Něco málo o nás


Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2010.

První zlaťáček se u nás objevil v červenci roku 2009. Byla to malá medvědí kulička se jménem Coren Zlatá kudrnka. Jeho největší poslání bylo rozveselit naši rodinu v těžkém období, které jsme měli s mladší dcerkou. Musíme říct, že se Corymu náramně povedlo nám v tomto období přinést spoustu radosti a za to mu velice děkujeme. Coren se stal důležitým a cenným členem naší rodiny.

A jak šel čas, začali jsme zjišťovat, že máme doma nejen úžasného pejska na potěšení, ale také velmi chytrého psa, kterému se dařilo po pracovní stránce a v neposlední řadě krasavce s náramnými úspěchy na výstavách, o jakých se nám ani nezdálo.

A protože jsme se zamilovali do zlatých retrieverů, do roka jsme si pořídili dalšího zlaťáčka, tentokrát štěněčí holčičku Meggie (Morgiana Misantos), o další rok později importovaného psa španělsko-anglické krve Rockyho (Bonett Bride to Dorado Blanco), který se stal velmi úspěšným krycím psem a významně zasáhl do chovu v ČR. Postupně nám přibylo ještě pár zlaťáčků, dva z nich bohužel předčasně odešli za duhový most. V současné době máme sedm zlatých retrieverů. Naši retrieveři jsou právoplatnými členy rodiny, žijí s námi v domě a mají k dispozici venkovní zahradu. Tu jsme jim plně věnovali, čemuž bohužel odpovídá i její vzhled, ale radost, kterou jim dělají psí lumpárny, za to stojí.

V naší chovatelské stanici se již narodilo několik štěňátek. Štěňátka míváme obvykle jednou za rok, proto se stává, že na štěňátko od nás čekají majitelé i několik měsíců. Moc nás potom těší, když vidíme, že v rodinách, kde mají naše pejsky, zavládlo štěstí a radost. Naše odchovy mají skvělou povahu a temperament. Mají také skvělé zdravotní výsledky a velké úspěchy jak na výstavách, tak na poli pracovním. Dodnes dostávám fotky od šťastných majitelů a díky tomu vím, že to co dělám, přináší lidem a pejskům do života lásku a to mi ukazuje, že cesta, kterou jdu, je správná.