Vrh "H"

 

dne 16.12.2016 se narodily 2 holčičky a 4 kluci ze spojení:

  Klikněte pro zobrazení profilu každého štěňátka :-)       Hip Hop "Fido"                             Hunter junior "Hunt"                         Heartbeat of Hami "Hami"

 

  
Hot Peppers "Percy"                         Hurricane "Harry"                                 Hapy Time "Hessie"

 

JCh CZ, PL Right Hunter Show Leader (Easy) x Ch CZ, SK Morgiana Misantos "U" (Meggie)

Jedná se o poslední vrh mojí Meggie. Doposud odchovala tři vrhy: 6/2012 vrh A, 10/2013 vrh B, 4/2015 vrh D, kdy ale ve svém druhém vrhu odchovala po komplikacích pouze jedno štěňátko. Meggie je ve velmi dobré fyzické a zdravotní kondici. Na její poslední štěňátka se moc těším! Stejně tak se nemohu dočkat prvního vrhu Easyho! Z tohoto vrhu očekávám zdravá mohutná štěňátka, která budou vynikat jak exteriérově, tak díky velkému temperamentu obou rodičů jistě i velkou chutí do práce.   

 

NĚCO O OTCI:
  • Narozen: 17.4.2015
  • HD A/A, ED 0/0, OCD neg.
  • PRA1 clar, PRA2 carrier 

Easy je pes, kterého jsem v loňském roce dovezla z Ruska. Už když vystoupil z letecké přepravky a na všechny vrtěl ocasem, bylo mi jasné, že tohle bude naprosto pohodový pes, kterého jen tak nic nerozhodí! A je to opravdu tak. Easy nic neřeší, nebojí se, do všeho se vrhá po hlavě (někdy až moc). Baví ho aportování a plavání. Každý den potřebuje chodit na delší procházky, aby vybil svou energii. Naproti tomu jak je temperamentní, umí se přijít pomazlit a přitulit. Easy má krásnou kompaktní stavbu těla, silnou kostru, široký hrudník a je krásně úhlený vpředu i vzadu. Má nádhernou silnou samčí hlavu, přesně takovou jaká se mi u psů líbí!  

 

NĚCO O MATCE:
  • Narozena: 10.5.2010
  • HD A/A, ED 0/0, 
  • PRA1+2 clear

Meggie je fenka jako anděl s ďáblem v těle. Na první pohled vypadá velmi klidně, je velmi přátelská k lidem i psům. Neustále se chce hladit, mazlit. Pak je její druhá stránka, kdy je velmi temperamentí a divoká. Na všech procházkách musí chodit vždy první vepředu. Má jedinečnou chuť k práci, k aportování, slídění, stopování atd. a je v tom opravdu moc dobrá! Má za sebou veliké pracovní úspěchy, o kterých se mi ani nesnilo. Neskutečně miluje vodu a kdyby mohla, převtělila by se v kachnu. Meggie vyniká také exteriérově, má silnou kostru, moc hezkou milou hlavu, pěkné přední a zadní úhlení. Její velká přednost je úžasný pigment! Ve svém věku 6ti let má stále černý čumáček i v zimě, což je dnes u goldenů opravdu vzácnost. 

 

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK:

 

JCh CZ
Right Hunter Show Leader    

European Junior Winner 2012, 
C.I.B., C.I.E., 
Multi Junior Ch, Ch Rus, Bel, Ukr, Lat, Mold, Bul
Zampanzar Hemingway Daiquiri

Beeangee Jumping Jack Flash

L'Eau D'Issey du Bois de la Ryere

JCh RUS, CH RUS
Gold Totem Bisquit Cake

Aragon Iz Doliny Solnca
Shakti Iz Stolitsy Urala

 


Ch CZ, Ch SK
Morgiana Misantos "U"

 

JCh CZ, Ch CZ, GrandCh, Ch VDH
Cheek to Cheek Don Quijote de la Mancha
Mitcharron Love Bug
Cheek to Cheek Vodka Tonic

JCh CZ, Ch CZ
Brenda of Dream Team
Karvin Zaicca
Ordoghegyi Berni Eni Tara

 

VÁHY:

 

štěňátko    jméno   narození   1.týden    2.týden    3.týden    4.týden   5.týden   6.týden   7.týden  
 modrý  Hip Hop   370g  700g  1000g  1520g  2500g  3560g  4820g  
 zelený  Hunter junior   370g   730g  1070g   1530g  2530g  3790g   5230g   
 červená  Heartbeat of 
 Hami
 460g   750g   1110g    1550g   2460g  3540g   4690g  
 oranžový  Hot Peppers  470g   740g   1090g   1540g    2370g   3510g   4850g   
 stříbrný  Hurricane  430g   700g   1100g   1580g  2430g   3510g   4820g    
 růžová  Happy Time  300g   545g     910g   1250g  2150g   3210g   4510g    

  

 DENÍČEK:

 

29.1.2017 - První postoje

V šesti týdnech mají štěňátka své první postojové fotky. Při focení stáli jako profíci a musím říct, že jsou všichni naprosto nádherní!

Hip Hop Dorado Blanco - modrý kluk


Hunter junior Dorado Blanco 
- zelený kluk


Heartbeat of Hami Dorado Blanco 
- červená holčička


Hot Peppers Dorado Blanco 
- oranžový pes

 

Hurricane Dorado Blanco - stříbrný kluk

Happy Time Dorado Blanco - růžová holka

 

 

28.1.2017 - Na zahrádce jsou nejšťastnější

Štěňátka Easyho a Meggie už mají za sebou očkování a čipování. V ordinaci se jim moc líbilo a měli jsme co dělat, aby to tam celé nezbourali :-D Čipování je trošku bolelo, ale za pár vteřin na to zapomněli a zase spěchali zkoumat vybavení pana veterináře. Po návratu od pana doktora šli všichni ještě řádit na zahrádku. 

Ze všeho nejraději jsou prostě venku, doma není tolik zábavy jako na zahrádce :-) Když jdou ven, tak začnou lítat z jednoho konce na druhý, štěkají a vrčí na sebe. Občas běží tak rychle, že z toho upadnou. Je to legrace je pozorovat. Nejvíc jim chutná sousedovic umělý plot, doufám, že z něj něco zbyde. 

Snažila jsem se štěňátka vyfotit, ale to je tak strašně těžký, když tak hrozně lítají. A když si dřepnu, abych je vyfotila, tak začnou útočit na mě a zase to nejde. Po 3/4 hod jsem vyfotila hromadu fotek, na kterých je většinou je rozmazaný flek anebo půlka psa utíkajícího pryč. Pár jsem jich ale nakonec vybrala:

Hip Hop Dorado Blanco - modrý kluk

 Hunter junior Dorado Blanco - zelený kluk

Heartbeat of Hami Dorado Blanco - červená holčička

 Hot Peppers Dorado Blanco - oranžový pes

Hurricane Dorado Blanco - stříbrný kluk

Happy Time Dorado Blanco - růžová holka

 

 

 

14.1.2017 - Štěňátka poprvé venku

Štěňátkům jsou 4 týdny a venku je konečně nad nulou! Sice máme ještě trochu sníh, ale na chvíli se ven určitě podívat můžou :-) Sníh se jim ze začátku moc nelíbil a nechtělo se jim na něj. Drželi se na dece, kterou jsem jim tam dala, aby měli něco teplého. Nakonec jsem je musela vzít do náruče a kousek je poponést, samotným by to asi trvalo dlouho. Po nějaké chvíli zjistili, že je to vlastně docela zábava a trochu si zařádili. Brzy jsem je ale vzala zase zpátky domů do tepla.

Udělala jsem každému štěňátku nějaké fotky:


Hip Hop Dorado Blanco
- modrý kluk

 

Hunter junior Dorado Blanco - zelený kluk


Heartbeat of Hami Dorado Blanco - červená holčička


Hot Peppers Dorado Blanco - oranžový pes


Hurricane Dorado Blanco - stříbrný kluk
Happy Time Dorado Blanco - růžová holka 

28.12.2016 - 12 dní

Štěňátkům už budou brzy dva týdny :-) Jsou hrozně hodní! Vůbec nekňučí, jen se kojí nebo spinkají. Tulí se k mamince Meggie, která pořád ještě tráví v bedýnce hodně času a chce být štěňátkům co nejblíž.

Udělala jsem nějaké nové fotky. Jsou to miláčkové!
 

19.12.2016 - 3 dny

Štěňátkům jsou tři dny. Meggie se o ně krásně stará! Má o ně strach a když je poblíž Zarja, tak na ni vrčí. Bojí se, aby jí Zarja její štěňátka nevzala. Už takhle jí bylo divně, že má Zarja také štěňátka a pokukovala, jestli už jí náhodou nějaká neukradla. Dala jsem proto kolem Meggie bedýnky kovovou ohrádku aby měla klid. Takhle má svoje území, do kterého se nikdo kromě mě nedostane a je to :-)

Největší pozornost při kojení věnujeme růžové holčičce, která měla nejmenší váhu. Je to pořádná dračice a jsem si jistá, že brzy ostatní dožene. Máme trochu v oku i oranžového chlapečka, který také málo přibývá na váze a tak mají s růžovkou protekci a dostávají nejlepší zadní cecíky.

Také jsem chtěla udělat pár fotek, ale doma je tak špatné světlo. Venku je pochmurno a Meggie štěňátka jsou uprostřed místnosti, daleko od oken. Fotí se tu moc špětně a moc fotek se nepovede. Tak alespoň nějaké:

 

 

 

16.12.2016 - Porod

Meggie vypadala do posledních chvil úplně klidně. Přestože jí klesla teplota, byla klidná a dokonce i jedla a já ani nečekala, že by už opravdu mohla začít rodit. Když se ale od rána držela v porodní bedně, raději jsem s ní zůstala doma. Ve 11h jsem začala pozorovat pod ní malé loužičky a brzy mi bylo jasné, že je to voda. Brzy poté začaly kontrakce a za chvilku jsem cítila, že už je štěňátko úplně na kraji a dokonce jsem i viděla vak. Meggie se ale rozhodla, že ještě asi rodit nebude a úplně přestala tlačit. Byla jsem dost nervózní a tak jsem začala s Meggie chodit po schodech. Až po hodině začala znovu tlačit a naštěstí dopadlo vše dobře. Ve 13h přišel na svět kluk, byl už bez vaku, ale úplně v pořádku :-) Váhu měl 370g. Porod už se rozběhl a Meggie zkoušla tlačit. Ve 13:35 přišel na svět další kluk, zelený, jeho váha byla úplně stejná, 370g. O půl hodiny později jsem se konečně dočkala holčičky, na kterou už dlouho čekají jedni úžasní majitelé a já se modlila, aby tam nějaká byla. Narodila se ve 14:55, dostala barvičku červenou a její váha byla 460g. Meggie chvíli odpočívala, vzala jsem ji ven vyčůrat, ona už ale rychle spěchala zpátky ke svým štěňátkům. Ve 14:45 se narodil oranžový kluk s váhou 470g. V 15:10 se narodil další, čtvrtý kluk, jeho váha byla 430g. Vypadalo to, že už tam žádné štěňátko není. Meggie se uklidnila a usnula. Když se za hodinu a půl vzbudila, tak začala znovu tlačit a v 16:45 se narodilo poslední štěňátko, byla to holčička, maličká myšička s váhou 300g. Od první chvíle se ale chytla cecíku a bylo jasné, že to bude bojovnice a své těžší sourozence brzy dožene :-)

Mám zatím nějaké fotky jen z mobilu. Brzy snad bude čas udělat jiné :-)