Novinky 2024

 

27.2.2024 - Štěňátka jsou na světě!

Dne 27.1.2024 se narodila štěňátka holčičce z naší chovatelské stanice Lopince a po nádherném psovi ze Španělska Brandonovi! Narodilo se 5 kluků a 2 holčičky.

Pokud máte zájem o chlapečka z tohoto vrhu, klikněte na CHS Bohemica Aurum nebo volejte 777673293. Štěňátka budou k odběru v druhé polovině března.

BRANDON DE RIA VELA  x  LOLLIPOP DORADO BLANCO

 

 

 

20.1.2024 - Procházky u nás

U nás ve vsi máme krásná místa na procházky. Například dlouho stezku, která vede přímo od naší vsi. Je to tam moc hezké, ale poslední dobou je tam opravdu hodně zajíců, takže musím dávat pozor!

Zarja a Paris (jak jinak než že zase něco tahá)

 

19.1.2024 - Cvičení s Paris

Nejlepší způsob jak unavit Paris je vzít ji na procházku a vzít sebou dummy. Různě jí ho schovávám, házím, vysílám. Moc ji to baví a zaměstnat ji fyzicky a mentálně je ten nejlepší způsob, jak ji hezky unavit. Sice si vždy vymyslí jak udělat něco po svém, jak si aport pohodit nebo se s ním prolítat, ale stejně mě to s ní nepřestává bavit! Jak říkám já a kdo ji zná…  Paris je taková výzva :D

Trochu nadhodit:

Trochu vyválet ve sněhu:

 

Ale umí to i hezky... když chce:

 

A také umí chvíli posedět... chvíli!!

 

19.1.2024 - S Dobbym na procházce

Naše oblíbené místo s Dobbym, rád chodí do tohoto rybníka, ale tentokrát byl zamrzlý a na jedné části byli dokonce bruslaři, byl z toho docela překvapený! :D

 

14.1.2024 - Procházky

Toto je také naše oblíbené místo na procházku! Paris už od mala dělá na procházkách to, že sbírá různé odpadky - takový ekologický pes. A když nenajde odpadky, musí tahat alespoň klacky, když nejsou klacky, tak rovnou kus stromku.

 

A tady celá parta: Zarja, Dobby, Paris

 

 

 

7.1.2024 - Procházky se Zarjou

Chodíme pravidelně na procházky do nedalekého zámeckého parku. Nesmí tam ale psi moc běhat na volno, takže tam nejraději chodím se Zarjou. Ona je strašně hodná, nemusí ani chodit na vodítku, nikdy se nemusím bát, že mě neposlechne nebo něco provede.

 

6.1.2024 - Národní výstava Brno

Vyrazila jsem s Paris na národní výstavu do Brna. Dobby bohužel zatím na výstavu nemůže, ta vyholená rána po zákroku na boku zarůstá opravdu pomalu. Paris se na výstavě předvedla krásně, dělá mi velkou radost! Navíc se paní rozhodčí moc líbila a získala hodnocení V2 res CAC.

Na výstavě jsem se také rozhodla přihlásit soutěž Chovatelská skupina. Místo čtyř jsme nakonec byli tři, pan rozhodčí nás do užšího výběru nevybral, ale i tak si myslím, že jsme se v konkurenci neztratili a moc děkuji všem páníčkům, že se mnou do toho šli! Byl to krásný zážitek!

Paris Honeymoon de Lar de Casanova - V2 res CAC

 

5.1.2024 - Příprava na výstavu

Přípravu na výstavu jsme vzaly zodpovědně a zmohlo to nejen mě, ale také Paris!

 


1.1.2024 - Novoroční procházka

Na první rok jsme vyrazili na procházku na Konopiště, obešli jsme okolo rybník a prošli se po krásném okolí. Vzali jsme také Dobbyho, tentokrát byl na Konopišti bez toho, aniž by nosil bažanty! Byla to super procházka zakončená v místní Myslivně, kam jsme zašli na skvělý zvěřinový oběd. Předtím nám ale stihnul Dobby zdrhnout do vody! Tak se v Myslivně alespoň ohřál než jsme zase vyrazili domů.