Novinky 2017

 

PF 2018

Přeji krásné a pohodové Vánoce a hodně spokojenosti v novém roce všem svým přátelům a jejich rodinám!


 


17.12.2017 - Skvělé zdravotní výsledky Ginger Dorado Blanco!

V sotobu jsem vyrazila s Ginny na cestu k MVDr. Deckerovi na rentgeny. Na jednu stranu jsem věřila, že to dobře dopadne a rodiče Rocky a Zarja zajistili v tomto směru skvělý výsledek, na druhou stranu příroda je mocná čarodějka a člověk nikdy neví. Ginny byla bojovnice a dlouho trvalo, než po lehké narkóze usnula a tím se celé napětí prodlužovalo. Po chvíli bylo jasné, že nejistota byla zbytečná a Ginny má ty nejlepší výsledky: kyčle A/A, lokty 0/0 a udělali jsme i OCD ramen s výsledkem negativní. Mám obrovskou radost!!

 

 

 
15.12.2017 - Rocky a Clara Apraxia Felon mají štěňátka

Rockymu a Clarce se narodilo osm krásných štěňátek - 4 kluci a 4 holčičky. Clarka zvládla porod skvěle a o štěňátka se výborně stará! Clarka a Rocky už spolu jedna štěňátka mají z ledna roku 2015 a jsou to nádherní psi s výbornou povahou, dobrými zdravotními výsledky a krásným exteriérem! Věříme, že i tento vrh bude mít stejné předpoklady :-)


 

 

2.-3.12.2017 - Enjoy the Life Dorado Blanco na DUOCACIB Wels

Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco se zúčastnila dvoudenní výstavy v rakouském Welsu a oba dva dny se umístila na krásném druhém místě a získala titul res CACA. Je to skvělý úspěch!


 

 

 

26.11.2017 - Champion Dorado Blanco

Přijel k nám na návštěvu Cyrilek - syn mojí Sofinky z vrhu CH. Je to nádherný statný pes plný temperamentu :-) Udělala jsem pár fotek, tady je na jedné se svou maminkou Sofi:
18.11.2017 - Coca-Cola Dorado Blanco získala titul CACT na svých prvních zkouškách

Connie se zúčastnila svých prvních loveckých zkoušek, a to klubových podzimních zkoušek ve Štěpánově u Olomouce. Connie pracovala po celou dobu zkoušet perfektně a díky svému fantastickému výkonu získala titul CACT, CCT a stala se i vítězkou zkoušek!! Obrovská gratulace majitelům Polákovým, kteří mají na úspěchu Connie velký podíl díky píle a pravidelnému výcviku!

17.11.2017 - Zarja získala titul Master of Dog Dancing 1. stupně!

Zarja získala titul Master of Dog Dancing 1. stupně poté, co složila na výborně poslední zkoušku ze všech čtyř divizí! Jsem neskutečně šťastná! Určitě to pro nás neznamená konec, naopak je to pro nás motivace jít dál a začneme se připravovat na zkoušky 2. stupně, které jsou o mnoho náročnější, i přesto se na to moc těším!

 

 

9.11.2017 - Zarji ohromný úspěch na SVĚTOVÉ VÝSTAVĚ v Lipsku!

Moje Zarja- Volente Deo Princess and the Pea měla neskutečný úspěch na světové výstavě v Lipsku! Byla přihlášená do třídy šampionů, kde se na světové výstavě schází opravdu jen ti nejlepší. Přesto se nám podařilo mezi 26 šampionkami umístit na TŘETÍM MÍSTĚ!!! Zarja je úžasná a na tento den nikdy nezapomenu!!


 

Na výstavě měl také velký úspěch Harry, syn mého Rockyho. Harry nastoupil ve třídě otevřené, kde bylo přihlášeno celkem 34 psů a probojoval se mezi TOP 8 psů!! Jsem na Harryho moc pyšná!


 

Výstavy se zúčastnila také Zarji dcera Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody". Melody nastoupila v nejvíce obsazené třídě otevřené, kde bylo přihlášeno celkem 49 fen. Melody i úplně bez srsti získala ocenění výborná!


 

 

7.11.2017 - Rocky a Demi mají štěňátka

V chovatelské stanici Apraxia Felon se Demi narodilo neuvěřitelných 11 štěňátek, 6 kluků a 5 holčiček. Vše proběhlo dobře a Demi a její paničku Lenku teď čeká spousta práce! :-) Všechna štěňátka jsou zamluvená.


 

 

28.9.2017 - Štěňátka Rockyho a Easyho

Nemohu odolat tomu, abych nevložila fotky štěňátek, která se letos v srpnu narodila v Čechách a na Slovensku mým klukům, Rockymu a Easymu! Jsou tak nádherní, že se nemohu na jejich fotky vynadívat :-)

Ze spojení Rocky a Roxy (nar. 6.8.2017)

 

Ze spojení Easy a Issy (nar. 8.8.2017) 

Ze spojení Easy a Elinka (nar. 28.8.2017)

 

 

24.9.2017 - Rockyho syn Rhapsody Misantos a jeho lovecké úspěchy

Ricky - Rhapsody Misantos, je skvělý pracovní pes! Má neuvěřitelné pracovní vlohy, které v něm jeho páničci podporují pravidelným výcvikem. Od mládí má velké úspěchy na loveckých zkouškách a během srpna a září se zůčastnil několika významných klubových akcí, jako 26. - 27.8. Mezinárodní soutěže retrieverů, kde došel ve III.ceně, 9.-10.9. Západočeských derby, kde se umístil na 5. místě a na PZ získal titul CACT a v neposlední řadě dokonce Všestranných zkoušek přinášení retrieverů, které se konaly 23.-24.9. a Ricky se umístil na 5. místě! Moc gratuluji majitelům Rickyho Aleně a Petrovi Vackovým!

 23.9.2017 - Obrovské úspěchy odchovů Dorado Blanco!

V sobotu jsem držela palce dvěma odchovům, kteří jeli za Dorado Blanco bojovat na výstavu! Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" vyrazila do Polska na mezinárodní výstavu do Woclawy a ve třídě šampionů vybojovala titul CAC a res CACIB!!! Obrovská gratulace majitelce Lucce Hanykové :-)

Na národní výstavu do Brna vyrazil Frappuccino Dorado Blanco "Charlie". Byl přihlášený do třídy mladých, kde ve velké konkurenci získal první misto a titul CAJC! Charlie se stavá ČESKÝM JUNIOR ŠAMPIONEM!!! Dále získal také tituly BOJ, BOS a v odpoledních soutěžích dokonce Junior BIG1!!!!! Obrovská gratulace majitelům a děkuji za skvělou prezentaci Charlieho :-)

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - CAC, res CACIB

 

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" - V1 CAJC, BOJ, BOS, Junior BIG1!!! STÁVÁ SE JUNIOR ŠAMPIONEM ČR!

 

 

 

15. - 17.9.2017 - Klubová výstava Kamenný mlýn (SK) a DUOCACIB Nitra

Ve čtvrtek jsem měla odjet se Zarjou a Easym na klubovou výstavu na Slovensko, kdy jsme dál měli pokračovat do Nitry na DUOCACIB. Vše se ale začalo komplikovat. Nejdříve onemocněl Easy a díky zápalu plic mi veterinář doporučil, aby se do konce roku už žádné výstavy nezúčastnil. Poté krátce před výstavou onemocněla také Meggie, která na tom byla opravdu moc špatně, prodělala operaci a proto jsem se rozhodla zůstat s ní doma, abych se o ni mohla starat a dávat na ni pozor. Bohužel byl ale její stav natolik vážný, že musela zůstat v trvalé péči MVDr. Lázničky, který mi oznámil, že dříve než v pondělí ji nepustí. Proto jsem se nakonec v pátek rozhodla přeci jen na Slovensko odjet.

První výstavu zvládla Zarja beze mě :-) Odjela totiž už ve čtvrtek s Luckou Hanykovou, která na všechny tři výstavy vezla také Zarji dcerku Melody. Na klubové výstavě v Kamenném mlýně Lucka Zarju skvěle předvedla a vyhrály spolu první místo a titul CAC! Zarja tak dokončila titul Slovenského šampiona :-)

Další dva dny na DUOCACIBu v Nitře už jsem Zarju vystavovala sama a získaly jsme spolu nádherná umístění - první den titul CAC a res CACIB, druhý ten res CAC.


Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - NOVÁ ŠAMPIONKA SLOVENSKA, 2x CAC, 1x res CACIB, 1x res CAC

 

Skvělé výsledky měla také Zarji dcera Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco, kdy získala hodnocení výborná a dvakrát res CAC

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - výborná, 2x res CAC

 

A v neposlední řadě se s námi výstavy zúčastnil také Rockyho syn Harry, můj věrný parťák na výstavách! Harry měl obrovský úspěch a během tří dnů získal tituly res CAC, CAC, CACIB a BOS!!!!


Ravel Misantos "Harry" - V3, V2 res CAC, V1 CAC, CACIB, BOS!!

 

Na výstavě na Slovensku měla také veliký úspěch malá Eimi-Li Slnko Unína, čtyřměsíční dcerka mého Rockyho. Na klubové výstavě ve velké konkurenci 8 štěňátek vybojovala první místo! Moc gratuluji, je nádherná! :-)


 

 

9.9.2017 - Zarja složila klubové podzimní zkušky !!

Dokud měla Zarja vše v živé paměti z výcvikového tábora, přihlásila jsem ji na podzimní zkoušky pořádané Retriever klubem ve Vysoké nad Labem. Zarja mi udělala obrovskou radost a zkoušky došla až do konce! Umístila se na 4. místě z celkového poštu 16ti psů. Splnila tím i podmínky pro udělení titulu český šampion! :-)


 

19. - 26.8.2017 - Výcvikový tábor v Leštině, kde Ginny složila zkoušky OVVR!

Náš v pořadí osmý výcvikový tábor a úžasný týden strávený v Leštině v jižních Čechách!! Na tábor jsme vyrazily jako "dámská jízda" :-) Já, moje děti Laila a Sabrinka, moje maminka, Meggie, Zarja a Ginny.

Každý den jsem v jedné skupině cvičila mojí Ginny a připravovala ji na zkoušky OVVR. Ve druhé skupině jsem cvičila Zarju a brala sebou také Meggie, která s námi občas také s velkým nadšením cvičila disciplíny z podzimních a vodních zkoušek :-) Meggie jako velký mazák a Zarja, která si také vedla výborně! Na to, že dlouhou dobu necvičila a věnovala jsem se s ní hlavně dog dancingu, mě mile překvapila, jak jí všechno krásně šlo! Její dcera Ginny byla při přípravách na OVVR také moc šikovná. Dělaly mi holky radost.

Na závěr výcvikového tábora jsem se rozhodla nastoupit s Ginny na OVVR a k mé velké radosti, se nám to opravdu moc povedlo! Ginny teprve ve věku 8 měsíců získala samé 4, jen jednu dvojku z aportu z vody, kdy nedošla s aportem až ke mě, ale to vůbec nevadí!!! Je to moje velká šikulka a jsem na ni opravdu moc pyšná!

Ginger Dorado Blanco "Ginny" na OVVR - 8 měsíců

 

Šikovná Zarja:


 

A zlatíčko Meggie:


 

19.8.2017 - Klubová výstava Třeboň

V sobotu 19.8. jsem vyrazila se svou rodinou na týdenní výcvikový pobyt do jižních Čech a cestou jsme se zastavili na klubové výstavě v Třeboni kde posuzoval rozhodčí Alessandro Zeppi z Itálie. Tato výstava pro nás byla velmi úspěšná! :-)

Right Hunger Show Leader "Easy" - třída pracovní - V1 CAC


Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - třída šampionů V2 res CAC


Ginger Dorado Blanco "Ginny" - třída dorostu VN1

 

Na výstavě měla velký úspěch také Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco, která porazila ve třídě šampionů maminku Zarju a vyhrála :-)

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - třída šampionů V1 CAC

 

Největší úspěch na výstavě měl Rockyho syn Harry, který získal ve třídě otevřené titul CAC, dále se stal Vítězem Třeboně - nejlepší pes a na závěr BOS!!! :-)

 

12.8.2017 - Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Od roku 2011 jezdíme na výstavu do Mladé Boleslavi a tak ani letos jsme si ji nemohli nechat ujít :-) Je tam moc hezké prostředí, krásný trávník, hodně prodejních stánků a především všude spousta výborného jídla! Přihlásila jsem dokonce čtyři své psy a další dva až tři jsem měla předvádět. Konečně jsem si také mohla zažít první výstavu se svou "malou" Ginny, byla to naše společná výstavní premiéra a já se moc těšila, i když je teď úpně bez chlupů :-)

Ve psech jsem měla v každé třídě jednoho psa, bylo to náročné, ale díky pomoci přátel šlo všechno hladce a já neměla problém stíhat :-)

Začínala třída mladých, kde nastoupil syn mojí Sofinky Frappuccino Dorado Blanco "Charlie". V této třídě bylo přihlášeno celkem osm psů. Charlie vypadal krásně a moc hezky se předváděl. V kruhu byl se svým páníčkem a my z dálky drželi palce! K naší obrovské radosti Charlie vyhrál a získal svůj druhý titul CAJC! Přiblížil se tak o další krůček k titulu junior šampiona. Ještě jsme v tu chvíli netušili, že Charlieho úspěch bude ještě pokračovat. V soutěži o titul nejkrásnějšího juniora jsem Charlieho vystavovala já a společně jsme vyhráli nejen titul BOJ, ale nakonec i titul BOS! Mám opravdu neskutečnou radost a jsem na Charlieho moc pyšná!!!
Takhle moc mu to slušelo:

Frappuccino Dorado Blanco - V1 CAJC, BOJ, BOS

BOS - Best Oposite Sex


Další na řadě po třídě mladých byl druhý Sofinky syn a bráška Charlieho Forest Gump Dorado Blanco "Amigo", kterého jsem předváděla v mezitřídě, kde bylo celkem 7 psů. Přihlásili jsme ho do mezitřídy proto, aby bráškové nebyli spolu a brzy jsme zjistili, že se to vyplatilo. Amigo tuto třídu vyhrál a získal tak titul CAC! Splnil tak poslední podmínku a stal se Junior šampionem ČR!!! Moc gratuluji, i na Amiga jsem opravdu moc pyšná!

Čerstvý junior šampion - Forest Gump Dorado Blanco


Další koho jsem předváděla byl Rockyho syn Ravel Misantos "Harry". Ten byl přihlášený ve třídě otevřené, kde byla u psů konkurence největší, celkem 10 psů. Byla to moc pěkná třída obsazená krásnými psy. Přesto pan rozhodčí VD rozhodně nešetřil. O to větší radost jsme měli z toho, že se Harry umístil na třetím místě s hodnocením V3 :-)

Ravel Misantos - V3


Další na řadu šel můj Rocky - Bonett Bride to Dorado Blanco ve třídě šampionů. Bylo zde hlášeno celkem pět psů. Rocky byl v kruhu nadšený, jeho ty výstavy opravdu baví :-) Moc jsme si to spolu v kruhu užili a dokonce jsme si vyběhali první místo a titul CAC! Rocky je zkrátka pořád krasavec :-)

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky"


Posledního ve psech jsem předváděla mého Easyho - Right Hunter Show Leader ve třídě pracovní, kde jsme byli pouze dva psi. V průběhu výstavy jsme pochopili, že pan rozhodčí upřednostňuje vyšší psy a naopak nižší psi odcházeli s VD a tak na sebe nedalo dlouho čekat VD i pro nás. Upřímně musím říct, že smutná z toho nejsem, vím jak kvalitní pes Easy je a názor pana rozhodčího plně respektuji. Každý šampion má přece své VD :-) Bohužel šlo vše tak rychle, protože jsem běžela za chvíli do kruhu bojovat o CACIB, že nemám ani Easyho fotku, ale však on jich má dost a ještě bude :-)

 

Poté co skončilo posuzování psů přišly na řadu holčičky a já se už těšila jaké to bude s Ginny - Ginger Dorado Blanco v kruhu, byla to naše první společná výstava :-) Byla tam sama ve třídě dorostu se svojí sestřičkou Lucky - Galaxy Dorado Blanco. Oběma holkám to moc slušelo. Jsou to pohodářky, v kruhu se cítí dobře a možná až moc vesele, což se projevuje v běhu, kdy radostně poskakují :-) Umístění nakonec dopadlo takto:

Ginger Dorado Blanco "Ginny" - VN1    Galaxy Dorado Blanco "Lucky" - VN2


V mezitřídě se vystavovala dcera mojí Zarji - Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody". A jak se stalo s Easym, tak se stalo i s Melody a získala své první VD. Během toho dne získalo VD tolik nádherných psů, že jsme snad už ani nebyli překvapeni.

Nádherná Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco - VD


Poslední koho jsem vystavovala byla moje Zarja - Volento Deo Princess and the Pea. Byla přihlášena do třídy šampionů a vzhledem k tomu, že je také nižší, mě hodnocení V4 velmi mile překvapilo. Byly jsme ve třídě čtyři, takže byla poslední, ale známka výborná byla fajn :-D

Volente Deo Princess and the Pea - Zarja


Na výstavě jsem potkala také několik známých, kteří mají potomky mého Rockyho. I oni dosáhli ve velké konkurenci skvělých výsledků a ještě jednou jim všem moc gratuluji :-)

Rhapsody Misantos V1                                           Ruby Misantos VD

Fido Apraxia Felon V3                                      Marry Lee z Klapských lad V2 res CAC

 

3.8.2017 - Na návštěvě u Harryho

Strávili jsme krásný den na návštěvě u Harryho - Ravela Misantos. Harry bydlí v nádherné přírodě poblíž rybníka Velké Dářko. V okolí jsou rozkvetlé louky a krásné lesy. Na návštěvu za Harrym s námi jela psí rodinka Rocky, Zarja a jejich dcera Ginny. Příjemnou procházkou jsme došli k rybníku, kde se celá naše smečka mohla vyřádit ve vodě. Na závěr jsme trochu cvičili aport s kachnou, kterou poprvé zkusila i Ginny a všechny nás moc překvapila, když ji hned na poprvé přinesla a předala. Je to holka šikovná :-)
Na výlet jsme vzali samozřejmě i foťák a udělali spoustu krásných fotek:

Ginger Dorado Blanco "Ginny"
Volente Deo Princess and the Pea "Zarja"Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky"


 

 Krásné fotky má také pan domácí - Harry, je opravdu moc podobný tátovi Rockymu :-) 

20.7.2017 - Všechna štěňátka vrhu CH jsou v nových domovech

Všechna štěňátka z vrhu CH už jsou v nových domovech. Chocolate a Champion odjeli nejdál, ale věřím, že i přesto je občas uvidím. Mají plány ukázat se občas také na výstavách, z toho mám velkou radost. Pouze pět kilometrů od nás budou bydlet bráškové Chicago a Chipmunk, dokonce budou bydlet téměř vedle sebe a jejich páníčci jsou dobří přátelé, kluci se tedy budou stále vídat. Štěňátka našla opravdu skvělé páníčky a věřím, že budou mít krásný život :-)

Ještě než se štěňátka rozutekla, udělala jsem jim fotky jak řádí na zahradě. Můj záhonek dostal opravdu hodně zabrat... mulčovací kůra zmizela, trvalky mají krátký sestřih, ochranná černá folie je na kousky a jediné, co v záhonku zbylo, je vzrostlý jehličnan, no alespoň ten :-D

Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička
Champion Dorado Blanco - zelený kluk

 


Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk
Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk 

15.7.2017 - Lakynky úspěch na výstavě

Na národní výstavě v Mladé Boleslavy měla ohromný úspěch dcera Rockyho a Zarji z vrhu G - Galaxy Dorado Blanco "Laky". Díky tomu, že ve třídě dorostu získala hodnocení VN1, se mohla zúčastnit odpolední soutěže o nejkrásnější dorost. Té se zúčastnila všechna plemena a Laky se umístila na druhém místě!!!!! Je to opravdu velký úspěch a jsem na ni moc pyšná! :-)


 

15.7.2017 - Štěňatka v postojích - 7 týdnů

Štěňátkům bylo 49 dní, tedy přesně 7 týdnů, když jsme je fotili podruhé v postojích. Jsou to opravdu nádherná štěňátka!! Hned bych si je všechny nechala! :-)

Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička

Champion Dorado Blanco - zelený kluk


Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk

Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk

 

8.7.2017 - První postoje štěňátek vrhu CH

Na návštěvu přijeli majitelé Mucka, tatínka našich štěňátek, Radka s Honzou. Byla to moc fajn návštěva při které jsme nafotili štěňátkům jejich první postoje ve věku 42 dnů. Doposud jsem je nestavěla a byla to jejich premiéra. Musím říct, že jsem byla nadšená a všichni se mi strašně moc líbí! Jsou to nádherná povedená štěňátka! Některé fotky jsou tady:

Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička


Champion Dorado Blanco - zelený kluk


Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk


Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk

 

3.7.2017 - Rockymu a Chilli se narodilo devět štěňátek

 

Chilli Pražský klenot porodila devět nádherných štěnátek - šest kluků a tři holky. Chilli zvládla porod skvěle a o štěňátka se krásně stará! Všichni jsou to pořádní buřtíci!


 

 


1.7.2017 - Štěňátkům je 5 týdnů

Štěňátkům je pět týdnů a už jsou to čtyřkiloví buřtíci! Skoro celý den už jsou venku, pokud tedy neprší. Největší zájem o ně má naše šestiměsíční Ginny, pořád na ně doráží za ohrádkou nebo si k nim lehne a usne. Tak jsme ji k nim dnes poprvé pustili a byla to nádherná podívaná. Krásně si s nimi hrála, oni ji okusovali a byli také nadšení, že je zábava. Maminka Sofi si s nimi hrát nechce, protože jen jak se objeví, už jí visí na cecíkách a koušou ji.

Udělali jsme štěňátkům nové fotky, ale tentokrát má každý jen jednu:

 

 Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička


Champion Dorado Blanco - zelený kluk


Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk


Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk

 

 

1.7.2017 - Národní výstava Klatovy

První prázdninový den začal u nás výstavou v Klatovech. Bohužel jsem se nemohla ze zdravotních důvodů výstavy zúčastnit, ale Lucka Hanyková se Ginny a Easyho ujala :-) Den před výstavou si je vzala k sobě domů, oba vykoupala, vysušila a na výstavu je skvěle připravila. Chtěla bych jí tímto moc poděkovat, opravdu si toho moc vážím! :-)

Pro Ginny to byla úplně první výstava. Byla jsem napnutá jestli jí nebude výstavní ruch vadit, jestli nebude nervózní z paní rozhodčí a jak se vůbec celkově předvede. Ginny nastupovala ve třídě dorostu jako nejmladší. Celkově bylo přihlášeno šest fen a vedle starších vyspělých fen vypadala stále jako štěňátko :-) K mé velké radosti se vůbec ničeho nebála, na výstavě byla úplně v klidu, v kruhu se nechala od paní rozhodčí osahat, ukázala zoubky a nádherně se předvedla. Od paní rozhodčí Jílkové získala moc krásný posudek a dokonce se umístila na třetím místě! Je to nádherný úspěch :)

Ginger Dorado Blanco, 6 měsíců - VN3

 

Easy je už výstavní profík a s jeho předvedením jsem byla úplně v klidu. S Luckou jim to v kruhu moc slušelo, Easy získal nádherný posudek a známku Výborná 3. Lucko moc děkuji! :-)

Right Hunter Show Leader - V3

 

 

 

26.6.2017 - Skvělé výsledky Sofinky odchovů vrhu F!!!

Jsem strašně moc šťastná za výsledky, které ke mě tento týden dorazily!!! Dva synové mojí Sofinky - Away from Sophia Dorado Blanco byli na vyšetření kyčlí a loktů a výsledky jsou ty nejlepší!!


Forest Gump Dorado Blanco "Amigo" - HD A/A, ED 0/0

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" - HD A/A, ED 0/0

 

24.6.2017 - Štěňátka venku

Štěňátka jsou zase o týden starší, jsou jim čtyři týdny. Je neuvěřitelné, jak se za ten týden zase všichni změnili. Už si mezi sebou hodně hrají, okusují se, tahají se za ocásky a bojují co jim síly stačí :-) A že jim stačí dokonce už i na půl hodiny, než vyčerpaní a unavení zase usnou a tři hodiny spinkají, než je vzbudí hlad. Už ochutnali kromě štěněčí kaše také granulky - Royal Canin starter. Moc jich chutnaly. Sofinka stále pravidelně kojí, ale protože už mají štěňátka opravdu pořádné zoubky, tak se jí úplně nechce.

Štěňátka už také tráví velkou část dne venku, kde jsme jim postavili ohrádku na trávě a mají tam výběh, kde můžou řádit. Mají tam převážně stín, což jim v tom horku vyhovuje a drží se hlavně v něm. Díky tomu, že jsou venku, tak už poznali také zbytek naší smečky. Nejvíc se o ně zajímá Ginny, která ještě před šesti měsíci vypadala stejně jako oni :-)

Udělala jsem štěňátkům nové fotky, tentokrát venku právě z jejich výběhu :-)


společné blbnutí a krmení :-)


 

A tady už štěňátka na fotkách každý zvlášť :-)

Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčičkaChampion Dorado Blanco - zelený klukChipmunk Dorado Blanco - modrý kluk


Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk


 


17.6.2017 - Vrh "CH" - štěňátkům jsou tři týdny

Štěňátka rostou jako z vody, vypadají čím dál tím víc roztomile. Všichni jsou poprvé odčervení a už potřetí jsme stříhali drápky. Mají už dokonce zoubky, pěkné jehličky a vzadu oteklé dásničky jak se jim prořezávají další zoubky. Stále ještě tráví nejvíce času spinkáním, ale už si začínají mezi sebou hrát, okusují se a doráží na sebe. Dokonce už i štěkají a vrčí, je to legrační jak pouští hrůzu :-) Umí už hezky chodit, ale někdy se stane, že nožičky neposlechnou a štěňátka se převalí na bok nebo si natlučou nos. Takové hrátky je ale ještě rychle unaví a po pár minutách už zase spí. Udělala jsem jim nové fotky a také už mají jména:

Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička 

Champion Dorado Blanco - zelený kluk 

Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk
Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk
 

10.6.2017 - Štěňátkům jsou dva týdny

Dnes jsou štěňátkům dva týdny. Bohužel chovatelství není jen o radostech, ale také o starostech. V pěti dnech věku štěňátek jsme přišly o dvě holčičky. Máme tedy jednu holčičku a tři kluky. Jsou to opravdu obříci, mají už přes 1,5kg. Sofinka má spoustu mlíčka a cecík si každý z nich najde raz dva, tak to se jim to papá :-) Všichni čtyři jsou opravdu nádherní! Holčička bude světlejší, dva kluci mají nazlátlý kožíšek a jeden bude také světlejší jako sestřička :-) Před pár dny otevřeli očíčka. Tohle období doma všichni milujeme nejvíc. Jsou strašně roztomilí a my na nich můžeme oči nechat. Udělala jsem každému pár fotek, tady jsou:

žlutá holčička

zelený kluk

 

modrý kluk

 

hnědý kluk

 

4. a 7.6.2017 - Sofinka a Zarja slaví narozeniny

Zatímco jsme si užívali dovolené v Chorvatsku, oslavila Sofinka své 5. narozeniny a o tři dny později slavila také Zarja 4. narozeniny. Holčičky moje... přeji vám oběma všechno nejlepší, jste moje zlatíčka! Ať vám slouží zdravíčko a ať jste pořád tak šťastné a někdy i trochu zlobivé jako doposud.

Malá Sofinka :-)

Malá Zarja :-)

 

 

2.-6.6.2017 - Chorvatsko - Umag

Po roce jsme se opět vrátili na nádherné místo, do chorvatského Umagu, kam jsem letos vyrazila se svými dcerkami Lailou a Sabrinkou, kamarádkou Luckou a s našimi psy Easym a Daki. Vždycky byl můj sen jet k moři se psem, koupat se s ním a užít si dovolenou spolu. A můj sen se splnil! Všechno bylo naplánované navíc tak, abychom si mohli odskočit ještě na dvoudenní mezinárodní výstavu, která se konala právě v Umagu. Ze všeho nejvíc to byla ale dovolená hlavně pro moje holky, které si Umag zamilovaly v loňském roce a moc jsme se tam chtěly jednou vrátit. Dovolená splnila všechna naše očekávání a navíc výstava byla hned u pláže, takže zatímco jsem s Easym čekala u kruhu, koupaly se holky v moři. No není to sen? :-)

Po oba dva dny jsem nastupovala ve třídě otevřené, kam byli přihlášeni celkem 4 psi. Celkově byli na výstavě moc kvalitní psi s pěkným rodokmenem. V sobotu nás posuzovala rozhodčí z Německa Margaret Moller - Sieber, Easy se jí velmi líbil a získal tak svůj první titul v Chorvatsku CAC a později také res CACIB :-) Druhý den nás posuzoval rozhodčí z Itálie Alessandro Zeppi, kterého Easy opravdu okouzlil a získal od něj tituly CAC, CACIB, BOB a později také BIG1. Byl to nádherný zážitek a jsem za takový úspěch ohromě šťastná!

Easymu to opravdu moc slušelo a vznikla tak také jedna z jeho nejkrásnějších fotek, ze které mám velkou radost:

Následně nemohlo chybět ani koupání v moři, které bylo z celé dovolené úplně to NEJ!!!!


 

A PRO JEŠTĚ VÍCE FOTEK KLIKNĚTE ZDE

 

 

31.5.2017 - Také Rockymu se narodila štěňátka

Nejen u nás máme štěňátka, ale šest krásných štěňátek se narodilo také mému Rockymu v chovatelské stanici z Borových lesů. Mají čtyři kluky a dvě holčičky. Cindy a Rocky mají štěňátka už podruhé. Z jejich prvního vrhu vyrostlo několik krásných psů se skvělými zdravotními výsledky :-)

 
27.5.2017 - Vrh "CH" je na světě

V sobotu se Sofinka od 2h ráno začala chystat k porodu. Profuněla se v porodní bedně až do večerních hodin, když ji v 19h praskla voda. Brzy na to přišly kontrakce a ve 20:35 se narodilo první štěňátko. Sofinka rodila krásně, byla naprosto v klidu a moc hezky se snažila. Do 4h do rána se nám narodily celkem tři holčičky a tři kluci. Všichni s váhou kolem půl kila až na jednu holčičku, která měla váhu výrazně nižší oproti jejím velikým sourozencům. Je to ale velká bojovnice, má velkou chuť k jídlu a nejraději tráví veškerý svůj čas přisátá k cecíku. Musíme ji hlídat, protože její větší sourozenci by ji lehce odstrčili, ale my ji nedáme :-) Sofinka se o všechna štěňátka moc krásně stará, nechce se jít ven ani vyčůrat a už běží zpět do porodní bedýnky a kontroluje štěňátka.

Udělala jsem pár fotek ve věku necelé dva dny. Všichni přibrali na váze, jsou to pořádní puclíci. Přibrala dokonce i ta naše malá nedonošená myšička, ale vedle svých obřích sourozenců to není na ní tolik znát.
 

27.5.2017 - Úspěchy našich odchovů na Konopišti

Zatímco jsme se doma se Sofinkou chystaly na blížící se porod, na klubové výstavě na Konopišti bojovaly některé naše odchovy :-)

První šla na řadu Lucky - Galaxy Dorado Blanco, dcerka mého Rockyho a Zarji. Ve třídě štěňat byla sama, ale moc krásně se předvedla a paní rozhodčí se opravdu moc líbila. Získala hodnocení velmi nadějná 1.


Galaxy Dorado Blanco "Lucky"Dále se vystavovala Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco. Melody byla nahlášená do mezitřídy, kde bylo přihlášeno celkem 16 fen!!!! Melody má teď období bez srsti a tak jsme s majitelkou Luckou ani nedoufaly ve velký úspěch. Melody ovšem ukázala, že i bez srsti umí prodat své přednosti a takto obsazenou mezitřídu vyhrála! Je to neskutečné, co Melody poslední dobou všechno dokázala! Jsem na ni opravdu moc pyšná!

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody"

 

Obrovský úspěch měla také Rockyho dcera - Bella z Kamenného domu. Bellinka už několikrát získala v minulosti titul res CAC, ale tentokrát se jí to konečně podařilo!!! Vyhrála pracovní třídu, kde bylo nahlášeno 8 fena a získala svůj první titul CAC! Mám velikánskou radost a majielům Belly, kteří jsou zároveň páníčky malé Lucky, gratuluji k tak velkým úspěchům :-)


Bella z Kamenného domu

 

 


24.5.2017 - Nádherné úspěchy na výstavě v Litoměřicích

Sofinky syn Frapuccino (Charlie) se zúčastnil ve věku 13 měsíců své první výstavy. Byl přihlášený do třídy mladých na výstavu v Litoměřicích, která se konala 20.5. Charlieho předváděl jeho páníček a společně dosáhli nádherného úspěchu - Charlie svou třídu vyhrál a získal tak titul CAJC! Stává se čekatelem junior šampiona ČR stejně jako jeho bráška Forest Gump, kterému se vyhrát podařilo už dvakrát.

Jsem strašně moc pyšná a majitelům Charlieho moc gratuluji a děkuji za skvělou prezentaci :-)

 

Na výstavě v Litoměřicích byla také Rockyho dcerka Mary Lee z Klapských lad, s jejíž paničkou jsme často v kontaktu :-) Stejně jako pro Frappuccina, tak i pro Marry to byla první velká výstava! Ve třídě mladých měla velikou konkurenci, celkem zde bylo přihlášeno 10 fen! Marry vypadá opravu moc hezky a líbila se i paní rozhodčí, která ji dala známku výborná a umístila se na třetím místě! Moc gratuluji :-)

Rockyho dcera Marry Lee z Klapských lad

 

23.5.2017 - Už se to blíží

Sofinka je březí už 60. den a porod se blíží. Zatím je Sofinka v pohodě, je klidná a s chutí sní všechno jídlo. Bříško už má docela velké, ale nevypadá, že by jí nějak překáželo :-) Porodní bedýnku má připravenou, ale ještě do ní nechodí. Jsem zvědavá, kdy to přijde.

 

 

21.5.2017 - Easy složil podzimní zkoušky a stal se šampionem ČR

Od čtvrtka do pátku jsem se s Easym zúčastnila prodlouženého víkendového pobytu, který byl zaměřený na výcvik retrieverů a především na přípravu na podzimní zkoušky, kterými byl tento pobyt zakončený.

Na tuto "dovolenou" jsme se moc těšily hlavně se starší dcerou Lailou, která pobyt vyhrála na vánočním večírku v tombole. Bohužel náš pobyt začal moc špatně, protože hned druhý den jsem musela Lailu odvézt do nedaleké nemocnice v Jindřichově Hradci, kde byla ještě ten den operovaná pro zánět slepého střeva a celý zbytek naší dovolené strávila na JIP dětského chirurgického oddělení. Byl to velký šok, ještě večer předtím bylo vše v pořádku. Jezdila jsem za Lailou každý den a mezitím zvládala také cvičit Easyho, i když moje myšlenky byly stejně stále s Lailou.

V neděli přišel den "D". Za prvé se mělo rozhodnout o tom, jestli Lailu propustí z nemocnice domů, za druhé jsem nastoupila s Easym na podzimní zkoušky, kde jsem si opravdu nebyla výsledkem ani trochu jistá a bylo to tak 50:50.

Ráno jsem nebyla vůbec nervózní, což mě docela překvapilo. Vylosovala jsem si číslo 18, říkala jsem si, že to není špatné číslo :-) Naše skupina začínala kachnou z hluboké vody. Tady začala má nervozita, protože před námi vypadli dva psi. Easyho jsem nechala uvázaného, protože vím na 100%, že by mi vyběhl. Disciplínu jsme zvládli skvěle i přesto, že voda byla velmi mělká a to Easy dělá většinou kraviny. Díky tomu, že byl uvázaný jsme získali známku 3 a já byla spokojená. Další byla chůze u nohy. Nechala jsem Easyho opět na vodítku a protože už byl dost unavený, šel moc hezky a získali jsme známku 4. Poslední disciplína na tomto místě byl marking, který Easy uvázaný opět zvládl skvěle a získali jsme další známku 3. Poté jsme přejížděli na nové místo, kde jsme měli dělat vyhledávání a dohledávku. Pro vyhledávání na nás nezbylo místo tam, co ho dělali ostatní psi a tak jsme bohužel museli jít na otevřenou louku, kde ale rozhodčí chtěli, aby Easy prohledal také kus lesa, který byl ovšem od louky oddělený plotem. Musela jsem ho navést pod plot, ale jemu se tam zkrátka nechtělo a louka byla lákavější. Získali jsme tedy známku 2. Dohledávka byla pro mě velký adrenalin. Za prvé před námi opět vypadl další pes, za druhé Easy přesně na této louce totiž už dělal právě to vyhledávání a tím, že při této disciplíně nakonec žádná zvěř není a on tam 5 minut lítá a hledá něco, co tam není, ztratí motivaci hledat znovu. Bylo tedy těžké ho znovu přimět k tomu, aby znovu ten prostor prohledal a navíc těch 50 kroků se v tu chvíli zdá jako kilometr :-D Naštěstí foukal dobrý vítr a když byl Easy asi v polovině, dostal bažanta do nosu a v časovém limitu do 4 minut ho perfektně přinesl. Známka 4 byla naše :-) Čekaly nás už jen poslední dvě disciplíny, ale pro mě ty nejvíc rizikové: vlečky. Easy začal cvičit vlečky teprve necelé dva měsíce před zkouškami a tím, že je dost divoký a zbrklý, byl to opravdu oříšek. První byla vlečka pernaté. Easyho jsem nasadila a hned po nasazení se stalo to, co je jeho velmi oblíbené .... běžím si jinam. Naštěstí se za chvíli sám nasadil na stopu a za chvíli běžel s bažantem zpět. Za vychýlení ze stopy jsme dostali známku 3. Poslední disciplína vlečka srstnaté byla tedy rozhodující, jestli tyto zkoušky úspěšně dokončíme. Byly to opravdu nervy. Easy běžel vychýlený od stopy, foukal dost silný vítr. Než doběhl ke kusu, už viděl z dálky rozhodčího, který se schoval nedaleko králíka a tím, že se rozhodčí stočil do klubíčka, vytvořil pro Easyho něco velmi zajímavého, co se musí jít hned prozkoumat. Očichával ho zleva, zprava a chvíli jsem i přemýšlela, jestli ho náhodou nepočůrá! Já tam stála v dálce a omdlívala. Když Easy zjistil, že s rozhodčím asi sranda nebude, rozběhl se směrem ke králíkovi, popadnul ho a přinesl. Byla jsem neskutečně šťastná! Hrozně jsem se radovala a bylo mi úplně jedno, že takhle ta vlečka vůbec vypadat neměla. Věděla jsem, že jsme to dali a to bylo v tu chvíli to hlavní! Dostali jsme známku 3. Zkoušky jsme tedy úspěšně složili se 184 body ve II. ceně. Byla to také poslední podmínka pro získání titulu šampiona krásy ČR :-)

A ta nejvíc nejdůležitější a nejlepší zpráva zpáva dne ke mě dorazila během zkoušek - Laila může jít z nemocnice domů!!! Hned po zkoušce jsem sedla do auta a ještě než rozhodčí stihli všem spočítat počet bodů a vyplnit potřebné dokumenty, byla jsem s Lailou zpátky :-) Pro mě to největší vítězství!

Na tento tábor asi budu vzpomínat navždy.

 

16.5.2017 - Rockymu je 6 let

Dnes má Rocky narozeniny :-) Jakoby to bylo teprve rok, co jsem si vezla z Maďarska z chovatelské stanice Bonett Bride v náručí malého medvídka. Chtěla jsem hodného klidného pejska do naší rodiny, parťáka po Corym, který umřel velmi mladý a moc nám chyběl. Také to měl být kamarád naší Meggie, které očividně psí kámoš na lumpárny chyběl. Tehdy jsem neměla nejmenší tušení, že bude Rocky můj životní pes!!! Ani jsem nesnila o tom, jakých ohromných úspěchů spolu dosáhneme a ani o tom, jaký z něj bude krycí pes, který tak významně zasáhne do chovu zlatých retrieverů.

Rocky je pes mého života, nikdy už takový nebude! Chtěla bych mu popřát hlavně zdraví, to je to nejdůležitější! Všechno ostatní, co ho dělá šťastným, má každý den :-)

tu jeho kebulku a úsměv prostě miluju!!!

  

10.5.2017 - Meggie slaví 7 let

Mojí milované Megince už je 7 let. Je to neuvěřitelné jak to letí. Zatím ale na ní není vidět, že by se blížila k veteránskému věku. Je pořád bláznivá a na vycházkách lítá jako šílená. S ostatními psy se pořád ráda rve a účastní se bitevních akcí. Venku se někdy snaží dělat, že vzhledem ke svému věku už hůř slyší, hlavně když hrabe myši nebo potřebuje prozkoumat křoví, kdyby tam náhodou byl nějaký bažant, ale já jí to nevěřím, vím, že slyší moc dobře :-)

Meginko, holčičko moje nejšikovnější, přeji ti krásné narozeniny a hlavně pevné zdraví! Ať jsi pořád tak veselá a bláznivá! Všechno nejlepší i sestřičce Clarce - Malorca Misantos a dalším sourozencům.

Je to jako nedávno, co byla Meggie takhle malá

 

S Meginky narozeninami ale nejde nikdy zapomenout na to, že v tento den odešel za duhový most jeden úžasný pan pes - můj Cory, který byl mou největší oporou v době, kdy jsem ji nejvíce potřebovala. Nikdy na něj nezapomenu. Zemřel na rakovinu v nedožitých dvou letech přesně v den, kdy Meggie slavila své 1. narozeniny.

dodnes občas chodíme s Meggie na místo, kde je Cory pochovaný, byli úžasní kamarádi

 

 

9.5.2017 - Away from Atlanta Dorado Blanco "Týnuška" už není mezi námi (4.6.2012 - 9.5.2017)

Přestože tuto zprávu píšu s odstupem několika dní, nemůžu se stále vyrovnat s tím, že Týnuška už není mezi námi. Stále nemůžu pochopit, proč tak mladá musela odejít tak brzy. Byla to stále usměvavá holčička s velkým srdcem. Její páníčci Káťa s Honzou ji velice milovali a měla s nimi nádherný život a jsem jim za to moc vděčná. Byla šťastná do posledních chvil, a to tak, že ani nevnímala, že v jejím těle se šíří zákeřná rakovina a postupně napadala její orgány. Zjistilo se to jen náhodou, když začala kulhat.

Týnuško, takhle si tě budu pamatovat navždy - šťastnou a usměvavou. A vždycky tě uvidím v naší Sofince, tvojí sestřičce, se kterou jste si vždy byly moc podobné.

 

 

7.5.2017 - Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" a její úspěchy

Jsem neuvěřitelně pyšná! Melody během měsíce dubna dokončila titul Junior šampion ČR, získala svůj první titul CAC a dokonce i CACIB, stala se tak čekatelkou šampiona ČR a mezinárodního šampiona!! Tím to ale nekončí.

Na přelomu dubna a května se zúčastnila výstavy chorvatském Zadaru. Na této výstavě byla opravdu velká konkurence významných mezinárodních chovatelských stanic. Melody měla mezi nimi obrovský úspěch! Stala se tak čekatelkou šampiona Chorvatska.

28. 04. mezitřída (celkem 3 feny) - V1 CAC
29. 04. třída otevřená (celkem 6 fen) - V2
30. 04. mezitřída (celkem 3 feny) - V1 CAC
01. 05. třída otevřená (celkem 6 fen) - V1 CAC, CACIB, BOB !!!!

Melody to strašně slušelo!

 

Týden po výstavě v Chorvatsku se Melody zúčastnila klubové a speciální výstavy KCHLS v Humpolci. Oba dva dny byla na výstavě obrovská konkurence a Melody měla další neuvěřitelný úspěch!

06. 05. mezitřída (celkem 18 fen!!) - V4
07. 05. mezitřída (celkem 12 fen!!) - V1 CAC, vítěz speciální výstavy, BOS !!!!

 

 

6.5.2017 - Klubová výstava KCHLS Humpolec

Tento víkend jsem byla přihlášená na oba dny na výstavu do Humpolce. Měli se mou jet Easy, malá Ginny a Rocky. Easy a Ginny bohužel nemohli jet, protože jsme si z výstavy v Budějovicích přivezli kromě BOBa také psincový kašel. Jela jsem tedy jen na jeden den a pouze s Rockym. Výstavu jsme si spolu ale moc užili, Rockyho výstavy moc baví a být s ním v kruhu je pro mě radost :-)

Rocky byl přihlášený do třídy šampionů, kde byla velká konkurence. Celkem zde bylo příhlášeno 12 krásných šampionů. Rozhodčí Dan Ericsson ze Švédska dal Rockymu krásný posudek a získali jsme druhé místo a titul res CAC. Je to nádherný úspěch! :-)

Bonett Bride to Dorado Blanco - V2 res CAC

 
5.5.2017 - Rocky a Ayke mají štěňátka

Dnes se na Slovensku narodilo Ayke úžasných 11 štěňátek. Sedm kluků a čtyři holčičky. Ayke zvládla porod skvěle a štěňátkům se daří dobře a maminka se o ně hezky stará. Dostala jsem i krásné fotky. Je to nádherná hromádka štěstí!

 

30.4.2017 - Národní výstava Jelenia Gora (PL)

V neděli jsem se s Easym zúčastnila výstavy v Polsku. Naposledy jsem byla v Polsku, když byl Easy ještě ve třídě mladých. Tentokrát jsem už Easyho přihlašovala do třídy otevřené, kde byli celkem čtyři psi. Pan rozhodčí A.Shishkin z Běloruska se nemohl dlouho rozhodnout o umístění Easyho a jiného psa, který se mu také moc líbil. Několikrát nás nechal běhat, dlouho váhal v postojích a nakonec nás umístil na druhé místo. Bylo to o fous :-)

Right Hunter Show Leader "Easy" - V2

 

29.4.2017 - Rocky a Jessie mají štěňátka

Zatímco jsme bojovali s Easym na zkoušce, dorazila mi úžasná zpráva. Rocky se stal otcem deseti štěňátek :-) Narodila se 27.4., maminkou štěňátek je Jessie z Klapských lad. Je to opakované spojení, minule se štěňátka moc povedla. Tenkokrát se jich narodilo deset - šest holčiček a čtyři kluci, všechna štěňátka měla váhu mezi 400-500g. Nevím jak se mohli Jessie všichni do bříška vejít. Moc gratuluji a přeji štěňátkům hlavně zdraví a Jessie hodně sil a mlíčka :-)

 

 

29.4.2017 - Klubové zkoušky vloh Sloveč

V sobotu jsem se zúčastnila s Easym klubových zkoušek vloh pořádaných KCHLS ve Sloveči. Na tyto zkoušky jsem se přihlásila proto, abych si vyzkoušela nějaké zkoušky předtím, než se přihlásíme na podzimky.

Ve skupině nás bylo deset retrieverů a náš rozhodčí byl Jaroslav Mach. Odvedl nás k rybníku, tak jsem čekala, že naše první disciplína bude voda. Bohužel jsem brzy zjistila, že budeme u rybníka po celou dobu a plnit se zde budou všechny disciplíny. Vzhledem k tomu, jak Easy miluje vodu, jsem začala být dost nervózní.

První disciplína bylo vodění. Easyho jsem měla uvázaného a získali jsme známku 3, byla jsem spokojená. Druhá diciplína byl aport v terénu. Řekla jsem si, že mi o nic nejde a je čas vyzkoušet, jak je na tom Easy s vybíháním, které jsem se snažila doposud odnaučovat a začalo se dařit. Hrdinně jsem oznámila rozhodčímu, že půjdeme na volno. Musím říct, že jsem Easymu věřila až moc. Sámotnou mě překvapilo, že vyběhl snad ještě dřív, než vůbec před námi tu slepici vyhodili do vzduchu. Takže dobře, na volno příště ne :-D Známka 2 byla jasná. A aby toho nebylo málo, rozhodl se Easy, že když se na tu slepici tak těšil, že mi ji nedá, takže za páčení aportu z mordy jsme dostali z přínášení za 1. Je to pořád lepší :-D. Další disciplína bylo přinášení kachny z hluboké vody. Když pan Mach řekl, že nemá rád, jak psi skáčou do vody, že se můžou zranit, tušila sem malér. Easyho jsem uvázala a vypustila jakmile se dotkla kachna hladiny. Vyrazil jako šílený a skočil do vody, doplaval ke kachně a vynesl ji ven, byla jsem pomalá a kachna upadla dřív, než jsem ji stačila chytit. Každopádně aport z vody za 3 kvůli uvázání, přinášení bylo za 2. Za skákání do vody jsme vynadáno naštěstí nedostali, protože dvěma psům se naopak do vody vůbec nechtělo, tak toto byla asi ta lepší varianta. Poslední disciplína byla dohledávka a přinášení pernaté. Vzdálili jsme se asi půl kilometru od vody, ale díky rovnému terénu byla stále vidět. Když jsem vyslala Easyho, hledal moc krásně, ale po nějaké chvíli, kdy byl neúspěšný, se vydal směrem k vodě. Vypadalo to špatně, ale naštěstí se mi podařilo ho přivolat zpátky. Naštěstí vše dobře dopadlo a Easy nakonec pernatou přinesl. Kvůli časovému limitu jsme dostali známku 3. Konečně se i podařilo hezky předat a tak jsme si vylepšíli přinášení, tentokrát za 4. Ostatní známky jako radost z práce byly za 4 a poslušnost a ovladatelnost za 3. Měla jsem radost, že se nám zkoušku podařilo dokončit, na druhou starnu jsem viděla, jak strašně moc práce máme ještě před sebou :-)

 

 

27.4.2017 - Cvičení s Easym

Chystám se s Easym na zkoušky a tak se snažím najít mezi všemi výstavami ještě co nejvíce času na cvičení. Moc mi pomáhá moje Laila, která se dokonce i naučila střílet z plynovky a házet zvěř. Je to moje velká šikulka!

S Easym je cvičení adrenalin, někdy je to boj kdo z koho. Hlavně u vody, kdy se Easymu nechce z vody a mě se nechce za ním do vody. Nebo když běží pro aport, protože slyšel povel dřív než jsem ho vůbec vyslovila. No bude to ještě zábava.

 

 

26.4.2017 - Čekáme štěňátka - vrh CH

Ultrazvuk nám potvrdil březost Sofinky. Jsou to jediná štěňátka, která na letošní rok plánuji. Otcem štěňátek bude krásný mladý pes Dr. Famous Gold of Golden Cheer "Mucko".

Sofinka je hrdou maminkou dvou vrhů, a to vrhu C z 8/2014 a vrhu F z 4/2016. Nekteří potomci těchto vrhů, kteří se účastnili výstav, mají ohromné úspěchy a několik titulů. Máme také několik zdravotních výsledků vrhu C, které jsou skvělé!

Očekávám štěňátka s nazlátlou barvou kožíšku, milou a přátelskou povahou, s předpoklady výstavních úspěchů a především dobrým zdravím.

 

22.4.2017 - Easyho 2. narozeniny

V pondělí 17.4. měl Easy své druhé narozeniny. V běhu všech těch událostí jsme ani pořádně nestihli oslavu a tak jsem mu alespoň na výstavě v Budějovicích koupila novou hračku. Měl z ní velikánskou radost :-D Jen si myslím, že moc dlouho nevydrží.

VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM EASY!!!!

 

22.4.2017 - Mezinárodní výstava České Budějovice

Je to opravdu neuvěřitelné, ale Easy měl opět ohromný úspěch! Na mezinárodní výstavě v Budějovicích získal opět titul CAC, CACIB i BOB!!! Pan rozhodčí Tibor Havelka (SK) působil velmi přísně, navíc nám nedovolil v kruhu dávat pamlsky, takže jsme to museli zvládnout bez nich a povedlo se :-)

V závěrečných soutěžích, které posuzovala Zdena Jílková (CZ), jsme dokonce získali BIG2! Byl to opět ohromný zážitek!

Right Huner Show Leader "Easy" - CAC, CACIB, BOB, BIG2

 

Úžasný úspěch měl také opět syn Sofinky - Forest Gump Dorado Blanco "Amigo". Jeho druhá výstava ve třídě mladých a druhý CAJC! Jsem na něj moc pyšná! Nádherně se předvedl!

Dále mám ohromnou radost z Melody - dcery mojí Zarji. Melody je pro mě vyjímečná tím, za jakých dramatických okolností přišla na svět a byla rozmazlovaným a milovaným jedináčkem! A nadále je vyjímečná tím, jakých úspěchů už ve své výstavní kariéře dosála! Nedávno se stala junior šampionkou ČR a když na této výstavě v Českých Budějovicích poprvé přešla z třídy mladých do mezitřídy, získala titul CAC a rovnou také CACIB!!! Jsem na ni neskutečně pyšná!

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - CAC, CACIB

 

Na výstavě byla také ve štěňátkách malá Lucky, 4 měsíčí holčička Galaxy Dorado Blanco, dcerka Zarji a Rockyho. Byla to její úplně první výstava a zvládla to perfektně. V rušné hale pospávala na dece a hluk ji nechával klidnou :-) V kruhu se předvedla moc hezky, v běhu poskakovala jako malé kůzlátko a moc si to užila :-D Získala hodnocení VN1! :-) Je to šikulka!

 

A na závěr velká gratulace majitelům Harryho - Ravel Misantos - syn mého Rockyho, který na výstavě získal titul res CAC :-) Ten získala také Rockyho dcera Dessy Neposlušné štěně, která se panu rozhodčímu moc líbila, do prvního místa chybělo jen o něco lepší předvedení od páníčka :-) I tak je to obrovský úspěch!

Ravel Misantos "Harry" - res CAC

 

17.4.2017 -  Lili má štěňátka

V CHS Misantos se narodila štěňátka Lilince (Non-Stop Rome Wasnt Built in a Day), kterou máme ve spolumajitelství. Otcem štěňátek je krásný pes Irby (Egoiste du Bois de la Rayere). Narodilo se 6 holčiček a 4 kluci. Někteří kluci jsou ještě volní. Kontakt na CHS najdete na stránkách www.misantos.cz . Lili je vzorná máma a o štěňátka se krásně stará.

  

15. - 16.4.2017 - Prague Dog Expo - NESKUTEČNÝ ZÁŽITEK

Stále ještě nemůžu uvěřit tomu, co se na této výstavě stalo!!

Výstavu v Praze hlásím téměř vždy, protože ji mám 15 minut od domu. Přihásila jsem Easyho naposledy do mezitřídy, protože o dva dny později mu budou dva roky a už budeme muset do třídy otevřené. Snažila jsem se najít nějaké informace o panu rozhodčím, ale nenašla jsem ani jednu fotku, kde by byl s goldenem, tak jsem si říkala, že prostě uvidíme.

Easy nastoupil do mezitřídy, kde bylo celkem šest psů, což není tolik, byli to ale moc kvalitní a pěkní psi se super rodokmenem. Easy se předváděl moc hezky a v této době je opravdu v perfektní kondici. Pana rozhodčího Wima Wellense (NL) Easy moc zaujal a dal nás na první místo! Získali jsme titul CAC a já měla velikou radost. Když skončilo posuzování psů, nastoupili jsme zpět do kruhu o CACIB a bylo to ohromné, když pan rozhodčí ukázal na nás, je to Easyho úplně první CACIB! :-) Když jsme nakonec získali také titul BOB, byla jsem neskutečně šťastná! Už máme několik výstav za sebou a vím, jak moc těžké je tento titul získat a je k tomu potřeba také velká dávka štěstí! My ho měli! A možná i díky katalogovému číslu, které Easy měl! Bylo to číslo 1711. Toto číslo mě provází už 12 let, protože se 17.11. narodila moje dcera! Jaká obrovská náhoda (nebone?), že před námi bylo v katalogu přesně 1710 dalších psů, abychom toto číslo získali! A to jsem ještě nevěděla, co bude následovat!

Čekali jsme do odpoledních soutěží, kdy jsme po několika hodinách přišli na řadu a nastoupili do velkého hlavního kruhu s ostatními BOB psy skupiny VIII FCI, kde posuzovala rozhodčí Yvonne Jaussi (CH). Už nevím kolik nás bylo, ale Easy se dostal do užšího výběru, kde nás bylo celkem pět. Postupně vyhlašovali a volali psi k "vítězným bednám" a zlatého retrievera stále nikdo nevolal. Když vyhlašovali vítěze skupiny, byli jsme to my!!! Už jsem byla hodně dojatá a běžela k bědně a v hlavě se mi honilo jen to, jak je to možné, co se nám to povedlo a že doufám, že ho na tu bednu dostanu :-D Naštěstí tam vylezl jako by tam byl pořád (což tedy není :-D) a pokusili jsme se o nějakou fotku pro fotografy :-) Protože jsme byli poslední skupina, která se vyhlašovala, museli jsme běžet zase zpátky rychle do přípravného kruhu, kde už čekali vítěžové ostatních FCI skupin a také paní rozhodčí z Austrálie Janelle W Robbins, která už tam na nás čekala aby si Easyho prohlédla, protože ostatní psy už viděla zatímco my jsme byli v kruhu. Já byla celá ještě rozklepaná z toho předchozího šoku :-D a tak jsem rychle přisedla v přípravném kruhu a začala Easyho stavět. Paní rozhodčí byla moc hodná a řekla, ať jsem v klidu, ať v klidu vydechneme. Za chvíli začali volat zpět do výstavního kruhu vítěze skupiny I., III., IV., VI., VII. a nás za skupinu VIII. Easy už byl unavený, ale měli jsme skvělou podporu mojí maminky, kamarádky Lucky a také růžového týmu Radky :-) Musím říct, že nám to oběma pomohlo. Všichni jsme se v kruhu jednotlivě předvedli v postoji a v pohybu. Pak nás všech šest psů poslali ven z kruhu s tím, že zavolají jen vítěze. Nemohla jsem tomu uvěřit a doteď je to jako sen, když jsem slyšela "AND THE WINNER IS GOLDEN RETRIEVER!!! Běžela jsem zpátky do kruhu a brečela. Doběhla jsem k vítězné bedně, kde jsem byla já sama s Easym a všichni rozhodčí! Bylo to neuvěřitelné, že obyčejná holka jako já tam stojí, tak jako jsem doposud viděla stát profesionální handlery a říkala si, jaké to asi je. Stála jsem tam a snažila se udělat fotku, na které bude Easy vypadat co nejlépe, ale vůbec nevím jak jsem ho postavila, protože jsem pořád brečela štěstím a snažila se, aby to nebylo vidět :-D

Nikdy na tento den nezapomenu! Je to zážítek, který si myslím, už nebude nikdy opakovat. Jsem neskutečně šťastná, že jsem to mohla zažít! Pořád mi to připadá neuvěřitelné a nemám slov, jak bych vyjádřila svoje štěstí! 

Easy a jeho cesta osudovým dnem 15.4.2017 s číslem 1711!!!!!

 

Běžíme v závěrečkách

 

Nejkrásnějším psem dne se stává....

 

na bedně :-)

 

Unavený Easy, vitěz BIG1 a BOD (Best of day)!!!

 

Protože se Easy v sobotu stal nekrásnějším psem dne, jeli jsme znovu v neděli zúčastnit se odpolední soutěže o Best in Show. Hodně lidí mi psalo, že nám drží palce a že na nás myslí! Moc všem za to děkuji! Někdo dokonce sledoval jak se nám daří v přímém přenosu na internetu! :-D O úplného vítěze Best in Show jsme se nakonec utkali s maltézským psíkem a jeho profesionální handlerkou. Vítězství jsme nezískali, ale mě to vůbec nevadilo, i když by to samozřejmě bylo něco úžasného! Byla jsem ale pořád plná emocí z vítěství předchozího dne, které je pro mě stále něčím, co jsem nikdy nečekala, že se může stát!

Easy se stal tedy druhým nejkrásnějším psem výstavy, kde bylo příhlášeno celkem 3648 psů! Získal titul res BIS a obrovský pohár! Přála bych si, aby tento víkend nikdy neskončil a abych z té haly nikdy nemusela odejít :-)

Easy, moc ti za vše děkuji!

Druhý den aneb Easy je 2. nekrásnější pes výstavy - res.BIS!!!

 

Zpátky doma :-)

 

 

15.4.2017 - Prague Dog Expo - úžasný úspěch odchovů Dorado Blanco a naší Vio!

Na výstavu do Prahy se přihlásily dva mé odchovy :-) Z vrhu "E" - Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody", která ve věku 17 měsíců nastoupila do třídy mladých, kde bylo přihlášeno celkem 13 fen a dále z vrhu "F" - Forest Gump Dorado Blanco "Amigo", kterému je 11 měsíců a do třídy mladých nastupoval poprvé. I u psů byla ve třídě mladých obrovská konkurence, celkem 10 psů.

Amiga jsem vystavovala já, je dobře vychovaný, krásně chodí na vodítku a panička s ním trénuje i postoj, takže to nebylo tak těžké :-) Amigo se předvedl nádherně! Měl ve třídě nádherné psy, kteří se mi moc líbí a i přesto vyhrál!!!! Získal tak svůj první titul CAJC a stal se čekatelem junior šampiona!

Melody vystavovala její super panička Lucka Hanyková. Lucka a Melody jsou úžasná dvojka a moc hezky jim to spolu v kruhu jde! Panu rozhodčímu se Melody moc líbila a bylo to fantastické, když je dal na první místo!! Melody tak získala svůj třetí titul CAJC a stala se Junior šampionkou ČR! Lucko, mám velikánskou radost a moc gratuluji a děkuji za úžasnou prezentaci Melody :-) Melody dále pokračovala o titul Best of Junior proti Amigovi a vyhrála! S titulem BOJ se zúčastnila také závěrečných soutěží, kdy ale musela její panička Lucka odjet a tak jsem se ujala vystavování já. V soutěži o Junior BIG se nádherně předvedla, neskutečně krásně běhá!! Postoj umí úplně sama! Bylo nás tam osm plemen a vybojovaly jsme spolu třetí místo! Takže přibyl titul JBIG3! Prostě nádhera! :-)

Forest Gump Dorado Blanco - 11m, třída mladých - CAJC


Enjoy the Life Dorado Blanco - 17m, třída mladých - CAJC, BOJ, JBIG3!!!! Melody se stala junior šampionkou ČR!

 

Na výstavu jsem přihlásila také Violettu, naši dlouhosrstou kolii. Violetta se ale rozhodla před výstavou shodit všechnu srst a tak jsme s Lailou přemýšlely, že ji vůbec nebudeme brát. Nakonec jsme ale řekly, že to zkusíme. Neměly jsme absolutně žádné ambice a když jsme viděly ty chlupaté koule v kruhu, začaly jsme se bát, aby to bylo alespoň VD. Vio šla do kruhu s Luckou Hanykovou (majitelkou Melody), za což jí strašně moc děkuji! Když přišly zpátky za mnou ke kruhu goldenů s kartičkou res CAC, nemohla jsem tomu uvěřit! Bylo to úžasné a Laila byla strašně šťastná a já také :-)

Ice Fredina Agi - 2 roky, třída otevřená - res CAC

 

 

1.-2.4.2017 - DANUBE DUO CACIB Bratislava 

Dvoudenní výstava v Bratislavě se moc povedla! Easy vypadal úžasně, je ve skvělé kondici! Ve velké konkurenci se mu vedlo výborně, první den získal v mezitřídě hodnocení Výborný 2 a titul res CAC a k mé obrovské radosti také res CACIB!! Druhý den získal Easy v mezitřídě opět hodnocení Výborný 2 a titul res CAC. Výstava byla skvělá a moc jsem si ji užila s přáteli a majiteli Harryho - Ravela Misantos (syna mého Rockyho), kterému se na výstavě také moc dařilo a získal ve své třídě také hodnocení Výborný 2  res CAC. Kluci se po sobě opičili :-)

Easy po dokonalé úpravě Nataši, které za to moc děkuji!

 

30.3.2017 - Ginny na dog dancingu

Ginny s námi začala chodit na dog dancing. Je hodně kontaktní a moc jí to jde a hlavně ji to moc baví :-)  

29.3.2017 - Easy a Nikolka mají devět krásných štěňátek 

Nikolce se narodilo devět krásných štěňátek - šest kluků a tři holčičky. Všechna štěňátka měla kolem půl kila, jsou nádherní a silní! Nikolka zvládla porod skvěle a bez komplikací. Moc gratuluji :-)

 

 

20.3.2017 - Postupové zkoušky Dog Dancing Horní Počernice 

Zarja zpět z "mateřské dovolené" včera složila zkoušku z dog dancingu MD1. Tahle zkouška nás pěkně potrápila, kdy první loňský pokus jsme vypadly, podruhé v září 2016 složily na velmi dobře a dnes jsme to prolomily a s jedinou ztrátou bodu to daly konečně na Výborně!!! Mám velkou radost, Zarja byla skvělá! Ještě zamakáme a snad se nám podaří letos složit i poslední zkoušku 1. divize na výborně a získat tak vysněný titul :-) Ještě máme ale hodně práce!


 

 

28.2.2017 - Easymu a Bugatce se narodila štěňátka

Easymu se narodila další štěňátka, jsem moc šťastná! Bugatka zvládla porod na jedničku bez jakýchkoli komplikací! Vzorně se stará o čtyři holčičky a dva kluky a nechce od nich ani na krok :-) 

 

24.2.2017 - Harry - Ravel Misantos má své vlastní stránky

Můj velký výstavní parťák, syn mého Rockyho, má své vlastní stránky. Jsou nádherné!! Najdete je zde

 

 
23.2.2017 - Ginger Dorado Blanco zústává doma

Nešlo jí odolat a tak přesto, že to je naprosto neplánované, zústává tahle holčička doma se svým tatínkem Rockym a maminkou Zarjou. Budeme jí říkat Ginny a těšíme se na spoustu společných radostí :-) Je to miláček!
 


4.2.2017 - Jedna sluníčková procházka

Konečně po hodně dlouhé době vylezlo i u nás sluníčko. Vzala jsem na procházku foťák a musím říct, že když je sluníčko, jsou ty fotky vždycky nádherné :-)

Easy

Rocky

Sofinka

Kámoši :-)

 

29.1.2017 - První postoje vrhu H

V šesti týdnech mají štěňátka své první postojové fotky. Při focení stáli jako profíci a musím říct, že jsou všichni naprosto nádherní!

Hip Hop Dorado Blanco - modrý kluk

Hunter junior Dorado Blanco - zelený kluk

Heartbeat of Hami Dorado Blanco - červená holčička

Hot Peppers Dorado Blanco - oranžový pes


Hurricane Dorado Blanco - stříbrný kluk

Happy Time Dorado Blanco - růžová holka

 

28.1.2017 - Štěňátka vrhu H už mají za sebou očkování a čipování

Štěňátka Easyho a Meggie už mají za sebou očkování a čipování. V ordinaci se jim moc líbilo a měli jsme co dělat, aby to tam celé nezbourali :-D Čipování je trošku bolelo, ale za pár vteřin na to zapomněli a zase spěchali zkoumat vybavení pana veterináře. Po návratu od pana doktora šli všichni ještě řádit na zahrádku. 

Ze všeho nejraději jsou prostě venku, doma není tolik zábavy jako na zahrádce :-) Když jdou ven, tak začnou lítat z jednoho konce na druhý, štěkají a vrčí na sebe. Občas běží tak rychle, že z toho upadnou. Je to legrace je pozorovat. Nejvíc jim chutná sousedovic umělý plot, doufám, že z něj něco zbyde. 

Snažila jsem se štěňátka vyfotit, ale to je tak strašně těžký, když tak hrozně lítají. A když si dřepnu, abych je vyfotila, tak začnou útočit na mě a zase to nejde. Po 3/4 hod jsem vyfotila hromadu fotek, na kterých je většinou je rozmazaný flek anebo půlka psa utíkajícího pryč. Pár jsem jich ale nakonec vybrala:

Hip Hop Dorado Blanco - modrý kluk

Hunter junior Dorado Blanco - zelený kluk

 

Heartbeat of Hami Dorado Blanco - červená holčička

 

Hot Peppers Dorado Blanco - oranžový pes

 

Hurricane Dorado Blanco - stříbrný kluk

 

Happy Time Dorado Blanco - růžová holka

 

27.1.2017 - Vio slaví druhé narozeniny

Dnes oslavila Vio své druhé narozeniny. Všechno nejlepší Vio! Jsi naše zlatíčko! Někdy duchem golden, někdy uštěkaná kolie, u které nikdy nevíme čím překvapí, ale především... nejvěrnější parťák mojí dcery Laily :-)


 

20.1.2017 - Postoje štěňátek z vrhu G

Udělali jsme poslední postojové fotky štěňátkům. Je jim na nich necelých sedm týdnů a vypadají prostě nádherně! 

Garfield Dorado Blanco - žlutý kluk

 

Google Dorado Blanco - modrý kluk

 

Ginger Dorado Blanco - růžová holka

 

Galaxy Dorado Blanco - červená holka

 

Goofy Dorado Blanco - zelený kluk

 

19.1.2017 - Očkování a čipování

Dnes jsme byli objednaní k veterináři na očkování a čipování. Naložila jsem štěňátka do transportních přepravek a jelo se. Hrozně mě překvapilo, jak byli hodní. V autě byli úplně klidní a u veterináře také. Jsou tak tlustí, že vůbec nevěděli, že je pan doktor očkuje a co mě překvapilo, necítili ani čip. Jsou to pěkní tlustoprdi, ale nádherní!

Jinak všechna štěňátka strašně ráda chodí ven. Moc se jim tam líbí. Vždy začnou hrozně lítat a řádit. Škoda, že nemůžou být venku víc, ale kvůli mrazům to nejde. Udělala jsem jim zase pár fotek:


Garfield Dorado Blanco - žlutý kluk

Google Dorado Blanco - modrý kluk

 

Ginger Dorado Blanco - růžová holka

 

Galaxy Dorado Blanco - červená holka

 

Goofy Dorado Blanco - zelený kluk

 

15.1.2017 - Máme ještě volná štěňátka

Máme volná ještě tři štěňátka - tři kluky z vrhu "H" od Meggie a Easyho. Zítra jim bude měsíc :-) Mají krásné hlavičky a silné nohy. Budou z nich pořádní psi :-) Více informací a fotek zde


štěňátka pohromadě spolu venku

 

14.1.2017 - Meggie štěňátka poprvé venku

Štěňátkům jsou 4 týdny a venku je konečně nad nulou! Sice máme ještě trochu sníh, ale na chvíli se ven určitě podívat můžou :-) Sníh se jim ze začátku moc nelíbil a nechtělo se jim na něj. Drželi se na dece, kterou jsem jim tam dala, aby měli něco teplého. Nakonec jsem je musela vzít do náruče a kousek je poponést, samotným by to asi trvalo dlouho. Po nějaké chvíli zjistili, že je to vlastně docela zábava a trochu si zařádili. Brzy jsem je ale vzala zase zpátky domů do tepla.

Udělala jsem každému štěňátku nějaké fotky:

Hip Hop Dorado Blanco - modrý klukHunter junior Dorado Blanco - zelený klukHeartbeat of Hami Dorado - červená holčička
Hot Peppers Dorado Blanco - oranžový pes
Hurricane Dorado Blanco - stříbrný kluk


 

Happy Time Dorado Blanco - růžová holka

 

10.1.2017 - Nové fotky vrhu G (Rocky & Zarja)

Dnes konečně venku vystoupala teplota na nulu a tak jsem se rozhodla, že se štěňátka konečně musí podívat ven. V těch velkých mrazech jsem je nechtěla vůbec ven dávat a teď konečně nastal den D! 

Štěňátka byla chvíli překvapená kde to jsou a hlavně je zarazilo co je to bílé studené na zemi, že je to tak studí do paciček. Nechtělo se jim opustit deku, na které se cítili bezpečně a bylo jim tam teplo. Nakonec jim to ale nedalo a vydali se do sněhu a objevovat svět :-) Moc se jim tam líbilo a překvapilo mě, že nikdo ani nebrečel. Řádili tak, že jim ani nebyla zima! 

Využila jsem té příležitosti a udělala jsem každému štěňátku několik fotek. Tady jsou:

Garfield Dorado Blanco - žlutý kluk

 

 
Google Dorado Blanco - modrý klukGinger Dorado Blanco 
- růžová holka

 

Galaxy Dorado Blanco - červená holka Goofy Dorado Blanco - zelený kluk


 

8.1.2017 - První postoje vrhu G (Rocky & Zarja)

Nějak strašně to utíká! Štěňátkům je najednou 5 týdnů a mě napadlo zkusit je postavit na stůl a vyfotit první postoje. Jsou tak nádherní! Strašně mě překvapilo jak vypadají v tomto věku úžasně, na fotce je jim teprve 36 dní! Líbí se mi úplně všichni! 

Vzhledem k tomu jaký byl doposud venku mráz, tak jsem štěňátka ven nebrala. Byl to tedy jejich úplně prvním zážitek venku a rovnou i první zkušenost stát na stole :-) Musím říct, že byli hodně překvapení, ale s pomocí paštiky a sýru to zvládli skvěle! Zkrátka správní retrieveři - za jídlo všechno!

Tady jsou fotky, jsem z nich opravdu nadšená!

Garfield Dorado Blanco - žlutý kluk

Google Dorado Blanco - modrý kluk

Ginger Dorado Blanco - růžová holka

Galaxy Dorado Blanco - červená holka

Goofy Dorado Blanco - zelený kluk

 

7.1.2017 - První výstava tohoto roku

Začátek roku jsem zahájila hned ohromným výstavním úspěchem!!! 

Vyrazila jsem s přáteli na Hanáckou výstavu do Brna, kde posuzovala rakouská rozhodčí Susanne Höger. Na výstavu jsem přihlásila čtyři své pejsky a vystavovala jsem ještě další dva, takže jsem si výstavu užila především ve výstavním kruhu :-)

Výstavu začal Easy - Right Hunter Show Leader v mezitřídě, umístil se na druhém místě a získal titul res CAC! 

 

 

Pak šel na řadu Harry - Ravel Misantos, který ve třídě otevřené rovněž zabodoval a na druhém místě získal také titul res CAC! Harry se ale nerad fotí u čísla, takže z kruhu prostě utekl a nemá žádnou fotku :-D

Dále šel na řadu Rocky - Bonett Bride to Dorado Blanco. Moc to nechápu, ale Rocky se rozhodl, že na zimu nepotřebuje žádnou srst a tak ji má sotva polovinu! Rocky byl přihlášený do třídy vítězů, kde se také umístil na druhém místě a získal titul res CAC :-) 

 

Ve třídě mladých nastoupila Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco, dcerka mojí Zarji. Melody vypadá líp a líp a já pořád Lucce říkám, jestli ji nechce vrátit, prý ale nechce :-) Do třídy mladých bylo přihlášeno 11 fen! Konkurence byla veliká a Melody mělá nádherný úspěch a umístila se na druhém místě s V2 :-) Gratuluji Luci!!!

Dále z naší party nastoupila do mezitřídy Rockyho dcera Daki - Dakota Neposlušné štěně. Daki nám všem udělala obrovskou radost když tuto třídu vyhrála a získala titul CAC! Moc gratuluji paničce k tomuto nádhernému úspěchu! :-) 

Hned další na řadě byla Lili - Non-Stop Rome Wasn't Built in a Day. Lili se mi moc líbí v pohybu, v postoji už je to bohužel horší, protože je dost vysoká a má velmi krátkou srst, takže vypadá pořád bez srsti. Jinak si myslím, že úhlená je moc dobře. Každopádně rozhodčí se Lili moc nelíbila, sice ji dala na druhé místo, ale dostala hodnocení VD2. Bohužel Lili nemá žádnou fotku, protože jsem běžela hned do další třídy.

Ve třídě pracovní jsem vystovala Sofinku - Away from Sophia Dorado Blanco. Sofinka se předvádí v postoji moc hezky! Moc ji to baví, vrtí ocáskem a ukazuje úžasný temperament! Naproti tomu když je v pohybu, tak už tak radostná není. Rozhodčí to ale evidentně nevadilo a já pořád nemůžu uvěřit tomu, co se nám povedlo!! Sofinka získala titul CAC, pak získala titul národním vítěz a nakonec i BOB!!! V odpoledních soutěžích jsme nastoupili do best in group VIII celkem asi 13 plemen a Sofinka získala nádherné 5.místo!!!

 

 

1.1.2017 - Nový rok v naší CHS

Mám za sebou úžasný rok, který byl díky mým skvělým čtyřnohým miláčkům plný radosti, štěstí a také plný úspěchů! Tady je výčet pár z nich :-)

4/2016 - Rocky se stal šampionem Polska
4/2016 - Sofince se narodila štěňátka - vrh F
4/2016 - Zarja se stala šampionkou Polska

5/2016 - Easyho zdravotní výsledky jsou svěklé: HD A/A, ED 0/0
5/2016 - Také Lili má skvělé zdravotní výsledky: HD A/B, ED 0/0
5/2016 - Easy a Lili složili zkoušku OVVR
5/2016 - Easy získal na mezinárodní výstavě titul BOB!!
5/2016 - Easy se stal junior šampionem ČR

6/2016 - Zarja složila svou první zkoušku v dog dancingu

7/2016 - Violetta složila svou první zkoušku v dog dancingu

8/2016 - Sofinka složila zkoušku vodních prací

10/2016 - Easy se stal junior šampionem PL

12/2016 - Zarje a Rockymu se narodila štěňátka - vrh G
12/2016 - Meggie a Easymu se narodila štěňátka - vrh H

Kromě těchto úspěchů jsem neskutečně šťastná a pyšná na odchovy Dorado Blanco! Dostala jsem zprávy o skvělých zdravotních výsledcích, někteří také složili zkoušku OVVR a v neposlední řadě také dosáhli úžasných výsledků na výstavách, kde získali několik titulů!

Nesmím zapomenout na úžasné výsledky odchovů Rockyho! Mnoho jeho potomků ma výborné zdravotní výsledky! Složili OVVR a dokonce i vyšší zkoušky, někdo získal i pracovní tituly! K tomu všemu dosáhli krásných výsledků na výstavách a získali mnoho titulů!!!

Jsem na ně na všechny neskutečně pyšná a mám obrovskou radost! :-)

V minulém roce jsem bohužel dostala i dvě velmi smutné zprávy, odešli dva pejskové, kteří se narodili u nás. Rayi a Corny, navždy zůstanete v našich srdcích! Nikdy nezapomenu!