Vrh "D"

 
10.4.2015 se Irbymu a Meggie narodilo 9 štěňátek - 6 kluků a 3 holky

 

Profily našich štěňátek:

     
           Dancing Queen "Kvinka"                            Daiquiri "Kira"                                 Dolce Vita "Amy"

 

     
                Da Vinci "Oslo"                                     D'Artagnan "Archi"                           Davis Cup "Davi"

 

       
             Discovery "Seppo"                                  Disney World "Monty"                         Dollar "Dasty"

 

 

 

INFORMACE O RODIČÍCH VRHU "D"

  

  CH CZ, CH SK, Morgiana Misantos "U" (Meggie)

  • Narozena 10.5.2010
  • HD A/A, ED 0/0

 

  CH CZ Egoiste du Bois de la Rayere (Irby)

  • Narozený: 20.3.2009
  • HD 0/0, ED 0/0

 

  

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK:

 

Ch CZ, Egoiste du Bois de la Rayere

CH FR, CH Lux O'Connor du Bois de la Rayere

Beeangee Jumping Jack Flash

L'Eau D'Issey du Bois de la Ryere

CH FR Versace du Bois de la Rayere

Twenty Seven Charm du Domaine des Rives de l'Erdre
Tommy Girl du Bois de la Rayere

 


Ch CZ, Ch SK, Morgiana Misantos "U"

 

JCh CZ, Ch CZ, GrandCh, Ch VDH
Cheek to Cheek Don Quijote de la Mancha
Mitcharron Love Bug
Cheek to Cheek Vodka Tonic

JCh CZ, Ch CZ
Brenda of Dream Team

Karvin Zaicca
Ordoghegyi Berni Eni Tara

 

Váhy štěňátek

 

Štěňátko     Narození  1. týden    2. týden    3. týden    4. týden     5. týden   6. týden   7. týden 
Holka červená   375g  705g 1105g  1600g  2470g  3350g  4510g  5300g
Kluk modrý  385g  740g  1040g  1440g  2440g  3330g  4590g  5800g
Kluk zelený  360g  695g  1020g  1450g  2570g  3590g  5020g  6200g
Holka žlutá  350g  695g  1065g  1690g  2690g  3610g  4720g  5800g
Kluk stříbrný  355g  770g  1150g  1540g  2670g  3670g  5120g  6100g
Holka růžová  390g  655g  1075g  1480g  2470g  3390g  4670g  5600g
Kluk oranžový  360g  655g  1120g  1450g  2410g  3320g  4650g  5600g
Kluk fialový  440g  800g  1150g  1600g  2670g  3660g  5010g  5700g
Kluk hnědý  415g  790g  1120g  1495g  2540g  3630g  5110g    6400g

 

      

 

DENÍČEK

 

11.6.2015 - Poslední štěňátka odchází

Ve čtvrtek nám odešly poslední dvě holčičky - Dancing Queen a Dolce Vita. Jsem moc ráda, že jsme je tu mohli mít tak dlouho a užívat si s nimi jejich štěněčích rozmarů. Holky byly opravdu úžasné divošky a musela jsem je pořád pozorovat! :-) 

Dolce Vita, růžová fenečka, bude bydlet u Benešova, což není až tak daleko :-) Určitě se na ní někdy pojedeme podívat. Bydlí u domečku s velkou zahradou, což je vzhledem k jejímu temperamentu potřeba :-D Dolce Vita dostala od nových páníčků krásné jméno "Amy".

Dancing Queen, červená fenečka, bude tři vesnice od nás, ze všech štěňátek bude nejblíž. Doma na ní čeká osmiletá fenečka Angee. Určitě z nich budou velké parťačky :-) Dancing Queen dostala jméno "Kvinka".

 

Dancing Queen - Kvinka s novými páníčky

 

 

 

6.6.2015 - Odešla nám další dvě štěňátka

V sobotu přijeli noví majitelé pro další dvě štěňátka. Už nám tu zůstaly jen dvě holčičky, které odejdou za týden.

 

Odjížděl nám Discovery, pejsek s modrým obojkem. Bude bydlet v Praze 4. Jeho panička je z Čech, ale páníček je z Finska. Dicovery dostal tedy jedno z finských psých oblíbených jmen... budou mu říkat Seppo :-)

 

Odjel také D'Artagnan, pejsek s hnědým obojkem. Jel do Brna a dlouhou cestu zvládl skvěle a téměř celou ji prospal. Jeho páníčci se před pár dny nastěhovali do nového domečku se zahrádkou, takže budou všichni poznávat nové bydlení :-) Pro D'Artagnana vybrali jméno Archi.

 

 

02.06.2015 - Štěňátka začala odcházet

Štěňátka nás začínají postupně opouštět. Strašně rychle to uteklo. Z odchodu štěňátek jsme všichni moc smutní…. moje maminka, která se o štěňátka starala se mnou, obě dcerky, kdy si každá oblíbila „své“ jedno štěňátko a já, neboť mi připadá, že je to před pár dny, co se narodili a já je coby malé myšičky přikládala k cecíčkům aby se všichni napili. Bylo to poslední dobou jedno z nekrásnějších období, co jsme zažili. Štěňátka nám vždy do domu přinesou radost a štěstí! Nyní už je na nich ale vidět, že potřebují každý individuální péči a toho svého páníčka :-)

 

První odjel fialový pejsek jménem Disney World s fialovým obojkem. Bude bydlet s rodinou se třemi dětmi v domečku s velikou zahradou. Všichni se na Montyho těšili už od Vánoc! Monty odjel do Horních Tošanovic, což je až za Frýdkem Místkem, bude tedy ze všech štěňátek nejdál.

 

Jako druhý odjel pejsek Davis Cup se stříbrným obojkem. Bude bydlet v Sušici, kde má jednu starší psí kamarádku – maltézáčka Báru, druhá velká kamarádka je dcera Janička, která sama vyrobila pro Daviho i nějaké hračky!  Rodina využila jména z rodokmenu a budou mu říkat Davi :-)

 

Třetí odjížděl pejsek Da Vinci s oranžovým obojkem. Da Vinci bude bydlet v Praze 8 u majitelů, kteří pochází z Francie a v ČR bydlí 2,5 roku. Oba mají zkušenosti s pejsky z minulosti a než si pořídili štěňátko od nás, chodili venčit pejsky do pražského útulku. Da Vinci dostal originální jméno, budou mu říkat Oslo :-)

 

 

Čtvrtý odjížděl pejsek se zeleným obojkem Dollar. Je to jediný bilý pejsek z našeho vrhu. Vybrala si ho moje kolegyně z práce pro přítele a jeho rodinu, když jim nedávno zemřel 14ti letý zlatý retriever Aron. Dollar bude bydlet v Benešově a budou mu říkat Dasty.

 

Poslední štěňátko, které doposud odjelo, je Daiquiri, fenečka se žlutým obojkem. Odjela do Rohanova u Prachatic. Její kamarádky budou dvě britské kočky Monty a Ellinka. Majitelé dříve měli světlou labradorku Taru, která se dožila krásných 14ti let. Ze jména Daiquiri jsme uřízli konec a tak vzniklo jméno Kira.

 

Zůstávají s námi ještě čtyři štěňátka, dvě budou odcházet v osmém týdnu během nadcházejícího víkendu a poslední dvě fenečky půjdou do svých domovů v devíti týdnech na konci příštího týdne. Ještě si spolu tedy nějaký čas užijeme :-)

 

 

29.5.2015 - Nové fotky na 7mi týdenní narozeninky :-)

V pátek jsem se rozhodla udělat nové fotky štěňátkům. Lehla jsem si k nim do výběhu a hned bylo jasné, že to nebude nic jednoduchého! :-) Stálo mě to strženou náušnici, kterou jsem vytáhla na poslední chvíli z hladového krku, ale šroubek jsem nezachránila, s tím související krvácející ucho, dále několik trsů vytrhaných vlasů, škrábance v obličeji, na krku a na rukách, díra na tričku a nespočet odražených útoků na můj foťák! Jsou to zkrátka "zlatíčka"! :-)

 

 

27.5.2015 - Štěňáta už mají čipy a očkování

Včera u nás byla veterinářka Zdenka Svoreňová a všechna štěňátka dostala očkování a do levé části krku dostala čip. Jen jeden pejsek maličko kníknul, ale jinak byli všichni velké šikulky!!!!

Místo aby se po očkování více spalo, tak to vypadalo, že jim Zdenka píchla povzbuzující látku, protože bláznili a divočeli ještě víc než jindy. Naštěstí k nám zrovna na váštěvu přišla zrovna Eva Kaslová s vnučkou a tak se malých zlobivců ujaly na dvě hodiny :-) Přinesly štěňátkům úžasné dárečky!!!

Chystám se do pátku udělat štěňátkům zase nové fotky :-) Snad se povedou!

 

22.5.2015 - Tak už je nám 6 týdnů

To není vůbec možné! Nevěřím, že už je jim 6 týdnů!!! Já je pořád vidím jako malinkatý miminka a oni už jsou přitom někteří 5ti kg mackové!

V pátek přijela kamarádka Magda a dělaly jsme štěňátkům fotky v postojích a také portrétky. Říkala jsem si, že je na postoje brzy, že jsou to stále ještě miminečka, ale na fotkách jsem sama viděla, že se pletu. Jsou to nádherná štěňátka, jedno hezčí než druhé! Mají překrásné hlavičky a jejich postojové fotky mě dostaly!! Jsem z nich nadšená ze všech!!! Je to nádherný vrh a já jsem moc šťastná! :-)

 

Dancing Queen Dorado Blanco "Kvinka" - červená holčička:

 

Discovery Dorado Blanco "Seppo" - modrý kluk:

 

 Dollar Dorado Blanco "Dasty" - zelený kluk:

 

Daiquiri Dorado Blanco "Kira" - žlutá holčička:

 

Davis Cup Dorado Blanco "Davi" - stříbrný kluk:

 

Dolce Vita Dorado Blanco "Amy" - růžová holčička:

 

Da Vinci Dorado Blanco - oranžový kluk:

 

Disney World Dorado Blanco "Monty" - fialový kluk:

 

D'Artagnan Dorado Blanco "Archie" - hnědý kluk:

 

 

17.5.2015 - Nové krásné fotky! :-)

V neděli byl super den. Přijela kamarádka Magda se svými synovci a udělali jsme si všichni pěknou gril párty :-) Během pěkného dne zaujala Magda svou oblíbenou pozici "ležmo" v ohrádce se štěňátky a pořídila překrásné fotky našich Déčkových štěňátek.

Magdy "specialitkou" je také fotka, kde leží všechna štěňátka v jedné řadě a spí. Po chvíli jsem zjistila, že přípravy pro tutou fotku nejsou nic pro mě a hned po pár minutách bych to vzdala :-D Díky její trpělivosti se to ale povedlo :-) Největší nepřítel byl velký vítr! Štěňátka jsme postupně uspávaly v řadě, před kterou jsme postavily přenosnou kennelku jako závětří. Před vyfocením jsme ale musely kennelku dát pryč, načež ve vteřině se štěňátka začala budit větrem. Takže to vypadalo asi takto: uspat, Magda připravit do pozice, já rychle odstranit kennelku, Magda cvakla dva záběry, štěňátka začínají utíkat, obě letíme, vracíme kennelku a uspáváme znovu. Provedly jsme to asi čtyřikrát dokola a vznikla z toho nádherná fotka!!!! :-)

 

Bylo pro mě hrozně těžké vybrat jen pár fotek té spousty, co mi Magda poslala, nakonec jsem vybrala tyto:


 

A tady s úžasnou maminkou Meggie!!! :-)

 

 

15.5.2015 - Tak už je nám 5 týdnů

Štěňátka nám moc rychle rostou! Neskutečně to letí! Všichni kromě oranžového pejska už jsou zamluvení.

Každý den ráno po páté hodině k nim vstávám, pustím k nim Meggie, nakojí se a pak je vynosím ven. Čekají až budou venku a začnou hromadně kakat :-) Jsou šikovní. Pak ještě dostanou velkou porci namočených granulí, papají opravdu s chutí a nikdy nic nenechají.

Celý den jsou pak štěňátka venku (když neprší), máme několik složených kovových ohrádek, takže mají pro sebe velký kus zahrady anebo jsou na terase. Tam jsou radši, hlavně když je velké horko, můžou si tam totiž zalézt pod altán do stínu a chladit se o zámkovou dlažbu.

Udělala jsem štěňátkům nové fotky, bylo to náročný honit je po zahradě a vyfotit je nějak normálně :-D Trvalo to hodinu a půl, ale povedlo se!

 

Dancing Queen Dorado Blanco "Kvinka" - červená holčička:

 

Discovery Dorado Blanco "Seppo" - modrý kluk:

 

Dollar Dorado Blanco "Dasty" - zelený kluk:

 

Daiquiri Dorado Blanco "Kira" - žlutá holčička:

 

Davis Cup Dorado Blanco "Davi" - stříbrný kluk:

 

Dolce Vita Dorado Blanco "Amy" - růžová holčička:

 

Da Vinci Dorado Blanco - VOLNÝ PEJSEK - oranžový kluk:

 

Disney World Dorado Blanco "Monty" - fialový kluk:

 

D'Artagnan Dorado Blanco "Archie" - hnědý kluk:

 

 

8.5.2015 - Štěňátkům jsou 4 týdny

Strašně to letí, štěňátkům už jsou čtyři týdny a jsme v polovině času, který strávíme společně. Hrozně to letí. Všechny jsem převážila a dopsala váhy do tabulky. Také jsem štěňátka už podruhé odčervila a zítra bude probíhat stříhání drápků.

Dnes se na štěňátka byly podívat některé jejich budoucí rodiny, další přijdou v neděli. Všichni jsme si to moc užili, bylo krásné počasí a tak jsme mohli být se štěňátky venku.

Štěňátka už se také kamarádí se zbytkem naší smečky. Největší zájem má o ně Sofinka, která měla štěňátka loni v létě a někdy mám pocit, že si myslí, že jsou to stále ty její. Chodí k nim, olizuje je a pečuje o ně. Velký zájem o štěňátka má také naše malá Violettka - tříměsíční štěně dlouhosrsté kolie. K mému překvapení se k nim chová velmi jemně, bála jsem se, aby si s nimi nechtěla hrát a neomaleně je neokusovala nebo po nich nehrabala tlapkami. Opak je pravdou, chodí si k nim lehnout a jemně je očichává.

 

Udělala jsem štěňátkům jednotlivé fotky, bylo to trochu náročnější, ale povedlo se :-) Tady jsou seřazené podle narození:

 

Dancing Queen - červená holčička:


 

Discovery - modrý kluk:


 

Dollar - zelený kluk:


 

Daiquiri - žlutá holčička:


 

Davis Cup - stříbrný kluk:


 

Dolce Vita - růžová holčička:


 

Da Vinci - oranžový kluk:


 

Disney World - fialový kluk:


 

D'Artagnan - hnědý kluk:


 

 

4.5.2015 - Poprvé venku (3 týdny a 3 dny)

Štěňátka jsem poprvé dala ven :-) Bylo krásně teplo, tak jsem jim ukázala venkovní svět. Některá štěňátka zrovna nadšená nebyla a trošku plakala, ale brzy se rozkoukali všichni a zvědavě koukali kolem. Byli venku jen půl hodiny, to pro začátek stačí.

A nemohla jsem je nechat venku bez toho, aniž bych je vyfotila :-)

 

 

1.5.2015 - Takhle umí štěňátka papat

Dnes jsem štěňátkům udělala poprvé granulky, rozmixovala jsem je na řídkou kašičku s mlíčkem a musím říct, že jim to moc chutnalo! :-) Jen vůbec nevěděli jak na to :-D

Fotečky před krmením:

 

A tady při a po krmení :-)

 

 

 
30.4.2015 - Co je nového? :-)

Od úterý jsem začala štěňátkům dávat ke kojení ještě mlíčko z flaštičky. Štěňátka už jsou veliká a chěla jsem Meggie trochu ulevit. Krmení z flaštičky je ale trochu boj, někdo se mi po dudlíčku sápe a nejraději by vytáhl celý obsah sám, jiní se tváří divně a dva pejskové flašku doposud vůbec nepřijali a dudlík mají jen jako zábavu na kousání :-) Z tohoto důvodu jsem přestala stíhat dopisování denních přírůstků na váze a tak už budu dopisovat váhy jen v pátek, kdy jsou štěňatka vždy o týden starší.

Zítra, na třítýdenní oslavu, připravím štěňátkům už první příkrm a zkusíme jak jim půjde papat z mističek. Už to vidím, jak to budou mít všude nejen štěňátka, ale i já a také celá bedýnka. Určitě pořídím nějaké nové fotečky :-)

První, kdo začal výrazně projevovat svou povahu, je stříbrný pejsek. Je hodně aktivní a když už všichni jeho sourozenci spí, tak běhá po bedýnce, vrčí, štěká a zlobí. Nenaspí toho tolik jako ostatní. Je to i první štěňátko, které se naučilo chodit. Bude to pěkný ďáblík :-)

 

 

26.4.2015 - Nové fotky v 16ti dnech

Dnes jsem udělala nové fotky ze života v bedýnce. Pravda, že už je tam trošku více živo, ale stejně štěňátka ještě většinu času prospí. Na akčnější fotky si budeme muset ještě počkat :-)

 

24.4.2015 - Štěňátkům jsou dva týdny

Štěňátkům už jsou dva týdny. Všichni už mají otevřená očička a dívají se na svět, vypadají moc roztomile!!! Zítra budu dělat nové fotky, už se těším!

Štěňátkům jsem znovu musela ostříhat drápky a také jsem je poprvé odčervila. Odčervovací pasta jim moc nechutnala, olizovali se a šklebili :-)

Všichni už chodí po bedýnce, ale ještě stále hodně vrávorají a padají :-) Dnes se dokonce povedlo červené fenečce vylézt z bedýnky ven! A jakmile zjistila, že to jde, už se tam vrhala pořád a chtěla "utíkat" pryč. Na to má ale ještě trochu čas, proto jsem přidala jedno prkýnko a to už je moc velká překážka, takže ještě v bedýnce pár dní všichni vydrží!

 

 

 

19.4.2015 - Máme jména

Štěňátka už mají jména :-)

Kluci jsou: Da Vinci, D'Artagnan, Davis Cup, Discovery, Disney World, Dollar
Holky jsou: Daiquiri, Dancing Queen, Dolce Vita

 

19.4.2015 - Život v bedýnce

Dnes jsem udělala pár nových fotek v bedýnce. Štěňátkům už se pomaloučku otevírají očička, ještě nevidí, ale v koutkách už jsou vidět větší škvírky :-) Také už se začínají kojit v delším časovém intervalu, vydrží už alespoň dvě hodiny, což je fajn hlavně v noci :-D Večer jsme štěňátka zvážili a nové váhy jsem zapsala do tabulky :-)
 

17.4.2015 - Už je nám týden!

Je to až neuvěřitelné jak moc to letí! Štěňátkům je dnes už jeden týden :-) Mají už dvojnásobnou váhu a začínají občas spát i mimo skupinku. Dříve, když se vzdálili od hromádky sourozenců nebo maminky, tak pištěli, ale teď už jim to tolik nevadí. Meggie už si také jde občas lehnout mimo bedýnku a tak snad konečně začne i ona trochu odpočívat. Venku ale stále moc být nechce, jen na nejnutnější dobu a pak šup domů, aby je měla hezky pod kontrolou.

Dnes jsem poprvé ostříhala štěňátkům drápky, už je měli všichni jako jehličky. Počkala jsem si po kojení, byli utahaní a stříhání drápků téměř prospali. Jsou to šikulky :-)

 

15.4.2015 - Už máme oboječky :-)

Štěňátka už mají rozlišovací obojky, provázky už je začínaly škrtit. Moc jim to sluší :-) Hrozně rychle rostou, každý den vidím jak jsou větší a větší!

Meggie se daří také moc dobře, je veselá a pořád hladová. Dáváme jí jíst čtyřikrát denně, z toho třikrát denně granule a jednou denně tvaroh s rýží, ale i tak to vypadá, že je to pro ni málo. Zatím je stále ještě hodně na štěňátka fixovaná, nechce se od nich hnout a venku se jen rychle vyčůrá a zase běží zpátky. Pokud tedy nepočítám čas, který strávila nad hrabáním tří děr, z nichž jedna je hluboká skoro metr! Prý se jí líbí víc, než bedýnka a štěňátka si tam přestěhuje! Zítra musím tu díru zahrabat, jsem zvědavá, co tomu řekne!

Rychle jsem v podvečer vyfotila štěňátka při kojení....

 

 

12.4.2015 - Štěňátkům jsou dva dny

Štěňátkům jsou dva dny, už je na nich vidět jak rostou :-) Udělala jsem fotky každému štěňátku :-) Byla to ale dřina :-D

 

stříbrný kluk

 

žlutá holka

 

zelený kluk

 

oranžový kluk

 

modrý kluk

 

růžová holka

 

červená holka

 

fialový kluk

 

hnědý kluk

 

 

 

10.4.2015 - 63. den březosti + porod

Chvíli po půlnoci se začalo konečně něco dít. V 00:15 praskla Meggie voda. Našli jsme v obýváku loužičku a Meggie stála u dveří na terasu a divoce dýchala a byla strašně nervózní. Vzala jsem baterku a šla s ní na zahradu. Letěla čůrat a snažila se tlačit. Rychle jsem ji táhla zpátky domů a cestou domů jí na terase odešla hlenová zátka. Doma jsem jí vzala do porodní bedny a zavolala kamarádce Magdě, která mi už dvakrát pomáhala s porodem a má velké zkušenosti. Před 1h ráno přijela, pozorovaly jsme Meggie, koukaly na film a čekaly, co bude dál. Ve 2:30 začaly Meggie kontrakce. Byla jsem s ní v bedně, protože se bála a třásla se.

Kontrakce se stále stupňovaly a ve 3:40 se narodilo první štěňátko. Byla to holčička, vážila 375g a dostala červenou barvičku. Čekala jsem, že Meggie po prvním štěňátku uklidní, ale stále se dál třásla a byla hrozně nervózní. Snažila jsem se jí uklidnit a byla stále u ní. Ve 4:05 se narodil chlapeček, vážil 385g a dostal modrou barvičku. Ve 4:40 se narodil další kluk s váhou 360g a dostal zelenou barvičku. Chvíli po něm, ve 4:50 se narodila druhá holčička s váhou 350g a její barvičkou se stala žlutá. Veterinář nám dva týdny před porodem našel na ultrazvuku čtyři štěňátka a tak jsme čekaly, zda budeme pokračovat. Když jsme ale Meggie sahaly na bříško, bylo cítit, že ještě nějaké štěňátko v sobě má. V 5:25 se narodil kluk, vážil 355g a dostal stříbrnou mašličku. K mému překvapení porod stále pokračoval, další štěňátko se narodilo v 6:20h, byla to třetí holčička s 390 gramy a dostala růžovou barvičku. V tu dobu už se děti chystaly do školy, když se narodilo sedmé štěňátko, byl to kluk s váhou 380g a dostal oranžovou barvičku. Meggie už byla klidná a čekaly jsme, že porod skončil. Stále měla kontrakce, ale z probíhajícího porodu v ní zůstaly tři placenty, takže jsem čekala, že kontrakcemi budou odcházet. Po hodině bylo zřejmé, že tlačí další štěňátko, ale že není vše jak má být. Štěňátku visely ven nožičky, ale pokaždé zase zmizely vevnitř. Bylo poznat, že štěňátko není živé. Meggie nešlo vytlačit a Magda volala na pomoc veterinářce. Nakonec se to podařilo a mrtvé štěňátko bylo venku. Byl to kluk a po prvních pokusech o oživení bylo jasné, že je to marné. Byly jsme moc smutné, že máme takový závěr. Prosáhavaly jsme Meggie bříško a už žádné štěňátko cítit nebylo. Obvolala jsem známé a oznámila, že máme sedm štěňátek, což bylo překvapení, protože jsme opravdu čekali méně. Jenže to největší překvapení ještě nastalo, když Meggie v 8:20 porodila dalšího kluka, vážil 440g a dostal fialovou barvičku. Bylo to čtvrté štěňátko, u kterého zůstala placenta uvnitř Meggie. Kontrakce občas pokračovaly a já věřila, že placenty vyjdou. Místo nich na nás v 8:50 vykouklo poslední štěňátko, kluk se 415gramy a dostal barvičku hnědou. Měly jsme obrovskou radost, že nakonec byl závěr porodu tak hezký! :-)

Tím pro nás porod skončil. Placentu vytlačila Meggie po obědě už jen jednu. Tři stále zůstaly uvnitř. Jeli jsme k veterináři na kontrolu, dostala injekci, ale placenty tam stále jsou. Budeme čekat a držet si palce, aby nezpůsobily zánět dělohy. Budu teď Meggie hlídat, měřit jí teplotu a doufat!

Všechna štěňátka krásně pijí, Meggie má mlíčka dost, nádherně se o štěňátka stará! Mám velkou radost! Udělala jsem rychle pár fotek... později určitě udělám další :-)

 

 

9.4.2015 - 62. den březosti

Meggie mě vzbudila po půlnoci, hrabala v porodní bedně a zrychleně dýchala. Teplotu měla 37,0 a byla hodně nervózní. Chtěla pořád ven. Když byla doma, lítala z bedny do bedny a chvílemi se pokoušela usnout, ale nešlo jí to. Takto to pokračovalo až do rána. Vůbec jsme se nevyspaly ani jedna. Ráno, když jsem začala chystat děti do školy, konečně usnula. Spala asi hodinu a tento kolotoč pokračoval celý den. Každou chvíli ven, dovnitř, do bedny, z bedny, do pelíšku, spát nemohla, bylo mi jí líto, strašně rychle dýchala a vypadala už unaveně. Snad se začne brzy něco dít.....

 

 

1.4.2015 - Meggie 54. den březosti

Tak jsme Meggie už smontovali porodní bedýnku. Zatím se jí do ní moc nechce, však má taky ještě týden čas :-) Za poslední dny jí hodně narostlo bříško a venku už si začíná vyhlížet místo kam by si štěňátka schovala.... to jí moc neprojde ;-) Bude se muset smířit s tím, že se bude rodit doma :-)

 

 

7.3.2015 - Nové fotky naší březí Meggie :-)

Dnes jsem Meggie ostříhala, sice bez koupání, ale nevadí :-) I přesto holka moc prokoukla a tak jsem ji vzala na procházku, abych jí udělala pár nových fotek. Je pořád krásná, láska moje!

Ch CZ & SK Morgiana Misantos "U" - budoucí maminka vrhu "D" :-)


 

 

2.3.2015 - Březost potvrzena

Dnes jsem s Meggie navštívila kamarádku veterinářku Zdeňku Svoreňovou a k mé veliké radosti nám ultrazvuk potvrdil, že je Meggie březí! :-)