Vrh "B"

  

Brave Lady Dorado Blanco "Lára" (Áres Flores Vitae x Morgiana Misantos)
nar. 21.10.2013
 

 

21.10.2020 - Lara oslavila 7. narozeniny

Laruška oslavila své 7. narozeniny. Laru vidím docela často. Přestože bydlí docela daleko, tak ke mě stále jezdí dvakrát do roka na stříhání a já jsem vždy strašně moc ráda, že ji vidím. Letos Laru trochu pozlobilo zdraví, musela na operaci, ale všechno dobře dopadlo. Chtěla bych jí popřád k narozeninám do dalších let hlavně pevné zdraví a žadné problémy!

Lara dostala k narozeninám nový obojek a má z něj radost :D

 

23.8.2020 - Lara na dovolené

Lara vyrazila se svou paničkou na dovolenou do Moravskoslezského kraje! Vypadá to, že si to tam moc užila :)

19.4.2020 - Lara na výletě

 

5.12.2017 - Lara je pěkná čertice!

 

 

21.10.2017 - Lara slaví 4. narozeniny 

Všechno nejepší Laruško :) 

 

 

4.6.2016 - Lara získala titul CAC!!!!

Po domluvě s paničkou Lary, jsme ji přihlásily na výstavu a když už, tak rovnou na tu nejlepší, a to klubovou výstavu na Konopišti. Na této výstavě bývá veliké konkurence a musím říct, že se v ní Lara vůbec neztratila a vyhrála první místo a titul CAC! Bylo to ohromné a nikdy na to nezapomenu! Na výstavě se Lara setkala se svým tatínkem Aresem a udělali jsme i společné foto :-)


 

28.8.2015 - Lara složila zkoušku OVVR

Lara se zúčastnila výcvikového tábora, kde na závěr skládali nejmladší účastníci psí maturitu - zkoušky OVVR. Měla jsem velkou radost, protože Lara zložila zkoušku s plným počtem bodů! Jsem na ni moc pyšná a moc gratuluji paničce Ivetce :-)

 
28.12.2014 - Lara na novoročním cvičení

Lara se zúčastnila novoročního cvičení a já byla moc šťastná, že jsem ji mohla zase vidět! Je velmi přátelská ke všem lidem a ke všem psům kolem ní :-) Lara je velmi temperamentní a zdá se, že se nedá unavit ani po čtyřhodinové procházce :-D

 

 

8. - 16.8.2014 - Lára u nás na prázdninách

Láry paníčci odjeli na dovolenou a tak přijela k nám na prázdniny. Moc se jí u nás líbilo a byla nadšená, že tu objevila stejně šíleného psa, jako je ona sama.... Zarju :-) Okamžitě se s z nich staly skvělé kamarádky a Lára neměla na nějaké stýskání ani čas. Tady pár fotek z jejího pobytu u nás...

 

3.5.2014 - Mezinárodní výstava Praha

Lára se zúčastnila své první výstavy! Na to, že nikdy v takovém prostředí nebyla, zvládla pobyt v rušné hale naprosto skvěle! V kruhu při běhání trochu tahala, ale jinak se předváděla jako profík!

Rozhodčí Mr. Lovenkjaer Svend z Dánska posoudil Láru velmi pozitivně a dal jí první místo ve třídě dorostu! Měli jsme všichni obrovskou radost! :-)

1.5.2014 - Lára před výstavou

Lára přijela ve čtvrtek k nám na návštěvu, abychom ji připravili na nadcházející výstavu v Praze. Trošku jsme ji ostříhali, potrénovali a teď už jen počkat, jak nám to na její první výstavě půjde :-)

Lára a Zarja si moc hezky rozuměly :-)  (Lara na fotkách vlevo)

 

30.3.2014 - Lára (5 měsíců) u nás na návštěvě

Na konci března k nám přijela Lára na návštěvu. Je moc krásná a úžasně ušatá! :-)

 

16.2.2014 - Lára v autě

Dostala jsem fotku jak Lára cestuje v autě.... tady je :-)

23.12.2013 - Lára odjíždí do nového domova

Den před Štědrým dnem si pro Láru přijeli její noví páníčci. Tady ještě pár fotek před odjezdem :-)

 

 

Lára 8. týdnů

 

 

Týden narození  1.týden  2.týden  3.týden  4.týden  5.týden  6.týden  7.týden  8.týden  9.týden 
Brave Lady  430g 1090g 1850g 2450g 3040g 3900g 4900g 6050g 7000g 7950g

 

 

NĚCO O OTCI:

  • Narozen: 26.3.2009
  • HD A/A, ED 0/0
  • Oči: PRA Neg

Ares je nádherný pes, kterého potkávám na výstavách už od štěňátka. Má úžasnou, velmi přátelskou povahu a díky tomu se uplatňuje též jako canisterapeutický pes. Líbí se mi jeho samčí hlava s velmi milým výrazem, má velmi silné tělo, silnou kostru a výrazný hrudník. Ares není jen výstavním psem, ale je vedený také pracovně což hrálo velkou roli při výběru krycího psa. Jedním z nejdůležitějších faktorů ale bylo také to, že Ares pochází z linie s velmi pevným zdravím a to předává i na své potomky.

 

NĚCO O MATCE:

  • Narozena 10.5.2010
  • HD A/A, ED 0/0
  • Oči: PRA Clear

 

Meggie je velmi akční a temperamentní fena. Má perfektní pracovní vlohy, miluje aportování čehokoli, plavání, práci se zvěří a výcvik a je v tom opravdu dobrá. Na druhou stranu svého divokého já, dokáže být velmi milá a přátelská k dětem a nechá je aby s ní dělali v podstatě cokoli. Meggie je úspěšná také po výstavní stránce, má velmi silnou kostru, pěknou hlavu, výraznější hrudník a velmi pěkné přední i zadní úhlení.

 

 

 

RODOKMEN

Příbuznost Meggie a Arese: 10-generací COI 9,77 %

 

Ch CZ, SK, AT CZ Winner 2011, SK Winner 2013 Ares Flores Vitae

VDH Ch, Su(u)Ch, Lux JCh, Belgian Winner 2003 Dewmist Servantes

Erinderry Gaelic Minstrel
Dewmist Shaquille

JCh SLO, Ch HU, SLO, AT, CZ, Junior winner NL Pinkerly Rain Or Shine

Team Spirit of Glen Sheallag
Dadaumpa

 

Ch SK, Ch CZ Morgiana Misantos

 

JCh CZ, Ch CZ, VDH Ch, GrandCh Cheek to Cheek Don Quijote de la Mancha Mitcharron Love Bug
Cheek to Cheek Vodka Tonic
JCh CZ, Ch CZ Brenda of Dream Team Karvin Zaicca
Ordoghegyi Berni Eni Tara

 

 

DENÍČEK

 

23.12.2013 - Lára odjíždí do nového domova

Nastal den, kdy se musíme rozloučit s Lárou. Odjíždí necelých 70km daleko směrem ke Kolínu a budeme ji občas vídat na cvičáku, to jsem moc ráda :-)  Láry páníčci jsou úžasně milí a největší kamarádka Láry bude 9ti letá Barča :-)

Měj se krásně Láro!

 

16.12.2013 - Návštěva z Brna

V pondělí přijela vzácná návštěva z Brna :-) Na Láru se přijela podívat její "druhá babička" Hanka, majitelka Láry tatínka Árese Flore Vitae :-) Udělaly jsme pár fotek, tady jsou...

 

2.12.2013 - Lara roste jako z vody

Malé Láře (Brave Lady Dorado Blanco) už je šest týdnů. Je to pěkná rošťanda a je jí všude plno! Má sama pro sebe velký výběh, ale stejně tam moc není a lítá nám všude po domě. Je s ní opravdu velká legrace a je to velký miláček rodiny. To bude ale těžké loučení :-)

 

 

1.11.2013 - Lára už chodí ven

Lára už poznala jako to je být venku na zahrádce a od té doby by tam chtěla být pořád. Moc se jí tam líbí, chutná trávu, mulčovací kůra také není špatná a hlavně je tam spousta dalších zajímavých věcí na zkoumání a koukání :-)

 

 

 

 

Když jsem dávala štěňátkům jména Brave (statečný), nevěděla jsem, jaký význam toto slovo pro mě nakonec bude mít. Tato slečna - Brave Lady - je opravdu statečná, přežila infekci, která náš vrh zasáhla a snažím se věřit, že už bude všechno dobré.

 

Brave Lady Dorado Blanco - červená holčička

 

 

 

 

1.11.2013 - Už otevíráme očíčka

Dnes je štěňátkům 11 dní. Všimla jsem si, že mají už malé škvírky mezi víčky a trošku začínají mrkat. Už se těším, až budou vidět pořádně :-)

 

 

 

24.10.2013 - Štěňátka už mají jména

Štěňátka už dostala svá jména. Neměla jsem je připravená dopředu, nechtěla jsem nic přivolat a tak jsem se jmény čekala. Dva dny jsem tedy seděla a přemýšlela, mazala, škrtala a začínala znovu. Nyní už je mám :-)

 

Brave Heart Dorado Blanco - zelený kluk

 

Brave Brother Dorado Blanco - modrý kluk

 

Brave Lady Dorado Blanco - červená holka

 

  

22.10.2013 - Štěňátka se mají k světu

Jsem strašně šťastná, nemůžu se na ty myšky malinký vynadívat! Jsou strašně šikovní a v podstatě mě vůbec nepotřebují. Sami papají a mají pořádně nacpaná bříška! Je to pohoda mít tři štěňátka :-) Meggie si je čistí a nechce se od nich vůbec hnout. Když má jít čůrat, tak kňučí a bojí se od nich odejít. Štěňátka mají den po porodu už černé nosánky a černé tlapičky :-)

Zde jsou váhy štěňátek hned po porodu a dnes:

 

 

21.10.2013 - Štěňátka jsou na světe

V pondělí se Meggie narodila tři krásná štěňátka. Porod nastal 65. den březosti.

Bylo to hrozně dlouhé. Po obědě praskla Meggie voda, ale kontrakce byly jen občas a Meggie odmítala tlačit a tak jsme stále běhali po schodech nebo venku na zahradě abychom porodu trochu pomohli. Po několika konzultacích s veterinářem jsem se rozhodla ještě čekat a věřit, že se nám to povede doma přirozeně. Během celodenního procesu jsem pochopila, že Meggie odmítá rodit doma, ale chce rodit venku. Vždy, když jsme byli venku, zkoušela tlačit, jakmile jsme ale přišli domů, lehla do bedny a nic. Po 17h jsem se tedy rozhodla, že půjdeme rodit ven. Začala tlačit na terase a za chvíli na mě koukaly zadní nožičky. Jenže ty nožičky tam visely už docela dlouho a pořád nic :-( Vzala jsem tedy Meggie domů a čekala co bude. V bedně zkoušela Meggie tlačit dál ve stoje a po nějaké době přece jen štěňátko vyšlo ven, čas 17:35. Byl to chlapeček 420g a dostal zelenou barvičku. Čekala jsem, že se Meggie uklidní a bude chtít už zůstat v bedně. Bohužel opak byl pravdou. Tlačit se jí v bedně nechtělo. Po dvou hodinách jsem tedy vzala baterku a ručník a šlo se ven. Meggie vylezla před dům, udělala dva kroky a začala tlačit. Za chvilku jsem chytla do ručníku narozené štěňátko a běžela s ním domů ho ošetřit. Byla to holčička, 430g, narodila se v 19:45. Třetí štěňátko se narodilo deset minut poté a konečně pěkně doma v bedýnce, byl to chlapeček necelých 400g. Vzhledem k tomu, že jsme očekávali tři štěňátka, jeli jsme za chvíli na veterinu a rentgen potvrdil, že už máme štěňátka všechny. Jeli jsme tedy domů, spokojení, že je vše v pořádku :-)

Takhle mimískové vypadají pár hodin po porodu

 

 

 

20.10.2013 - 64.den březosti

Už netrpělivě očekávám nějaké změny a dnes jsem se konečně dočkala! Zatímco včera se držela teplota stále nahoře a Meggie se v pohodě navečeřela, tak dnes na svou snídaní už jen pohlédla a nesnědla nic. Po obědě jsem začala pozorovat i změnu v chování. Chtěla ven, kde si začala hledat místa pro svá štěňátka. Teplota jí klesla o 0,6 stupně. Tak už se snad dočkáme a budeme to mít obě za sebou. Hlavně ať je vše v pořádku.  

 

14.10.2013 -  58.den březosti

Už jsem Meggie připravila porodní bednu. Asi to spíš bere jako nový pelíšek. K porodu se tedy určitě nechystá. Zatím co já každý den začínám být více a více napnutá, Meggie si v klidu baští a je úplně v pohodě :-)

 

10.10.2013 -  54.den březosti 

S Meggie jsem navštívila pana veterináře, abychom naočkovali Herpes a zkontrolovali štěňátka. Podle pana veterináře čekáme 3 štěňátka. Meggie má opravdu mnohem menší bříško, než měla při prvních štěňátkách, takže tím se to i vysvětluje :-) Tři štěňátka byla vidět i tenkrát, když jsme byli na ultrazvuku pro potvrzení březosti. Hlavně ať je vše v pořádku, ať jich je kolik chce :-)