku, kde získala 2x titul CAC a 1x CACIB a stala se šampionkou SK!

9/2017 - Frappuccino Dorado Blanco - Charlie získává již třetí titul CAJC a stává se junior šampionem ČR! 

11/2017 - Zarja měla obrovský úspěch na Světové výstavě v Lipsku, kde se ve velmi silné konkurenci třídy šampionů umístila na třetím místě!!!

11/2017 - Zarja splnila na výborně poslední zkoušku čtvrté divize a získala titul Master of Dog Dancing 1. stupně!!

11/2017 - Coca-Cola Dorado Blanco - Connie složila klubové podzimní zkoušky a získala titul CACT!

12/2017 - Ginny rentgenové snímky ukázala skvělé výsledky!!! HD A/A, ED 0/0 a OCD ramen negativní!

V minulém roce jsem bohužel dostala i jednu velmi smutnou zprávu, kdy odešla za duhový most sestrička mojí Sofinky a dcera mé Meggie Away from Atlanta Dorado Blanco. Týnuška podlehla v nedožitých pěti letech zákeřné rakovině. Nikdy na ni nezapomenu.