Novinky 2021

 
31.12.2021 - PF 2022

Starý rok končí, konečně... v mnohém byl velmi náročný. Těšíme na se na ten nový a věříme, že bude lepší a bez covidových omezení.

 

 31.12.2021 - Silvestrovská procházka s přáteli

Poslední den v roce jsme strávili s přáteli na procházce na Xaverově. Psi si to náramně užili, Meggie a Rocky už toho měli ke konci procházky dost, navíc Meggie špatně slyší, takže jsme ji neustále někde naháněli, protože ona se zkrátka rozhodně někam jít a jde. Takže toho ušla víc a my o to víc uběhli! Nicméně to byl moc příjemně strávený závěr roku a těšíme se, že ve stejném duchu bude pokračovat i ten další.

 

29.12.2021 -  S Dobbym na honu

Dnešní hon v Bašti, nezapomenutelný zážitek!! Velmi komorní hon, pouze na kohouty, každý byl vymodlený a tvrdě vydřený!! Celkem v devíti lidech včetně mě a kamarádky Evičky Kaslové! Výřad 16 kohoutů, v nohách 13km v blátě, chroští, trní, popíchané ruce, několik pádů, ztracené vodítko, ale za rok jedeme znovu.

 

15.12.2021 - Na výcviku

Předvánoční shon necháváme stranou a jezdíme na výcviky s Ginny a Dobbym. Tentokrát jsme měli ale nepříjemný zážitek, kdy Ginny během dohledávky bažanta ucítila divoké prase a rozhodla se ho dohledat, což se jí velmi rychle podařilo a pár metrů před námi jsme viděl utíkajícího divočáka s Ginny v patách. Zkoušeli jsme ji hledat a volat, ale marně. Po půlhodině se vrátila sama, naštěstí se jí nic nestalo!

 

25.11.2021 - Paris 5 měsíců

Máme za sebou první malý grooming a tak jsem toho využila a udělali jsme Paris novou postojovku v pěti měsících. Roste krásně!

Věnujeme se už i základům výcviku, ke kterému neodmyslitelně patří dohledání srnčího spárku. To Paris baví opravdu nejvíc! Vždy se tváří moc pyšně a hrdě na to, že něco takového našla!

 

18.11.2021 - Socializace

Snažíme se Paris co nejvíce socializovat a tak jsme ji vzali na rušné Václavské náměstí. Je to naše šikulka a pohodářka!

 

1.11.2021 - Paris a její první postoj

Udělali jsme Paris její první postojovku. Na 4 měsíce je nádherná! 

 

23.  - 24.10.2021 - Víkend v Salzburku

Na konci října jsme jeli na víkend do Salzburgu! Je to nádherné město uprostřed Alp, které nabízí dechberoucí přírodní scenérie. Dělali jsme výlety po okolí a také přímo do centra města, včetně výstupu na pevnost  Hohensalzburg.

Během víkendu jsme se také zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy, kam s námi jela Paris, aby se socializovala a podívala se jak to vypadá na výstavě a Dobby, který byl přihlášený oba dny do pracovní třidy. Paris zvládla výstavní ruch perfektně, ničeho se nebála, což mi udělalou velikou radost. Dobby získal oba dva dny titul res CACA a moc hezké posudky.

Byl to opravdu moc povedený víkend!

 

11.10.2021 - Mrazivá rána

Procházky v mrazivém ránu mají své kouzlo!

 

22.9.2021 - S Dobbym na kachním honu

S Dobby jsem absolvovala již druhý hon na kachny v Tachově. Mám radost vidět ho jak nadšeně dělá to, pro co byl vyšlechtěný!

 

10.9.2021 - Paris ve své nové smečce

Všichni psi z naší smečky Paris moc hezky přijali!

 

 


8.9.2021 - Plaveme

Protože letní teplé počasí pokračuje, jezdíme dál k vodě. Zjistili jsme, že se voda Paris moc líbí a sama od sebe začala plavat!  

 

 
4.9.2021 - Paris a její první kontakt s vodou

Vzali jsme Paris k pískovně, venku jsou stále velká horka a říkali jsme si, že by se jí to mohlo líbit. A měli jsme pravdu!! Vlezla do vody bez váhání, běhala v ní a byla nadšená! Plavat jsme ji nenutili, zkrátka jsme to nechali na ní. 

Aniž bychom to věděli, tak se v pískovně pořádaly mezinárodní závody na kanoích, všude byla spousta lidí, hluk z amplionu a spousta nových věcí kolem, ale Paris si vedla skvěle a vůbec ji to nerozhodilo. Je to velká šikulka!

 

 

 

 

30.8.2021 - Náš výlet do Španělska pro malou Paris

Tento příběh začal už před rokem, kdy jsem koncem roku 2020 kontaktovala chovatele Bernara Carro Lopeze ze Španělska, který má světoznámou chovatelskou stanici De Lar de Casanova. Jeho psy obdivuji už několik let! Miluju přesně ten typ psů, které Bernar a jeho manželka chovají! Říkala jsem si, že jestli si někdy pořídím dalšího goldena, bude to od nich! Byla pro mě velká čest, kdy Bernar souhlasil, že si jednoho dne odvezu holčičku právě od nich a tento den nastal právě teď!

Když jsem zjistila, že si pojedeme do Španělska pro holčičku, nemohla jsem tomu uvěřit! Na výběr bylo pět holčiček a já měla možnost druhé volby! Dostávala jsem od Bernara fotky holčiček, už jsem věděla, jak která vypadá, ale měla jsem je vidět naživo a vybrat si na místě právě na konci srpna!

Ale jak se do Španělska dostat? Jasná volba padla na půjčovnu karavanů. A protože neuběhl ještě ani měsíc od mé a Martinovy svatby, rohodli jsme se, že cestu spojíme trochu se svatební cestou a návštěvou Paříže. Když mě Bernar v polovině srpna kontaktoval, že mu musím sdělit jaké chceme pro malou jméno, bylo to jasné: PARIS HONEYMOON!!!

A tak jsme vyrazili pro naši malou Paris. Na cestu jsmě měli necelé čtyři dny. Vyjížděli jsme v sobotu nad ránem, dojezd na severozápadní pobřeží Španělska, kde Bernar bydlí, vycházel na neděli a návrat do Čech a vrácení půjčeného karavanu jsme naplánovali na úterý odpoledne. 3,5 dne na 5000km se zastávkou v Paříži - všichni říkali, že je to naprosto šílené!!!! A opravdu bylo! Nicméně to byl opravdu nezapomenutelný zážitek! Nejen to, že jsme viděli nádhernou Eifelovku, ale i to, že nám kus za Paříží vykradli karavan když jsme vzadu spali :D a v neposlední řadě vidět oceán, vidět nádherné Španělsko, vidět překrásné psy Bernara, spát za jízdy v karavanu (skáčete půl metru do výšky), jet skoro v kuse dny a noci, kdy jsme si s Martinem s obrovskou únavou začali zpívat ve dvě ráno písničky, abychom to ještě dali... ale vraceli jsme se šťastní a nadšení, protože s námi jela zpět nádherná roztomilá Paris a spousta těchto nezapomenutelných zážítků!!! 

A tady je výsledek naší "honeymoon"

PARIS HONEYMOON DE LAR DE CASANOVA

 

  

26.8.2021 - Výcvikový tábor

Ani letos jsme si nenechali ujít výcvikový tábor na Leštině! Byla perfektní parta lidí! Dobbyho cvičení neskutečně baví a vše dělá s velkou chutí a nadšením! Na tomto táboře proběhlo i hromadné focení, tak tady je naše táborová "partička"

 

 

15.8.2021 - Horké letní dny

Tyhle horké letní dny trávíme se psy hlavně u vody. Máme tu v blízkém okolí spoustu možností koupání! Můžeme si vybrat rybníky, pískovny, kamenité pláže, nebo nedaleké Labe, ke kterému jezdíme na tři různá místa! Všichni psi jsou z toho nadšení! 

Na této fotce s námi byli Zarja, Dobby a Česinka v nedaleké pískovně: 

 

A Martin a jeho trojspřeží v Měšicích:

 

 

14.8.2021 - Štěňátka z našeho vrhu L už mají 5 týdnů

Pořídili jsme štěňátkům zábavní hřiště! Jsou z něj úplně nadšení! Ze začátku vyváděli jako blázni, až jsem se o ně trochu bála, aby si na těch prolézačkách neublížili. Brzy se ale ukázalo, že jsou asi z gumy a opravdu se jim nic nestane :) Bylo to skvělé je pozorovat jak jsou šťastní a jak se na nich dokážou vyblbnout!

Více fotek najdete po kliknutí na tento odkaz:  Vrh L

 

 

 

 

31.7.2021 - Dobby se stal šampionem ČR

Na mezinárodní výstavě v Klatovech vyhrál Dobby pracovní třídu a získal titul CAC, který mu chyběl ke splnění titulu šampiona ČR! Mám z toho ohromnou radost!!

DOBBY - ŠAMPION ČR

 

V červenci jsme stihli ještě jednu výstavu, a to 6.7. klubovou výstavu Pink Show v Kralovicích. I tam se Dobbymu dařilo skvěle a ve velké konkureni se umístil na druhém místě a získal titul res CAC!!

Na této výstavě bylo i několik odchovů Dorado blanco!! 

FRAPPUCCINO Dorado blanco - třída pracovní V3
KOFILA Dorado blanco - třída mladých V2
GALAXY Dorado blanco - třída otevřená V (užší výběr TOP 7)
ENJOY THE LIFE Dorado blanco - třída čestná V1

A všichni společně jsme se zúčastnili závěrečných soutěží o nejlepší chovatelskou skupinu a umístili se na druhém místě! Upřímně ale musím říct, že v této soutěži nejde jen o to umístění, ale také o to, jak skvělý pocit je vidět běžet v kruhu nádherné kvalitní psy, kteří se narodili právě v mé chovatelské stanici, jak se jejich páníčci věnují výstavním přípravám a snaží dostat z nich to nejlepší a v neposlední řadě jsem jim vždy moc vděčná za to, že tam kvůli této soutěži jsou ochotní vydržet do pozdního odpoledne aby si jako tým Dorado Blanco v kruhu společně zaběhali!!! 

DORADO BLANCO - CHOVATELSKÁ SKUPINA 2. MÍSTO

 

 

24.7.2021 - Dobby a Merci mají štěňátka

Merci od Hradu Veveří se narodilo sedm štěňátek, čtyři kluci a tři holčičky. Merci zvládla svůj první porod skvěle, byla šikovná a statečná a její panička také! Moc jim gratuluji a držím palce, ať všechna štěňátka hezky rostou a Mercince hodně mlíčka!

Všechna štěňátka jsou zadaná!

 

 

21.7.2021 - Štěňátkům jsou dva týdny

Ve středu byly štěňátkům dva týdny a tak jsme udělali nějaké fotky každému zvlášť. Už krásně koukají a vypadají už jako štěňátka :) Mají nádherné hlavičky! 

Růžová holčička:

 

Hnědá holčička:

 

Modrý kluk:

 

Červená holka:

 

Oranžová holka:

 

Fialová holka:

 

Zelený kluk:

 

Žlutá holka:

 

16.7.2021 - Naše šťastná Ginny a její štěňátka

Naše štěňátka strasně rychle rostou! Ginny stále plně kojí a o štěňátka se nádherně stará! Je úžasná máma. Chodí už si lehat z bedýnky pryč, ale velmi často se tam vrací, sama od sebe chodí kojit a chodí štěňátka olizovat a pečovat o ně. Jsem na Ginny moc pyšná!

 

 

 

15.7.2021 - Dobbyho štěňátka

Byla jsem se podívat na Dobbyho a Agátky štěňátka v CHS z Akátového světa a nemohla jsem se na ně vynadívat!! Jsou tak nádherní! Na to, že jim je jen 5 a půl týdne, tak jsou to silná mohutná štěňátka! Nádherní medvídci! Jsem z nich opravdu nadšená! Nevím jaké fotky vybrat, protože jsou překrásné všechny, tak je vložím všechny i sem :)
 

14.7.2021 - Našim štěňátkům z vrhu L je 7 dní

Štěňátkům je sedm dní. Ještě mají slepá očíčka a jejich jediná činnost během dne je buď kojení, nebo spaní. Ginny se o ně stále krásně stará, chodí je sama kojit a čistit. Udělali jsme štěňátkům pár fotek:

 

Fialová holička:


 

Modrý kluk:


 

Oranžová holka:


 

Růžová holka:


 

Zelený kluk:


 

Žlutá holka:


 

Hnědá holka:


 

Červená holka:


 

26.6.2021 - Dobby na výstavě v Německu

Po osmi měsících konečně zase na výstavě!! Bylo to úžasné! Strašně jsem se těšila a výstavu jsme si moc užili!! Dobby se umístil ve třídě pracovní na druhém místě a získal titul res CAC! Připadal mi jakože vůbec nechápe co to je za akci a že úplně zapomněl, co se na výstavách dělá :D Hlavně, že jsem pořádala výstavní kurz pro psy, aby si oživili výstavní atmosféru a svého psa tam nezvala. Jak se říká, kovářova kobyla.... :D

Já toho psa prostě miluju!!!! V mých očích je nádherný!!

 

Na výstavě měli skvělý úspěch odchovy Dorado Blanco!

Frappucino Dorado Blanco "Charlie" vyhrál a stal se tak čekatelem německého šampiona! Ale nejen to! Získal totiž i titul CACIB a BOS! Dokončil tímto titul C.I.B.  - interšampion!!! Jsem na Charlieho moc pyšná!! Obrovská gratulace majitelům Romanovi a Márii!

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" vyhrála třídu šampionů a získala další titul CAC! Je tak ještě blíž k získání titulu německého šampiona!! Luci moc gratuluji!! Melody je prostě dokonalá ve všech směrech :) 

 

16.6.2021 - Kofila Dorado Blanco a její skvělé zdravotní výsledky

Loni v květnu se naší Ginny narodil první vrh. Jedna holčička z tohoto vrhu již absolvovala rentgenové vyšetření kloubů a dostala ten nejlepší výsledek! Moc gratuluji majitelce Ester, mám velikánskou radost :)

Kofila Dorado Blanco - HD A/A, ED 0/0, OCD neg.

 

15.6.2021 - Rocky a Holly mají štěňátka

Holly Aurea Rosa má čtyři nádherná štěňátka! Narodily se jí tři holčičky a jeden kluk jako buk. Byl to pro Holly první porod a zvládla ho naprosto skvěle! Všechna štěňátka přišla na svět přirozeně a jsou plná síly a energie, asi budou divoká po mamince :D  Moc gratulujeme a máme ze štěňátek velikou radost!

Pár hodin života:

 

14.6.2021 - Dobby a Amálka mají štěňátka

V chovatelské stanici Z Vraclavských lesů a luk se Amálce narodila dvě krásná štěnátka, Eddy a Eliška. Protože se od začátku vědělo, že budou štěňátka jen dvě, podstoupila Amálka císařský řez. O štěňátka se ale stará krásně od té doby, co přijela domů! Je úžasná! 

 

13.6.2021 - Výlet s karavanem

Tento víkend byl opravdu skvělý zážitek!! Vyjeli jsme na cesty s obytňákem! Měl najeto pouze 15km a ještě voněl novotou. Na cestách nás doprovázeli Dobby s Ginny a ujeli s námi opravdu velký kus cesty. Projeli jsme překrásnou Šumavu, kde jsme se nemohli vynadívat na okolní přírodu. Ze začátku jsme jen říkali “tady by byly vlečky, tady by byla krásná dohledávka, podívej na to rákosí…”. Pak jsme zjistili, že jsme tou nádhernou obklopeni celou naši dlouhou cestu a už jsme se jen kochali.
Nevím co se mi libilo nejvíc, viděli jsme toho hodně a vše mělo své velké kouzlo. Z Šumavy jsme se vrátili přes Plzeňsko, kde bylo také krásně! Musím říct, že je ta naše zemička opravdu kouzelná.

Dobby a Ginny si s námi výlet moc užili! 

4. - 7.6.2021 - Sofinka a Zarja oslavily narozeniny!

A jedeme dál v duchu narozeninových oslav! 

Úplně první vrh Dorado Blanco "A" oslavil 4.6.2021 své 9. narozeniny a s nimi i naše Sofinka! Přeji Sofince a jejím sourozecům Brook, Memphisovi, Sanchezovi a Benjimu pevné seniorské zdraví! Ať si ještě dlouho užívají psí radovánky a lásku svých páníčků. Tři pejsci z vrhu A už bohužel nejsou s námi, posílám jim pohlazení za duhový most... Rayi, Týnko a Andy, vzpomínám na vás!

Zarja oslavila 7.6. své 8. narozeniny a vstoupila tak do veteránského věku. Neuvěřitelné, že moje Zarinka už je veteránka! Vůbec na to nevypadá, ani exteriérem, ani chováním. Přeji ti Zarinko hlavně pevné zdraví, spoustu energie a radosti, kterou nám stále dáváš najevo! Jsi úžasná!

Zarja a Sofinka slavily narozeniny spolu u vody

 

6.6.2021 - Dobby a Agátka mají štěňátka

V chovatelské stanici z Akátového světa se narodilo Agátce sedm štěňátek, čtyři holčičky a tři kluci. Porod měla Agátka moc náročný, nakonec zvládla ale porodit štěňátka přirozeně. Mám z toho obrovskou radost a i když byly i smutné okamžiky, tak věřím, že pohled na sedm krásných zdravých štěňátek všechno rychle zahojí! Posíláme velikou gratulaci a jsem moc zvědavá, která ze čtyř holčiček nakonec zůstane v rodné chovatelské stanici :)

5. - 6.6.2021 - Melody se zúčastnila Derby ČR

Díky zkouškovým úspěchům v roce 2020 se Melody nominovala na účast na DERBY ČR 2021 - ZPR. Je to prestižní zkouška, kam se dostanou jen ti nejlepší a Melody byla mezi nimi! Je to náročná zkouška a Melody se dařilo skvěle! V sobotu šla všechny disciplíny v samých 4, v neděli ale měla velkou smůlu, kdy se jí nepovedlo navádění na dva kusy na poli, kde získala známku 1 a spadla do III. ceny. I tak to byla ale perfektní výkon! Jsem na Melody moc pyšná a její paničce Lucce moc gratuluji! 

Melody je neuvěřitelně šikovná!!

 

28.5.2021 - Vrh K oslavil své 1. narozeniny

Další důvod k oslavě! Před rokem tento den se narodila naše "Káčka". Uteklo to jako voda a dnes všichni slaví své 1. narozeniny! Všichni se mají skvěle! Mají za sebou těžkou covidovou dobu, kdy v období, kdy nikam nesměli, potřebovali socializaci ze všeho nejvíc. Jejich páníčci ale udělali velký kus práce, přestože to nebylo v té době vůbec jednoduché! Chtěla bych jim tímto všem poděkovat za péči a lásku, kterou jim celý rok dávali! Přeji všem hlavně pevné zdraví, ať mají stále tolik lásky jako doposud a ať si konečně mohou začít užívat potkávání s psími kamarády kdekoli a kdykoli! Všechno nejlepší!

Děkuji moc za fotky oslavenců!!!

 

KeyLimePie Dorado Blanco "Meatee" - oslavil narozeniny výcvikem v sutinách

 

Kiwi Dorado Blanco "Cheezy" - a jeho nádherná oslava!

 

 

Kit Kat Dorado Blanco "Kit" - oslavil výšlapem na Sněžku

 

Karamela Dorado Blanco "Kaira" - a její nádherná oslava s dortem

 

 

Kofila Dorado Blanco "Elinka" - a její výborný dárek!

 

 

27.5.2021 - Vrh CH oslavil 4. narozeniny

Duben a květen je v Dorado Blanco ve znamení narozenin! Tento den se narodil vrh CH! Holčička Čiki a její tři bráškové oslavili už 4. narozeniny! Dva bráškové bydlí u nás ve vsi, takže je občas potkávám. Jsou to nádherní mohutní psi! Všechno nejlepší a hlavně pevné zdraví! :)

Chocolate Dorado Blanco "Čiki"

 

Chipmunk Dorado Blanco "Max"

 

23.5.2021 - Zkouškový den!

Dnes byl zkouškový den! Dobby skládal své první lovecké zkoušky a Elinka skládala zkoušky OVVR!

Kofila Dorado Blanco "Elinka" složila se svou paničkou Ester zkoušky OVVR na plný počet bodů! Cvičí spolu poctivě už od mala a jde jim to spolu skvěle! Ještě jednou oběma moc gratuluji!

Kofila Dorado Blanco - OVVR Blevice, 232b.

  

Dnes jsme s Dobbíčkem pokořili naše první lovecké zkoušky, a to klubové podzimní zkoušky KCHLS Kunžak. Po celou dobu zkoušek vytrvale lilo a podmínky byly opravdu velmi těžké! O to víc jsem ráda, že jsme tyto zkoušky úspěšně dokončili. Vím dál na čem pracovat a co zlepšovat a není toho málo :) 
 

Dobby - Podzimní zkoušky III.cena
 

 

 

19.5.2021 - Dobby je znovu tatínkem!

Dobbymu se narodila další štěňátka, tentokrát v chovatelské stanici Sunny Gold. Maminkou štěňátek je Holly Apraxia Felon "Bennie". Byl to její první porod a zvládla ho naprosto perfektně!! Byla samostatná a všechna štěňátka porodila bez jakýchkoli komplikací a velmi rychle! Mám velikánskou radost!! Narodily se 4 holčičky a 4 chlapečci.

 

16.5.2021 - Rocky oslavil 10. narozeniny

Další velký důvod k oslavě! Rocky oslavil dnes 10. narozeniny!! ON je ten pes, co se rodí jednou za život a já mám to obrovské štěstí, že bezmezně miluje zrovna mě, že jsem se mohla stát jeho paničkou a nejlepším přítelem Strašně moc bych chtěla zastavit čas, aby tu se mnou mohl být navždy. Takhle si přeji alespoň to, aby byl zdravý ještě hodně let! 

 

11.5.2021 - Rockymu se narodila štěňátka

V chovatelské stanici Z Dýňového světa se Rockymu narodila čtyři štěňátka, jedna holčička a tři chlapečci. Maminkou štěňátek je Kirby, Arwen Kurbis z Bonifácova. O štěňátka se moc dobře stará a štěňátka hezky pijí mlíčko. Všichni čtyři jsou nádherní!

 

10.5.2021 - Meggie oslavila 11. narozeniny

Dnešní den byl pro nás výjimečný! Naše Meggie - Morgiana Misantos, totiž oslavila své 11. narozeniny!

Přejeme ti Megginko hlavně zdraví, které si s tebou zahrává už pěkně dlouho, ale já říkám, že jsi jako kočka a máš devět životů! Tak ať ti ty zbývající vydrží ještě hodně dlouho!

 

4.5.2021 - RIP :(  Away from Portland Dorado Blanco "Andy" 

Bohužel chovatelství není jen o hezkých zprávách a veselých fotkách od majitelů našich odchovů. Někdy dostaneme i zprávy, kdy se nám sevře srdce a slzy nejdou zastavit. V myšlenkách vám proběhne doba, jak jste tu malou myšičku přikládali k cecíčku, jak přibíral na váze a jak jste ho předávali novým páníčkům do náruče a další roky sledovali jak roste.

V polovině dubna jsem dostávala zprávy od majitelů Andyho, že mu není dobře. Přestal jíst a bylo mu zle. Výsledky krve nebyly dobré a Andymu se ulevilo jen na chvíli po injekcích. 

Bohužel se ukázalo, že se jedná o akutní leukémii. Bylo to velmi rychlé a 22.4. odešel Andy za duhový most. Chtěla bych poděkovat páníčkům Andyho za veškerou péči a lásku, kterou Andymu dávali. Bydleli ve stejné vesnici, často jsem je potkávala na procházkách. Andy byl úžasný pes s dobrým srdcem jako má mít správný retriever. Sbohem Andy.

 

4.6.2012 - 22.4.2021

 

 

3.5.2021 - Vrh J oslavil své 2. narozeniny

Před dvěma lety se Sofince a Maxíkovi narodila tři štěňátka! Jedna holčička a dva kluci. Všem bych chtěla popřát hlavně hodně zdraví! Ať si užívají šťastný psí život a jediné holčičce Amy přeji, ať zvládne OVVR a vše potřebné pro uchovnění! :) Měli to v covidové době náročné a teď kdo to má všechno po roce dohánět. RTG už mají za sebou s výsledkem DKK C/B, DLK 0/0, moc gratuluji a držím palce dál!

Je t´aime Dorado Blanco "Amy"

 

 

 

2.5.2021 - Dubnové narozeninové oslavy 

V dubnu slavilo několik našich Doráďáčků narozeniny

26.4. oslavil náš vrh koliátek 2. narozeniny
21.4. oslavili 5. narozeniny naše eFka
10.4. oslavili 6. narozeniny naše Déčka

 

Koliátka oslavila 2. narozeniny

V naší chovatelské stanici Dorado Blanco je jeden jediný vrh dlouhosrsté kolie! Pro nás naprosto výjimečná štěňátka naší Violetty. Na konci dubna oslavili všichni tři již 2. narozeniny! Přeji jim tímto všechno nejlepší, ať jsou stále zahrnováni láskou jako doposud a ať jsou hlavně zdraví!

Moc všem děkuji za fotky!

Aischa Dorado Blanco

 

Angel Dorado Blanco

 

Amor Dorado Blanco

 

 

eFka oslavila 5. narozeniny

5. narozeniny oslavila štěňátka naší Sofinky a nádherného psa z Polska Homera, který už je bohužel za duhou. Připadá mi to jako nedávno, kdy tento vrh přišel na svět. Byli to jedny z nejkrásnějších Doráďáků, co se nám kdy narodil!

Chtěla bych jim popřát hlavně pevné zdraví a ať mají tolik lásky a péče, jako měli od svých páníčků doposud! 

Fotky několika oslavenců.

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie"

 

Forest Gump Dorado Blanco "Amigo"

 

Ferrero Rocher Dorado Blanco "Rocky"

 

 

Fighting Hero Dorado Blanco "Nik"

 

 

 Femme Fatale Dorado Blanco "Amber"

 

Déčka oslavila 6. narozeniny

6. narozeniny oslavila štěňátka naší Meggie a nádherného francouzského psa Irbyho, který nedávno odešel do psího nebe.

Bylo to devět nádherných chlupatých kuliček! Neuvěřitelně ten čas letí. Už jim je všem šest let! Chtěla bych jim popřát tak jako ostatním především pevné zdraví! Ať si užívají dál všichni nádherný psí život se svými milujícími páníčky!! 

Fotky několika oslavenců.

Davis Cup Dorado Blanco "Davi"

 

Disney World Dorado Blanco "Monty"  

 

Discovery Dorado Blanco "Seppo"   

 

Dolce Vita Dorado Blanco "Amy"

 

Daiquiri Dorado Blanco "Kira"  

 

2.5.2021 - Dobbyho štěňátka v CHS Od Úpatí spáleníku
 
Alrisce a Dobbymu se narodilo 10 štěňátek, 5 holčiček a 5 chlapečků. Alriska zvládla porod doma se svojí paničkou skvěle, o štěňátka se krásně stará a je vzorná maminka! Všem štěňátkům se daří moc dobře! Moc gratuluji chovatelce Ivě Vackové! 

 

 

25.4.2021 - Štěňátka Dobbyho a Aischy

Štěňátkům je sedm týdnů a jsou opravdu nádherní!!! Připadají mi jeden jako druhý! Krásný vyrovnaný vrh! Jedna holčička zůstává se svou maminkou doma a bude se se svým páníčkem věnovat hlavně loveckému výcviku! 
 

 

 

16.4.2021 - Narodil se "malý" Elroy

Dnes se narodil malý velký Elroy! Narodil se Bee v chovatelské stanici Žuligang císařským řezem s váhou 700g!! Od začátku, když jsme s chovatelkou Zuzkou Horákovou zjistily, že štěňátko bude jedináček, jsem s ní celou březost a hlavně její konec hodně prožívala. Jsem strašně ráda, že všechno dobře dopadlo, že Bee i buřtík Elroy jsou v pořádku a daří se jím skvěle. Na fotce jsou Elovi 4 týdny a je to prý nejroztomilejší štěňátko, co kdy v CHS Žuligang měli!  Musím souhlasit s tím, že je vážně k sežrání!!!

 

 

3.3.2021 - Dobby se stal podruhé otcem

Dobbíčkovi se narodila druhá štěňátka, a to v CHS Aischa Angel :) Maminkou štěňátek je Aischa Angel Černilovské zlato. Jsou to její první štěňátka, porod zvládla naprosto skvěle, měla kolem sebe své úžasné páníčky a svou chovatelku, kteří jí zajistili úžasný a klidný příchod štěňátek na svět a já jim za to moc děkuji! Celou dobu byli se mnou na telefonu, posílali každou malou novinku, fotky, videa!! Opravdu si toho strašně moc vážím, všechno jsem tak mohla prožívat s nimi téměř online a cítila se jakobych byla s nimi.

Aische se narodilo 7 kluků a 3 holčičky, všichni krásně pijí a daří se jim velmi dobře. 

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU ZADANÁ!

 

20.2.2021 - Točník a Žebrák

O víkendu jsme navštívili nádherné místo, kde se nachází hrady Točník a Žebrák. A protože na naše výlety nejezdíme bez psů, užili si tento krásný výlet s námi také Ginny a Dobby.

 

 

17.2.2021 - Meggie 

Meggie je tři měsíce po operaci, kdy jí byl odstraněn zhoubný nádor na mléčné žláze. Je to velká bojovnice! Vypadá úžasně a daří se jí moc dobře! Užívá si života jak to jen jde :) A já pevně věřím, že v květnu oslavíme její 11. narozeniny!

 

16.2.2021 - Zarja pomocnice

Zarja mi pomáhá nosit nákup z Hrušky :) 

 

12.2.2021 - Dobby 

Nemůžu se na něj vynadívat pokaždé když se takhle sám postaví! Je tak nádherný!

9.2.2021 - Rocky skvělé zdravotní výsledky

Rockymu bude letos 10 let. Proto jsme se rozhodli pro preventivní kardiologické vyšetření, RTG srdce a echokardiografii, které podstoupil v Animal clinic u MVDr. Hnízda. Výsledek je skvělý a my se můžeme radovat, že je to úplně zdravý pes!

 

30.1.2021 - Návštěva Felischy z vrhu "K"

Už je to dva měsíce, kdy nás navštívila Felischa - Kofila z vrhu "K". Její panička s ní pravidelně cvičí, kromě základního výcviku a poslušnosti se věnují také nějakým trikům, které se učí v Dance and Jump Academy kam jsem chodila se Zarjou na dogdancing :) Je strašně moc šikovná a už umí spoustu věcí! K tomu se se svou paničkou věnují i loveckému výcviku a jde jim to také skvěle! Myslím si, že Felischa a její panička jsou skvěle sehraná dvojka, umí spolu moc hezky pracovat a komunikovat a to je odrazem toho, jak krásný vztah spolu mají a klape jim to.

Děkujeme za návštěvu a také za fotky a videa, které dostávám! 

 

Felischa před dvěma měsíci na návštěvě u nás:

 

A tady s maminkou Ginny, která byla z focení pěkně otrávená :D

 

 

Felischa na výcviku:

 

27.1.2021 - Violetta slaví 6. narozeniny

Naší Violettě je dnes šest let. Je to naše jediná kolie, která si to tady vzala na starost a naší goldení smečce šéfuje. Jako správný pastevecký pes má ráda všechny pod kontrolou, všechny vyštěká a když ji neposlouchají, tak je štípne. Přesto ji ale mají všichni rádi a my také!

 

27.1.2021 - A zase ten sníh

Dobby s Česinkou ve sněhu řádí vždycky nejvíc! Skvěle se vyblbnou a domů se vrací hezky unavení a spokojení!

 

Na chvilku se i zastaví... ale opravdu jen na chvilku :)

 

27.1.2021 - Dobby a Aischa čekají štěňátka

V chovatelské stanici Aischa Angel očekávají narození štěňátek po našem Dobbym. Štěňátka by se měla narodit kolem 5.3. Moc budeme držet Aische palce! Už se nemůžeme dočkat!

24.1.2021 - Dobbyho dcera Fly na návštěvě

Dnes přijela za Dobbym na návštěvu jeho dcera Fly Maybe Angels. Přijela do neznáma mezi sedm dospělých psů a chovala se tu jako doma! Neuvěřitelné s jakým nadhledem zvládla když se na ni celá smečka vrhla. Najedla se tu, prospala se v pelíšku, pohrála si s pejsky a nejvíc se svým taťkou Dobbym. Je úžasná a opravdu moc krásná! 

 

9.1.2021 - Děčínský sněžník

Na sobotu jsme si naplánovali výlet na Děčínský sněžník. Nikdy jsme tam nebyli, tak jsme úplně nevěděli co nás čeká. Na výlet jsme vzali Ginny a Dobbyho. Musím říct, že jsme byli z výletu naprosto nadšení! Je to nádherné místo, v tom sněhu úplně pohádkové! Určitě se tam ještě letos vydáme. 


 

A ještě pár momentek z foťáku, když už jsme ho táhli :)

Ginny

 

Dobby:

 

 

8.1.2021 - Sníh nás stále baví

 

Z Dobbyho je letadlo: 

Violetta:

 

 

Sofinka a Rocky:

 

7.1.2021 - Napadl sníh

Napadl sníh i u nás v nížině a naše psí směčka se ho nemůže nabažit. V měšickém parku řádili, že jsem se bála, že se snad přerazí!

 

Dobby s Česinkou:

 

 Ginny:

 

 Dobby:

 

Meggie a Zarja:

 

 

1.1.2021 - Novoroční výšlap na Bezděz

Tradice je tradice a tak i letos jsme vyrazili na novoroční výšlap na Bezděz. Doprovod nám letos dělala Zarja. Je tam opravdu nádherně, ale trochu nás zaskočil nahoře padající sníh a tak to byla dolů tak trochu klouzačka, protože cesta vede v podstatě po skále a kamenech.