Vrh "I"

 

dne 5.10.2018 se Zarje a Iggymu 1 holčička a 3 kluci:

Profily našich štěňátek:

 

                              

      Imagine Dragon "Drago"                                                     I love you "Izidor"

 

                            

     Ice Coffee "Bailey"                                                             Infinity "Tara"

 

 

 

NĚCO O OTCI:
  • Narozen: 27.3.2013
  • HD BVA 7:5, ED 0/0, OCD neg.
  • PRA1+2 clear, PRCD clear, ICT clear

Iggy je importovaný pes ze známé francouzské chovatelské stanice. Iggyho znám od mala, kdy začal jezdit po výstavách a vždy se mi moc líbil. S přibývajícím věkem se z něj stal opravdu nádherný pes, kterého jsem si přála mít někdy v rodokmenu mých odchovů.  Iggy má silnou kostru, vyváženou stavbu těla s nazlátlou barvou srsti, má hluboký hrudník a výborné přední a zadní úhlení. Iggy má ohromné výstavní úspěchy s 15ti tituly šampiona krásy a opakovaně se stal psem roku. Má také výborné pracovní vlohy a složené klubové lovecké zkoušky. V neposlední řadě má perfektní zdravotní výsledky, které předává svým potomkům.

 

NĚCO O MATCE:
  • Narozena: 7.6.2013
  • HD A/A, ED 0/0, 
  • PRA1+2 clear

Zarja je moje první a vlastně i jediná importovaná holčička. Přijela za mnou z Ruska. Od první chvíle co jsem ji viděla, jsem věděla, že je jedinečná. Může na mě oči nechat, neustále chce být u mě, ležet na mě, olizovat mě a dělat vše co mi na očích vidí. Udělá vše proto aby se mi zavděčila. Právě pro tuto její povahu jsem se rozhodla zkusit s ní dog dancing a nikdy mě nenapadlo, jak veliké úspěchy budeme mít. Zarja už složila šest zkoušek a určitě nebyly poslední. Získala také titul Master of Dogdancing 1. Zarja je nižší fena s mohutnou kostrou, hlubokým hrudníkem a krásným úhlením. Od mala má velké úspěchy na výstavách. Stala se šampionkou tří zemí a již 16x vyhrála svoji třídu. Jsem na tu moji holku moc pyšná!

 

 

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK:

C.I.E., Multi JCh, MultiCh

Iker du Bois de la Rayere

InterCh, MultiCh, Ch BEL, SE, LUX, FR, VDH, Field Trial

Furyo Noroy Du Plessy 

Stormerick Solomon´s Seal
Vice Et Versa du Bois de la Rayere

InterCh, MultiCh, Ch FR, LUX, NL, BEL, VDH

Dolce Vita du Bois de la Rayere

Ritzylin Pasadena
Tommy Girl du Bois de la Rayere

 

JCh CZ, Ch PL, CZ, SK

Volente Deo Princess and the Pea   

European Winner 2014, Helsinky Winner 2013, Junior Club Ch, JCh Rus, Ch Rus, CZ, InterCh

Ashbury Highlander

Majik Truth Or Dare
Ashbury Deep Temptation

InterCh, Ch Rus, DK, Swe, Fin, Lit, Lat, Estonia, 
HU, Bul, Mak, Mol, Ser, Rom, Bel, Ukr

Ariana iz Doliny Solnca

Christopher du Bois de la Rayere
Allegra Moe Sokrovische

 

 

VÁHY:

Štěňátko  jméno   narození  1.týden   2.týden   3.týden   4.týden   5.týden   6.týden   7.týden 
žlutý kluk   Imagine Dragon    400g  990g  1620g  2370g  3270g  4670g  5780g  6540g
zelený kluk   I love you  330g   860g  1610g  2360g  3140g  4580g   5750g  6770g
modrý kluk   Ice Coffee  350g  970g  1520g  2300g  3070g  4390g   5450g  6430g
červená holka   Infinity  350g  830g  1470g  2080g  2810g  3820g   4900g  5670g 

 

 

 

DENÍČEK:
25.11.2018 - Postoje v 7 týdnech

Ještě předtím, než štěňátka odejdou do nových domovů, jsme udělali poslední fotky v postojích.  Za ten týden zase neuvěřitelně zkrásněli! Všichni jsou opravdu nádherní a doufám, že se ukáží občas na nějaké výstavě, byla by to škoda, kdyby ne :-)

Imagine Dragon Dorado Blanco - žlutý kluk

 

I love you Dorado Blanco - zelený kluk

 

Ice Coffee Dorado Blanco - modrý kluk

 

Infinity Dorado Blanco - červená holka

 

17.11.2018 - Už šest týdnů!!!

Ani tomu nemohu uvěřit, že už bylo včera štěňátkům šest týdnů!!! Neuvěřitelně to letí! Musím říct, že jsou neskutečně hodní! Hodně dlouho, jestli vůbec někdy, jsme neměli tak strašně hodná štěňátka!

Příkrmy už dostávají čtyřikrát denně. Třikrát denně granulky a jednou denně tvaroh a piškoty. Červená holčička je v jídle pomalejší a váhavější, takže jí toho kluci hodně sní. Nemá to s bráchama moc lehké :-)

Štěňátka jsme také objednali na očkování a čipování, a to na úterý osm večer. Tak jsem zvědavá, jak to zvládnou a těším se, až to budeme mít za sebou.

Dnes jsme zkusili vyfotit štěňátka v postojích a povedlo se!!! Jsem z nich nadšená, jsou všichni vyrovnaní a nádherní! Moc se svým rodičům Zarje a Iggymu povedli a já mám z toho opravdu velkou radost!


Imagine Dragon Dorado Blanco - žlutý kluk

 

I love you Dorado Blanco - zelený kluk

 

Ice Coffee Dorado Blanco - modrý kluk

 

Infinity Dorado Blanco - červená holka

 

9.11.2018 - Už je nám pět týdnů!

Štěňátkům je pět týdnů! Čím dál tím více dostávají příkrmy, ale Zarja se k ním dere na kojení stále hodně často a tak své porce granulí často nedojedí. Zarja se vždy dojídání velmi ráda ujme, jen jestli je nechodí kojit schválně, aby pak na ní zbylo :-)

Zkousili jsme vyfotit štěňátka na stole v postojích, ale tak strašně zlobili, že to vůbec nebylo možné. Tak jsme je vyfotili alespoň v sedě, to ještě docela šlo :D

Imagine Dragon Dorado Blanco - žlutý kluk

 

I love you Dorado Blanco - zelený kluk

 

Ice Coffee Dorado Blanco - modrý kluk

 

Infinity Dorado Blanco - červená holka

 

4.11.2018 - Už máme čtyři týdny

Neuvěřitelné jak to letí! Štěňátkům bude zítra jeden měsíc. Zarja je úžasná máma a pořád se o štěňátka vzorně stará! Stále je chodí čistit a olizovat. Začala jsem štěňátka přikrmovat, sice přibívají krásně i po mlíčku, ale už bych chtěla aby si Zarja odpočinula. Zatím dostávají štěněčí mlíčko s kaší a moc jim všem chutná. Rychle se naučili jíst z misky, jen červené se to moc nelíbí, ale snad si také brzy zvykne.

Štěňátka jsme také dali poprvé ven aby si zvykali na jiné prostředí než je jejich bedýnka. Jak to bývá, tak první den venku se jim moc nelíbil a kňučeli, že chtějí zpátky domů. Nechali jsme je tam tedy jen chvíli a udělala jsem pár fotek.

 
Imagine Dragon Dorado Blanco - žlutý kluk

 

I love you Dorado Blanco - zelený kluk

 

Ice Coffee Dorado Blanco - modrý kluk

 

Infinity Dorado Blanco - červená holka

 

26.10.2018 - Štěňátkům jsou tři týdny

Štěňátka jsou úžasná! Už chodí a začínají si hrát jak s hračkami, tak i mezi sebou. Zatím je to jen takové opatrné poznávání a nožičky je kolilkrát při tom něposlouchají a svalí se na zem, jsou opravu roztomilí!

Imagine Dragon Dorado Blanco - žlutý kluk


 

I love you Dorado Blanco - zelený kluk


 

Ice Coffee Dorado Blanco - modrý kluk


 

Infinity Dorado Blanco - červená holka 

21.10.2018 - Štěňátka mají jména

Dnes jsme dali štěňátkům jména. Nebylo lehké vymyslet jména od I, ale nebylo jich moc a tak jsme si s tím s pomocí rodiny a přátel poradili :-)

Žlutý kluk: Imagine Dragon Dorado Blanco
Zelený kluk: I love you Dorado Blanco
Modrý kluk: Ice Coffee Dorado Blanco
Červená holčička: Infinity Dorado Blanco

Imagine Dragon Dorado Blanco - žlutý kluk

 

I love you Dorado Blanco - zelený kluk

 

Ice Coffee Dorado Blanco - modrý kluk


Infinity Dorado Blanco - červená holka

 

19.10.2018 - Štěňátkům jsou dnes 2 týdny

Dnes jsou štěňátkům dva týdny. Bohužel je to zároveň velmi smutný den. Naše malá bojovnice, růžová holčička, včera umřela. Myslela jsem si, že už se nemůže nic stát, dokonce ztrojnásobila svoji váhu. Jednu noc ale najednou úplně začala odmítat jíst a nepodařilo se mi nijak ji k cecíku přisát. Zkoušela jsem ji krmit i stříkačkou, ale odmítala mlíčko polykat a vůbec nechtěla spolupracovat. Odvezla jsem ji na veterinu, kde zůstala na hospitalizaci a všichni se snažili ji pomoci, bohužel veškerá snaha nás všech byla marná a malá odešla za duhový most. Byla to moc bolestivá zpráva a je těžké to pochopit a smířit se s tím. Od začátku jsem ji věnovala tolik péče, vstávala k ni pravidelně i v noci abych dohlédla, že se napije a sourozenci ji neodstřčí a najednou tu není a je to velká změna.

Musíme jít dál. Ostatní štěňátka mě potřebují a já se teď budu plně venovat jim a radovat se z toho jak rostou. Dnes na mě začali koukat a je to nádherné je takto vidět! Jsou neskutečně roztomilí :-)

Zítra se chystám udělat nové fotky, jen nevím, jestli se mi nějaké "koukací" fotky povedou, oni totiž opravdu skoro pořád spí :-)

 

12.10.2018 - Štěňátkům je 1 týden

Hrozně rychle to uteklo a už je to týden, co se štěňátka narodila! Všichni krásně přibírají včetně naší malé bojovnice :-) Už zvládají ležet v bedýnce každý zvlášť a nevyhledávají jeden druhého. Malá princezna s touto nezávislostí svých sourozenců moc nesouhlasí a ještě stále vyhledává jejich kontakt a pokud se někdo vzdálí, dává to dost hlasitě najevo! Všechna štěňátka už v šesti dnech překročila dvojnásobek své váhy. Zarja je úžasná máma a o štěňátka ve dne v noci pečuje! Už bych byla i radši, kdyby si šla od nich někdy odpočinout mimo bedýnku a pořádně se vyspala, připadá mi, že je unavená. 

Dnes jsem udělala nové fotky. Všichni jsou tak nádherní!

 

 

6.10.2018 - Štěňátka ve věku 2 dnů 

Už vě věku 2 dnů mají štěňátka nádherný pigment!

 

 

Mám na focení málo světla, bednu máme v rohu daleko od okna, ale snažila jsem se alespoň nějaké fotky pořídit

 

Zarja se z bedýnky nehne a hlídá si štěňátka i když jsou v košíku

 

5.10.2018 - Štěňátka se narodila

Dne 5.10.2018 se Zarje narodilo pět štěňátek, 3 kluci a 2 holčičky. Porodní váha jedné holičky je menší, ale je to úžasná bojovnice a ze zkušeností jiných chovatelů to určitě brzy dožene a bude prý nejkrásnější :-) Dostává to nejepší místo při kojení a asi to bude pěkný mazánek!

Je to Zarji poslední vrh a tím je pro mne i vyjímečný. Zarji štěňátka byla vždy nádherná a Iggyho také. Potomci obou dvou mají skvělé zdravotní výsledky a jsou velmi úspěšní na výstavách. Pevně věřím, že jejich společní potomci tyto geny zdvojnásobí a bude to zdravý a náderný vrh!