Novinky 2019
 
31.12.2019 - PF 2020

A toto je poslední příspěvek od nás tohoto roku. Přejeme všem přátelům krásný nový rok a především pevné zdraví vám i vašim pejskům.

 

31.12.2019 - Jak unavit psy před silvestrem

S přáteli jsme se domluvili na dlouhé několikakilometrové procházce Veltruským parkem, abychom psy utahali před tím, než začnou novoroční oslavy a ohňostroje.

Všichni byli ve svém živlu, lítali jak blázni a tak procházka splnila svůj účel. Všichni doma padli a novoroční ruch v klidu prospali :-)

 

28.12.2019 - Výlet na Ještěd

Vyrazili jsme za sněhem a vzali sebou Dobbyho a Česinku. Na Ještěd jsme cestovali lanovkou a oba museli mít košík, pro Dobbyho to byla první zkušenost, ale byl moc šikovný a zvládl to skvěle. Na Ještědu si oba užili hromady sněhu a nemohli jsme je vůbec zastavit jak moc řádili! Nakonec se to alespoň na pár vteřin povedlo a tak jsem udělala alespoň jednu fotku

 

8.12.2019 - Izi mediální hězda :-)

V neděli 8.12.2019 se stal na Primě v receptáři prima nápadů televizní hvězdou I love you Dorado Blanco “Izi”. Bylo moc hezké ho vidět jak se před kamerami v tom ruchu pohybuje naprosto suverénně a svou roli si vyloženě užívá :-)

 

6.12.2019 - NITRADOG - Dobby se stává junior šampionem SK

Když jsme vyrazili na poslední výstavu této sezóny, ani jsem nepomyslela, že bychom si z ní mohli s Dobbym přivést čtvrtý titul BOB!

Paní rozhodčí Zdence Jílkové se Dobby opravdu velmi líbil a kromě titulu CAJC a BOJ u ní získal i titul BOB! Dokončil titul JUNIOR ŠAMPIONA SK a ve věku 12 měsíců získal čtvrtý titul BOB! Nemůžu ani slovy popsat jak neskutečně jsem šťastná a pyšná, že se nám něco takového podařilo!

3.12.2019 - Ginny slaví třetí narozeniny

Ginny oslavila dnes své třetí narozeniny. Dostala tvarohový dort s piškotama, ale nestihla jsem ji ani vyfotit :-D Tak vkládám alespoň fotku před pár dny, kdy jsme poctivě cvičili na výjezdu. To ji opravdu moc baví.

 

30.11. - 1.12.2019 - DUOCACIB Praha - Dobby se stává junior šampionem ČR

Nemohu stále uvěřit tomu, že to Dobby dokázal znovu!!! Získal svůj třetí titul BOB ve věku pouze 12 měsíců a dokončil titul JUNIOR ŠAMPION ČR! Jsem na něj neskutečně pyšná!

30.11.2019 - rozhodčí Ing. Jarmila Jindřichovská - V1 CAJC
01.12.2019 - rozhodčí František Pasák - V1 CAJC, BOJ, BOB, Junior BIG 2.místo, BIG VIII 3. místo!!!


 

 

11.11.2019 - Dobbyho zdravotní výsledky

Nejkrásnější zpráva!!!! Dnes jsme s Dobbym navštívili MVDr. Deckera, který provedl rentgenové vyšetření jeho kyčlí, loktů a ramen. Vzhledem k tomu, jaký je Dobby blázen a skokan, jsem byla opravdu hodně nervózní, ale nebyl důvod! Výsledky nemohly být lepší: HD A/A, ED 0/0, OCD ramen neg.


 

 

9.11.2019 - Dobby slaví 1. narozeniny

Náš Dobíček oslavil dnes své první narozeniny. Všechno nejlepší ty náš divochu, hlavně ať jsi zdravý! Přejeme vše nejlepší i všem našich sourozencům!

 

 

31.10.2019 - Procházka na Nelahozevský zámek

Z Kralupy do Nelahozevsi Dvořáková stezka podél řeky Vltavy. Je to krásné místo na procházku a Sofinka s Česinkou to mohou potvrdit. Koupání v řece samozřejmě nechybělo!


 

28.10.2019 - Oblíbená procházka

Po náročném víkendu v Bratislavě jsme vzali celou smečku na naše oblíbené místo, kam můžeme vzít vylítat celou naší smečku najednou a nemusíme se bát, že nám někam utečou nebo budeme potkávat další lidi a psy.

Protože bylo krásné počasí, vzali jsme sebou po dlouhé době i foťák a udělali všem pár fotek. Tady jsou seřazeni od nejstarších :)

 

Meggie (9 let), naše veteránka, toto místo miluje. Je tam totiž spousta myších děr a ona si tam čmuchá a hrabe. Přitom samozřejmě dělá, že nás neslyší. Aby si to pojistila, běhá ze všech nejdál a domů se vždy vrací nejšpinavější.

Rocky (8 let), náš druhý veterán, hodně rád dělá že neslyší a nereaguje na naše volání. Naštěstí to na tomto místě moc nevadí. Rád si běhá sám a hledá stopy po zvěři.

 

Sofinka (7 let), dcera naší veteránky Meginky, miluje procházky a je moc hodná. Pokud někdo na procházce zlobí nebo uteče, málo kdy je to ona. Ráda si běhá s čumákem u země a asi vyšetřuje, kdo tam běhal předtím.

Zarja (6 let), moje tanečnice, nejvěrnější pes, drží se v naší blízkosti a nikdy neudělá žádný průšvih. Jediná ze smečky, na kterou se mohu 100% spolehnout a nikdy nemusí být na vodítku v jakékoli situaci.

Violetta (4 roky), jediná naše kolie, ale my z ní udělali tak trochu retrievera :-D Violetta ráda prožene všechno co zmerčí, naposledy to byl i kůň, které proběhl tryskem po stejné louce.

Ginny (za měsíc 3 roky), dcera Zarji a Rockyho. Nejvíc nejzlobivější pes, největší zdrhač ze všech! Často nosí GPS. Téměř z každé procházky vezme dráhu, nejčastěji někam k vodě a vrací se až se jí zachce. Někdy na ní čekáme opravdu dlouho a občas pro ni musíme i dojít. Nejvíc tvrdohlavá, nevyzpytatelná, ale přesto náš miláček!


Dobby (11 měsíců), nejmladší z naší smečky. Na to, že je to velký puberťák, tak je moc poslušný a na zavolání okamžitě reaguje. Naproti tomu je to ale největší divoch, lítá tak, že se bojím, že se každou chvíli přerazí, pořád musí pronásledovat jiného psa ze smečky (nejčastěji bohužel Ginny) a napodobuje jeho chování, docela často je jako buldozer a buď vrazí do jiného psa, nebo často i do nás.

 

 

25. - 27.10.2019 - DANUBE CACIB Bratislava

Dobby měl ohromný úspěch na třídenní výstavě v Bratislavě!!

Byla to pro něj první zkušenost s výstavou v hale a přes první dojem, kdy ho prostředí překvapilo a divil se, kam jsme ho to vzali, se rychle adaptoval a zvládl vše naprosto skvěle.

Dlouho budeme na tuto výstavu vzpomínat především kvůli neskutečným úspěchům, kterých jsme s Dobbym tento výstavní víkend dosáhli!!

25.10.2019 - rozhodčí Ahlman-Stockmari Tanya (FIN), třída mladých, 5 psů - CAJC, BOJ, BOB!!!!
Dobby se tímto stává čekatelem junior šampiona Slovenska.

25.10. - CAJC, BOJ, BOB!!!!

 

26.10.2019 - rozhodčí Evgeny Kuplyauskas (RU), třída mladých, 6 psů, V2

27.10.2019 - rozhodčí Bojan Matakovič (HR), třída mladých, 6 psů - CAJC, BOJ, BOB!!!! - kvalifikace Cruft 2020!!

27.10. - CAJC, BOJ, BOB, kvalifikace Cruft 2020!!!!

Jak v pátek, tak v neděli získala na výstavě tituly CAC, CACIB a BOS Dobbyho maminka Enjoy the Life Dorado Blanco (Melody) !!! Neuvěřitelný úspěch pro něj i jeho maminku po oba dva tyto dny!!!

Na této výstavě měl veliký úspěch také Frappuccino Dorado Blanco (Charlie), který získal první den titul res CAC a druhý den tituly CAC, CACIB a BOS!!

Zároveň zde měl velký úspěch i Rockyho syn Ravel Misantos (Harry), kterého jsem všechny tři dny převáděla ve třídě šampionů a získal 2x CAC a 2x CACIB!!

zleva Frappuccino Dorado Blanco (Charlie)    a     Ravel Misantos (Harry)

 

 

6.10.2019 - Procházka na Hvězdě

Po propršené sobotě, kterou jsme strávili na výstavě na Džbánu, jsme vyrazili na krásnou procházku na Hvězdu. Šli s námi Dobby a Zarja a Kaslovic rodina s Bazalkou :-) Bylo to moc fajn dopoledne a psi se pořádně vyřádili!


 

5.10.2019 - Klubová výstava KCHLS Džbán

Na klubové výstavě se Dobby ve třídě mladých umístil na prvním místě!!! Přestože vyhrál ve velké konkurenci 9 psů, rozhodla se paní rozhodčí z UK Freda Morriss Garget nezadat titul.

 

28.8.2019 - Meggie veterán šampionka

Před čtyřmi dny se stala českou veterán šampionkou a tak už prý může být zase jako čuně :) A tak je nejspokojenější!

 

24.8.2019 - Interdog Bohemia Mladá Boleslav

Tradiční cesta na výstavu rovnou z výcvikového pobytu! Už si to ani jinak neumím představit. Na výstavu jsem přihlásila Meggie do třídy veteránů a Dobbyho do třídy mladých, kde je ve svých devíti měsících úplně poprvé!

Tato výstava byla pro nás opravdu úspěšná, ani jsem si nemohla přát víc!! Meggie získala hodnocení Výborná 1 a dokončila tak titul VETERÁN ŠAMPIONKA! Dobby vyhrál v obrovské konkurenci 13 psů a získal v pouhých 9 měsících svůj první titul CAJC a následně také BOJ! Takový úspěch jsem opravdu nečekala!


Morgiana Misantos "Meggie" 9 let - V1 - stává se VETERÁN ŠAMPIONKOU!!!!

 

Dumbledore Maybe Angels "Dobby" 9 měsíců - V1, CAJC, BOJ!!!!

 

24.8.2019 - Dobby 9 měsíců

Na Leštině na výcvikovém pobytu vznikla tato krásná fotka Dobbyho v postoji na legendárním molu u rybníku Komorník. Nechala jsem se k této fotce přemluvit kamarádkou Magdou Němcovou a teď jsem za to moc ráda. Bude to vždy krásná vzpomínka vidět, jak Dobby vypadal v tomto dorosteneckém věku :-) I když bez dokonalého groomingu, přeleželý po několika koupáních v rybníku, přesto pro mne nádherný!

 

17. - 24.8.2019 - Výcvikový tábor Leština

Jako každý rok, tak i letos, jsme přijeli na Leštinu cvičit a připravovat se na lovecké zkoušky. Tentokrát se mnou jel nejmladší člen naší smečky Dobby, který se bude připravovat na OVVR. Jsem moc zvědavá na to, jak mu to půjde. Zatím nám jde nejlíp drbání a mazlení, uvidíme co poslušnost :)

 

Začínáme cvičit dohledávku spárku, aporty s dummy na louce i z vody, chůzi na vodítku a další disciplíny z OVVR. Dobby je moc šikovný a dělá mi velkou radost!


 

Nastal den D - zkouška ověření vlohových vlastností retrieverů - OVVR, tzv. psí maturita, na kterou jsme se celý týden připravovali. Dobby mi udělal ohromnou radost! Po celou dobu zkoušek se strašně snažil, nic nepokazil a všechny disciplíny, i ty méně oblíbené, zvládl naprosto dokonale se známkami 4. Jedinou ztrátu bodu jsme získali na kontaktu s vůdcem, kdy raději proháněl na disciplíně výstřelu psí kamarádku, než aby reagoval na všechna moje zoufalá volání :-D I tak mám velikánskou radost a jsem na Dobbyho moc pyšná!


Dobby složil zkoušku OVVR s 228b. ve svých 9 měsících

 

V Leštině se mnou byla i Ginny, cvičila se mnou na vyšší zkoušky a dělala mi velkou radost! Neměla s ničím problém a pracovala s velkým nadšením a elánem! Dokonce už i krásně vypracovává vlečky, což byl asi největší problém. Moc jsme si spolu celý týden užily!

 

Do třetice se mnou byla v Leštině Zarja, která necvičila, ale byla si užívat procházky, koupání v rybnících a pobyt v táboře s námi a ostatními retrievery.

 


9.8.2019 - S Ginny na výletě

Jela jsem s Ginny na výlet na Vysočinu kde jsme udělaly několik nádherných procházek se psími kamarády. Nejkrásnější byla procházka údolím řeky Doubravy.

Údolí řeky Doubravy:


 

Louky u Velkého Dářka:

 

4.8.2019 - Krajská výstava Týn nad Vltavou

Úplně poprvé v životě jsem se zúčastnila krajské výstavy. Musím říct, že tyto malé výstavy mají své kouzlo. Byla tam skvělá atmosféra, milí rozhodčí a pořadatelé připravili pro účastníky i hezké ceny. Určitě se ráda do Týna zase někdy vrátím!

Dobby nastoupil ve třídě dorostu, tentokrát už naposledy, protože mu za pár dní bude 9 měsíců. Panu rozhodčímu Václavíkovi se moc líbil, dostal krásný posudek a známku VELMI NADĚJNÝ 1.

Měla jsem přihlášeného ještě Rockyho, a to úplně poprvé do třídy veteránů. Rocky získal hodnocení VÝBORNÝ 1 a stává se tak čekatelem veterán šampiona!

 

DUMBLEDORE MAYBE ANGELS "Dobby" - velmi nadějný 1

 

BONETT BRIDE TO DORADO BLANCO "Rocky" - Výborný 1

 

28.7.2019 - Na výletě na Leštinu

V neděli jsme jeli na výlet na jedno z míst, které mám v Čechách nejraději - do chatové osady Leština u rybníku Komorník v Jižních Čechách, kam jezdíme už několik let se psy na výcvikové tábory.

Bylo krásné počasí, prošli jsme se podél rybníku Komorník, lesem až k druhému rybníku v Leštině. Na výlet jsme vzali Ginny a Česinku a oběma se tam moc líbilo. Za tři týdny se sem vrátíme na celý týden, hrozně se těším!

 

Ginny s Česinkou

 

 

7.7.2019 - Procházky

Štěňátka nám odešla a tak je více času zase na společné procházky - na dvě party samozřejmě :)

 

parta 1 - zleva Ginny, Zarja, Meggie

 

parta 2 - zleva Dobby, Rocky, Sofie a Violetta

 

 

20.6.2019 - Postoje v šesti týdnech

Udělali jsme štěňátkům takové rychlé postojovky v šesti týdnech. Moc se mi líbí!! Jen July nebyl z focení moc nadšený a vůbec ho to nebavilo :)

JULY DORADO BLANCO - hnědý kluk

 

JAY-JAY DORADO BLANCO - zelený kluk

 

JE T´AIME DORADO BLANCO - žlutá holčička

 

 

21.6.2019 - Koliátkům je osm týdnů

Našim třem lištičkám je už osm týdnů a chystají se na cestu do nových domovů, kromě Amorka, který zatím na tu svou pravou rodinu teprve čeká.

Bylo to nádherná zkušenost, mít štěňátka tohoto plemene, jsou úplně jiní než zlaťáčci, jsou neskutečně jemní a mazliví! Bude těžké se s nimi rozloučit.

 

AISHA DORADO BLANCO - Aishenka pojede na Šumavu

 

ANGEL DORADO BLANCO: Andílek pojede do Bratislavy

 

AMOR DORADO BLANCO - Amorek zatím zůstává a čeká na svou milující rodinu

 

 

18.6.2019 - Cvičení s Dobbym

Za měsíc mám v plánu zúčastnit se s Dobbym zkoušek OVVR, tak nastal čas tréninku! Dobby je ve svých sedmi měsících moc šikovný, práce ho moc baví, jen chůze u nohy bude asi trochu oříšek, protože chodit pomalu ho fakt nebaví.

 

9.6.2019 - Zlaťáčkům je pět týdnů

Naši zlaťáčci už jsou taky hodně venku a moc se jim tam líbí. Krásně baští kašičky, tvaroh i granulky a střídavě pijou od Sofinky. Mají už každý čtyři kila a jsou to nádherní puclíci. Už se za nimi přijeli podívat i jejich budoucí páníčci a všichni jsou hrozně fajn!

 

JULY - hnědý pejsek

 

JAY-JAY - zelený pejsek

 

JE T'AIME - žlutá holčička

 

9.6.2019 - Koliátkům je šest týdnů

Našich koliátkům je šest týdnů a rostou jako z vody. Venku je krásně a tak jsou většinu času přes den venku a hrají si mezi sebou a také s našimi štěňátky zlaťáčků, kteří jsou o týden mladší. Vyvádí lumpárny a nejraději jsou mimo ohrádku, kdy mohou lítat a ničit vrbu a buxusy, které zázrakem doposud nikdo nezničil!

AISHA - holčička:

 

ANGEL - chlapeček:

 

AMOR - chlapeček:

 

 

23. - 26.5.2019 - Výcvikový tábor Leština

Prodloužený víkend jsem strávila s Ginny na Leštině a věnovaly jsme se výcviku a přípravě na podzimní zkoušky. Je stále více šikovná a doufám, že se brzy budeme moci nějakých zkoušek spolu zúčastnit... možná už letos :-)

 

26.5.2019 - Našim zlaťáčkům jsou tři týdny

Štěňátkům jsou tři týdny a protože je venku krásně, dali jsme je poprvé ven. Trochu se báli a moc se jim tam ze začátku nelíbilo, ale pak přispěchal na pomoc maminka Sofi a už to bylo lepší :-)

 

26.5.2019 - Našim koliátkům je měsíc

Našim koliátkům už je jeden měsíc, hrozně to letí. Jsou to strašně hodná štěňátka, vůbec nebrečí a v noci hezky spinkají. Violetta se o ně stále krásně stará, chodí je kojit a čistit, občas si k nim v bedýnce i lehne a hraje si s nimi. I když je Violetta stále kojí, začala jsem přikrmovat kašičkou, moc jim chutná a od prvního dne umí nádherně jíst z mističky, aniž by se jakkoli umazali, taková šikovná štěňátka jsme ještě neměli :-)

Štěňátka už mají také jména. Udělala jsem jim i pár nových fotek:

AISHA - holčička:


ANGEL - chlapeček:


AMOR - chlapeček:

 

25.5.2019 - Klubová výstava Žebětín

Když jsem plánovala jet na tuto klubovou výstavu, přemýšlela jsem jakého psa vzít. Nakonec jsem si řekla, že vezmu Zarju, sice je teprve půl roku po štěňatech, ale chtěla jsem si to s ní zase po roce užít.

Vůbec mě nenapadlo, že když ji přihlásím do šampionů, že tuto třídu vyhrajeme. Jsem na tu moji holku strašně pyšná! Vypadá skvěle a těším se, že spolu zase někam vyrazíme :)


VOLENTE DEO PRINCESS AND THE PEA "Zarja" - třída šampionů, V1 CAC

 

11. - 12.5.2019 - Klubová výstava KCHLS Humpolec

Tuto výstavu mám moc ráda, protože je v krásném prostředí a také proto, že na ni vždy posuzují velice kvalifikovaní zahraniční rozhodčí.

Tento rok jsem přihlásila čtyři psy, a to Meggie do třídy veteránů, Rockyho do třídy čestné, Ginny do třídy otevřené a Dobbyho do třídy dorostu. Jejich výsledky a úspěchy byly nad očekávání :-) Mám ohromnou radost i z výsledkům mých odchovů a v neposlední řadě z toho, že má chovatelská stanice Dorado Blanco zopakovala své vítězství v Best in Show, kdy jsme i letos vyhráli s mými odchovy první místo!!

MORGIANA MISANTOS "Meggie" - třída veteránů, V1 oba dva dny!!! :)

MEGGIE SE STÁVÁ ČEKATELKOU VETERÁN ŠAMPIONA

 

BONETT BRIDE TO DORADO BLANCO "Rocky" - třída čestná, V1 ba dva dny!!

VÍTĚZ BEST IN SHOW třída čestná oba dva dny!!!

 

GINGER DORADO BLANCO "GINNY" - třída otevřená, Výborná 2 res CAC, Výborná

 

DUMBLEDORE MAYBE ANGELS "Dobby" - třída dorostu, VN1 oba dva dny!!!

 

BEST IN SHOW - Dorado Blanco vítězem chovatelské skupiny!!!!

 

ODCHOVY DORADO BLANCO:


Mé odchovy mi udělaly velkou radost, za prvé proto, že se přijeli zúčastnit a bojovat v takové velké konkurenci, za druhé proto, že dopomohli k vítězství chovatelské skupiny v Best In Show a dotřetice proto, že i oni sami měli na výstavě skvělé výsledky!

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - výborná 2 res CAC

Forest Gump Dorado Blanco "Amigo" - výborný

Frapuccino Dorado Blanco "Charlie" - výborný 4

Syn mého Rockyho: Ravel Misantos - výborný 2 res CAC

 

 

3.5.2019 - Narodil se nám vrh J

Dnes se Sofince narodila jedna holčička a dva pejskové. Porod byl rychlý, ale bohužel i přesto se některým štěňátkům odloučila placenta dříve a nestihla se narodit včas. Bylo to smutné, ale nyní se radujeme ze tří štěňátek, která svůj příchod na svět zvládla, jsou nádherní!

Všechna štěňátka jsou zadaná.

 

26.4.2019 - Máme štěňátka ...

... ale tentokrát to nejsou malí zlaťáčci :-) Máme štěňátka dlouhosrsté kolie, která se narodila naší Violettě. Moc jsme si přáli jednou mít malá koliátka a náš sen se splnil! Violetta se stala maminkou tří nádherných barevných skřítků, jedné tricolour holčičky, jednoho tricolour chlapečka a jednoho blue merle chlapečka. Otcem štěňátek je nádherný tricolor pes Lost In Time Leawrey "Tim". Violetta vždy záviděla našim goldenním holkám jejich štěňátka a chtěla jim pomáhat a starat se o ně, kňučela u bedýnky a kdykoli jsme ji po nějaké době ke štěňátkům pustili, vždy byla ta nejúžasnější teta na hraní :-) Tentokrát je maminkou ona sama a je vidět, jak je strašně šťastná, o štěňátka pečuje s velkou něhou a láskou.

JEDEN TRICOLOUR CHLAPEČEK JE JEŠTĚ VOLNÝ !!

štěňátka vě věku 2 dnů 

21.4.2019 - Koupání v pískovně

V neděli jsem vzala Zarju a Dobbyho do pískovny do Vojkovic. Je tam písek a na hodně místech pozvolný vstup do vody, takže ideální pro učení malých neplavců :-) Vzala jsem sebou tenisák, který Zarja úplně miluje a když Dobby viděl, jak za ním lítá do vody, skočil tam párkrát za ní. Bylo pro něj velké překvapení když doskákal do hloubky a celý zmizel na chvíli pod vodou. Nicméně mu to nějak nevadilo a bláznivě lítal do vody dál, i když už si dával více pozor, kde stačí a kde ne :-) Bylo to moc fajn a udělala jsem i nějaké fotky:

Dobby a jeho první tempa:

 

Zarja si pobyt v pískovně také moc užívala :-)

 

20.4.2019 - Mezinárodní výstava Praha

Ginny mi udělala obrovskou radost na výstavě v Praze! Ve velké konkurenci osmi fen třídy otevřené se umístila na prvním místě a získala titul CAC a následně ještě res CACIB!!

Je to její třetí titul CAC :-) Mám z nich ohromnou radost, hlavně také kvůli tomu, že Ginny je můj vlastní odchov pocházející z mých dvou úžasných psů, které mám doma - Rockyho a Zarji. Dali Ginny ze sebe to nejlepší, v neposlední řadě také úžasnou povahu, ona je zkrátka úžasná ve všem a moc ji milujeme!

 

6.4.2019 - Dobby v postoji

Dát Dobbyho do postoje je od mala opravdu velký oříšek, trénujeme často a konečně to vypadá, že to začalo fungovat! I když vydrží jen chvíli, stačilo to alespoň na fotku. Mám opravdu radost, moc se mi líbí!

Dobby téměř 5 měsíců

 

 

31.3.2019 - Dobby se seznamuje s vodou

Dnes bylo krásné počasí a tak jsem vzala Dobbyho a Zarju k vodě. Vzala jsem na hraní kroužek a zkusila jim ho párkrát hodit. Voda byla ještě opravdu hodně studená, ale Zarje to nevadilo, lítala do vody jako blázen. Dobby se držel tam kde stačil, ale nenutila jsem ho do ničeho, však má ještě spoustu času a do té studené vody by se mi také nechtělo :-) Jinak ho to ale moc bavilo a užili jsme si to moc!


 

31.3.2019 - Čekáme štěňátka!!!

Dnes jsem byla se Sofinkou u pana doktora Lázničky na ultrazvuku, kde bylo vidět několik milimetrových štěňátek :-) Moc se na štěňátka těším!

Narodit by se měla kolem 6.5. Více informací o štěňátkách naleznete v sekci "Štěňata".

 

21.3.2019 - Dobby v práci

Dnes jsem vzala opět do práce Dobbyho. Všichni se divili, jak hrozně za ten měsíc vyrostl! Dobbymu se v práci líbí, má tam psí kamarádku Roxy, všichni ho chodí hladit, drbat a dostává tam samé dobroty. Já zase díky němu tolik nepracuju, protože chodíme často na terasu nebo na procházku do parku, takže se nám ty společné pracovní dny vlastně líbí oběma!

 

3.3.2019 - Jedeme na krytí

Podle progesteronu vychází první krytí na neděli a tak jsme vyrazily s kamarádkou Luckou na krytí za Maxíkem k Jindřichovu Hradci. Cestou jsme se zastavily na našem oblíbeném místě Leštině, kam jezdíme každý rok na výcvikové pobyty retrieverů. Mám to místo strašně ráda a když jsme byly poblíž, nešlo se tam nepodívat!

Sofinka měla na krytí jako doprovod svoji maminku Meggie a jela s námi také Lucky Melody. Byl to moc fajn výlet!

Sofinka a Max si padli do oka a krytí proběhlo skvěle. Mám radost. Za dva dny pojedeme ještě na překrytí a pak už budeme jen čekat.

Meggie a Sofinka (vpravo) v chatové osadě Leština

 

zleva Sofinka, Melody a Meggie na oblíbeném molu u Komorníku

 

21.2.2019 - Grace má skvělé zdravotní výsledky

Rockyho dcera Grace Apraxia Felon, má skvělé zdravotní výsledky. Dnes obrdžela hodnocení MVDr. Šebka a výsledky jsou nejlepší jak jen mohly být: HD A/A a ED 0/0. Je to již druhá fenka z tohoto vrhu s takovýmto výsledkem. Mám opravdu velkou radost !!

 

 

10.2.2019 - Poslední sníh

Protože to má být poslední sníh u nás tuto zimu, užíváme si ho jak to jen jde. Zámecky park v Měšicích je náš oblíbený a máme ho blízko, tak jsme tam vyrazili ještě jednou se Zarjou a Dobbym abychom si poslední sníh ještě trochu užili :-) Tentokrát nám k tomu svítilo i sluníčko.

 

 

4.2.2019 - Zámecky park Měšice

Protože se nemůžu nabažit té nádhery, kdy je všude bílo a psi jsou stále čistí ať dělají cokoli, vyrazila jsem znovu s foťákem do přírody, tentokrát do zámeckého parku v Měšicích.

 

3.2.2018 - Zámek Veltrusy

Abychom si užili sníh co nejvíce, vzala jsem Meggie a Rockyho na výlet do nádherného parku a lesní obory u zámku Veltrusy. Je tam krásně! Jezdíme tam moc rádi! Meggie a Rocky si to moc užili, jen to focení je moc nebaví :-)

 

3.2.3019 - Konečně sníh

Už to vypadalo, že se snad sněhu nedočkáme! Nakonec ale přišla úžasná chumelenice i k nám a psi byli opravdu šťástní! Řádili na zahradě a nejlepší na tom bylo, že ať dělali cokoli, byli stále čistí :-D

pár fotek z radovánek na naší zahradě 

2.2.2019 - Zkoušky nanečisto

Dnes jsme si se Zarjou jely vyzkoušet do Petcentra zkoušky nanečisto. Byla to moc fajn zkušenost a pokud někdy zase taková možnost bude, určitě půjdeme znovu.

naše synchro válení sudů

 

27.1.2019 - Violetta slaví narozeniny

Tímto nádherným úsměvem dělá náš život krásnější už 4 roky!!! Všechno nejlepší, zlatíčko naše, ať jsi hlavně zdravá!

 

26.1.2019 - Trénujeme Dogdancing

S kamarádkou jsme si pronajaly halu a strávily jsme tam fajn dvě hodiny trénováním dogdancingu. Ráda bych se Zarjou letos složila další zkoušku a tak musíme trénovat. Času je bohužel málo, tak musíme využít každé příležitosti.


 

25.1.2019 - Když venku mrzne

Když venku mrzne, je nejlépe doma u krbu :-)

 

16.1.2019 - Rockyho dcera Gaya ma skvělé zdravotní výsledky

Gaya Apraxia Felon, dcera mého Rockyho a Demi Moore Apraxia Felon, obdržela od MVDr. Šebka skvělé výsledky rentgenů, HD A/A, ED 0/0 a OCD negativní! Moc gratuluji! Je to již 36. potomek mého Rockyho se skvělými výsledky kloubů! Jsem opravdu šťastná!

 

 

15.1.2019 - Novoroční setkání s přáteli

Až nyní jsem se dostala k fotkám, které jsme pořídili na novoročním setkání s Výcvikem retrieverů. Byla to moc prima akce kde se sešlo kolem šedesáti retrieverů. Na pětikilometrové procházce jsme plnili úkoly, a to jak psi, tak i páníčci. Moc jsem si ten den užila a Meggie a Rocky se mnou :-)


 

10.1.2019 - Dobby poprvé v práci

Dobby se byl se mnou podívat v práci. Všichni ho moc chtěli vidět a tak jsem jela do práce jen na půl dne, aby to pro něj nebylo tak náročné a pro mě také. Bála jsem se, že bude lítat po kanceláři a všude čůrat, ale opak byl pravdou. Loužičky jsme dělali poctivě venku a v kanceláři ležel převážně na pelíšku u mého stolu a hodně spal. Od všech se nechával drbat a hladit a nikoho se nebál, měla jsem radost, že byl tako šikovný.

 

2.1.2019 - Dobby a jeho první dny u nás

Dobby je u nás třetí den a je úžasný. První dva dny téměř celé prospal, vůbec neplakal a zvládá to skvěle. Jeho babička Zarja se ho ujala a stará se o něj, jakoby byl její vlastní :-) Dobby ji má také moc rád a hodně se jí drží, a to jak venku, tak doma. Skvěle ho ještě přijaly Ginny (jeho teta) a Violetta. Hezky si s ním hrají. Ostatní ho spíš ignorují.

první hodiny u nás doma


 

 

 
1.1.2019 - Nový rok v Dorado Blanco

Rok 2018 nebyl úplně jednoduchý. V lednu odešel můj milovaný Easy, bylo to moc těžké. Zůstává ale stále v našich srdcích a našich vzpomínkách. Chtěla bych zde ale zavzpomínat především na to hezké, na to co se povedlo nám, našim odchovům a jejich páníčkům :-)

Po celý rok měli moji psi i naše odchovy nádherné výstavní i pracovní úspěchy! Chtěla bych zavzpomínat na ty největší :-)

prosinec 2018 - V naší chovatelské stanici máme nové štěňátko. Je to Dumbledore Maybe Angels, syn Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" a vnuk mojí Zarji, věřím, že u nás bude šťastný a naše smečka ho přijme mezi sebe bez problemů. Strašně se těším až budu pozorovat, jak se malý Dobby vyvíjí a dospívá. Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" získal na mezinárodní výstavě v Praze letošní devátý titul CAC!

listopad 2018 - Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" má štěňátka, čtyři pejsky a dvě holčičky.

říjen 2018 - Zarje se narodil vrh "I", čtyři nádherná štěňátka! Ginger Dorado Blacno "Ginny" získala svůj druhý titul CAC! Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" získal v říjnu rovnou dva tituly CAC, oba na slovenské dvoudenní výstavě v Bratislavě.

září 2018 - Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" složil klubové vodní zkoušky

spren 2018 - Ginger Dorado Blanco "Ginny" vyhrála svůj první titul CAC a stává se tak čekatelkou šampiona krásy ČR! Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" vyhrál třídu čestnou na klubové výstavě a dokonce první místo v Best in Show čestná. Nesmím také zapomenou na skvělé výsledky Chocolate Dorado Blanco "Čiki", dcery mojí Sofinky z vrhu "CH", která má hodnocení rentgenových snímků HD A/A a ED 0/0.

červenec 2018 - Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" složila další dvojkovou zkoušku v Dogdancingu na výborně, tentokrát MD2!  Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" získal letos již šestý titul CAC! Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" složila úspěšně další klubové zkoušky, a to jak podzimní, tak i vodní! 

červen 2018 - Galaxy Dorado Blanco "Lucky" úspěšně složila zkoušky OVVR! V červnu také získala svůj první titul CAC a stává se tak čekatelkou českého šampiona krásy! Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" získal další titul CAC, tentokrát na národní výstavě v Klatovech. Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" složila úspěšně klubové podzimní zkoušky a splnila tak poslední podmínku pro udělení titulů šampiona ČR a Chorvatska!!

květen 2018 - Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" získal v květnu na klubové výstavě titul CAC! Zároveň na této klubové výstavě v Humpolci vyhrala má CHS Dorado Blanco 1. místo v soutěži o chovatelskou skupinu v Best in Show! Frappuccino Dorado Blacno "Charlie" získal na mezinárodní výstavě v Litoměřicích další titul CAC a zároveň složil tento měsíc na plný počet bodů zkoušky OVVR! Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" získala v květnu rovnou dva tituly CAC, jeden na klubové výstavě v Humpolci a druhý na klubové výstavě v Chlumci nad Cidlinou!

duben 2018 - Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" získal na výstavě v Nitře titul CAC a stává se tak čekatelem šampiona krásy Slovenska, o dva týdny později získal titul CAC také v Čechách. Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" získala v Německu svůj druhý titul a je tak blíž titulu šampionky Německa. Melody se také v dubnu stala fenou roku obou klubů, a to jak KCHLS tak RK!

březen 2018 - Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" získala v Polsku svůj poslední, již třetí, titul CWC a stala se tak šampionkou Polska!

únor 2018 - Moje Zarja složila "dvojkovou" zkoušku v Dogdancingu DWD2 na výborně! Zarji dcera Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco získala na dvoudenní výstavě na Slovensku 2x titul CAC a 1x res CACIB!

leden 2018 - Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" a Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" získávají titul CAC na výstavě, Melody v Německu, Charlie v Čechách a stávájí se tak čekateli šampiona krásy daných zemí.

 

Velké úspěchy měli také Rockyho potomci, kteří se narodili v jiných chovatelských stanicích. Ravel Misantos "Harry" složil klubové podzimní zkousky a stal se během roku 2018 šampionem Čech, Slovenska a Grand šampionem Čech. Rhapsody Misantos "Ricky" vyhrál velmi prestižní mezinárodní soutěž retrieverů a stal se šampionem práce! Apollo Goldymate složil jako jeden z mála retrieverů barvářské zkoušky. Několik potomků složilo OVVR, několik dalších mělo velké úspěchy na výstavách, kde se umístili i na prvním místě a získali výstavaní tituly a v neposlední řadě jsme obdrželi několik zdravotních posudků, kdy rentgenové snímky ukázaly skvělé výsledky kyčlí i loktů!

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem páníčkům za jejich péči a lásku, kterou štěňátkům dávají a za zprávy a fotky, které mi posílají.