Novinky 2020

 
31.12.2020 - Rozloučení s rokem 2020

Poslední ohlédnutí za starým rokem. Tento rok byl opravdu bláznivý a my už se strašně těšíme na ten nový! Věříme, že bude vše zase jako dřív, že se zase budeme scházet na výstavách, na zkouškách a na výcvikových táborech! Na všechny se moc těšíme! Do nového roku přejeme všem našich kamarádům a známým hlavně pevné zdraví a ať už se o něj nemusí nikdo bát. Krásný nový rok!

 

26.12.2020 - Čertovy hlavy

Po vánočním obžerství jsme se rozhodli vyrazit na výlet a spálit nějaké kalorie. Zvolili jsme Čertovy hlavy a jeskyni Klácelka a procházka to byla opravdu náročná! Kromě spalování jsme měli za cíl trochu utahat Dobbyho a Česinku, které jsme vzali na výšlap sebou a povedlo se ;)

 

 

24.12.2020 - Vánoční přání od Doráďáčků

Dostala jsem spoustu vánočních přání od našich Doráďáčků! Udělaly mi opravdu velikou radost a všem moc děkuji, že si na mě vzpomněli! A hlavně také za fotky, ze kterých je vidět psí štěstí! :)

 

Away from Santiago Dorado Blanco "Sanchez

 

Brave Lady Dorado Blanco "Lara"

 

Davis Cup Dorado Blanco "Davi"


Fererro Rocher Dorado Blanco "Rocky"

 

Fighting Hero Dorado Blanco "Nik"

 

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie"

 

Heartbeat of Hami Dorado Blanco "Hami"

 

Chicago Dorado Blanco "Barney"

 

Chipmunk Dorado Blanco "Max"

 

 I Love You Dorado Blanco "Izi"

 

Angel Dorado Blanco "Angel"

 

Amor Dorado Blanco "Amor"

 

 

Je T´aime Dorado Blanco "Amy"

 

July Dorado Blanco "July"

 

KeyLimePie Dorado Blanco "Meetea"

 

 Kit Kat Dorado Blanco "Kit"

 

Kiwi Dorado Blanco "Cheezy"

 

Kofila Dorado Blanco "Elinka"

 

Karamela Dorado Blanco "Kaira"

 

3.12.2020 a 16.12.2020  - oslavili své 4. narozeniny vrh H a G

 

Naše Háčka oslavila 4. narozeniny 16.12. Chtěla bych popřát Fidouškovi, Huntovi, Percymu, Hami a Hessie všechno nejlepší a ať jsou hlavně zdraví! Ať jsou veselí a uživají si ještě spoustu let psích lumpáren!

Harrýškovi mohu poslat pozdravy už jen za duhový most, kam před rokem předčasně odešel poté, co byl na zahradě svého domu otráven :( 

Takhle slavila Hami se svými psími "ségrami":

 

 

Géčka oslavila 4. narozeniny 3.12. a s nimi naše lumpice Ginny, kterou jsme si z tohoto vrhu nechali doma. Přeji všem také hlavně zdraví! Sestřičce Lucky ať se jí daří na výstavách, které snad zase brzy budou a bráškům Goofymu, Benymu a Garfimu spoustu psího štěstí a lumpáren!

Takto slavila s námi Ginny:

 

 

10.12.2020 - Rocky 

Mám radost, že je Rocky stále ve skvělé kondici, zdravíčko mu slouží. Když to tak vezmu, tak Rocky vlastně nikdy nebyl nemocný (ťuk ťuk).

Rockymu bude příští rok v květnu 10 let, ale není to na něm, kromě pár šedivých chlupů, skoro vůbec znát. Venku je stále plný elánu a energie a lítá jako za mlada. 

Letos se mu narodily čtyři vrhy a krytí ho stále velmi baví a je stále velmi spolehlivý. U jeho krytí nejsem nikdy nervózní :) Pokaždé když u nás někdo zazvoní tak letí ke dveřím, protože má pocit, že mu určitě přijela holka. Letos jsem mu u krytí vždy říkala: "Užij si to, možná je to tvoje poslední!". Jsem upřímně ráda, že i v jeho věku má pro spoustu chovatelů stále své kvality. Neznám po Rockym žádný odchov, který by měl špatnou povahu a k tomu mají opravdu skvělé zdravotní výsledky! Rocky je můj životní pes!

 

7.12.2020 - Rockymu a Charlize se narodila štěňátka

Charlize se stala maminkou a v chovatelské stanici Z Liblických rákosin se tak narodil vymodlený vrh M! Jsem strašně moc ráda, že se povedlo a Charlize porodila dvě holčičky a jednoho kluka jako buka :)

6.12.2020 - Dobbyho štěňátka

Byla jsem se podívat v CHS Maybe Angels na Dobbyho první štěňátka a nemůžu ani popsat, jak jsem z nich nadšená! Fotili jsme postoje v pěti týdnech a jsou nádherní!!! Moji největší oblíbenci černý, modrý a fialová budou chodit na výstavy! Jsem strašně zvědavá na to, jak porostou. V tomhle věku jsou ale naprosto okouzlující!Černý kluk:

 

Modrý kluk:

 

Fialová holka:

 

Červená holka:

 

Hnědý kluk:

 

Zelený kluk:

 

 Růžová holka:

 

29.11.2020 - Cvičíme

Našli jsme nádherné louky, které nemáme zase tak daleko, tak jsme rozmrazili bažanta a vyrazili na cvičení s Dobbym a Ginny. Šlo jim to moc hezky a tak nás to všechny moc bavilo. 

Ginny

 

Dobby

 

22.11.2020 - Rocky a Ebbie mají štěňátka

V chovatelské stanici Z Šestajovických sadů se narodila štěňátka. Hrdým otcem štěňátek je náš Rocky. Jsou to první štěňátka Ebbie a porod zvládla naprosto skvěle. Porodila pět holčiček a čtyři kluky. Mají nádhernou barvu kožíšku, od světlou až po krásně zlatou.

 

13.11.2020 - Výlet na Říp

Vyrazili jsme s kamarády na Říp a vzali jsme i Dobbyho. Musím říct, že výšlat na Říp byl trochu náročnější a říkala jsem si, že se Dobby určitě pořádně utahá. Když jsem vyšli nahoru, byl stále plný sil, když jsem procházela vrchol hory a přesouvali se mezi různými vyhlídkami, stále nevypadal utahaně a po příjezdu domů, kdy my toho měli opravdu docela dost, tak nás otravoval, že si chce hrát s plyšákama. On je opravdu nezmar :D

 

11.11.2020 - Meggie marod

Naše nejstarší holčička Megginka (10,5 let) musela na operaci. Na mléčné liště se jí udělal nádor a podle názoru pana doktora Lázničky by mohl být tento nádor zhoubný. Měli jsme se rozhodnout, zda půjdeme do operace nebo nádor necháme být. Nebylo moc o čem se rozhodovat a Meggie jsme na operaci objednali. Vyšlo to na 11.11. Meggie jsme po několika hodinách vyzvedli a s obrovskou jizvou asi 60 stehů odvezli domů. Přišla o většinu obou mléčných lišt. Je moc statečná, léčení zvládá velmi dobře, je to moje velká hrdinka!!

Dnes už víme, že byl nádor opravdu bohužel zhoubný. Byl ale dobře zapouzdřený a nyní musíme věřit, že jsme to stihli včas a nikam dál se nedostal. 

 

9.11.2020 - Dobby slaví 2. narozeniny

Dobíčku, přeji ti všechno nejlepší, přeji ti hlavně ať jsi zdravý, ať se nepřerazíš na vycházkách když už musíš být všude první, ať se neudusíš plyšákama, když je chceš všechny jen pro sebe a ať jsi stále takový mazel jako doposud. Máme tě moc rádi!


 

8.11.2020 - Výlet na Okoř

I když počasí není nic moc a všude je posledních pár dní stále mlha, vyrazili jsme i přesto na výlet. Vzali jsme tři nejmladší členy naší smečky a jeli je utahat na Okoř. Česinka, Ginny i Dobby si to moc užili, vyběhali se a domů se vraceli spokojení a unavení ... no a taky pěkně špinaví!

 

5.11.2020 - Když nikam nemůžeme, tak alespoň cvičíme

Ven se může jen ve dvou a tak jsme vyrazily s kamarádkou Luckou na výcvik spolu. Sourozenci Dobby a Niké cvičili skvěle a protože je venku stále teplo, zvládli jsme i vodu. Oba byli opravdu moc šikovní! :)

Dobby:

 

5.11.2020 - Podzim

Venku je nádherný podzim! A tak vznikly tyto nádherné fotky Dobbyho :)

 

 

4.11.2020 - Novinky u našich odchovů

Tak jsem si po delší době k tomu sedla a zaktualizovala jsem stránky Doráďáků :) Zaktualizovala jsem stránky všem odchovům, kde mi páníčci posílají jejich fotky.

Chtěla bych jim tímto moc poděkovat, že píšete jak se mají a mohu vidět jejich nové fotky. Moc si toho vážím a jsem šťastná když vidím, jak naše štěňátka vyrůstají, jak se mění, dospívají a někteří vlastně i stárnou, i když to na nich není vůbec vidět! 

Opravdu vám všem chci moc poděkovat za lásku a péči, kterou vašim pejskům dáváte, je to pro mě ta největší odměna! 

Stránky jsem zaktualizovala těmto pejskům, můžete se na ně podívat, když kliknete na jejich jméno :)

 

Vrh A
Away from Manhattan Dorado Blanco - Benji (8 let)

Vrh B 
Brave Lady Dorado Blanco - Lara (7 let)

Vrh D 
Davis Cup Dorado Blanco - Davi (5 let)

Vrh E 
Enjoy the Life Dorado Blanco - Melody (5 let)

Vrh F 
Frappuccino Dorado Blanco - Charlie (4 roky)
Ferrero Rocher Dorado Blanco - Rocky 
Forest Gump Dorado Blanco - Amigo

Vrh G
Goofy Dorado Blanco - Goofy (3 roky)
 

Vrh H
Heartbeat of Hami Dorado Blanco - Hami (3 roky)

Vrh I
Imagine Dragon Dorado Blanco - Drago (2 roky)
I love you Dorado Blanco - Izi 
Ice Coffee Dorado Blanco - Bailey 
Infinity Dorado Blanco - Tara

Vrh K
Key Lime Pie Dorado Blanco - Meatee (5 měsíců)
Kiwi Dorado Blanco - Cheezy 
Kit Kat Dorado Blanco - Kit
Kinder Bueno Dorado Blanco - Garry
Kakao Dorado Blanco - Coffey
Karamela Dorado Blanco - Kaira
Kofila Dorado Blanco - Felischa

 

28.10.2020 - Dobby je táta!

Našemu Dobbymu a Sofince z CHS Maybe Angels se narodilo 7 štěňátek! Čtyři kluci a tři holčičky. Mám obrovskou radost a nemůžu uvěřit tomu, že je Dobby táta. Já ho stále vidím jako miminko. 

Dobbyho a Sofinky štěňátka v CHS Maybe Angels - všechna štěňátka jsou zadaná

 

27.10.2020 - Melody slaví 5. narozeniny

Melody je jedináček naší Zarji z vrhu E, nejrozmazlenější a nejopečovávanější miminko, které se u nás narodilo. Všechno se točilo kolem ní, nedá se na to nikdy zapomenout.

Melodýčku, jsi jedinečná! Vždy jsi byla a vždy budeš!!! Přeji ti všechno nejlepší, hlavně zdraví, ať si užíváš na honech kde tě to moc baví a ať děláš radost paničce!!


 

20.10.2020 - Ještě týden a Dobby bude táta

Ještě asi týden a Dobby bude poprvé táta! Nemůžu se štěňátek dočkat!!! Hlavně aby bylo vše v pořádku a maminka Sofinka měla hladký průběh porodu. Štěňátka se narodí v chovatelské stanici Maybe Angels.

 

 

11.10.2020 - Frappuccino Dorado Blanco složil barvářské zkoušky

Charlie úspěšně složil barvářské zkoušky a stal se dokonce vítězem zkoušek! Není moc retrieverů, kteří mají barvářské zkoušky a Charlie je jedním nich. Charlie je pes, který má výborné pracovní vlohy, složil už několik loveckých zkoušek. Ke své šikovnosti je ale ještě velmi úspěšný na výstavách, má spoustu výstavních titulů a je několikanásobný šampion krásy. Má už i několik krásných vrhů a je otcem nádherných štěňat. Jsem na něj opravdu moc pyšná! Zdravý, s výbornou povahou, šikovný a krásný! Co více si přát.

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie"

 

5.10.2020 - Íčka slaví 2. narozeniny

Dnes slaví naše "Íčka" 2. narozeniny. Přeji jim všem hlavně pevné zdraví! Mají všichni úžasné páníčky, kteří je zahlcují láskou každý den! Moc děkuji za fotky, které mi posíláte!

Infinity Dorado Blanco "Tara"

 

Imagine Dragon Dorado Blanco "Drago"

 

 

I love you Dorado Blanco "Izi"

 

 

Ice Coffee Dorado Blanco "Bailey"

 

4.10.2020 - Klubová výstava KCHLS Džbán Praha

Tak mám pocit, že toto byla kvůli covidu naše poslední letošní výstava. Nastoupili jsme do silně obsazené mezitřídy a získali náš druhý titul res CAC. 

Jsem zvědavá, jestli se letos ještě nějaké výstavy zúčastníme. 

 

3.10.2020 - Mezinárodní výstava České Budějovice

Na jaře jsme se měli zúčastnit mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích, ale díky covidu byla přesunuta na podzim. Nakonec byla málem zrušena i tentokrát, ale nakonec se za přísných hygienických opatřeních konala. 

S Dobbym jsme nastopili do mezitřídy a umístili se na skvělém druhém místě se známkou výborný 2. Rozhodčí Ing. František Korda zadal Dobbymu titul res CAC. I když to není první místo, měla jsem z tohoto titulu radost, protože pes, který se umístil na prvním místě, byl dle mého názoru opravdu moc pěkný a jeho vítězství bylo zasloužené! 

 

 

24. - 28.9.2020 - Výcvikový pobyt Leština

Měli jsme veliké štěstí, že jsme se dostali jako náhradnící na výcvikový pobyt v Leštině. Počasí bylo sice opravdu příšerné, každý výcvik jsme promokli až na kost, ale upřímně musím říct, že nám to vůbec nevadilo a cvičení nás i přesto moc bavilo. Dobbymu i Ginny to skvěle šlo a tak nám tu radost a pohled na ně nemohlo zkazit ani počasí.

V jednu chvíli vysvitlo sluníčko a tak jsme toho využili a udělali pár fotek u vypouštěného Komorníku:

 

25.9.2020 - Nové zdravotní výsledky Dobbyho

24.9.2020 jsme navštívili MVDr. Beránka, očního specialistu, který provádí DOV - vyšetření na dedičné oční vady. Dobby dostal certifikát, že je prostý všech očních vad a já mám velikou radost!

K tomu jsem další den dostala další skvělé zprávy z Genomie, kam jsem zasílala genetický materiál Dobbyho pro testování dědičných vad. Výsledky jsou naprosto perfektní!

PRA 1, PRA 2, PRA-prcd - clear
GRMD Xn/Y - clear
ICT-A - clear

 

15.9.2020 - Rocky 

Objevili jsme asi deset minut od nás zatopený lom, o kterém jsme vůbec nevěděli. Je to bývalý kamenolom s hloubkou asi 7m a jednou zvláštností, kterou je výskyt sladkovodních medúz. Vzali jsme tam na koupání Rockyho a moc se mu tam líbilo :) Medúzy asi hrůzou uplavaly, žádné jsme totiž neviděli  :D

 

13.9.2020 - Klubová výstava RK Pink Show 2020

Na Pink Show jsem se opravdu moc těšila! Moc se mi líbí Kralovický Dvůr, kde se výstava konala, je tam spousta nádherných koní! 

Původně jsem přihlásila na výstavu jen Dobbyho, ale asi před měsícem mě kontaktovala organizátorka výstavy Radka Stegurová s tím, zda bych na výstavě nevystoupila se Zarjou a předvedla dogdancing. Domluvily jsme se, že vystoupíme když začnou závěrečky a aby tam Zarja celý den nečekala úplně zbytečně, tak jsem ji ještě dohlásila do třídy vítězů. A udělala jsem moc dobře :)

Zarja ve svých sedmi letech vyhrála třídu vítězů a získala titul CAC a CC! Mám velikou radost, že to ve svém věku ještě dokázala, v kruhu si to moc užívala a ocáskem vrtěla jako vždy :)

 

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - V1 CAC, CC

 

Dobbyho jsem přihlásila do mezitřídy. Bylo mi moc líto, že stále nemá vůbec žádnou srst. Nakonec jsem ale zjistila, že se paní rozhodčí líbil i tak strašně moc! Jeho výsledky mi udělaly neuvěřitelnou radost!! Vyhrál mezitřídu, získal titul CAC a CC, následně vyhrál nejlepšího psa - Pink Show Winner a na závěr také BOS!!! 

 

Dumbledore Maybe Angels "Dobby" - V1 CAC, CC, Pink Show Winner, BOS!!!

 

Nejúžasnější na tom je to, že na výstavě získala BOB Dobbyho maminka Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody"! A nezískala jen BOB, ale na závěr se stala vítězkou celé výstavy a získala titul BEST IN SHOW!!! 

 

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - V1, BOB, BEST IN SHOW!

 

Na výstavě měl také nádherný úspěch Frappuccino Dorado Blanco "Charlie", který se zúčastnil i oblastní klubové výstavy předchozí den. V sobotu vyhrál třídu vítězů a titul CC, stal se oblastním vítězem a na závěr získal 3. místo v Best in Show! V neděli na klubové výstavě opět vyhrál třídu vítězů a získal tituly CAC a CC. Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" - V1, CAC, CC, VT, BIS3

 

A když už jsem měla na výstavě Zarju i Dobbyho, přihlásila jsem je tam do závěrečných soutěží do párů. Nikdy jsem si to snimi nezkoušela a když jsem vlezla do kruhu, říkala jsem si, že to asi byla chyba :-D Zarja unavená z dogdancingového vystoupení, následně běhala také v soutěži dítě a pes, tak už při běhu lehce nemohla, zato Dobby měl energie až až :-D Takže jeden běžel pomalu, druhý letěl jak drak :D byl to asi zajímavý pohled musím říct. Nicméně jsme si vyběhali druhé místo! :-) 

 

 

13.9.2020 - Mé a Zarji vystoupení na Pink Show

Děkuji ještě jednou Radce Stegurové za pozvání a důvěru vystupovat na klubové výstavě!

Myslím, že se nám to opravdu povedlo. Na to, že jsem na Zarje už opravdu pozorovala únavu po celém výstavním dni, tak předvedla nádherný výkon! Strašně si to užívala a vrtěla nadšeně ocáskem jako vždy! A já když slyšela jak lidi kolem tleskají a povzbuzují, strašně mi to pomohlo, spadla ze mě veškerá tréma a začala jsem si to užívat také :-) Byl to úžasný zážitek!

Kdo by chtěl vidět video z našeho vystoupení, zkuste tento link:

https://youtu.be/Cv_xzDVEC6M

 

 

 

5.9.2020 - Cvičení na Vysočině

V sobotu jsme měli cestu na Vysočinu a tak jsme vzali i Ginny a Dobbyho abychom si s nimi zacvičili a potrénovali to, co jsme se naučili na Leštině.

Zastavili jsme se v Sobíňově, bylo nádherné počasí a Ginny s Dobbym byli nadšení. Cvičení je moc bavilo a tak jim to i moc hezky šlo. Kéž by to tak bylo vždy! 

 

Ginny:

 

Dobby:

 

a tady spolu :)

 

29.8.2020 - Klubová výstava Humpolec

Vytáhla jsem Dobbyho na výcvikovém táboře v Leštině z rybníka a vzala ho na výstavu :D Všechny chlupy co měl stejně nechal v Chorvatsku, nebylo moc co načesávat a chystat :-) I tak se Dobby umístil na 4. místě a dostal moc hezký posudek, udělalo mi to radost, že se líbí i když je bez srsti!

 

 

22. - 29.8.2020 - Výcvikový tábor Leština

Tak jako každý rok, tak i letos jsme se zúčastnili výcvikového tábora v Leštině, ani korona nás nezastavila!! :)

Vezli jsme sebou Dobbyho a Ginny, kteří byli přihlášení na výcvik, Dobby se mnou a Ginny s Martinem. A do třetice jsme vezli Zarju, která necvičila během dne v honitbách, ale cvičila se mnou ve volných chvílích dogdancing, protože nás čekají dvě vystoupení a na cvičení mi moc času nezbývá.

Dobby takto cvičil v podstatě poprvé. Loni v srpnu jsme dělali v Leštině OVVR a když jsme letos v březnu začali cvičit, projel mu packou hřebík, který zasáhl i prstní kloub a po operaci byla léčba opravdu velmi zdlouhavá a náročná. Neumím popsat co pro mě znamenalo vidět ho lítat po loukách opět plného energie a zdravého! 

 

Dobbymu šel výcvik naprosto skvěle! Mám z něj ohromnou radost!

 

Ginny cvičila s Martinem a byla jsem opravdu šťastná vidět jak jim to šlo!

 

Se Zarjou jsme jezdili na výlety po okolí. Ginny a Dobby byli unavení z výcviku a Zarja byla plná energie, tak nám dělala parťáka ona. 

Náš výlet na Ďáblovu prdel

 

Na táboře jsem se také zúčastnila soutěže o Pohár Komorník. Startovala jsem s Melody (Enjoy the Life Dorado Blanco) a náš výsledek byl nad očekávání! Ze 40 startujících jsme se s Melody umístily na 7. místě! Na to, že se mnou Melody pracovala poprvé, dosáhly jsme skvělého výsledku a mám z něj velkou radost! :) Ale samozřejmě největší zásluha je to Lucky Hanykové, která s Melody všechno za ty roky pylně natrénovala a nacvičila! 


Já a Melody čekáme na disciplínu

 

24.8.2020 - Rocky a Flérinka mají štěňátka

Před pěti měsíci se narodila štěňátka po Rockym Flérinky sestřičce Imince. Teď už jí nemusí závidět :-) Sama Flérinka porodila nyní šest štěňátek, 1 kluka a 5 holčiček! Skvěle se o štěňátka stará a svá první štěňátka zvládá výborně.

 

8.-15.8.2020 - Chorvatsko 

Už od prosince, kdy jsme si tuto dovolenou zarezervovali, jsme se nemohli dočkat! To jsme ještě nevěděli, že se vše změní a možná budeme muset vše zrušit kvůli koronaviru. Do posledního dne jsme se báli uzavření hranic, ale naštěstí došlo jen k omezení průjezdu a tak nastal den D a naše dovolená konečně začala! 

Dobby a Česinka byli celou cestu moc hodní, pravidelně jsme jim stavěli, dávali vodu a venčili. Nejdříve jsme navštívili Karlovac odkud jsme se druhý den plánovali přesunout k Plitvickým jezerům. V Karlovaci jsme se mohli konečně pořádně protáhnout :)

 

Ráno jsme vyrazili k Plitvickým jezerům. Byly ještě nádhernější než jsme si je představovali! Navíc tam bylo opravdu málo lidí. Dobby s Česinkou prošli vše s námi, u vodopádů byl příjemný a osvěžující vzduch, tam se jim líbílo nejvíc :)

 

 

Z Plitvických jezer už nás čekala jízda jen 4 hodiny k moři a tam začala pro Česinku a Dobbyho ta největší zábava! Koupání ráno, koupání v poledne a koupání večer! Byli naprosto nadšení a ten pohled na ně se nám do posledního dne neomrzel!

 

 

26.7.2020 - Všechna štěňátka už jsou v nových domovech

Všechna štěňátka už odešla do svých nových domovů. Na jednu stranu nám po nich bude smutno, na druhou stranu si konečně můžeme odpočinout a začít plánovat naši dovolenou! :-)

 

Tyhle jejich rvačky nám budou chybět nejvíc!

 

 

27.6.2020 - Výlet do Teplic

Dobbyho noha se uzdravuje velmi pomalu, už je to tři měsíce co musel podstoupit operaci kvůli propíchnuté noze, kdy mu hřebík projel prstem a poranil i kloubní pouzdro prstu, což způsobuje velmi pomalé a dlouhé hojení. O to více speciální pro mě bylo vzít ho konečně na pořádný výlet! Výstup na Doubravku v Teplicích byl skvělý nápad a Dobby s Česinkou si to moc užili :-)


 

 

24.6.2020 - Dobby je oficiálně krycí pes

Jsem moc pyšná na Dobbyho, který má za sebou spoustu úspěchů ve velmi mladém věku! Nyní se stává oficiálně krycím psem a jsem moc zvědavá jak zasáhne do chovu. Nemůžu se dočkat na naše další zážitky, na další výstavy a hlavně na výcvik, který se díky Dobbyho zranění odsunul na příští rok, ale o to více se na to těším.

 

 

8.6.2020 - Narozeninová oslava

Konečně chvíle klidu oslavit narozeniny :-)

16.5. Rocky oslavil 9 let
4.6. Sofinka oslavila 8 let
7.6. Zarja oslavila 7 let.

Všechno nejlepší zlatíčka naše! Ať jste zdraví a oslavíme společně ještě spoustu vašich narozenin! Zarju prosíme o méně narozeninového adrenalinu a žádné průšvihy :D

 

7.6.2020 - Zarja a její narozeninový malér

Dnes jsme se chystali oslavit Zarji narozeniny. Měli jsme naplánováno udělat dort nejen pro ni, ale také pro Sofinku a Rockyho, kteří měli narozeniny nedávno. V podvečer jsme chtěli jít ještě na procházku do vedlejší vsi, a protože jsou Zarja a Sofinka tři týdny po kastraci, chtěli jsme ujít jen kousek. Zarja během procházky občas zabíhala na kraj do řepky vedle cesty, byly tam myši. Po asi 10 minutách jsme už šli zpátky k autu když jsme viděli zase Zarju zaběhnout do řepky, ušli jsme asi 30 kroků s tím, že nás doběhne, jenže ona už nevyběhla. Neviděli jsme ani, že by se řepka někde hýbala a vlnila, že by bylo vidět, kde se asi pohybuje. Prostě nebyla najednou nikde. Pořád jsem čekala, že někde vyběhne, ale nestalo se tak, z ničeho nic úplně zmizela. Po hodině a půl už jsem se opravdu bála, že už ji nikdy neuvidím, že ji někde v řepce zabilo divoké prase. Blížila se bouřka a pár lidí nám jelo na pomoc s hledáním, když se najednou Zarja objevila. Byla v řepce, celá vyčerpaná, že nemohla ani dojít k autu. Vypadala hrozně, byla vystresovaná, ale spokojená, že je konečně s námi. Moc se mi ulevilo. Stále nevíme co se mohlo stát, asi zaběhla do řepky moc hluboko a protože je opravdu vysoká a hustá, ztratila v ní orientaci a začala zmatkovat. Pravděpodobně nás v tom porostu ani neslyšela. Jsem moc šťastná, že je zase s námi, hlavou se mi honilo spoustu katastrofických scénářů, které se naštěstí nevyplnily.

 

4.6.2020 - Vrh "A" Dorado Blanco má narozeniny

Dnes slaví naše Sofinka a s ní celý vrh "A" své 8. narozeniny a vstupují tak do veteránského věku.

Přeji všechno nejlepší a hlavně zdraví Sofince, její sestřičce Brook, bráškům Andymu, Benjimu, do Německa Sanchezovi, do Finska do Karvinu Memphisovi. Týnušce a Rayovi, kteří nás bohužel už opustili, posílám pohlazení za duhový most.

Neuvěřitelné... osm let... první vrh Dorado Blanco.... Před osmi lety jsem poprvé začala cítit jaké to je být chovatel, plna euforie a nadšení. To jsem ještě nevěděla, co všechno se bude muset stát a kolikrát si budu muset sáhnout na dno abych si uvědomila, jaké to skutečně je být chovatel. Že to není jen o radosti a mazlení se štěňátky, ale že to je pořádná dřina, odříkání, zodpovědnost a strach o každého jediného tvorečka, který se u nás narodil. Za těch osm let se stalo spoustu věcí. Zažila jsem hodně smutku vykompenzovaného spoustou štěstí! Vybudovala jsem v sobě respekt k chovatelství a ke každému z nás/vás kdo chová štěňátka, kdo to všechno prožívá od prvního dne hárání, přes nejistotu jaké bude krytí, o porodu ani nemluvím, potom osm týdnů nevyspání, uklízení a strachu aby bylo vše v pořádku, následně výběr těch nej páníčků a na závěr doživotní strach o to jak se ty naše děti mají když už je nemáme úplně pod dozorem.
Jsme vlastně všichni tak trochu šílení, ale stojí to za to!


FOTKY ÁČEK VE VĚKU 8 LET - MOC ZA NĚ DĚKUJI!!!
 

Away from Sophia Dorado Blanco "Sofinka"

 

Away from Manhattan Dorado Blanco - Benji

 

Away from Portland Dorado Blanco - Andy

 

Away from Santiago Dorado Blanco "Sanchez"

 

25.05.2020 - Frappuccino Dorado Blanco vítěz soutěže KCHLS

Frappuccino Dorado Blanco - Charlie se stal v soutěži MOUNTFIELD CUP 2019 pořádané klubem KCHLS

!!! NEJLEPŠÍM VÝSTAVNÍM PSEM GR !!!!

Obrovská gratulace majitelům Kaimlovým! Děkuji za péči a lásku, kterou Charliemu dávají! Tuto výhru si moc zaslouží a opravdu moc jim to přeji! Jsem na Charlieho moc pyšná!

 

 
25.05. 2020 - Máme štěňátka! Vrh "K"

Ve čtvrtek 28.05.2020 Ginny porodila svá první štěňata a Vrh "K" je tak na světě!
Více informací najdete brzy v záložce "Štěňata"

25.05. - Ginin pupík

Ginny (Ginger Dorado Blanco) se pomalu chystá na porod a my s ní. 

20.05.2020 - Výlet do Tiských skal

S koncem koronavirových omezení jsme vyrazili na výlet do Tiských skal u Děčína. Meggie a Česinka si lezení po skalách užily stejně jako my!

 

16.05.2020 - Rockyho 9.narozeniny

Náš největší pohodář Rocky (Bonett Bride to Dorado Blanco) oslavil v polovině května své deváté narozeniny. Je to stále neskutečný dobrák a jen tak něco ho nerozhodí - pokud před ním nevyběhne zajíc samozřejmě - prostě zlatý retriever jak má být.

15.05.2020 - Nastávající mamka Ginny v jeteli

Nebyl by to květen bez fotky v jeteli. Tentokrát se v poli jetele fotila naše březí holka Ginny (Ginger Dorado Blanco).

10.05.2020 - Meggie slaví 10 let

Naše báječná babča Meggie (Morgiana Misantos) oslavila své 10. narozeniny. Slavili jsme ve veltruském parku s koupáním v řece, dostala plyšovou kachnu, protože kachna je nejvíc a samozřejmě nechyběl dort (dietní).  

26.4.2020 - Narozeninové oslavy Dorado odchovů

Duben má pro nás hned několik důvodů k oslavám! Tři vrhy slaví narozeniny!

Chtěli bychom všem touto cestou popřát hlavně zdraví, ať máte ještě spoustu narozeninových oslav! Přeji vám mnoho veselých procházek, koupání v rybnících, řádění ve sněhu a válení se po vašich páníčcích, kterým tímto děkuji za lásku a péči, kterou vám každý den dávají!

VRH D oslavil 10.4. 5 let
VRH F oslavil 21.4. 4 roky
VRH A našich jediných koliátek oslavil 26.4. 1 rok

 

VRH "D" SLAVÍ 5 LET

Da Vinci Dorado Blanco "Oslo"

 Diaquiri Dorado Blanco "Kira"

 Dancing Queen Dorado Blanco "Kvinka"

 D´Artagnan Dorado Blanco "Archi"

Davis Cup Dorado Blanco "Davi"

Discovery Dorado Blanco "Seppo"

Disney World Dorado Blanco "Monty"

Dolce Víta Dorado Blanco "Amy"

Dollar Dorado Blanco "Dasty"


 

VRH "F" SLAVÍ 4 ROKY

 Fanta Bubbles Dorado Blanco

Femme Fatale Dorado Blanco "Amber"

Ferrero Rocher Dorado Blanco "Rocky"

Fighting Hero Dorado Blanco "Nik"

Forrest Gump Dorado Blanco "Amigo"

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie"


 

VRH "A" NAŠICH KOLÁTEK SLAVÍ 1 ROK

Aisha Dorado Blanco

 

Angel Dorado Blanco

 

Amor Dorado Blanco

 

 

23.4.2020 - Náš malý marod

Náš malý marod Dobby :-( Na procházce mu něco propíchlo tlapku, podle veterináře to vypadá na hřebík. Nakonec dnes podstoupil operaci a v narkóze mu tlapku vyčistili. Bude to hojení ještě na dlouho a udržet ho v klidu nebude také jednoduché, ale věřím, že to zvládneme.

 

20.3.2020 - Koupání v Ovčárech

Zpátky v Ovčárech :-)

 

14.3.2020 - První psí koupání

Venku je krásně a konečně můžeme jezdit k vodě! V pískovně v Ovčárech jsme za deset minut a v téhle době tam není moc lidí, tak to bude teď naše oblíbené místo.


2.3.2020 - Rocky a Iminka mají štěňátka 

Iminka porodila svá první štěňátka. Narodili se jí čtyři kluci a dvě holčičky. Jsou to pořádní půlkilový buřtíčci.

 

1.3.2020 - Cvičení s Dobbym

Výcviková sezóna zahájena :-)

 

29.2.2020 - Mezinárodní výstava Graz

S Dobbym jsme se poprvé zúčastnili výstavy v Rakousku a také to byla jeho první výstava, kde už nebyl ve třídě mladých. Na výstavě posuzovala maďarská rozhodčí Judit Beke, které se Dobby líbil a získal od ní krásný posudek a první místo s titulem CACA! Stává se tak čekatelem šampiona Rakouska :)

Dobby, V1 CACA

 

 

28. - 29.2.2020 - Rakouské Alpy

S Dobbym jsme si užili nádherný víkend! Užili jsme si téměř prázdný Český Krumlov, jehož turistická návštěvnost byla už v tuto dobu výrazně ovlivněna omezeními způsobenými koronavirem. V ulicích města jsme nepotkali téměř nikoho, na hradbách jsme potkali pouze jednoho místního člověka.... byl to moc zvláštní pocit mít tu krásu jen pro sebe.

Druhý den jsme vyrazili do Rakouska, kde jsme se s Dobbym zúčastnili mezinárodní výstavy psů a potom jsme si prošli nejznámější místa Grazu. Musím říct, že jsme měli opravdu velké štěstí na počasí a za sluníčka krása tohoto města ještě víc vynikla. Po cestě domů jsme se zastavili ještě v nádherných Alpách a Dobby si stihl ještě užít sníh. Byl to opravdu krásný povedený víkend!


 


8.2.2020 - Výlet do Špindlerova mlýna

V sobotu jsme vyrazili na výlet do nádherného zasněženého Špindlerova mlýna! Ginny a Česinka si užívaly sněhu a jejich radost nebrala konce.

Česinka a Ginny


Ginny se ze všeho nejvíc chtěla koupat :-D

 

 

2.2.2020 - Megginka

Moje milovaná Megginka, za tři měsíce bude mít kulatiny! Strašně rychle ten čas letí.

 

22.1.2020 - Výstavní seminář

Jelikož se ke mě a mé kamarádce Lucce Hanykové dostala žádost, zda bychom nemohly uspořádat nějakou výstavní průpravu, daly jsme hlavy dohromady, zamluvily halu a vymezily si celý den na uspořádání výstavního semináře!

Zde jsou všechny informace k pořádanému semináři:

Výstavní sezóna klepe na dveře a my se rozhodly pro vás uspořádat výstavní seminář, kde vás připravíme na možná úskalí, která vás mohou na výstavách potkat. Vyzkoušíte si s námi atmosféru výstavy a proběhnete se ve skutečném výstavním kruhu.

Výstavní seminář je určen pro všechny, kteří se letos chystají na výstavu a chtějí si vystavování svého pejska předem vyzkoušet a něco nového se naučit.

Seminář bude probíhat ve vytápěné hale Psí akademie Dance and Jump (zadní část haly PET CENTER), Do Čertous 2634/7, Horní Počernice, na ortopedickém neklouzavém povrchu se zrcadly na jedné stěně. Seminář povedou Lenka Nokič a Lucie Hanyková.

Seminář bude rozdělený na dvě skupiny, 3 hodiny pro začátečníky a 2 hodiny pro pokročilé. Rozděleni budete dle vašich instrukcí uvedených v přihlášce nebo dle našeho uvážení.

Se začátečníky se zaměříme nejdříve na teoretickou část, kde si řekneme jak se na výstavu přihlásit, jak je důležitá úprava psa, co si připravit s sebou, jaké jsou vhodné pamlsky, jaké použít výstavní vodítko, jak poznáte kdy máte být v kruhu a jak poznáte zda na výstavě postupujete do dalších soutěží. Po této teorii se budeme věnovat samotné praktické části kde si vyzkoušíme atmosféru v kruhu, výstavní běh, postoj a řekneme si na co si dát pozor.

Cena semináře:

1.000Kč (handler + 1 pes) – začátečník (3hod),

800Kč (handler + 1 pes) – pokročilí (2hod)

500Kč 2. pes stejného handlera – platí pro obě skupiny

500Kč dívák bez psa – platí pro obě skupiny

Uzávěrka přihlášek a plateb je 15.2.2020, následující den vám zašleme čas vašeho semináře. Do přihlášky napište jméno psa, věk, plemeno a vaše výstavní zkušenosti, telefonní kontakt. Přihláška je závazná. Platba za seminář je nevratná, případně lze za sebe najít náhradu.

Přihlášky zasílejte emailem společně s potvrzením o platbě. V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit. Na všechny se moc těšíme! Lenka & Lucka

S sebou si vezměte výstavní vodítko, pamlsky, kennelku a přezůvky. Pro psy, kteří nejsou zvyklí být v kennelce, vezměte deku a mějte psa po celou dobu semináře uvázaného. V hale je k dispozici několik míst k sezení, ale počet je omezený, doporučujeme proto si vzít vlastní skládací židličku.

Důležité informace: - Psovod se musí řídit provozním řádem Psí Akademie www.dj-psiakademie.cz

- Nezapomeňte si obuv na přezutí

- Za veškeré škody způsobené psem plně zodpovídá majitel

- Semináře se nemohou zúčastnit háravé feny

Kontakt na pořadatele semináře:

Lenka Nokič, 608 913 835, Lucie Hanyková 703 499 417, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1249237040/3030, Airbank, variabilní symbol je vaše telefonní číslo uvedené v přihlášce

 

 

11.1.2020 - Národní výstava Brno

První výstavu tohoto roku jsme strávili v Brně na národní výstavě. Přihlásila jsem Rockyho do třídy veteránů. Dobby zůstal doma, protože může stále jen do třídy mladých a tam už junior šampiona má. Do třídy mladých byl ale přihlášený odchov z vrhu "I" Imagine Dragon Dorado Blanco. Dragouškova panička nakonec nemohla jet, tak se Drago vydal na cestu se mnou sám. Paní rozhodčí Zdence Jílkové se Drago moc líbil, ale potřeboval by přibrat trochu na váze, což je asi trochu pravda :-) Umístil se ale na krásném 2. místě a dostal moc hezký posudek.

Imagine Dragon Dorado Blanco - třída mladých - V2

 

Rocky byl ve třídě veteránů sám, získal hodnocení V1 a je tak o krok blíže získání titulu veterán šampion. Následně získal i titul BOV. Mám velkou radost, Rocky je stále ve skvělé kondici ve svých 8,5 letech.

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - třída veteránů - V1, BOV


 

Na výstavě byli kromě Draga ještě další dvě děti Dorado Blanco, a to Melody (Enjoy the Life Dorado Blanco) a Charlie (Frappuccino Dorado Blanco). Oba soutěžili ve třídě šampionů a Melody získala titul CAC a Charlie hodnocení V4. Moc oběma gratuluji :-)

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - třída šampoionů, V1 CAC

 

Na výstavu se za mnou přijel podívat D´Artagnan Dorado Blanco alias Archie, kterému jsou čtyři roky a protože bydlí v Brně, měli to za mnou na výstavu jen kousek! Strašně ráda jsem Archieho viděla! Je to nádherný pes a velký pohodář!

 

 

1.1.2020 - Novoroční procházka na Bezděz

Krásné počasí prvního dne tohoto roku nás vytáhlo ven a vydali jsme se na výlet na Bezděz. Společně s námi na kopec vyšlapaly i Ginny a Meggie. Bylo tam moc krásně a určitě se tam letos ještě jednou podíváme.