Novinky 2016

 

29.12.2016 - Easy a Connie mají štěňátka - nádherný závěr roku!!! :-)

Jeden z nejkrásnějších zakončení roku! V CHS Aurea Sidera se narodilo 12 štěňátek, jejichž tatínkem je Easy a maminkou je Coca-Cola Dorado Blanco - Connie, která se narodila v mé chovatelské stanici ve vrhu "C" mojí Sofince :-)

Jsou to Connie úplně první štěňátka a nejen její, jedná se o úplně první vrh také jejích majitelů. Přestože bylo pro ně vše nové, tak zvládli společně porod úplně na jedničku! Mám obrovskou radost, že se vše tak povedlo a teď hlavně budu držet palce, ať je Connie silná, má spoustu mlíčka a zvládne tolik dětí a v neposlední řadě moc gratuluji a držím palce jejím paníčkům, budou potřebovat hodně sil :-)

 

28.12.2016 - Vrh H - štěňátkům Meggie a Easyho je 12 dní

Už jen dva dny a štěňátkům budou dva týdny :-) Jsou hrozně hodní! Vůbec nekňučí, jen se kojí nebo spinkají. Tulí se k mamince Meggie, která pořád ještě tráví v bedýnce hodně času a chce být štěňátkům co nejblíž.

Udělala jsem nějaké nové fotky. Jsou to miláčkové!

 

24.12.2016 - Vrh G - štěňátků Zarji a Rockyho jsou tři týdny na Štědrý den :-)

Na Vánoce jsou štěňátkům tři týdny! Už jsou to pěkní lumpové! Jsou hrozně akční, a to nejen přes den, ale někdy i přes noc. Pořád štěkají a vrčí na sebe, okusují se a hrají si spolu. 

Zarja už k nim nechce moc chodit, hrozně ji rvou, chudinku. Mají už zuby, pěkně špičaté jehličky a kojení ji bolí. Navíc jsou opravdu strašně draví, tak se jí vůbec nedivím.

Už jsem jim znovu ostříhala drápky a už jsou také odčervení. Už bych je také mohla začít přikrmovat, ale jsou tak strašně tlustí a velcí, že asi ještě počkám. Na druhou stranu bych ráda Zarje trochu ulevila, tak to dlouho odkládat nebudu.

Udělala jsem spoustu nových foteček, bylo hezké světlo na bedýnku přes okno, tak se povedly. Je na nich vidět, jak už jsou velcí. Moc se mi líbí!

 

20.12.2016 - Rockymu a Jenny se narodila štěňátka

Bylo to opravdu napínavé a já dva dny sledovala telefon ve dne i v noci. Jenny se chystala k porodu opravdu dlouho, dvě noci potrápila své páníčky, že vůbec nespali. Nakonec ale uznala, že štěňátka zkrátka ven musí a dne 20.12. porodila v 6h ráno své první štěňátko. Dále šel porod krásně a do 10:15 se narodilo 6 krásných holčiček a 2 kluci. Mám velikánskou radost, že vše šlo tak dobře! Štěňátka se mají k světu a Jenny je v pořádku a krásně o ně pečuje. Moc gratuluji do CHS Dixen a těším se na to, jak štěňátk porostou.

Jenny po porodu

19.12.2016 - 3 dny

Štěňátkům jsou tři dny. Meggie se o ně krásně stará! Má o ně strach a když je poblíž Zarja, tak na ni vrčí. Bojí se, aby jí Zarja její štěňátka nevzala. Už takhle jí bylo divně, že má Zarja také štěňátka a pokukovala, jestli už jí náhodou nějaká neukradla. Dala jsem proto kolem Meggie bedýnky kovovou ohrádku aby měla klid. Takhle má svoje území, do kterého se nikdo kromě mě nedostane a je to :-)

Největší pozornost při kojení věnujeme růžové holčičce, která měla nejmenší váhu. Je to pořádná dračice a jsem si jistá, že brzy ostatní dožene. Máme trochu v oku i oranžového chlapečka, který také málo přibývá na váze a tak mají s růžovkou protekci a dostávají nejlepší zadní cecíky.

Také jsem chtěla udělat pár fotek, ale doma je tak špatné světlo. Venku je pochmurno a Meggie štěňátka jsou uprostřed místnosti, daleko od oken. Fotí se tu moc špětně a moc fotek se nepovede. Tak alespoň nějaké:

 

 
 
16.12.2016 - Vrh "H" je na světě

Konečně jsem se dočkala! Meggie a Easyho štěňátka jsou na světě! Narodilo se nám šest štěňátek, čtyři kluci a dvě holčičky. 

Meggie vypadala do posledních chvil úplně klidně. Přestože jí klesla teplota, byla klidná a dokonce i jedla a já ani nečekala, že by už opravdu mohla začít rodit. Když se ale od rána držela v porodní bedně, raději jsem s ní zůstala doma. Ve 11h jsem začala pozorovat pod ní malé loužičky a brzy mi bylo jasné, že je to voda. Brzy poté začaly kontrakce a za chvilku jsem cítila, že už je štěňátko úplně na kraji a dokonce jsem i viděla vak. Meggie se ale rozhodla, že ještě asi rodit nebude a úplně přestala tlačit. Byla jsem dost nervózní a tak jsem začala s Meggie chodit po schodech. Až po hodině začala znovu tlačit a naštěstí dopadlo vše dobře. Ve 13h přišel na svět kluk, byl už bez vaku, ale úplně v pořádku :-) Váhu měl 370g. Porod už se rozběhl a Meggie zkoušla tlačit. Ve 13:35 přišel na svět další kluk, zelený, jeho váha byla úplně stejná, 370g. O půl hodiny později jsem se konečně dočkala holčičky, na kterou už dlouho čekají jedni úžasní majitelé a já se modlila, aby tam nějaká byla. Narodila se ve 14:55, dostala barvičku červenou a její váha byla 460g. Meggie chvíli odpočívala, vzala jsem ji ven vyčůrat, ona už ale rychle spěchala zpátky ke svým štěňátkům. Ve 14:45 se narodil oranžový kluk s váhou 470g. V 15:10 se narodil další, čtvrtý kluk, jeho váha byla 430g. Vypadalo to, že už tam žádné štěňátko není. Meggie se uklidnila a usnula. Když se za hodinu a půl vzbudila, tak začala znovu tlačit a v 16:45 se narodilo poslední štěňátko, byla to holčička, maličká myšička s váhou 300g. Od první chvíle se ale chytla cecíku a bylo jasné, že to bude bojovnice a své těžší sourozence brzy dožene :-)

Mám zatím nějaké fotky jen z mobilu. Brzy snad bude čas udělat jiné :-) 

 

10.12.2016 - Už je nám týden

Nevím kdy se to stalo, ale štěňátkům už je týden. Jsou neskutečně hodní! Od začátku co se narodili, jsou neskutečně klidní a pohodoví. V bedýnce už od třetího dne začali spinkat každý sám a k mamince si cestu vždy najdou sami, i když nikdy úplně nechápu jak to dělají, když jsou slepí. Je možné, že ten jejich klid a pramení od Zarji, protože ona je neskutečně v pohodě. Nikdy nezmatkuje, nikdy nekňučí, jsem strašně šťastná z toho jaká je spokojená a šťastná máma! 

Zarja už se štěňátky netráví v bedýnce celý den. Chodí spát mimo bedýnku a nejvíc času tráví v kuchyni, kde žebrá nějaké jídlo :-) A to dostává jíst několikrát denně, buď granulky, nebo štěněčí mlíčko s piškotami. Dnes jsem jí také uvařila hovězí vývar, měla radost :-)

Štěňátka neskutečně dobře prospívají a přibírají na váze. Mám pocit, že má Zarja misto mléka smetanu! Štěňátka mají v týdnu už 1200g. Takovou váhu jsme měli dříve vždy u štěňátek když jim byly dva týdny :-) Jsem moc zvědavá jak dál porostou. Už brzy otevřou očíčka a uvidí svět kolem sebe! Moc se na to všichni doma těšíme!

Udělala jsem nové fotky, je na nich vidět ta úžasná pohoda, která se u nás v bedýnce odehrává :-)

 
 
5.12.2016 - Easy a Connie budou mít štěňátka!

Mám obrovskou radost! Easy bude podruhé táta! Ultrazvuk potvrdil březost Connie, která se narodila v srpnu 2014 v naší chovatelské stanici, a to Coca-Cola Dorado Blanco. Krytí proběhlo úplně úžasně a tak jsem trochu i věřila tomu, že se nám to povedlo. Štěňátka by se měla narodit na nový rok. Strašně moc se na ně těším! Vice informací najdete na stránkách www.aureasidera.cz

 

3.12.2016 - Vrh G je na světě :-)

Už v pátek se Zarja držela v bedně a hrabala a hrabala, vždy celou bednu přehrabala do jednoho rohu a moje úmysly držet bednu trochu srovnanou jsem nakonec vzdala. Teplotu měla 37,0 a tak jsem věděla, že do dvou dnů porodí.

V noci z pátka na sobotu Zarja skoro vůbec nespala a já také ne. Buď seděla nebo hrabala a celou dobu funěla. Ráno už byla hodně nervózní a běhala ven na zahradu, kde si hledala místo, pak zase zjistila, že potřebuje nutně zpátky do bedny a tak to trvalo až do pul jedenácté, kdy jsem si všimla, že se pod ní objevují loužičky od plodové vody. Před polednem jsem začala pozorovat první kontrakce, ale byly mezi nimi velké pauzy a nebyly nijak pravidelné. Ve 13:50 začala Zarja hrozně ječet a ohánět se k ocasu. Bylo tam citít štěňátko jak se dere na svět. Narodilo se během chvíle, ale Zarja opravdu moc vyváděla a ječela. Bylo mi ji hrozně líto, ona takhle sama nikdy štěňátko vlastně neporodila. Její první a jediná dcerka Melody se narodila císařským řezem. Štěňátko, které přišlo na svět ve 13:50 byl kluk, Zarji první syn!!!! :-) Vážil 520g! Dala jsem mu žlutou barvičku. Zarja se uklidnila, o malého krásně pečovala a neměla vůbec žádné kontrakce. Ty se vrátily o hodinu později a v 15:20 se narodil další kluk, tentokrát už byla Zarja naprosto klidná a zvládla to úžasně. Kluk vážil 530g a dostal modrou barvičku. Zarja tlačila dál a v 15:45 se narodila první holčička, vážila 450g (nejmenší štěňátko tohoto vrhu :-)) a dostala růžovou barvičku. Zarja tlačila dál a vypadalo, že se vše krásně rozjelo a jde to hladce. V 15:55 se narodila druhá holčička a vážila 550g. Dostala barvičku červenou. Cítila jsem, že má Zarja v sobě ještě štěňátko. Bylo cítit opravdu dobře, ale žádné kontrakce se nekonaly. A to ani přiští dvě hodiny. Zkoušla jsem se Zarjou chodit, ale nic. Volala jsem tedy na veterinu a samozřejmě, že jsme měli přijet. Dorazili jsme na veterinu, kde Zarje udělali rentgen, na kterém byla vidět dvě štěňátka. Jedno bylo viditelně menší než druhé. Pak následoval ultrazvuk, aby se zjistilo, zda obě štěňátka jsou naživu. Ten nám ukázal, že živé je pouze jedno. Zarja dostala kapačku s glukozou a oxitocyn. Díky němu se narodilo další štěňátko v 19:45, byl to kluk, jeho váha byla 520g. Čekalo se na narození posledního, mrtvého štěňátka. Nějakou dobu se nic nedělo a tak dostala Zarja další oxitocyn, po něm začaly opět kontrakce a porodila mrtvé štěňátko, bylo to to menší z rentgenu a bylo mrtvé už delší dobu. Vím, že to byla holčička a bylo mi jí moc líto, ale hlavně jsem si říkala, aby bylo vše v pořádku, aby nezpůsobila nějakou infekci Zarje nebo ostatním štěňátkům tím, že tam byla tak dlouho.

Jsem strašně ráda, že Zarja zvládla porodit štěňátka sama!! Jsem na ní hrozně pyšná!

Štěňátka jsou tak veliká! Nikdy jsme neměli tak velká štěňátka :-) Meggie a Sofinka mívají štěňátka o 200g menší :-) Zarja se o ně stará skvěle, všechny olizuje a pečuje o ně s láskou. Je na ní vidět, že je klidná a spokojená! Mají krásně černé nosánky, to jsme také u čerstvě narozených štěňátek nikdy neměli. Jsou pro mě opravdu vyjímeční, ale to jsou vlastně vždy všichni.

Necelý den stará štěňátka Zarji a Rockyho:

černé  nosánky :-)

čištění štěňátek je někdy trochu akrobacie :-)

jsou strašně hodní! Je to pohoda mít pět štěňátek

Spokojení

od maminky a sourozenců se takhle ale vzdáli zatím jen vyjímečně :-)

 

12.11.2016 - V prosinci budeme mít štěňátka! :-)

Máme obrovskou radost, protože máme hned dvě překrásné zprávy! Zarja a Meggie budou mít štěňátka! Ultrazvuk nám potvrdil, že obě holky jsou březí :-) 

Zarja bude mít štěňátka dřív, a to první týden v prosinci. Zarja nám svoje očekávání neustále tají, přestože je březí již 39 dní, nedává na sobě vůbec nic znát, potvůrka :-) Vzhledem k tomu, že štěňátka jsou minimálně čtyři, věříme, že tentokrát porod nastane přirozeně a všechno bude v pořádku :-) Otcem štěňátek je můj Rocky a strašně se na jeho štěňátka se Zarjou těším! 

Meggie štěňátka by se měla narodit v polovině prosince. Na ultrazvuku bylo více štěňátek než u Zarji. Meggie už nám dává pár dní najevo, že je březí, protože hodně polehává a často se spokojeně vyvaluje v trávě a chodí domů celá špinavá :-) Otcem štěňátek je můj Easy, kdy se jednalo o jeho první krytí a musím říct, že mám obrovskou radost, jak vše probíhalo bez problémů :-)

 

Rocky a Zarja - vrh "G"

 

Easy a Meggie - vrh "H"

 

12.11.2016 - Jedna procházková fotodokumentace

Moc jsem si přála mít krásné podzimní fotky, jaké vidím poslední dobou všude na facebooku, plné barevného listí v kombinaci se sluníčkem. Bohužel jsem za poslední dva týdny zjistila, že sluníčko svítí jen když jsem v práci a o víkendu stávkuje. Každopádně i v chmurném počasí vypadají ti moji miláčkové úžasně!!! :-)

 

5.- 6.11.2016 - Duo CACIB Bratislava

Neskutečný víkend jsme strávili v Bratislavě, kam jsem vyrazila s Easym a Sofinkou. Do Incheby přijel také Rockyho syn Harry - Ravel Misantos, který je můj věrný společník v kruhu :-)

Na výstavě jsme měli všichni z naší výpravy obrovský úspěch a byly to nádherné emoce, na které jen tak nezapomenu :-)

Away from Sophia Dorado Blanco - V1 CAC, V2 res CAC - Sofinka se stala šampionkou Slovenska!!! :-)

 

Right Hunter Show Leader "Easy" - V2 res CAC, V2 res CAC

 

Ravel Misantos "Harry" - V3, V1 CAC - Harry se stává čekatelem šampiona Slovenska!!! :-)

Děkuji majitelům Harryho za skvělý víkend a gratuluji moc k úspěchu Harryho! :-)

 

29.- 30.10.2016 - Mezinárodní výstava Praha

Této výstavy jsem se po dlouhé době účastnila jen jako divák. Fandila jsem a moc držela palce všem známým. Nakonec jsem si jednou v kruhu i zaběhala s dcerou mého Rockyho Dakotou.

Na výstavě bylo více Rockyho potomků a střídavě získali za sobotu a neděli různé výsledky, kdy některé z nich byly naprosto skvělé a některé třeba i trochu zamrzely! Někdy bylo posuzování hodně podivné a bohužel především organizace pražské výstavy opět nezklamala :( 

Přesto jsem si výstavu svým způsobem i užila a gratuluji moc tak všem majitelům Rockyho dětiček a samozřejmě také Melody, dcerce mojí Zarji :-) 

Batman Junior od Chlumeckého rybníka - V2 res CAC, VD

 

Erwin Apraxia Felon - V4, V1 CAC

 

Rhapsody Misantos - V3, VD

 

Dakota Neposlušné štěně - V3, V

 

Zarji krásná dcerka se v obrovské konkurenci 12 fen v obou dnech vůbec neztratila a mám velikánskou radost! Gratuluji Lucko :-)

Enjoy the Life Dorado Blanco - V4, V4

 

22.10.2016 - Nádherné pracovní úspěchy Rockyho potomků

Mám obrovskou radost z toho, jak se daří Rockyho potomkům na poli pracovním! Je to ale především péčí jejich páníčků a já jim za to moc děkuji! Gratuluji jim také tímto k obrovským úspěchů, kterých nedávno dosáhli! 

RHAPSODY MISANTOS - Ricky 

Ricky je úžasný pracovní pes! Je velmi mladý a přesto má za sebou mnoho úspěchů! Pracuje s obrovskou chutí a radostí! Jeho výsledky jsou obdivuhodné! 

11.-12.06. Severočeské derby - KZVP I.cena - CACT 

13.-14.08. Jihočeské derby - KPZ I.cena, KZVP I.cena - CACT

08.-09.10. Západočeské derby - KPZ I.cena, KZVP I.cena

15.-16.10. Rožmberský pohár, všestranné zkoušky - II.cena, nejlepší les, 5. místo, titul "U" 


 

APOLLO GOLDYMATE - Apollo

Apollo se zúčastnil už pár zkoušek a své uplatnění našel také na honech, které ho moc baví! Apollo má skvělé pracovní vlohy a výborný nos! 

02.07. Pražské derby - KZVP II.cena

02.10. Svatováclavský pohár - KPZ III.cena

 

EMMA APRAXIA FELON - Lara

Lara složila dne 25.9. zkoušky OVVR jako jediná s plným počtem bodů a hned o necelý měsíc později - 22.10. složila klubové podzimní zkoušky v I. ceně a získala titul res CACT teprve ve věku 16. měsíců

22.10. Klubové podzimní zkoušky Slabčice - KPZ I.cena, res CACT

 

BELLA Z KAMENNÉHO DOMU - Bella

Belinka je moc šikovná, už jednou měla jít na podzimní zkoušky, ale bohužel těsně před zkouškou začala hárat. Tentokrát si to ale vynahradila a úspěšně na vodních zkouškách!

10.9. Klubové vodní zkoušky Čelákovice - KZVP II.cena


 

21.10.2016 - Všechno nejlepší Laro!! :-)

Jediné štěňátko z vrhu B, Brave Lady Dorado Blanco - Lara, slaví dnes své 3. narozeniny! Laruško, přeji ti všechno nejlepší, pevné zdraví a hodně radosti s páníčky :-) 

Na fotce 1 týdenní Lara s maminkou Meggie a 2,5 letá Lara s tatínkem Aresem :-)

 

 

21.10.2016 - Plánujeme dva vrhy na zimu 2016/2017

Tentokrát mám hned několik "poprvé", týkajících se tohoto plánu

- poprvé plánuji "domácí" spojení :-)
- poprvé dva vrhy najednou
- první Easyho krytí

Mám tady i jedno "naposledy", a to poslední vrh mojí Meggie. 

 

 Dne 4.10.2016 proběhlo krytí ze spojení:

 C.I.E., C.I.B., JCh CZ+HU, MultiCh, Ch CZ, HU, SK, PL, Grand Ch CZ Bonett Bride to Dorado Blanco (Rocky) x JCh CZ, Ch PL Volente Deo Princess and the Pea (Zarja)

 

Dne 18.10.2016 proběhlo krytí ze spojení:

JCh CZ, PL Right Hunter Show Leader (Easy) x Ch CZ, SK Morgiana Misantos "U" (Meggie)

 

12.10.2016 - Další velký smutek - sbohem Corney - 17.8.2014 - 12.10.2016 :(

Nemůžu tomu uvěřit. Během pěti dnů další tragická zpráva :-( 

Volal mi majitel Corneyho - Cornetto Dorado Blanco, že Corney umřel. Corney miloval zvěř, jeho páníček byl myslivec a Corney chodil pravidelně do honitby a dohledával zvěř - lišku, divočáka, zajíce aj. U místních myslivců si získal za svou práci velký respekt a obdiv. Bohužel se mu stala jeho chuť ke zvěři osudnou, kdy sledoval zvěř přes silnici a srazilo ho auto :-( 

Vím, že ho celá rodina moc milovala. Zrovna pár dní před tím, než se stala tato tragická nehoda, jsem dostala krásný mail o tom, jak je Corney úžasný. Věřím, že rána v srdci je veliká a snad se tuto bolest brzy podaří zmírnit novým štěňátkem, které do této rodiny zkrátka patří. Do té doby přeji majitelům Corneyho hodně sil.

 

8.10.2016 - Sbohem Rayi - 4.6.2012 - 7.10.2016 :(

Cestou z výstavy jsem zjistila zmeškané hovory od majitelky Raye - Away from Richmond Dorado Blanco. Když jsem zavolala zpět, hned jsem poznala, že se něco stalo.

Ray odešel předchozí večer za duhový most do psího nebe. Rayovi se udělalo špatně a zrychleně dýchal. Po návštěvě veterináře se vrátil s páníčky domů, kde ještě ten večer umřel. 

Ray měl se svými páníčky krásný život. Trávil čas i v honitbách a jeho panička se s ním věnovala myslivosti. V roce 2013 jsme byli společně na výcvikovém táboře, kde se už tenkrát ukázalo, že z něj bude úžasný pracovní pes. Je mi moc líto co se stalo a nedokážu slovy vyjádřit, jak hrozně se cítím. Myslím na jeho páníčky a přeji jim hodně sil. Děkuji jim za to, jakou péči a lásku Rayovi věnovali.

 

8.10.2016 - Mezinárodní výstava České Budějovice

Další výstavní víkend a moc moc úspěšný :-) Mám velikánskou radost z výsledků nejen mých psů, ale také odchovů!!!

První na řadě byl nejmladší člen výpravy Amigo - Forest Gump Dorado Blanco. Nastoupil do třídy štěňat kde byli celkem tři pejsci. Byla to jeho první výstava a musím říct, že byl naprosto úžasný, nic ho nerozhodilo, ničeho se nebál a krásně se předvedl. V kruhu byl veselý a při běhání trochu až moc, ale to nevadí :-) Získal krásné hodnocení a známku VN2! Moc gratuluji majitelům, je to jejich velká zásluha, protože poctivě trénovali postoj a chůzi na vodítku :-)

Forest Gump Dorado Blanco "Amigo" - VN2

 

Další na řadě byl Harry - Ravel Misantos, krásný syn mého Rockyho, který nastoupil do třídy otevřené, kde bylo celkem pět psů. Vypadal skvěle, je v úžasné kondici a jsem strašně šťastná za to, že se nám podařilo vyhrát a získat titul CAC!!!

Ravel Misantos "Harry" V1 CAC

 

Posledního ve psech jsem vystavovala svého Rockyho - Bonett Bride to Dorado Blanco. Rocky nastoupil ve třídě šampionů, kde byli celkem 4 psi. Myslím, že si výstavu moc užíval, dlouho nikde na výstavě nebyl :-) Vybojovali jsme 2. místo a V2 res CAC. K mé veliké radosti jsme nakonec získali i titul res CACIB! :-)

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V2 res CAC, res CACIB

 

Ve fenách jsem nastoupila do třídy mladých s Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco, která je dcerka mojí Zarji. Melody vypadá pořád líp a líp a mám z ní hroznou radost! Bohužel teď jí chybí chlupy, ale i tak jí to moc sluší :-) Melody měla velkou konkurenci, celkem bylo přihlášeno 8 fen a vůbec se neztratila! Získala úžasný posudek a krásné třetí místo!!

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - V3

 

Po Melody jsem vystavovala Lili - Non-Stop Rome Wasn't Built in a Day, kterou máme ve spolumajitelství s CHS Misantos. Lili vypadala krásně, jen jí trochu chybí chlupy :-) Nastoupila ve třídě otevřené, kde nastoupily tři feny. Lili byla úžasná v pohybu, měla jsem radost, že se tak hezky předvádí. K mé obrovské radosti jsme si s Lili vyběhaly V1 CAC!!

Non - Stop Rome Wasn't Built in a Day "Lili" - V1 CAC

 

Výstava to byla moc úspěšná! Bohužel nemám fotky ještě dvou krásných potomků mého Rockyho, kteří měli na výstavě také velikánský úspěch :-)

Dcera mého Rockyho - Dessy Neposlušné štěně - V2 res CAC
Syn mého Rockyho - Jocker Pražský klenot - V2 res CAC

 

1.-2.10.2016 - Výstavní víkend v Polském Rybniku

S kamarádkou Lenkou, její Demi a mým Easym jsme vyrazili na výstavu do Polska. Jak Demi, tak Easymu chyběl jeden poslední titul pro získaní titulu šampiona a tak jsme byly napnuté jak naše výprava dopadne :-)

Cesta byla hrozně náročná, vyrazily jsme v pátek večer s tím, že dojedeme ke kamarádce Ivance do Karpentné, ale po čtyřech hodinách jsme sotva dorazily do Brna, byla tma, navigace ukazovala se zácpami ještě 2,5h cesty a tak jsme rychle s Lenkou sháněly ubytování a nakonec zůstaly Brně. Brzy ráno jsme vyrazily směr Polsko a stalo se mi poprvé v životě, že jsem byla na výstavě úplně první :)

Paní rozhodčí v kruhu vypadala hodně přísně. Když jsem přišla s Easym do kruhu, houkla na nás, že nechce vidět žádné pamlsky a bylo vymalováno. Easy se nepředvedl vůbec hezky a získali jsme Výbornou a 4. místo. Lenka s Demi měla naopak obrovský úspěch, získaly všechno co se dalo včetně titulu BOB! Byl to úžasný zážitek! :-) Večer jsme v Karpentné vypili dvě vína na oslavu. 

Druhý den jsem byla napnutá, jestli se nám tentokrát povede získat titul, který jsem si moc přála. A ono se to povedlo! Byla jsem moc šťastná! Easy získal také titul BOJ. Stal se junior šampionem Polska :-) 

Right Hunter Show Leader "Easy" - V4, V1 junior CWC, BOJ :-)

 

29.9.2016 - Nové fotky odchovů v Dorado Blanco :-)

Dostávám fotky štěňátek, která se narodila u nás. Mám z toho velikánskou radost, že mám možnost vidět, jak tyhle naše psí děti rostou! Vezmu to od našich nejstarších "miminek" :-)

VRH "A" - 4.6.2012 (Meggie + Flopy)

Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook"

Z vrhu A vidím díky facebooku nejvíce fotek od Away from Brooklyn, což je sestřička mojí Sofinky a jedná se tedy o úplně první štěňátka, která se v Dorado Blanco narodila! Brook je 4 a 1/4 roku a já vždycky milovala její fotky a její nádhernou hlavu a výraz. Pro mě je a bude vždycky krásná princezna!


 

Away from Atlanta Dorado Blanco "Týna"

Týnuška byla od mala neskutečně podobná svojí sestřičce, naší Sofince! Je to neuvěřitelné jak jsou stejné! Týnka je miláček a vždycky mi přišla hrozně hodná holčička! Líbí se mi její hlavička a úsměv :-)

 

VRH "B" - 21.10.2013 (Meggie + Ares)

Brave Lady Dorado Blanco "Lara"


Lara je jediné štěňátko z mého vrhu B. Byla rozmazlovaná a opečovávaná :-) Vybrala jsem pro ni úžasnou rodinu a Lara má krásný šťastný život! Nedávno ji panička přihlásila na výstavu a ve veliké konkurenci se Lara neztratila a vyhrála první místo a titul CAC! Bylo to ohromné a nikdy na to nezapomenu! Na výstavě se Lara setkala se svým tatínkem Aresem a udělali jsme i společné foto :-)

 

VRH "C" - 17.8.2014 (Sofinka + Irby)

Cornetto Dorado Blanco "Corney"

 Amálka mi vždy po nějaké době napíše, jak se Corney má, co je nového, jak žije, jak zlobí, kolik váží a jak si užívá s Amálky tatínkem myslivcem hon na divoké prase, na kachny apod. Amálky maily mi vždy udělají velikou radost :-) Naposledy jsem dostala tyto fotky a musím říct, že se mi Corney strašně líbí! 


 

Cornflakes Dorado Blanco "Cony"

Od Conyho paničky dostávám krásné maily a vždy je čtu jedním dechem. Pořád říkám, že by paní Kobzová měla psát knihy, má na to úžasný talent :-) Cony je hýčkaný miláček a je úžasně poslušný, což je velká zásluha jeho paničky, která s ním chodila dlouho pravidelně na cvičák, hlavně v době, kdy ho ovládala puberta. Má milující rodinu, do které patří i tyto dvě malé vnučky Viola a Stela na fotce :-)

 

Cappuccino Dorado Blanco "Kapučínek"

Kapučínek za mnou přijel letos v dubnu do práce, abych se s ním mohla rozloučit, než odjede do Německa. Kapučínek prodělal výcvik vodícího psa a v Německu na něj čeká jeho páníček na invalidním vozíčku, kterému bude Kapučínek jeho novým parťákem. Přeji Kapučínkovi krásný život a hodně štěstí při jeho úžasném poslání pomáhat člověku, který to potřebuje.

 

Carte D'Or Dorado Blanco "Benny" 

Benny je prý moc hodný a poslušný kluk! Je prý moc milý a mazlivý a dělá všem radost :-)

 

Caramella Dorado Blanco "Meggie"

Meginka je neskutečně podobná své mamince Sofi! Je to až neuvěřitelné :-) A co se týká její povahy, tak jak ji popisuje její panička, je prý hyperaktivní zlatíčko :-) Na cvičáku už je tak dobrá, že paní cvičitelka neví co ji má učit a tak cvičí sama doma se svým páníčkem a učí se různé triky a blbosti :-D Některé věci, které jsem o Meggie četla, my strašně připomínají Meggie babičku, po které má vlastně i jméno. Má strašně ráda vodu, ráda honí kachny a v neposlední řadě ráda hrabe díry a hledá myši :-D Opravdu celá babička. Dostala jsem i nějaká videa! Jen jsem obdivovala její poslušnost, když vydrží ležet před miskou plnou dobrot a čeká na povel, kdy si může všechno sníst. Je prostě úžasná! :-)


 

 Cranberry Dorado Blanco "Ebi"

Ebinka je moc hodná holčička. Její malá dvounohá panička se jmenuje jako Ebi maminka - Sofinka a občas spolu vyvádí pěkné lumpárny. Někdy Ebi ukazuje i neskutečnou trpělivost, když se Sofinka rozhodne oblékat Ebi jako panenku :-)

 

Coca-Cola Dorado Blanco "Connie"

Connie je holčička, kterou z tohoto vrhu vidím nejčastěji. Byli jsme společně s jejími páníčky na výcvikovém táboře, kde Connie složila zkoušku OVVR. Chodíme spolu na výstavy a někdy Connie také předvádím. Dosahuje nádherných výstavních úspěchů, kdy získala nevyšší možný titul BOB - Best of Breed, jako nejlepší zlatý retriever výstavy. Má také několik vítězství ve třídě mladých s titulem CAJC, díky kterým získala titul Junior šampion ČR. V letošním roce, tentokrát už v dospělácké třídě, získala titul CAC a stává se tak čekatelkou šampiona ČR. Connie je moc krásná a šikovná, připravuje se na vyšší pracovní zkoušku, moc budu držet palce!

 

VRH "D" - 10.4.2015 (Meggie + Irby)

Dancing Queen Dorado Blanco "Kvinka"

Kvinka bydlí kousek od nás, přesto nemáme moc čas se vidět. Přesto se to ale občas povede a Kvinka přijede třeba na stříhání, aby vypadala pořád krásně a upraveně :-) Kvinka také byla na výcvikovém táboře a úspěšně složila zkoušku OVVR! Je hrozně šikovná! :-) Jednou měla jít také dokonce na výstavu, ale bohužel její čtyřnohá kamarádka onemocněla a tak se výstava nekonala. Hlavně, že vše dobře dopadlo. Určitě zkusí výstavu někdy jindy :-)

 

Daiquiri Dorado Blanco "Kira"

Kirunka je moc hodná holka, chodí se svou paničkou na cvičák a dokonce byly i na výcvikovém pobytu, kde si Kira zkusila OVVR nanečisto a patřila mezi nejlepší! Možná to někdy příští rok zkusí i na ostro, když ji to tak šlo :-) Panička Kirunky mi pravidelně volá a tak vím, jak se Kira má. Mám z toho velikou radost! 


 

Dolce Vita Dorado Blanco "Amy"

Na Amy narozeniny jsem dostala její nové fotky. Je to krásná holčička :-) Z narozeninového dárky měla velkou radost


Discovery Dorado Blanco "Seppo"

Seppo a jeho první zima a Vánoce :-)

 

Davis Cup Dorado Blanco "Davi"

Davi chodí se svým páníčkem na krásné procházky do přírody. Jeho páníček je totiž fotograf a tak mu chodí Davi pomáhat :-)

 

28.9.2016 - Letní štěňátka po mém Rockym (Bonett Bride to Dorado Blanco)

V létě se Rockymu narodilo celkem 25 štěňátek, a to ve třech chovatelských stanicích. Všechna štěňátka jsou nádherná, se silnou kostrou a nádhernými hlavičkami! Myslím, že i nějaká štěňátka uvidíme na výstavách. Přeji všem krásný život se svými novými páníčky!! :-)

19.7. - CHS Golden Galleon, 3 kluci a 2 holčičky


 

25.7. - CHS Apraxia Felon - 6 kluků a 3 holčičky
 

27.7. - CHS Z Klapských lad - 6 kluků a 5 holčiček 

26.9.2016 - Postupové zkoušky Dog Dancing 

Dnes jsme opět strávily úžasné odpoledne na postupových zkouškách DD v Horních Počernicích. Laila s Violettou byly přihlášené na zkoušku F1, já se Zarjou jsme si přišly zkusit reparát ze zkoušky MD1, kterou jsme na začátku září nezvládly. 

Vždy jsem u zkoušek dvakrát nervózní!!! Jednu za Lailu a jednou za sebe! Když na Lailu koukám jak dělá s Violettou zkoušku, držím zatnuté palce a počítám všechny cviky, aby na některý nezapomněla, aby neudělala o pár kroků méně (což se bohužel na zkouškách vůdcům stává), také aby si Vio nepostavila hlavu a v neposlední řadě, aby stihly časový limit. Je toho hodně, co se dá pokazit. Tentokrát se jim to už po třetí povedlo perfektně a Laila s Violettou úspěšně složily zkoušky F1 na výborně! Náááádhera!!!!

Se Zarjou jsem tuto zkoušku zkoušela podruhé. Pro nás nejhorší část této zkoušky je 10 kroků couvání. Zarja to někdy zvládá skvěle, někdy ale začne couvat křivě. To se nám právě stalo u předchozí zkoušky dne 5.9., což mě úplně rozhodilo a v tu chvíli jsem úplně zapomněla, jak v sestavě pokračovat. Zmatkovala jsem a nevěděla co, stála jsem tam, čas běžel.... když jsem si vzpomněla, už nebylo možné stihnout zkoušku v časovém limitu. Šla jsem tedy dnes na plochu s velkým napětím jak to dopadne. Couvání nebylo úplně ideální a penalizace nás neminula, ale jela jsem dál, tentokrát bez zkratu :-). Při vyhlašování jsem netrpělivě čekala jak jsme dopadly a ono to vyšlo!!! Složily jsme zkoušku se ztrátou pěti bodů, tedy na velmi dobře! Každopádně já jsem moc šťastná!!! :-) Máme zkoušku MD1!!!! Jupíííí! 

 

 

24.9.2016 - Nádherné úspěchy dcerky mojí Zarji :-)

Mám velikánskou radost z úspěchů Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco, jediné dcery mojí milované Zarji.

Melody se zúčastnila v létě několika výstav a měla úžasné úspěchy! Mám obrovskou radost a děkuji Lucce Hanykové za úžasnou prezentaci Melody vypadá pořád lépe! :-)

24.9.2016 - Národní výstava Brno - třída mladých, V2

17.9.2016 - Klubová výstava Oslavany - třída mladých, V4 

28.7.2016 - Národní výstava SPLIT (HR) - třída mladých, V1 CAJC, BOJ
29.7.2016 - Mezinárodní výstava Split (HR) - třída mladých, V2
30.7.2016 - Národní výstava Split (HR) - třída mladých, V2
31.7.2016 - Mezinárodní výstava Split (HR) - třída mladých, V1 CAJC, BOJ

18.6.2016 - Mezinárodní výstava Brno - třída dorostu, VN1

11.6.2016 - Národní výstava Klatovy - třída dorostu, VN1 

 

5.9.2016 - Postupové zkoušky - Dog Dancing 

Laila a Violetta byly úplně úžasné!!!! Dnes složily úspěšně zkoušku z dog dancingu MD1 a dokonce opět na výborně! Mám z toho hroznou radost. 19 ze 42 psů na dnešních zkouškách neprošlo včetně mě a Zarji. O to větší úspěch je to pro Lailu a Vio! :-) Jsem na ně neskutečně pyšná!

 

27.8.2016 - Klubové vodní zkoušky Blevice

Po cvičení a přípravách jsem se Sofinkou vyrazila na klubové vodní zkoušky do Blevic - OMS Kladno. Ten den bylo strašné horko a Sofinka byla z týdenního výcviku na táboře moc unavená. Bála jsem se, že se nám díky tomu zkoušky nepodaří, ale spletla jsem se :-) Sofinka pracovala skvěle, i když jsme dostávaly penalizaci za radost z práce, což se opravdu dalo čekat. Známky měla skvělé, samé 3 a 4, ovšem kromě slídění v rákosí, do kterého se jí opravdu nechtělo. Získala tak limitní známku 1, ale mě to vůbec nevadilo, byla jsem šťastná, že zkoušku dokončila a určitě se někdy na zkoušku vrátíme a zkusíme si to vylepšít.

 

20. - 27.8.2016 - Výcvikový tábor Leština

Byli jsme již na sedmém týdenním výcvikovém táboře a byl opět naprosto úžasný jako všechny předchozí! Na tábor se mnou letos jeli nejmladší Easy (Right Hunter Show Leader), Sofinka (Away from Sophia Dorado Blanco) a Zarja (Volente Deo Princess and the Pea). Samozřejmě by dcera nejela bez své modré kolie Violetty (Ice Fredina Agi). 

Sofinka se na táboře připravovala na vodní zkoušky, na které jsem ji přihlásila na 27.8. hned na konci tábora, takže jsme odjíždeli o den dříve. Easy na táboře začal poprvé cvičit se zvěří a byl naprosto úžasný! Jeho neskutečný temperament se projevuje i při práci a věřím, že jednou bude super pracovní pes. Zarja na táboře také jeden den cvičila, když jsem nechala odpočívat Sofinku, nosí kachny i králíky, byla šikovná, ale tancování stejně zůstane u nás na prvním místě. Violetta si tábor užívala mezi šedesáti retrievery a skvěle mězi ně zapadla :-)

Protože mám spoustu nádherných fotek a všechny je sem nechci dávat, připravila jsem stránku jen s fotkami z tábora. Stačí kliknout na odkaz níže.

FOTOGALERIE Z TÁBORA ZDE

 

 

26.8.2016 - Melody / Enjoy the Life Dorado Blanco na OVVR

Melody se zúčastnila týdenního výcvikového tábora ve Strmilově, který byl zakončený zkouškou OVVR. Melody byla úžasná a složila zkoušku na plný počet bodů! V jejích 9 měsících je to opravdu krásný úspěch! Moc gratuluji Lucko!!! :-)

 

24.8.2016 - Rockyho syn Ricky Ticky Tavi Misantos HD: A/A, ED: 0/0

Mám obrovskou radost! Tyhle zprávy jsou vždy úžasné! Rockyho syn Ricky Ticky Tavi Misantos byl ve věku dvou let na vyhodnocení kyčlí u MVDr. Snášila. Výsledky jsou ty nejlepší - kyčle A/A, lokty 0/0! Skvělé :-)

Ricky Ticky Tavi Misantos 

 

20.8.2016 - Klubová výstava Třeboň

V sobotu jsme vyrazili na týdenní výcvikový tábor a cestou to vzali přes klubovou výstavu v Třeboni. Dlouho jsem se rozhodovala, zda jet.... jako vždy plné auto, vedle mě maminka, vzadu dvě děti, v kufru čtyři psi, na autě nacpaný střešní box téměř největší velikosti, ale nakonec jsem se rozhodla tuto výpravu absolvovat. Vyplatilo se :-) Easy byl poprvé přihlášený do mezitřídy a získal svůj první titul CAC! Mám obrovskou radost, že trocha toho stresu kolem toho stála za to :-) 

Right Hunter Show Leader "Easy" - V1 CAC

 

14.8.2016 - Konečně sklizeno

Konečně nám sklidili pole a tak má moje smečka větší rozlet :-) Jsou z toho opravdu nadšení! No sami se podívejte:

Meggie:

Rocky:

Sofie:

Zarja:

Easy:

Violetta:

 

 

13.8.2016 - Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Jako každý rok, tak i letos jsem vyrazila na výstavu do Mladé Boleslavy. Vzala jsem sebou Zarju, která na sobě drží poslední zbytky srsti tak, aby vypadala ještě relativně v dobré kondici a spolu s ní jsem vzala Easyho, který bohužel ztratil všechnu srst a zůstal mu chlupatý jen ocásek! Nehledě na to, že se mi ho prostě nedaří za žádnou cenu vykrmit a tak jeho nezkrotný temperament o sobě dává vědět v podobě nepřehlédnutelných žeberních kostí. Ten pes je prostě nezničitelný :-D

Nicméně jsme i přesto dosáhli skvělého úspěchu a já jsem hrozně ráda za to, co se nám povedlo!


Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - CAC + CACIB!

Right Hunter Show Leader "Easy" - V3

 
Na výstavě také byla Zarji dcerka Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco. Moc jí to slušelo a získala ve veliké konkurenci celkem 15ti mladých fen známku výborná!

Na výstavě také byli potomci Rockyho. Ravel Misantos "Harry" poprvé ve třídě otevřené vyběhal krásné umístění V2 a titul res CAC! Moc gratuluji k super úspěchu! Harry vypadá pořád lépe :-) Premiéru na výstavě měl také Rockyho syn, Batman junior od  Chlumeckého rybníka, který získal hodnocení VD. Nervozita hrála svou roli, ale Pavlíno nevzdávat se, jste super a příště to půjde ještě lépe :-) A jako třetí byla na výstavě Dessy Nepošlušné štěně. Je to nádherná fenka, ze které jsem byla opravdu unešená. Ve velké konkurenci 15 mladých fen byla na pátém místě! Super!! Všem moc gratuluji :-)

 Ravel Misantos "Harry" - V2 res CAC

 

 

10.8.2016 - Ravel Misantos složil zkoušky OVVR

Syn mého Rockyho - Ravel Misantos alias Harry složil zkoušky OVVR :-) Mám velkou radost. Je to hrozně šikovný pes, nadšený pro práci, jen jeho dominance mu to občas trochu kazí, když chce dělat věci po svém a ne jak chce vůdce a rozhodčí :-) Každopádně se mu zkoušky povedly a já moc gratuluji majitelům za vytrvalý výcvik! Slavíkovi, jste super!!! :-)

 

4.8.2016 - Skvělé výsledky rentgenů Rockyho potomků

Mám neskutečnou radost! Další potomek mého Rockyho má skvělé výsledky rentgenů kyčlí a loktů! Tentokrát Emma Apraxia Felon! Kyčle A/A, lokty 0/0! 

Emma Apraxia Felon - A/A, 0/0

 

Úplně stejné výsledky v tomto vrhu má i její sourozenec Eda Apraxia Felon! Navíc má také OCD negativní. Jsem opravdu moc šťastná! 

Eda Apraxia Felon - A/A, 0/0, OCD neg.

Gratuluji majitelům a také chovatelce Lence Formanové z CHS Apraxia Felon :-)

 

18.7.2016 - Zarja složila druhou zkoušku z Dog Dancingu

Zarja úspěšně složila svou druhou zkoušku, tentokrát DWD1 (Dance With Dog, úroveň 1) a na výborně! Jsem moc šťastná! Je to radost se Zarjou tancovat! :-) 


 

16.7.2016 - Národní výstava Mladá Boleslav

Rockyho potomci z vrhu po Chanel Coco Misantos měli velikánský úspěch na národní výstavě v Mladé Boleslavy! Rhapsody Misantos a Ruby Misantos získali ve své třídě titul CAC! Posílám velikánskou gratulaci, moc vám to přeji :-)

 

11.7.2016 - Rhapsody Misantos "Ricky" složil pracovní zkoušku a získal titul CACT

Syn našeho Rockyho - Ricky složil zkoušku z vodních prací na Severočeském derby. Získal plný počet bodů jako jediný GR a tím pádem získal také titul CACT! Je to úžasný úspěch a moc gratuluji!

2.7.2016 - Apollo Goldymate složil pracovní zkoušku

Syn našeho Rockyho - Apollo se zúčastnil Pražských derby, kde úspěšně složil zkoušky z vodních prací ve II. ceně. Moc gratuluji majitelům, Apollo udělal velký kus práce! :-) Určitě to není jeho poslední zkouška!

 

27.6.2016 - Zarja složila svou první zkoušku z Dog Dancingu

Jsem moc moc šťastná! Zarja složila svou první zkoušku z dog dancingu, konkrétně F1 a dokonce se známkou výborná! :-) Je to šikulka, hrozně ji to baví!

Těším se na další zkoušky a zážitky :-)

 

25.6.2016 - Dancing Queen složila zkoušky OVVR

Mám velikánskou radost! Kvinka, dcera naší Meggie z vrhu D, složila ve Strmilově psí maturitu - zkoušky OVVR! Je to holka šikovná! Moc gratuluji jejím páníčkům :-)

 Dancinq Queen na OVVR

 

14.6.2016 - Dancing Queen "Kvinka" u nás na návštěvě

Na návštěvu a na stříhání k nám přijela Kvinka, dcera naší Meggie z vrhu D. Kvínce už je 14 měsíců. Je to krásná holčička! Chystá se na výcvikový tábor, kde se bude připravovat na složení zkoušky OVVR. Moc budu držet palce.

Dancing Queen Dorado Blanco - 14 měsíců

11.6.2016 - Národní výstava Klatovy

Poprvé jsem jela na výstavu do Klatov a musím říct, že se mi tam líbilo. Výstava byla na menší ploše, ale kruhy byly prostorné a prostředí super. 

Na výstavu jsem přihlásila Easyho - Right Hunter Show Leader. Nastupoval ve třídě mladých. Přestože měl již splněné podmínky pro titul junior šampiona, stejně jsme na výstavu jeli a Easyho jsem předvedla. Měla jsem velikánskou radost, když svůj titul potvrdil vítězstvím a získáním V1 CAJC a navíc získal také titul BOJ :-)

Na výstavu jsem přihlásila také Lili - Non Stop Rome Wasn't Built in a Day. Lili byla přihlášená do třídy mladých a získala hodnocení výborná a 4. místo.

Na výstavě se také předvedl Rockyho syn Ravel Misantos a získal v mezitřídě titul CAC

 

 Right Hunter Show Leader - Easy

 

Non-Stop Rome Wasn't Built in a Day - Lili

 

 

10.6.2016 - Další výstavní úspěchy našich odchovů

V tom všem shonu nechci zapomenout na gratulaci majitelům odchovů po našem Rockym - Bonett Bride to Dorado Blanco, a to Belly - Bella z Kamenného domu "Bella", Candice z Velké pevnosti "Lili" a Emmy Apraxia Felon "Lara". Všechny tři holky se zúčastnily výstavy v Litoměřicích. 

Candice z Velké Pevnosti - Lili byla na své první výstavě. Nastoupila ve třídě mladých a získala hodnocení Výborná 3.

Emma Apraxia Felon - Lara nastoupila také ve třídě mladých a získala hodnocení Výborná 2

Bella z Kamenného domu - Bella nastupovala v mezitřídě a získala hodnocení Výborná 2 res CAC


Děkuji za tak úžasnou prezentaci Rockyho holčiček :-)

Na výstavě měla obrovský úspěch také dcera naší Sofinky z jejího prvního vrhu, a to Coca-Cola Dorado Blanco - Connie, která už se pyšní titulem junior šampion ČR. Nyní získala hodnocení výborna 1 - CAC , je to letos už jejjí druhý CAC, GRATULUJI!!!

 

Na fotce Candice z Velké Pevnosti - Lili:

 

 

 

4.-5.6.2016 - Klubová výstava Konopiště - Rockyho odchovy

Na výstavě na Konopišti se krásně předvedlo několik Rockyho potomků. Všichni se mi moc líbili, dostali krásné posudky od rozhodčích. Moc ráda jsem je viděla!

 

Bella z Kamenného domu - V2 res CAC - mezitřída (8 fen)

 

Ruby Misantos - V2 res CAC, V - mezitřída (7 + 8 fen)

 

Ravel Misantos "Harry" - V2 res CAC, V3 - mezitřída (4 psi)

 

Emma Apraxia Felon "Lara" - V, V, třída mladých (12 fen)

 

Glamour Violet Touch of Heaven "Fialka" - V, třída mladých (12 fen) 

 

Deny z Borových lesů - V, (třída mladých 7 psů)

 

4.-5.6.2016 - Klubová výstava Konopiště

Moje nejoblíbenější výstava! :-) Moc ráda se na tuto výstavu vracím každý rok, tentokrát již posedmé :) Konopiště je místo, kde jsem se úplně poprvé v životě postavila do výstavního kruhu se svým prvním zlaťáčkem Corenem Zlatá kudrnka, tehdy ve třídě štěňat. Moc jsem ještě nevěděla jak se staví pes do postoje a co se v kruhu vlastně dělá. Moc ráda na to vzpomínám. Od té doby se na tuto výstavu vracím každý rok.

Letos jsem výstavu pojala spíš v duchu odchovů z Dorado Blanco a také odchovů mého Rockyho :-) Toho jsem na výstavu přihlásila také, jako jediného z celé mé smečky, a to konkrétně na sobotu do třídy šampionů. V této třídě byla velká konkurence krásných 10ti šampionů. Rocky se umístil pod hodnocením rozhodčí Mrs. Hilary Lambshead (GB) na krásném třetím místě! Měl na výstavě několik svých potomků a jsem ráda, že se nám takový úspěch povedl a mohli být na taťku pyšní :-)

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V3, třída šampionů (10 psů) 

Za Dorado Blanco přijeli tři naši potomci a jejich výsledky byly fantastické! :-)

Nejstarší za Dorado Blanco byla Lara - Brave Lady Dorado Blanco, která nastoupila do výstavního kruhu podruhé v životě. Poprvé před dvěma lety ve třídě dorostu, tentokrát už jako velká dospělá holka do třídy otevřené, kde bylo přihlášeno 9 fen. Výsledek byl nad naše očekávání!!!! Na to, že Lara vůbec netrénovala postoj a byla trochu nervózní, zvládly jsme to perfektně! Lara vyhrála první místo a získala titul CAC!!!

Brave Lady Dorado Blanco "Lara" - V1 CAC, třída otevřená (9 fen)

 

Jako velký profík z velkými výstavními úspěchy nastoupila do mezitřídy holčička z vrhu C, Connie - Coca-Cola Dorado Blanco. Connie se oba dva dny umístila ve velké konkurenci (7-8 fen) na krásném třetím místě!

Coca-Cola Dorado Blanco "Connie" - V3, mezitřída (8fen sobota 7fen neděle)

 

Jako nejmladší za Dorado Blanco se výstavy účastníla osmiměsíční Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco :-) Ta nastoupila do třídy dorostu a po oba dva dny v silné konkurenci 8 fen získala fantastické umístění na 2. místě!!! 

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - VN2, třída dorostu (8 fen oba dny)

 

 

 

28.5.2016 - Nord Bohemia Canis

Jsem neskutečně šťastná!!! Nikdy nezapomenu na tento den, kdy Easy vyhrál BOB ve věku 12 měsíců na mezinárodní výstavě v Litoměřicích. Moc děkuji panu rozhodčímu Andráš Polgár (SRB) za takové ocenění! Easy se stává českým junior šampionem! 


 

 

28.5.2016 - Lili vítězem zkoušek OVVR!

Naše Lili - Non Stop Rome Wasn't Built in a Day složila zkoušky OVVR! V CHS Misantos ji na zkoušky perfektně připravil Tonda Míšek, dokonce se Lili stala vítězem zkoušek!! Je moc šikovná a cvičení jí hrozně baví! Moc gratuluji Tondovi a děkuji za skvělou práci s naší společnou Lili :-) 

 

22.5.2016 - OVVR Leština

Velký den Easyho maturity připadl na neděli 22.5. Tři dny předtím jsme odjeli na výcvikový tábor abychom se na zkoušky připravili. Musím se přiznat, že jsme tomu do té doby moc nedali. Easy přiletěl do ČR až ve věku 7 měsíců, žádný výcvik v Rusku asi neprodělal, navíc jsem mu změnila jméno a mluvila na něj jazykem, který nikdy předtím neslyšel. Při přípravě na zkoušky bylo znát, že jsme se vším začali o dost později. Nehledě na to, že aport z vody zkusil poprvé právě až v Leštině. Tábor začal ve čtvrtek a do neděle jsme se intenzivně věnovali výcviku a přípravě právě na OVVR. Byl čím dál tím víc unavený a vymýšlel nové a nové chyby :-) 

V neděli nastal den "D". Přestože to byly moje sedmé OVVR zkoušky, nervozita stoupala :-) Nevěděla jsem jistě, jestli se nám všechny disciplíny povedou. Chůze u nohy nebyla naše silná stránka, stejně tak aport z vody, který mi vždy pustil hned na břehu, někdy ještě do vody. Byla jsem zkrátka napnutá a chtěla to už mít za sebou. 

Zkoušky probíhaly rychle. Měla jsem číslo 18, chodila jsem tedy úplně poslední. Všechno šlo docela hladce, kromě chůze u nohy, kde jsme získali známky 3, jsme si drželi samé 4. Byla na řadě voda. Easy nepřekvapil a aport pustil na břehu,  známka jedna byla jasná :-) Byla jsem ale přesto ráda, že to máme za sebou. Vím, čemu se mám věnovat, co potřebujeme docvičit a těším se na další zkoušky, že nám to půjde už lépe :-) 

Byl to nádherný prodloužený víkend a moc jsem si ho užila!!! Brzy budu mít spoustu fotek, nyní alespoň pár cvičících :-)

 

 

Na táboře v Leštině s námi byla také Rockyho dcera Daki (Dakota Neposlušné štěně). Cvičila s námi na zkoušky OVVR a zvládla je perfektně! Moc gratuluji majitelce a chovatelce Lucce :-) 

 

15.5.2016 - Skvělé zdravotní výsledky Easyho a Lili

V neděli 15.5. jsme vyrazili na rentgeny s Easym a Lili k MVDr. Deckerovi. První šla na řadu Lili, druhý byl Easy. Byla jsem hrozně nervózní! Napínavě jsem čekala, když se snímek začal objevovat po kouskách na obrazovce!!! U obou byly nervy nakonec zbytečné!! Lili výsledky kyčlí A/B a loktů 0/0 nám udělaly velikou radost!!! Easy měl výsledek dokonce stoprocentní :-) Kyčle A/A, lokty 0/0 a chtěla jsem u něj i OCD ramen, kde byl výsledek také negativní! Mám obrovskou radost!!!! :-)

Nyní máme před sebou OVVR, Easy 22.5., Lili o týden později. 

Plánuji také genetické testy PRA1 a 2. Tak toho máme před sebou ještě hodně :-) Kyčle a lokty pro mě ale byly ze všeho nejdůležitější :-) 

 

10.5.2016 - Žuli a Rocky mají štěňátka, 6 kluků a 6 holčiček

Žulinka a Rocky mají neuvěřitelných 12 štěňátek! Byl to trochu šok jak pro paničku, tak pro mě. Od půl čtvrté odpoledne, do půl čtvrté do rána jsme byly ve spojení a každá zpráva o aktuálním počtu štěňátek byla pro mne zážitkem :-D Děkuji moc tímto chovatelce Zuzce Horákové, že mě informovala o aktuálním dětí a moc gratuluji k tomu, jak bravurně zvládla tento dlouhý porod jak ona, tak Žulinka!

Budu na Žulinku i její pánčíky moc myslet a držet palce, aby vše co nejlépe zvládli!!! Tady je vidět, jak je Žuli šťastná maminka :-)

 

7.-8.5.2016 - Klubová výstava KCHLS Humpolec

Fantastický víkend na dvoudenní výstavě v Humpolci! Oba výstavní dny jsem si moc užila, byla tam úžasná přátelská atmosféra a skvělý víkend podtrhly i super výsledky :-)

 

Right Hunter Show Leader "Easy", V1 CAJC / V2

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky", V1 CAC / V

 

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja", V2 resCAC / V4

 

Skvělý úspěch měla i Zarji jedna jediná dcera Melody :-)

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - VN4, VN1

 

Obrovskou radost mi udělali i potomci Rockyho (Bonett Bride to Dorado Blanco)!!!!

Ravel Misantos "Harry", V2 resCAC, V2 resCAC

 

Ruby Misantos "Ruby", V, V1 CAC

 

Apollo Goldymate "Apollo", V

 

Deny z Borových lesů  "Deny", VN

 

 

3.5.2016 - Štěňátka už mají jména 

Dnes jsme ukončili domácí porady o jménech našich štěňátek. Myslím, že se nám to povedlo a každý tam má jedno, které si nejvíce přál :-) 

Zároveň jsem udělala štěňátkům nové fotky, využila jsem chvíle po kojení kdy byli klidní. Venku bylo 20 stupnu, tak jsem je vzala na chvíli z porodní bedýnky ven na sluníčko a udělala pár fotek. Pak zase pelášili zpátky domů k mamince :-) Fotky se myslím povedly :-)

Frappuccino Dorado Blanco - modrý kluk

 

Fanta Bubbles Dorado Blanco - fialová holčička

 

 

Femme Fatale Dorado Blanco - červená holčička

 

Ferrero Rocher Dorado Blanco - zelený kluk

 

Felicita Dorado Blanco - růžová holčička

 

Forest Gump Dorado Blanco - stříbrný kluk

 

Fighting Hero Dorado Blanco - oranžový kluk

 

 

 

 

30.4.2016 - Mezinárodní výstava Praha 

Protože to máme blízko, vyrazila jsem na výstavu do Prahy. Jsem ráda, že jsem viděla spoustu známých, protože na výstavě v ČR jsme byli naposledy na začátku února v Brně. Byl to fajn den se skvělými výsledky :-)

Right Hunter Show Leader "Easy" - V3 (třída mladých, 6 psů)

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V3 (třída šampionů, 5 psů)

Na výstavě byly také naše odchovy a jejich výsledky byly také skvělé :-)

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody", dcera Zarji se vystavovala jako nemladší ve třídě dorostu a získala krásné hodnocení a VN2 (7 fen)

Coca-Cola Dorado Blanco "Connie", dcera Sofinky získala v mezitřídě hodnocení V

 

Na výstavě jsem vystavovala také několik odchovů Rockyho:

Emma Apraxia Felon "Lara" - třída mladých V

Blondie Ora Amiko - třída mladých VD

Eda Apraxia Felon "Andy" - třída mladých V

Ravel Misantos "Harry" - mezítřída V3 (6 psů), jeho bratr Rhapsody "Ricky" získal také krásné hodnocení V4

Bella z Kamenného domu "Bella" - třída otevřená (8 fen), V4

Apollo Goldymate - třída otevřená, (na fotce s maminkou Bibi - vlevo a taťkou Rockym - uprostřed)

 

26.4.2016 - "Už" je nám 5 dní :-)

Naše miminka tak rychle rostu! Už téměř zdvojnásobili svou porodní váhu a jsou opravdu moc a moc hodní! Spím vedle porodní bedýnky každou noc a budí mě za noc opravdu jen párkrát, když se nějaké zatoulá dál od maminky a neumí se vrátit zpátky. Umí si sami najít i cecíček, samozřejmě největší boj je o ty nejlepší, co jsou vzadu u ocásku, ale když už se na někoho nedostane, najdou si vždy pro sebe alespoň jeden jinde. Občas je ale musím trochu přerovnat já, protože zelený pejsek je největší buldozer a fialová holčička nejjemnější princezna, takže bez mého vlivu by měl zelený vždy nejlepší cecík vzadu a fialka nejmenší vepředu. Tak jim do toho občas prostě zasánu :-)

Včera jsem vyfotila tuhle hromádku štěstí:

 

23.4.2015 - Mezinárodní výstava České Budějovice

Zatímco jsem se starala doma o dvoudenní štěňátka, byla na výstavě nejen moje Zarja (která byla v Polsku - viz článek níže), ale také se konala mezinárodní výstava v Českých Budějovicích, kde se vystavovalo několik potomků Rockyho a také Coca-Cola Dorado Blanco. Držela jsem doma palce a čekala na každou zprávu a děkuji moc, že jste mi všichni hned psali a mysleli na nás :-)

Výsledky byly ohromné a chcí tímto opravdu všem moc pogratulovat a poděkovat za skvělou prezentaci všech :-)

Coca-Cola Dorado Blanco - V1 CAC

 

Emma Apraxia Felon "Lara" - V1 CAJC

Erwin Apraxia Felon "Lord" - V2

Dastin z Borových lesů "Toby" - VN2

Bella z Kamenného domu - V4

 
23.4.2016 - Mezinárodní výstava Opole (PL)

V sobotu vyrazila Zarja na výstavu do Polska s Radkou Štenclovou. Moc děkuji Radce ještě jednou, že Zarju vzala a že se o ní postarala. Zarje chyběla k získání titulu šampiona právě poslední mezinárodní výstava a k mému velikánskému štěstí se nám to povedlo!!!

Zaja vyhrála ve třídě otevřené, získala titul CWC a res CACIB a stala se tak šampionkou Polska! Mám obrovskou radost :-)

21.4.2016 - Štěňátka jsou na světě!

Dne 21.3. se naší Sofince narodilo sedm krásných štěňátek. Více informací se dozvíte v sekci  "Štěňata"

 

16.4.2015 - Národní výstava Wroclaw (PL)

V sobotu jsme vyrazily s kamarádkou Lenkou na další výstavu do Polska. Já brala jen kluky Rockyho a Easyho. Na výstavu přijel také Rockyho syn Harry. Nebýt Lenky s její Demi, byla by to psí pánská jízda :-D

Výsledky na výstavě jsme měli skvělé :-) Byla to propršená výstava, ale stálo to za to.

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V1 CWC, Rocky dokončil titul šampion Polska :-) 

 

Right Hunter Show Leader - "Easy" - V1 junior CWC

 

Rockyho syn Ravel Misantos "Harry" - V2

 

15.4.2016 - Rocky a Bugatka mají další společná štěňátka

Bugatka přivedla na svět druhý vrh po mém Rockym (Bonett Bride to Dorado Blanco). Narodilo se šest kluků a dvě holčičky :-) Moc gratuluji chovatelce Lucce, šikovné Bugatce přeji hodně sil a spoustu mlíčka :-)

 

 

1.4.2016 - Informace o očekávaných štěňátkách

Udělala jsem aktualizaci sekce "štěňata". Můžete tam najít informace o rodičích našeho očekávaného vrhu "F" a píšu tam také aktuální informace, například fotky jak Sofince roste bříško :-)

 

22.3.2016 - Další skvělé výsledky Rockyho odchovu

Dnes jsem dostala nádhernou zprávu, která mě nesmírně potěšila! Dakota Neposlušné štěně, dcera našeho Rockyho, byla na RTG kyčlí, loktů a ramen a výsledky jsou nejlepší jaké mohou být!!! HD A/A, ED 0/0, OCD neg. 

Moc gratuluji majitelce a jsem opravdu šťastná :-)

 

19.3.2016 - Sofinka je březí! :-)

Dnes k nám domů přijela veterinářka s ultrazvukem, aby udělala Sofince sono v klidu doma. Nechtěla jsem Sofince vyholovat bříško abychom ji nestresovali, tak jsme dělali utz jen z jednoho místa, ale i tak jsme viděli čtyři štěňátka :-) Mám velikou radost, že se nám to povedlo a už se nemůžu dočkat :-) Hlavně ať je vše v pořádku!

 

 

 

18.3.2016 - Sofinky genetické testy

Před krytím Sofinky jsem byla u MVDr. Beránka v Praze na testech po oční vady, protože v té době jsem ještě neměla výsledky genetických testů. Sofinka si nechala prohlédnout obě očíčka a výsledek dopadl skvěle - prostá očních vad.

Dnes 18.3. jsem obdržela výsledky genetických testů z Vetascien a mám obrovskou radost!!! Sofinka má PRA 1 i PRA 2 clear. Otec budoucích štěňátek Homer je také PRA 1 a PRA 2 clear, takže čistá budou i jejich štěňátka!!! Skvělé! :-)

 

 

13.3.2016 - Další krásná štěňátka jsou na světě (Rocky x Bára the Golden Bracken)

Bára dlouho napínala nejen mě, ale hlavně své páníčky, když ani 67. den březosti stále ne a ne rodit. Návštěva veterináře rozhodla pro císařský řez. Bára si domů přivezla 4 holčičky a 2 kluky. Držím moc moc palečky, aby jak Bára, tak štěňátka, překonali kritické období a už bylo vše bez starostí!

Štěňátka 1 den:

 

12.3.2016 - Jeden krásný den

Vylezlo sluníčko a tak jsem na jednu z našich procházek vzala zase jednou foťák. Všichni byli nadšení při každém mém podřepu a pokusu o fotku :-D Bylo to s nimi náročné, ale pár fotek se přece jen povedlo:

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky"

 

Right Hunter Show Leader "Eli"

 

 Morgiana Misantos "Meggie"

 

 

Away from Sophia Dorado Blanco "Sofie"

 

 Volente Deo Princess and the Pea "Zarja"

 

Ice Fredina Agi "Violetta"

 

 

6.3.2016 - Mezinárodní výstava Zielona Gora

Vyrazila jsem s Rockym, Easym a po dlouhé době také Zarjou na výstavu. Tentokrát to bylo Polsko. Zarje tam chybí poslední titul z mezinárodky. Po porodu, kdy vychovala jedno štěňátko, zůstala dlouho ve skvělé kondici, byla stále v srsti až do té doby, než jsem ji přihlásila v únoru na výstavu :-D Na výstavu jela tedy opravdu úplně bez srsti, takže jsem neměla žádná očekávání, ale i tak jsem ji vzala :-) Nakonec to dopadlo skvěle, i když na tutil to opravdu nebylo, Zarja se umístila na třetím místě z devíti a já mám opravdu radost :-)

Easy vyhrál třídu mladých, kam nastoupilo šest psů. Získal tak svůj první juniorský titul v Polsku. Asi se tam tedy ještě vrátíme :-)

A to nejlepší nakonec... Rocky měl na této výstavě neskutečný úspěch! Získal titul CWC ve třídě šampionů a následně také CACIB a BOS! Je to můj úžasňák! :-) Už má z mezinárodky druhý CWC, jeden nám ještě chybí, ale ten už může být i národní výstavy :-) No uvidíme.

 

 

1.3.2016 - Rocky a Axina mají štěňátka

Axina v úterý 1.3. porodila pět krásných půlkilových štěňátek, dvě holčičky a tři kluky. Porod byl náročný a dlouhý, plný zážitků (jako například porod v autě) apod. Každopádně to Axina zvládla skvěle a o štěňátka se krásně stará! Přeji jim hodně zdraví a Axině hodně mlíčka :-)


 

1.3.2016 - Ještě pár fotek Déčkových štěňátek Meggie a Irbyho

Za poslední týden jsem dala dohromady pár fotek našich Déčkových štěňátek :-) Moc za ně majitelům děkuji a jsem ráda, že píšete a posíláte fotečky vašich šťastných miláčků :-)

 

Disney World Dorado Blanco "Monty"                                          Dollar Dorado Blanco "Dasty"

 

 

1.3.2016 - Davis Cup Dorado Blanco - 9 měsíců (Meggie x Irby)

Dostávám pravidelně nádherné fotky Daviho! Vždy mi udělají velkou radost! Z těch fotek je cítit úžasná atmosféra, pohoda a štěstí! Moc za ně majitelům Daviho děkuji!

 

Davi s holkama :-)

 

 

29.2.2016 - D'Artagnan Dorado Blanco - 9 měsíců (Meggie x Irby)

Konečně jsem se dostala k tomu abych stáhla fotky Archiho. Je to syn naší Meggie a byl se za námi podívat na výstavě, když jsme byli v Brně. Mám velikánskou radost, že jsem ho mohla vidět! Je to krásný milý pejsek! :-)

 

 

19.2.2016 - Sofinka byla nakryta

Čekala jsem, až bude Rocky mít o Sofinku zájem a vyrazila jsem na progesteron. Jela jsem s ní poprvé ve středu 17.2., kdy nám progesteron ukázal 3,5ng. Docela mě to překvapilo podle toho, jak moc ji Rocky chtěl, čekala jsem, že bude mít víc. Náplánovala jsem krytí na pátek a neděli. 

V pátek proběhlo první krytí Sofinky a Homera perfektně. Sofinka stála jako socha a krytí bylo ukázkové. V sobotu jsem raději ještě udělala Sofince progesteron a čekala na výsledek. K mému obrovskému překvapení byl výsledek 19ng! Neskutečně rychle jí to stouplo! Nakryli jsme tedy ještě v sobotu kolem oběda, opět bez jakýchkoli problémů, nemělo smysl čekat do neděle. Věřím tedy, že jsme vystihli ten správný čas, i když tak prudký nárůst nás zaskočil.

Nyní nezbývá jen čekat :-) Chtěla bych poděkovat Anně Magaj za vše! Více informací brzy doplním do sekce "Štěňata".

Away from Sophia Dorado Blanco "Sofinka"

Kassander of Bridge Four "Homer"

 

8.2.2016 - Háráme ve velkém :-D

Hned co jsme se vrátili z výstavy v Brně, začala Sofinka hárat. Dost mě to překvapilo, protože jsem čekala hárání nejdříve za měsíc. A to by nebylo ono, aby se k ní ostatní nepřidaly. Zarja začala o čtyři dny později než Sofie, myslela jsem, že po porodu na konci října se u ní hárání prodlouží, ale kdepak. Den po ní se přidala i Meggie. Tak tu holky pořádají orgie a nakrývají se jedna přes druhou. Už abychom to měli za sebou, Rocky se taky na to nemůže dívat :-)

 

6. - 7.2.2016 - DUOCACIB Brno

Konečně jsem i já letos vyrazila na výstavu, už jsem se strašně těšila až si zase odpočinu od všech domácích starostí :-)

Vyrazily jsme super dívčí parta: Lenka Formanová a Lucka Laurenčíková, obě holky jely s jedním psem, za to já jsem vyrazila rovnou se čtyřma. A věřte nebo ne, všechny tři baby a šest psů jsme se vešli do mého auta :-D Musím přiznat, že bez střešního boxu by to asi nešlo, ale i tak to byl výkon :-)

naše výstavní parta:

 

Na výstavě jsem se setkala se spoustou přátel, které jsem po dlouhé době moc ráda viděla! Těšila jsem se i na to, že se podívám na krásné psy v kruhu, protože jich bylo přihlášených opravdu spousta, ale bohužel v tomto směru se můj plán nezdařil. Za víkend jsem byla devětkrát v kruhu a nestihla jsem to. I tak jsem si ale výstavu moc užila a mám obrovskou radost z úspěchů, kterých jsme v tak velké konkurenci dosáhli!

Right Hunter Show Leader - Easy (Eli) vyhrál první den třídu mladých a získal tak svůj první titul CAJC, poté se mu podařilo získat i titul Junior BOB :-) Druhý den se umístil na čtvrtém místě s moc hezkým posudkem. Je to radost být s ním v kruhu, moc krásně se předvádí!

Krásné fotky s Olgou Agapovou - Right Hunter Show Leader - Easy (Eli) - CAJC, BOJ

 

Non-Stop Rome Wasn´t Built in a Day - Lili bojovala oba dva dny v nejvíce zastoupené třídě mladých, kde bylo po oba dny přihlášeno 17 fen! Udělala mi neskutečnou radost za prvé z toho, když jí už vůbec nevadily velmi neoblíbené kanály, které nás trochu potrápily na předchozí výstavě v Praze a za druhé z toho, že se v obrovské konkurenci ani trochu neztratila!!! První den jsme vybojovaly úžasné 3. místo, druhý den se dostala do užšího výběru a získala hodnocení výborná. Mám z ní velkou radost :-)

Non-Stop Rome Wasn´t Built in a Day - Lili V3

 

Pouze na sobotní výstavní den den jsem měla přihlášeného Rockyho a Sofinku. Rocky ve třídě pracovní získal mezi nádhernými ruskými psy úžasné druhé místo a titul res CAC. Sofinka byla bohužel úplně bez srsti, ale doma jsem ji nechat nechtěla. Udělala jsem dobře. Ve velké konkurenci se umístila na krásném třetím místě :-)

Bonett Bride to Dorado Blanco - Rocky V2 resCAC          Away from Sophia Dorado Blanco - Sofie V3

 

Na výstavu byli také přihlášeni dva potomci našeho Rockyho. Ravel Misantos - Harry, který byl po celou dobu výstavy omámený vůní okolních fen, se i přesto prezentoval dobře a získal krásné hodnocení a 4. místo. Druhý den získal známku Výborná. Dakotta Neposlušné štěně nebyla v dobré kondici a při posuzování trochu zlobila, získala hodnocení VD, mě se ale holka líbí :-)

Ravel Misantos a Dakotta Neposlušné štěně

 

 

25.1.2016 - Meggie vnuk září v Rusku!

Měla jsem obrovskou radost když jsem zjistila, jaké úspěchy sklízí vnuk moji Meggie v Rusku. Její vnuk Karvin Rine Over Moscow (otec Away from Memphis Dorado Blanco - bratr naší Sofinky) získal v polovině ledna na dvoudenní výstavě tituly: 2x CAC, 2x BOB, 1x BIG2 a stal se ruským šampionem.

vnuk naší Meggie a synovec naší Sofinky :-)  Karvin Rine Over Moscow

Karvin Rine Over Moscow - na klubové výstavě - Klubový vítěz, BOB

 

 

23.1.2016 - Konečně sníh!

Tak jsme se také dočkali a sníh je i u nás na severu Prahy! Je to úžasný pocit vracet se z procházky a mít čisté psy :-) Všichni si to skvěle užili, škoda, že nám nevydrží více než jeden den!

 

 

 

16. - 17.1.2016 - Zahájení výstavní sezóny

Na polovinu ledna jsem naplánovala zahájení výstavní sezóny v Nitře na Slovensku. Bohužel jsem na poslední chvíli musela svou cestu zrušit. Moc chci ale tímto poděkovat kamarádce Lence Formanové, která vzala sebou do Nitry mého Easyho (Eliho)! 

Easy (Eli) byl přihlášený v sobotu do třídy dorostu, kde ho vystavila zkušená Kačka Bakošová. Moc ji chci tímto poděkovat, zvládli to spolu perfektně a umístili se na prvním místě, k tomu se ještě v odpoledních soutěžích dostali do užšího výběru o nejlepší dorost! Kačko děkuji!

Po celou dobu výstavy se o Easyho starala Lenka a skvěle se o něj starala i v hotelu... dostala jsem dokonce i fotku Easyho v posteli :-D Lenka vystavovala Easyho v neděli, kdy dovršil věk 9 měsíců a nastoupil tak poprvé ve třídě mladých. Šlo jim to spolu skvěle a získali hodnocení V2. Leni, moc děkuji za péči o Easyho a za to, že jsi ho vzala na takovou dlouhou cestu!