Novinky 2023

 

2. - 3.9.2023 - Západočeské Derby KCHLS Kyselka

O víkendu jsme se zúčastnili vyhlášených západočeských derby v Kyselce. Musím říct, že je tam opravdu nádherně! Krásná příroda, nádherné terény, skvělá přátelská atmosféra!

V sobotu na podzimních zkouškách jsme měli nějaké chyby a došli ve II. ceně. V neděli jsme došli zkoušky v samých 4 a šli do rozstřelu, který se nám nepovedl tak krásně jako ostatním, ale získání titulu res CACT mi i tak udělalo obrovskou radost! Jsem na Dobbyho moc pyšná!
 
res CACT a krásně nám trubači zatroubili :)

 
 
Pár fotek z disciplín:
 
 

 

19. - 26.8.2023 - Výcvikový tábor Leština

Naše každoroční tradice - srpnový týdenní výcvikový tábor v kempu Leština! Nepamatuji si, kdy naposledy nám vyšlo tak nádherné počasí po celý týden! 

Každý den jsme se koupali v bazénech a psi v rybníku, který je přímo u chatiček! Výcvik se dělal vždy u vody, takže nám horké a slunečné počasí vůbec nevadilo! Na tuto Leštinu budeme všichni ještě dlouho vzpomínat :)

 

Paris na výcviku:

 

Dobby na výcviku:

 

 

15.8.2023 - Naše nejstarší Meggie

Naše 13 letá Meggie už má problémy se zadními nožičkami a záda ji také hodně zlobí. Díky plovací vestě se ale dá plavat vždy a nemusíme se o i bát :) 

 

 

6. - 12.8.2023 - S Paris a Dobbym na dovolené v Itálii

Konečně přišel zase čas dovolené! Tentokrát to bylo náročnější na cestování, najezdili jsme 3000 km. Cestovali s námi nejmladší členové smečky, kteří jsme věděli, že takové cestování bez problémů zvládnou.

Procestovali jsme část Německa a pokračovali do Itálie přes Benátky až na jih do Říma. Paris a Dobbymu jsme dělali zastávky na koupání v horách, kde si užívali průzračně čisté říčky. V Benátkách a Římě se s námi koupali v moři, užívali si s námi na ubytování, dováděli na velké terase a celkově to byla moc hezká a povedená dovolená! 

 

V Německu u nádherného jezera Forggensee

 

Paris dovádí na písečné pláži v Římě

 

Moře bylo ten den divoké a do vln se jim moc nechtělo

 

Ubytování v Římě jsme měli s nádhernou velkou terasou, kterou si Paris s Dobbym moc užívali

 

Zastávky cestou na koupání

 

Na severu Itálie bylo moře klidné, tak jsme si užili pořádné koupání

 

 

 

22. - 23.7.2023 - Pražské Derby Divoká Šárka KCHLS

Tento víkend jsme se s Dobbym zúčastnili dvoudenních zkoušek. Dostali jsme se celkem na poslední chvíli jako náhradníci a protože byl zrovna volný víkend, nastoupili jsme! Tam kde jsem čekala horší výkony, tak byly perfektní, kde jsem se nebála, překvapil :D

Na podzimních zkouškách jsme šli v samých 4, ale naše silná disciplína dohledávka nás díky časovému limitu posunula do II. ceny. Jestli za to mohlo vylosované číslo 13 nebo to, že jsme na této disciplíně byli jako první a zrovna jsme začínali, to nevím, každopádně jsem se pěkně zapotila! :D

Na vodních zkouškách jsem se bála rákosí, Dobby není úplně probourávací typ, ale zrovna toto zvládl skvěle včetně dohledávky. Aby to ale nebylo moc super, poslala nás do druhé ceny disciplína aport v terénu, která se nám fakt nepovedla. A tak jsme došli oba dny ve II. ceně, ale celkově jsem byla z naším výkonen moc spokojená!

Dumbledore Maybe Angels "Dobby"
PZ - II. cena
ZVP - II. cena
celkově 14. místo ze 24 startujících

 

18.7.2023 - Dobby prostý oční vad

Už potřetí jsme navštívili ordinaci MVDr. Beránka abychom nechali Dobbymu vyšetřit oči. Výsledek je ten nejlepší - Prostý očních vad!

DOV prostý!

 

25.6.2023 - Paris oslavila 2. narozeniny!

Naše milovaná Paris oslavila své 2. narozeniny!! Když prišla Paris do našeho domova, už jsme měli doma šest zlaťáků, přesto obrátila naši domácnost vzhůru nohama. Nejsou dveře, které by doma neuměla otevřít, zamykat klíčem nelze, jinak to odnese klika a dřevo - výhodou je, že když je Paris doma a zapomeneme klíče, vždy nám otevře! Nikdy nemám pohromadě obě boty, jedna vždy leží někde venku na zahradě (naštěstí nesežraná), co ovšem vždycky sežere jsou moje ponožky! Nikdy jsem neměla tolik modřin a úrazů, hlavně z vítání i když se vrátím domů třeba za pár hodin. V noci pravidelně vstáváme ve 3h ráno, protože už se jí nechce spát a potřebuje pozornost, nejvíc se jí ale chce spát, když my musíme vstávat. Naši sousedi vzpomínají na klid dva roky zpátky, protože Paris je nikdy nepřestne vyštěkávat a dělat z nich nepřátele. Když Paris hárá, neschováváme ji před klukama, ale schováváme kluky před ní!! Do auta jsem si musela pořídit ručníky a vlhčené ubrousky, protože její velkou oblibou je vyválet se v každém h..... a zdechlině, které potká. Nejednou jsem s ní jela domů z vycházky s otevřenými okýnky a i to bylo málo! Ať už je ale sebe víc zlobivá a divoká, přesně takovou ji milujeme! Omotala si nás kolem prstu a stačí jeden její pohled a všechno je odpuštěno. Děkuji moc chovatelům do Španělska za tuto úžasnou holčičku!! Jsem šťastná, že ji máme!!
 
A tady malá rekapitulace zdravotních výsledků a genetických testů, které jsme nedávno nechali dělat:

Paris Honeymoon de Lar de Casanova (Golden Niro´s Ambassador Bellman x Isabella Rose de Lar de Casanova)
HD A/A, ED 0/0, OCD clear
DOV (oční vady) 7/2022
PRA 1 clear, PRA 2 clear, PRA-prcd clear
GRMD Xn/Xn (clear), NCL clear
ICT A clear, ICT 2 clear

 

25.6.2023 - Klubové podzimní zkoušky Uhlířské Janovice - Dobby
 
Krásné zkoušky, skvělá organizace, příjemní lidé a trochu moc horko. Šli jsme v první ceně do předposlední disciplíny aport v terénu, kterou jsme pěkně pokazili a druhá cena byla na světě (zaslouženě). Nejvíce očekávaná disciplína (kvůli horku) aport z vody vyšla až jako úplně poslední, ale zase to měl Dobby za odměnu, za skvělou práci v tom vedru, které on opravdu nemá rád.
I když se nám nedařilo jak jsem si přála, tak nám to vynahrazují nádherné fotky od Terezy Hezounové, která nám byla během zkoušek v patách a díky ní máme takovou krásnou památku! 
 
 

7.6.2023 - Oslavy narozeniny našich veteránů

Během května a června oslavili naši veterání postupně čtvery narozeniny.

Meggie 10.5.2023 oslavila 13 let (fotky se sestřičkou níže)
Rocky 16.5.2023 oslavil 12 let
Sofinka 4.6.2023 oslavila 11 let
Zarja 7.6.2023 oslavila 10 let

Přeji všem hlavně to zdraví a ať jsou tady s námi ještě hodně dlouho!! 


 

20. - 21.5.2023 - Klubová výstava Humpolec

Na tuto výstavu jsem vzala jen Paris a s ní i syna po mém Rockym Wolfíka. Dobíček tedy tentokrát zůstal doma, ale užíval si procházky s páníčkem a než se mu začalo stýskat, byla jsem zpátky doma a to i s krásnými posudky Paris. Ta zvládla výstavu skvěle i ve velkém horku. Za odměnu jsem ji vzala na závěr vykoupat do rybníka, který je od výstavních kruhů jen kousek. 

V kruhu měla Paris po oba dva dny velkou konkurenci, v sobotu 37 fen a v neděli 25 fen a v této konkurenci si vyběhala oba dva dny známku Výborná. Splnila tím vlastně i poslední podmínku pro uchovnění, kdy ji chyběla klubová výstava. Na štěňátka má ale stále ještě čas, ona sama se stále chová jako štěně.

 

 

 11. - 14.5.2023 - Výcvikový tábor Leština a podzimní zkoušky Kunžak

Konečně jsme se dočkali a vyrazili jsme zase na výcvikový pobyt na Leštinu. Cvičit s námi jeli Paris a Dobby. Oba cvičili celou dobu skvěle.

Dobby se na závěr tábora zúčastnil klubových podzimních zkoušek. Únava po intenzivním několikadenním výcviku na něm byla znát, ale i tak pracoval výborně a zkoušky došel v I. ceně. Udělal mi radost!

 

Dobby:

 

 

Paris:

 

 10.5.2023 - Meggie oslavila 13. narozeniny
 
Dnes máme velký den!! Morgiana Misantos - Meggie slaví dnes své 13. narozeniny!! Oslavila je o víkendu společně se svou sestřičkou Clarkou! Kromě focení skoro celou oslavu prospaly.
 
Meggie, babičko moje, přeji ti a tvojí sestričce Clarce hlavně zdraví!! Ať vás nožičky ještě dlouho unesou a ať máte stále takovou chuť a elán do života!!
 
Meggie (vlevo) a její sestřička Clara (vpravo)

 

8.5.2023 - Krajská výstava Mladá Boleslav

Po delší pauze jsem vzala Paris na výstavu. Předtím jsem s ní absolvovala několik výstavních seminářů, ale i tak jsem se rozhodla začít výstavní sezónu menší výstavou. Vyrazili jsme tedy na krajskou výstavu do Mladé Boleslavi a aby na to Paris nebyla sama, jel jí dělat psychickou podporu také Dobby, kterého jsem přihlásila do třídy pracovní.

Dobby získal hodnocení Výborný 1 a Vítěz třídy. 

Paris byla hlášená do třídy otevřené, kde se krásně předvedla a výběhala známku Výborná 2. Udělala mi velikou radost, že to tak skvěle zvládla! 

Můj výstavní tým Paris a Dobby

 

 

23.3.2023 - Dobby v reklamě

Dobby s Martinem strávili celý den v ateliérech Barrandov, kde Dobby natáčel reklamu. Zatím nesmíme sdělovat podrobnější informace, dokud reklama nevyjde v TV, ale jednalo se o reklamu pro známou britskou banku. Dobby seděl v kamionu s hercem / řidičem a díval se ven z okénka, kdy "musel" sledovat kameru. Okolo něj lítal celý štáb, zavěšené pojízdné kamery, i Martin :D Na Dobbyho foukal větrák aby mu vlály uši, bylo to náročné, ale všechno zvádl úplně skvěle! 

Já jsem kvůli práci nemohla jet, takže celé natáčení strávil s Dobbym Martin a jsem moc pyšná na to, jak jim to spolu šlo a jak to zvládli na jedničku! Vysloužili si od celého štábu potlesk a od "rejži" velkou pochvalu :)

 

 


4.3.2023 - Naše Ginny má štěňátka

V naší chovatelské stanici Dorado Blanco se naší Ginny narodila tři krásná štěňátka. Dvě holčičky a jeden chlapeček. Jeden chlapeček bohužel přišel na svět jako andílek. Ostatní tři štěňátka jsou v nejlepší péči své maminky Ginny, jsou neustále přisátí a neomezeně se kojí, že se bojím, aby nepraskli. Ginny se o ně krásně stará! Mám z nich obrovskou radost. Jsou to krásná silná štěňátka s úžasným pigmentem. Moc se těším jak porostou.

Více informací o našem vrhu M po kliknutí zde

 

 

19.2.2023 - Dobbymu a Lukince se narodila štěňátka

Lukince (Lukrécia Bismilláhi) a Dobbymu se narodilo deset štěňátek, šest chlapečků a čtyři holčičky. Byl to Lukinky první porod, velmi dlouhý a náročný, ale zvládla ho perfektně a porodila přirozenou cestou. Štěňátka se mají skvěle a Luki se o ně hezky stará. 

 
6.2.2023 - Procházka v Drahanském údolí 

O víkendu se snažíme vymýšlet dlouhé procházky a objevovat nová místa a tohle bylo opravdu moc krásné! Drahanské údolí v Praze a k obrovské radosti našich psů tam byl i potůček! 

 

Dobby, Paris, Česinka

 

 

22.1.2023 - Paris a její kamarád Bruno

Paris má od mala kamaráda Bruna, ještě nedávno byl Bruno menší než Paris, ale teď už je vše jinak. I tak ho ale Paris zvládá přeprat :) 

 

Paris chvíli nemá Bruna za zády :)

 

20.1.2023 - Meggie ve wellnessu

Naše babička Meggie (12,5 let) si užívá masáž a protahování nožiček ve Weget wellness pro psy. Nožičky už ji hodně zlobí, ale my věříme, že jí budou ťapat ještě hodně dlouho, i když už ne tak jako za mlada.


 


 

 

13.1.2023 -  s Dobbym na honu na Konopišti

Nový rok tentokrát nezačínáme jako tradičně výstavami, ale pracovně. S Dobbym jsem se zúčastnila honu na Konopišti. Moc jsme si to užili, Dobby byl štěstím bez sebe! Tohle ho opravdu strašně baví!