Vrh "CH"

 

dne 27.5.2017 se Sofince a Muckovi narodila 1 holčička a 3 kluci:

Profily našich štěňátek:

 

                              

Chocolate "Čiki"                                                         Champion "Cyril"

 

   

                             

Chipmunk "Max"                                                          Chicago "Barney"

 

 

 

NĚCO O OTCI:
 
Dr. Famous Gold of Golden Cheer "Mucko"

5x CAJC, 4x BOJ, 1x CAC, 3x BOB, 1x BOS, 1x BIG2 1x BIG3 

  • Narozený: 25.8.2015
  • HD 0/0, ED 0/0
  • PRA1 + PRA2 clear

Mucko je pes, který působí v české chovatelské stanici Famous Gold. Jeho maminka je z ČR, tatínek pochází ze Španělska. Mucka znám už od štěňátka. Pozorovala jsem ho na výstavách, jak se vyvíjí ze štěňátka v krásného psa s nádhernou stavbou těla a s velmi krásnou samčí hlavou. Ve svém mladém věku dosáhl skvělých výstavních úspěchů. Na Muckovi mě zaujala také jeho milá a přátelská povaha, je to opravdu velký mazel a nekonfliktní pes. V neposlední řadě je pro mě důležitá zdravotní stránka, kdy zdravotní výsledky Mucka jsou všechny výborné.

 

NĚCO O MATCE:

Ch CZ, SK - Away from Sophia Dorado Blanco "Sofie"
  • Narozená: 4.6.2012
  • HD 1/2, ED 0/0
  • PRA1 + PRA2 clear

Sofinka je úžasná přátelská fena, velmi oddaná a mazlivá. V naší chovatelské stanici žije i se svou maminkou Meggie, po které má výborné pracovní vlohy, je vášnivá aportérka a velmi ráda a nadšeně pracuje se zvěří! Sofinka má za sebou nemalé výstavní úspěchy, je šampionka dvou zemí a dvakrát získala titul BOB. Sofinka je hrdou maminkou dvou vrhů, a to vrhu C z 8/2014 a vrhu F z 4/2016. Nekteří potomci těchto vrhů, kteří se účastnili výstav, mají ohromné úspěchy a několik titulů. Máme také několik zdravotních výsledků vrhu C, které jsou skvělé!

 

 

 

RODOKMEN:

 

Dr. Famous Gold of Golden Cheer


JCh PTG, JCh Spain, LPW'13

Carnaval Dorado Scout Boy

Stanroph Squadron Leader

Carnaval Dorado 100% Dreams

Ch CZ

Explosive Symphony Famous Gold

Heartbreaker is Friendly
Deborah the Dream Team

 

 

Away from Sophia Dorado Blanco

 

MultiCH, Multi JCh, InterCH, European Winner 2011

Bonett Bride Double Decker

Pinkerly Never Say Never
Bossa Nova de Ria Vela

Ch CZ, Ch SK, Morgiana Misantos "U"
Cheek to Cheek Don Quijote de la Mancha
Brenda of Dream Team

 

 

VÁHY:

 

štěňátko jméno  narození  1.týden  2.týden  3.týden  4.týden  5.týden  6.týden  7.týden 
žlutá  Chocolate  470g 850g 1550g  2170g  3050g  3850g  5140g  
zelený  Champion 550g 930g 1700g  2320g  3190g  4160g  5640g  
modrý  Chipmunk 520g 890g 1620g  2280g  3240g  4060g  5810g  
hnědý  Chicago 460g 890g 1620g  2290g  3210g  4150g  5860g  

 

 

DENÍČEK:

 

20.7.2017 - Všechna štěňátka vrhu CH jsou v nových domovech

Všechna štěňátka z vrhu CH už jsou v nových domovech. Chocolate a Champion odjeli nejdál, ale věřím, že i přesto je občas uvidím. Mají plány ukázat se občas také na výstavách, z toho mám velkou radost. Pouze pět kilometrů od nás budou bydlet bráškové Chicago a Chipmunk, dokonce budou bydlet téměř vedle sebe a jejich páníčci jsou dobří přátelé, kluci se tedy budou stále vídat. Štěňátka našla opravdu skvělé páníčky a věřím, že budou mít krásný život :-)

Ještě než se štěňátka rozutekla, udělala jsem jim fotky jak řádí na zahradě. Můj záhonek dostal opravdu hodně zabrat... mulčovací kůra zmizela, trvalky mají krátký sestřih, ochranná černá folie je na kousky a jediné, co v záhonku zbylo, je vzrostlý jehličnan, no alespoň ten :-D

 

Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička 

Champion Dorado Blanco - zelený kluk


 

Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk 

Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk


 

 

15.7.2017 - Štěňatka v postojích - 7 týdnů

Štěňátkům bylo 49 dní, tedy přesně 7 týdnů, když jsme je fotili podruhé v postojích. Jsou to opravdu nádherná štěňátka!! Hned bych si je všechny nechala! :-)

Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička

Champion Dorado Blanco - zelený kluk


Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk

Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk

 

 

 

 

8.7.2017 - První postoje štěňátek vrhu CH

Na návštěvu přijeli majitelé Mucka, tatínka našich štěňátek, Radka s Honzou. Byla to moc fajn návštěva při které jsme nafotili štěňátkům jejich první postoje ve věku 42 dnů. Doposud jsem je nestavěla a byla to jejich premiéra. Musím říct, že jsem byla nadšená a všichni se mi strašně moc líbí! Jsou to nádherná povedená štěňátka! Některé fotky jsou tady:


Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička


Champion Dorado Blanco - zelený kluk


Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk


Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk

 

1.7.2017 - Štěňátkům je 5 týdnů

Štěňátkům je pět týdnů a už jsou to čtyřkiloví buřtíci! Skoro celý den už jsou venku, pokud tedy neprší. Největší zájem o ně má naše šestiměsíční Ginny, pořád na ně doráží za ohrádkou nebo si k nim lehne a usne. Tak jsme ji k nim dnes poprvé pustili a byla to nádherná podívaná. Krásně si s nimi hrála, oni ji okusovali a byli také nadšení, že je zábava. Maminka Sofi si s nimi hrát nechce, protože jen jak se objeví, už jí visí na cecíkách a koušou ji.

Udělali jsme štěňátkům nové fotky, ale tentokrát má každý jen jednu:


Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička


Champion Dorado Blanco - zelený kluk


Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk


Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk

 

 

24.6.2017 - Štěňátka venku

Štěňátka jsou zase o týden starší, jsou jim čtyři týdny. Je neuvěřitelné, jak se za ten týden zase všichni změnili. Už si mezi sebou hodně hrají, okusují se, tahají se za ocásky a bojují co jim síly stačí :-) A že jim stačí dokonce už i na půl hodiny, než vyčerpaní a unavení zase usnou a tři hodiny spinkají, než je vzbudí hlad. Už ochutnali kromě štěněčí kaše také granulky - Royal Canin starter. Moc jich chutnaly. Sofinka stále pravidelně kojí, ale protože už mají štěňátka opravdu pořádné zoubky, tak se jí úplně nechce.

Štěňátka už také tráví velkou část dne venku, kde jsme jim postavili ohrádku na trávě a mají tam výběh, kde můžou řádit. Mají tam převážně stín, což jim v tom horku vyhovuje a drží se hlavně v něm. Díky tomu, že jsou venku, tak už poznali také zbytek naší smečky. Nejvíc se o ně zajímá Ginny, která ještě před šesti měsíci vypadala stejně jako oni :-)

Udělala jsem štěňátkům nové fotky, tentokrát venku právě z jejich výběhu :-)


společné blbnutí a krmení :-)

 

A tady už štěňátka na fotkách každý zvlášť :-)

Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička

 

Champion Dorado Blanco - zelený kluk


Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk


Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk

 

17.6.2017 - Štěňátkům jsou tři týdny

Štěňátka rostou jako z vody, vypadají čím dál tím víc roztomile. Všichni jsou poprvé odčervení a už potřetí jsme stříhali drápky. Mají už dokonce zoubky, pěkné jehličky a vzadu oteklé dásničky jak se jim prořezávají další zoubky. Stále ještě tráví nejvíce času spinkáním, ale už si začínají mezi sebou hrát, okusují se a doráží na sebe. Dokonce už i štěkají a vrčí, je to legrační jak pouští hrůzu :-) Umí už hezky chodit, ale někdy se stane, že nožičky neposlechnou a štěňátka se převalí na bok nebo si natlučou nos. Takové hrátky je ale ještě rychle unaví a po pár minutách už zase spí. Udělala jsem jim nové fotky a také už mají jména:

Chocolate Dorado Blanco - žlutá holčička

 

 

Champion Dorado Blanco - zelený kluk


Chipmunk Dorado Blanco - modrý kluk


Chicago Dorado Blanco - hnědý kluk

 

 

10.6.2017 - Štěňátkům jsou dva týdny

Dnes jsou štěňátkům dva týdny. Bohužel chovatelství není jen o radostech, ale také o starostech. V pěti dnech věku štěňátek jsme přišly o dvě holčičky. Máme tedy jednu holčičku a tři kluky. Jsou to opravdu obříci, mají už přes 1,5kg. Sofinka má spoustu mlíčka a cecík si každý z nich najde raz dva, tak to se jim to papá :-) Všichni čtyři jsou opravdu nádherní! Holčička bude světlejší, dva kluci mají nazlátlý kožíšek a jeden bude také světlejší jako sestřička :-) Před pár dny otevřeli očíčka. Tohle období doma všichni milujeme nejvíc. Jsou strašně roztomilí a my na nich můžeme oči nechat. Udělala jsem každému pár fotek, tady jsou:


žlutá holčička


zelený kluk


modrý kluk


hnědý kluk

 

27.5.2017 - Štěňátka jsou na světe!

V sobotu se Sofinka od 2h ráno začala chystat k porodu. Profuněla se v porodní bedně až do večerních hodin, když ji v 19h praskla voda. Brzy na to přišly kontrakce a ve 20:35 se narodilo první štěňátko. Sofinka rodila krásně, byla naprosto v klidu a moc hezky se snažila. Do 4h do rána se nám narodily celkem tři holčičky a tři kluci. Všichni s váhou kolem půl kila až na jednu holčičku, která měla váhu výrazně nižší oproti jejím velikým sourozencům. Je to ale velká bojovnice, má velkou chuť k jídlu a nejraději tráví veškerý svůj čas přisátá k cecíku. Musíme ji hlídat, protože její větší sourozenci by ji lehce odstrčili, ale my ji nedáme :-) Sofinka se o všechna štěňátka moc krásně stará, nechce se jít ven ani vyčůrat a už běží zpět do porodní bedýnky a kontroluje štěňátka.

Udělala jsem pár fotek ve věku necelé dva dny. Všichni přibrali na váze, jsou to pořádní puclíci. Přibrala dokonce i ta naše malá nedonošená myšička, ale vedle svých obřích sourozenců to není na ní tolik znát.

 

23.5.2017 - Už se to blíží

Sofinka je březí už 60. den a porod se blíží. Zatím je Sofinka v pohodě, je klidná a s chutí sní všechno jídlo. Bříško už má docela velké, ale nevypadá, že by jí nějak překáželo :-) Porodní bedýnku má připravenou, ale ještě do ní nechodí. Jsem zvědavá, kdy to přijde.