Novinky 2022

 

31.12.2022 - Rozloučení s rokem 2022

S tříměsíčním zpožděním aktualizuji tyto stránky. Na přelomu roku jsem se hodně věnovala škole a končícimu semestru a tak nebyl na stránky čas. Nyní je zase na pár měsíců klid a těším se až doplním fotky u odchovů, dostávám jich spousty a moc za to všem páníčkům mých odchovů děkuji! 

Od poslední aktualizace v říjnu se toho událo hodně. Některé zprávy byly hezké, některé bohužel i smutné. 

Jsem moc ráda, že jsme Vánoce a nový rok oslavili s naší smečkou ve stejném počtu jako loni. Přece je už máme hodně veteránů a každý rok pod stromečkem si přeji, aby tam další rok na Vánoce byli zase všichni! Před Vánocemi u nás napadlo hodně sněhu a tak jsem každému udělala nějaké fotky, tady jsou:


 Morgiana Misantos "Meggie" -  12,5 let

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - 11,5 let


 

Away from Sophia Dorado Blanco "Sofinka" - 10,5 let

 

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - 9,5 let

 

Ice Fredina Agi "Violetta" - 1 měsíc do 8. narozenin

 

Ginger Dorado Blanco "Ginny" - 6 let

 

Dumbledore Maybe Angels "Dobby" - 4 roky

 

Paris Honeymoon de Lar de Casanova "Paris" - 1,5 roku

 

 

13.12.2022 - Dobbymu se narodila štěňátka, jsou to vnoučátka Česinky

4 kluci a 4 holčičky se narodili Bellince, která je dcerou Česinky. Otcem štěňátek je náš Dobby. Jsou to Bellinky první štěňátka a porod zvládla naprosto skvěle, stejně tak i její páníčci! Moc gratulujeme a doufáme, že se dostaneme na Moravu se na štěňátka podívat!

Bellinka před a po :)

 

 

11.12.2022 - Rocky z vrhu "F" odešel za duhový most

Dnes nás zastihla velmi smutná zpráva, Rocky – Ferrero Rocher Dorado Blanco dnes náhle odešel do psího nebe. Chtěla bych poděkovat Jarce a Jardovi za veškerou péči a lásku, kterou Rockymu za šest a půl let jeho života dávali. Rocky byl do poslední chvíle šťastný pes. Moc vám děkuji za vše!

Sbohem Rocky

 

 

16.11.2022  - Zdravotní výsledky naší Paris

Dnes jsme obdrželi zdravotní výsledky naší Paris! Jsou úplně nejlepší jak jen mohou být!

HD A/A, ED 0/0, OCD neg. - MVDr. Decker
K tomu jsme absolvovali DOV u MVDr Beránka a Paris je prostá očních vad!

Máme obrovskou radost! Vzhledem k jejímu temperamentu a chybějícímu pudu sebezáchovy jsem se výsledků rentgenů opravdu bála. Jsem ráda, že zbytečně.

 

 

9.11.2022 - Dobby má narozeniny

Dnes oslavil Dobby své 4. narozeniny. Vnuk mojí nejúžasnější veteránky Zarji a syn jejího jedináčka Melody! Všechno to nejlepší z obou se odrazilo v něm! Je přesně takový jakého jsem si ho vysnila! Je to velký dobrák, udělá co mi na očích vidí, aby mi udělal radost a je to ohromný mazel! Jsem strašně moc šťastná, že ho mám! Vždy za něj budu vděčná své kamarádce Lucce!!

 

 

 
29.-30.10.2022 - Dobby s Luckou a Melody na JČ derby

Protože se Dobbymu s Luckou na zkouškách v Blevicích dařilo, rozhodla se Lucka vést na JČ derby dva psy, a to jak Dobbyho, tak jeho maminku Melody. Lucka si už dávno přála vyzkoušet vést na zkouškách dva psy a protože se na derby uvolnilo hodně míst, byla příležitost to zkusit. 

Při rozlosování dostal Dobby číslo 13 a tak jsem s napětím očekávala, jestli to bude ta šťastná třináctka, nebo ta druhá varianta :D Bohužel se velmi brzy ukázalo, že ta druhá :D Dobby se minulý týden na zkouškách s Luckou sice moc snažil, ale co je moc, to je moc. Zkrátka se rozhodl, že tentokrát už s ní spolupracovat nebude. Na disciplínách, které má velmi spolehlivé jí dělal naschvály, nechodil k ní s aportama, na chůzi naopak chodil od ní apod. Podzimní zkoušky tak došel ve II. ceně a vodní zkoušky šel ve III. ceně až do poslední disciplíny klidu na stanovišti, kde se v 7. minutě sebral a odešel od Lucky pár metrů od ní lehnout si do stínu. Tím si zajistil jasnou 0! 

Teď už víme, že Dobbyho na zkouškách už nikomu půjčovat nebudu a bude si muset počkat, až se moje noha uzdraví a budeme chodit spolu. Já osobně se na tom moc těším a věřím, že on také!

 

Melody a Dobby spolu na zkouškách

 

 

23.10.2022 - Dobby se na PZ umístil na 2. místě!

Ještě nějakou dobu nebudu moct běhat na výstavách a ani chodit na zkoušky, než se mi koleno uzdraví a tak jsem poprosila kamarádku Lucku Hanykovou, kterou má Dobby moc rád, jestli by ho neodvedla na podzimních zkouškách, na které jsme byli přihlášeni už dlouho.

Dobby s Luckou celý den fungoval naprosto skvěle, ale přicházela postupně psychická únava, určitě hlavně z toho, že tam nejsem já. Dobby s Luckou nikdy dříve necvičil a bylo to pro něj tedy náročnější než normálně, i když se opravdu strašně moc snažil. Všechny disciplíny šli ve 4 až do té poslední, kterou byla vlečka s králíkem. Dvě nasazení zajistily známku 2 a tím i spadnutí do druhé ceny. Byla to veliká škoda, protože nebyl žádný jiný golden, který šel v první ceně. 

Celkově z 21 pejsků došlo jen 11 a jen jeden v 1.ceně. Dobby zůstal hned za ním a umístil se tak na krásném 2.místě! Luci ještě jednou moc děkuji za váš perfektní výkon!! Mám ohromnou radost z takového úspěchu!

 

8.10.2022 - Nezapomenutelná mezinárodní výstava České Budějovice!!
 
Říká se “v nouzi poznáš přítele! Je to pravda!! A já vím, že mám opravdové přátele!
Když jsem si před týdnem přetrhla vaz v koleni a verdikt lékařů zněl - šest týdnů nechodit, bylo mi jasné, že výstavu v Českých Budějovicích nezvládnu. Kamarádky Lucka Hanyková a Evička Kaslová se ale rozhodly, že když to nezvládnu já, tak ony ano. Lucka v pátek přijela, vykoupala u nás doma Rockyho i Dobbyho, vyfoukala je a Rockyho ještě odvezla narychlo večer na stříhání k Nataše. Dobby byl ostříhaný z předchozí výstavy, ale Rocky ne a v téhle situaci bych to opravdu nezvládla.
Ráno se Evička a Lucka sešly v osm před výstavní halou v Českých Budějovicích, kde jim začal celodenní kolotoč. Lucka vystavovala, Evička lítala kolem kluků.
 
Přichází první zpráva: Dobby vyhrál CAC ve třídě šampionů
Přichází druhá zpráva, Rocky získává ve třídě veteránů V1 a stává se tak veteran šampionem ČR.
Přichází třetí zpráva: Dobby vyhrává CACIB. Brečím!! Radostí a štěstím a trochu také z toho, že tam nejsem.
Čtvrtá zpráva: Evička musí také do kruhu aby vedla Rockyho o BOB, pláč se mění ve smích. Vím jak je Evička “ráda” v kruhu Pátá zpráva: video jak Evička trénuje narychlo s Rockym postoj (jde jim to skvěle)
Šestá zpráva: Rocky vyhrál BOV a Dobby vyhrál BOB!! Sedmá zpráva, Dobby se umístil na 2.místě VIII FCI.
 
Byla to neuvěřitelná jízda, holky se celý den nezastavily. Strašně moc jim ještě jednou za vše děkuji!! Celou volnou sobotu strávily na výstavě kvůli mě. Holky jste skvělé kamarádky!
 
 
Dumbledore Maybe Angels “Dobby” - třída šampionů - CAC, CACIB, BOB, FCI VIII 2.místo!!
 
 
 
Bonett Bride to Dorado Blanco (11,5 roku) - třída veteránů, BOV - VETERÁN ŠAMPION ČR
 
 
 
Holky moc děkuji!!! :)
 

 

 

2.10.2022 - Layla Dorado Blanco složila canisterapeutické zkoušky!

Lexi se svou paničkou Mončou trénovala na canisterapeutické zkoušky. Lexi šla příprava opravdu skvěle a tak se Monča rozhodla, že 2.10. půjdou na zkoušku. Podařilo se jim to opravdu perfektně! Dokonce se umístila na 5. místě asi ze 16 psů! Jsem na Lexi opravdu moc pyšná a děkuji Monče, že se jí tolik věnuje a podporuje její úžasnou povahu!

 

Lexi se stala canisterapeutických psem! :)

 

2.10.2022 - Člověk míní, osud mění

Měla jsem spoustu plánů, výstavy, zkoušky, výcviky atd. Jedno uklouznutí na výcviku, koleno ohnuté do pravého úhlu a je z toho prasklý vaz. Klidový režim na 6 týdnů a je po plánech. Tak hlavně ať se to rychle zahojí a můžu zase běhat v kruhu a lesích s těmi mými chlupatými zlatíčky.

 

 

 

30.9.2022 - Lola Dorado Blanco složila zkoušky OVVR

Tak už třetí holčička z vrhu L úspěšně složila zkoušky OVVR!

Lola alias Sofinka se se svou paničkou zúčastila OVVR v Kunžaku a dařilo se jim skvěle!! Sofinky panička Zuzka si s výcvikem trochu užila, ale poprala se s tím opravdu statečně! Zuzko veliká gratulace!

 

25.9.2022 - Klubová výstava KCHLS Praha Džbán

Na tuto klubovou výstavu jsem měla přihlášené tři své psy, a to Zarju, Paris a Dobbyho. Dále tam bylo přihlášeno několik odchovů Dorado Blanco, a to Charlie do třídy vítězů a tři holčičky z vrhu L: Lemon Lollipop a Layla. Bylo přihlášeno i několik odchovů po Dobbym a Rockym a všichni se krásně předvedli a získali krásná hodnocení! 

A tady naše skvělé úspěchy:

Zarja – Volente Deo Princess and the Pea – třída veteránů V2 - bohužel nemám žádnou fotku
Dobby – Dumbledore Maybe Angels – třída vítězů V1 CAC

Dobby se stává čekatelem titulu Grand šampion ČR

 

Ségry z vrhu L – zleva Lemon, Lollipop a Layla, všechny tři se dostaly do užšího výběru mezi TOP 8 ze 38 mladých fen!! Lopinka (Lollipop) nakonec zvládla dokonce obsadit 4. místo!! Všechny holčičky mi udělaly velikou radost!

 

Charlie z vrhu F získal hodnocení výborný a umístil se na 3. místě!

Já jsem vystavovala Rockyho děti, kteří měli oba dva velký úspěch!

Harry – Ravel Misantos získal ve třídě veteránů hodnocený V1 a tímto se stal čekatelem veterán šampiona ČR!

Jordi Gold Aurea Rosa vyhrál velmi obsazenou třídu mladých, získal titul CAJC, následně i BOJ a ve finále jsme v závěrečných soutěžích vybojovali i 1. místo v BIS Junior!!

 

Rockyho syn Jordi (z Rockyho úplně posledního vrhu) - CAJC, BOJ, vítěz BIS Junior 

 

 

24.9.2022 - Oblastní výstava psů Praha Džbán

V sobotu jsem měla přihlášenou na oblastní výstavu pouze Paris, a to do třídy mladých. Paris je úplně bez srsti, přesto si u paní rozhodčí Zdeny Jílkové vyběhala hodnocení Výborná a 2. místo!

Po výstavě jsem nechala Paris u paní rozhodčí také změřit a spočítat zuby, má 52cm a je plnochrupá!

Fotku z výstavy bohužel nemám, tak alespoň jednu aktuální z našeho nejoblíbenějšího místa Leštiny. Takhle u vody to má stejně Paris raději než v kruhu :D

 

17.9.2022 - Trénink s Paris

Protože se mi na konci srpna podařilo s Paris složit OVVR, tak se snažím posunout se o kousek dál. Z honů mám nějaké kachny, tak se věnuji přinášení, dohledávkám a zkoušíme i vlečky. Jde jí to skvěle, je rychlá a moc ji to baví. Ta běhací část výcviku jí jde výborně, horší je to s těmi klidovými, hlavně s prací na vodítku, to bude velký oříšek.

 

 

13.9.2022 - Zdravotní výsledky vrhu L

Dvě hočičky z vrhu L už mají zdravotní výsledky RTG a obě s nejlepším možným výsledkem!

Lemon Dorado Blanco – DKK A/A, DLK 0/0
Lollipop Dorado Blanco - DKK A/A, DLK 0/0

 

11.9.2022 - Dobbyho potomci

Dumbledore Maybe Angels "Dobby" má již několik potomků. Někteří mají za sebou velké výstavní úspěchy a nějaké tituly, jiní perfektní pracovní výkony i pracovní tituly a jsem na ně opravdu moc pyšná! Ze všeho nejdůležitější je ale stejně ve finále jejich zdraví.

A protože někteří Dobbyho potomci dosáhli již věku více než 12 měsíců, tak absolvovali vyšetření RTG. Když mi chovatelé volají, vždy s napětím očekávám, jaký byl finální výsledek našich společných dětí.

Musím říct, že doposud jsem opravdu moc šťastná, protože máme 11 zrentgenovaných potomků z šesti různých vrhů a výsledky jsou perfektní!

Fly Maybe Angels - HD A/A, ED 0/0
Frederik King Maybe Angels - HD A/A, ED 0/0, OCD neg.
Adeline Aischa Angel - HD A/A, ED 0/0, OCD neg.
Anny Aisha Angel - HD A/A, ED 0/0, OCD neg.
Damien Jasper od Úpatí Spáleníku - HD A/A, ED 0/0
Aileen Sunny Gold - HD B/B, ED 0/0, OCD neg.
Crazy z Akátového světa - HD A/A, ED 0/0
Clea z Akátového světa - HD A/A, ED 0/0
Coudy z Akátového světa - HD A/A, ED 0/0
Azalé Alba Lovely Gold Faces - HD A/A, ED 0/0, OCD neg.
Arzen Lovely Gold Faces - HD A/A, ED 0/0, OCD neg.

 

31.8.2022 - Aktualizace

Konečně je tady aktualizace! Naposledy jsem dávala příspěvky letos v únoru. Vzhledem k tomu, že jsem začala v loňském roce studovat dálkově Myslivost na vysoké škole ČZU, neměla jsem pak už vůbec čas. Zkouškové je úspěšně za mnou a tak se budu snažit dohnat na stránkách resty. Děkuji všem, kteří nám zachovali přízeň a stránky navštěvovali i když se tu nic nedělo! Další zkouškové období je za dlouho a tak se budu snažit stránky aktualizovat pravidelně :)

 

26.8.2022 - Paris složila zkoušky OVVR

Na týdenním výcvikovém táboře v Leštině jsme se připravovaly s Paris na OVVR. Cvičily jsme už v pokročilejší skupině, seznamovaly se s králíkem a kachnami, zkoušely krátkou vlečku, čtverec v lese apod., kdy Paris každým cvikem překvapovala jak si se vším uměla poradit a s ohromným nadšením (někdy až moc) všechny disciplíny zvládala! Na OVVR jsem šla ale přece jen trochu se strachem, a to především z chůze u nohy, protože tyhle klidové disciplíny Paris zkrátka moc nejdou.

Paris asi pochopila vážnost situace a všechny disciplíny zvládala krásně! Nějaká zaváhání byla a tak jsme získaly jednu trojku s chůze na volno a jednu trojku z kontaktu s vůdcem, jinak samé čtyřky! Tak máme za sebou psí maturitu a těším se, jak budu s Paris dál pracovat a rozvíjet její nadšení pro práci.

 

 

26.8.2022 - Také Lollipop Dorado Blanco složila zkoušky OVVR

Výcvikového pobytu se stejně jako my účastnila i Amálka s Lopinkou a spolu úspěšně složily OVVR! Bylo hezké je celý týden sledovat, jak spolu dělají velké pokroky a to se jim ve finále zúročilo! Veliká gratulace holky!!

 25.8.2022 - Dobbyho úspěch na poháru Komorník

V rámci vycvikového tábora jsem se s Dobbym zúčastnila soutěže o pohár Komorník. Startovalo celkem 41 psů a Dobbymu všechny disciplíny perfektně sedly. Získal plný počet bodů, takže rozhodoval čas, kdy nejrychlejší byl labrador, druhý flat a třetí Dobby! Jsem neskutečně pyšná na tento úspěch!

 

 

 


5.8.2022 - V CHS Million Reasons se Dobbymu narodilo 12 štěňátek

Daylinka porodila neuvěřitelných 12 štěňátek, 7 holčiček a 5 kluků. Porod proběhl naprosto skvěle a všechna štěňátka porodila doma. Obdiv Daylince i její paničce Kristýně, s jakým klidem průběh porodu zvládly! Držím palce a hodně sil všem při krmení takové štěněčí nadílky.

 


31.7.2022 - Svatomartinská oblastní výstava Praha Rychety

Na výstavy poslední dobou nezbývá moc času, ale občas na nějakou s Paris zajdeme, naposledy jsme si odskočily kousek od nás na oblastní výstavu Praha Rychety. 

Paris přišla panu rozhodčímu tlustá, ale i tak jsme získaly krásné hodnocení Výborná 3

 

23.-24.7.2022 - Pražské derby Divoká Šárka KCHLS

Vyzkoušeli jsme si s Dobbym další derby, ale na těchto zkouškách se nám moc nedařilo. První den na podzimních zkouškách si Dobby moc dobře neuměl poradit s vlečkou srstnaté, která vedla přes vysoké ostružiní (obdiv paní rozhodčí, která to prošla). Na této disciplíně jsme tedy získali limitní známku 1 a posunuli se do III. ceny. Druhý den jsem se nejvíce obávala přinášení kachny z vody. Když jsme šli na dohledávku kachny z rákosí, říkala jsem si, že této distiplíny se vůbec nebojím. Takže odteď začnu. Tato disciplína se nám totiž stala osudnou a v Dobby v časovém limitu kachnu nedohledal. Vím na čem máme pracovat a určitě zase nějaké zkoušky dáme.

Výsledek naší práce tedy je PZ, III. cena, 203b

 

8.-15.7.2022 - Psí dovolená v Chorvatsku

Strávili jsme týden na překrásném místě v Chorvatsku. Jeli jsme poprvé na ostrov Murter a poprvé vyzkoušeli ubytování v glamping stanu. Nádherný výhled a atmosféra, kterou nám toto místo každý den nabízelo, udělalo z této dovolené nezapomenutelný zážitek.

Na dovolené s námi byli Dobby a Paris, kteří si tu nádheru užívali s námi.

 

Dobby u moře:

 

Paris u moře:

 

 

 

12.7.2022 - V CHS Sunny Gold se Dobbymu narodilo šest štěňátek

V nočních hodinách se Dobbymu a Timince (Elaine Greta Brook‘s Angels) narodili 2 chlapečci a 4 holčičky. Všichni jsou v pořádku a Timinka se o štěňátka, coby prvorodička, moc hezky stará.

 

7.7.2022 - Vrh L oslavil první narozeniny!

Přejeme všem dětičkám z vrhu L hlavně pevné zdraví! Děkujeme všem páníčkům, kteří vám dávají lásku a dokonalou péči! Děkuji za fotky, které určitě brzy vložím.

 

2. - 3.7.2022 - Severočeské derby Velký Valtýnov KCHLS

Naše první derby!! Mám velkou radost z našich výkonů! Dnešní podzimní zkoušky byly v tom horku náročné, ale úspěšně jsme je dokončili, i když s menšími výkyvy. Dobby mi udělal radost a víkend jsme si moc užili! Těšíme se na další zkoušky!

KZVP - I. cena 161 bodů
KPZ - II.cena 205 bodů

 

25.6.2022 - Paris slaví 1. narozeniny!

Naše bláznivá španělská holčička slaví dnes 1. narozeniny! Přeji si aby už co nejdříve přestala se svými šílenostmi a zůstala tak zdravá na mnoho mnoho let!!

 

24.6.2022 - Layla Dorado Blanco složila zkoušky OVVR

Layla se svojí paničkou úspěšně složily psí maturitu - zkoušky OVVR! Mončo, jste strašně šikovné a je to tvá velká zásluha, jak Lexi krásně pracuje!! Moc gratuluji!

 

 

18.6.2022 - Klubová výstava RK Náměšť na Hané

Dobby a Paris se zúčastnili klubové výstavy v Náměšti na Hané a dosáhli těchto výsledků:

Dobby, třída šampionů V2 res CAC
Paris, třída mladých V6.6.2022 - Dobbymu se narodila štěňátka v CHS od Malého Labe

Amy od tří jasanů porodila dnes 6 kluků a 2 holčičky. Štěňátka se mají čile k světu a maminka se o všechny vzorně stará.

 

 

3.6.2022 - V CHS Bohemia Angels se Dobbymu narodila štěňátka

Ellee (Elis Jenny Citarwen) se narodilo deset štěňátek, 3 kluci a 7 holčiček. Všechna štěňátka i jejich maminka jsou v pořádku.

 


22.5.2022 - Klubové podzimní zkoušky Kunžak

Dobby absolvoval úspěšně tyto zkoušky s celkovým počtem bodů 214 ve II.ceně. Do druhé ceny nás dostala vlečka s králíkem, ale i tak jsem moc spokojená s tím, jak Dobby celý den pracoval a od posledních zkoušek před rokem vidím velký pokrok. Zkoušky jsme si oba moc užili a těším se na další!

 

16.5.2022 - Rocky oslavil 11. narozeniny

16.5.2022 oslavil Rocky 11. narozeniny. O týden dříve jsme se zúčastnili klubové výstavy KCHLS v Humpolci, kde získal hodnocení výborný 1 a následně i Best of Veteran. Mám radost, že se líbí i v takovém věku a i když mu to neběhalo jak dříve, tak si výstavu moc užil!

Rocky, přejeme ti všechno nejlepší k narozeninám! Hlavně ať jsi co nejdéle zdravý! Jsi přesně takový jaký ma retriever být, laskavý, milý a přátelský za každých okolností! Jsem pyšná a šťastná, že tě mám!

 

 

10.5.2022 - Naše Meggie oslavila 12. narozeniny

Přijde mi neuvěřitelné, že těch dvanáct let tak rychle uteklo. Když se na ni podívám, přijde mi stále mladá, krásná, se svým milým úsměvem a neustále černým nosánkem. Už se jí někdy motají nožičky a je o trochu pomalejší, ale její houževnatost a lovecké pudy ji udržují v kondici aby při každé sebemenší příležitosti prohnala bažanty nebo alespoň pár kroků zajíce.

Uvědomuje si svůj věk a myslí si, že ví všechno nejlíp, takže když se rozhodne tak jde, přesvědčena o tom, že jde správně, a že ji určitě dojdeme, takže co by se ohlížela. No a protože už velmi špatně slyší, tak ji neustále někde naháníme nebo hledáme. Ona si spokojeně ťape a užívá si života, takže se na ni ani nezlobíme a jsme šťastní, že je přesně taková, jaká je.

Všechno nejlepší, Meggie!

 

 

 

10.5.2022 - Dobbymu a Ellie se narodilo 8 štěňátek

V CHS Citarwen se narodilo Dobbymu a Ellie (Holly Ellie Citarwen) osm štěňátek. Čtyři kluci a čtyři holčičky. Bohužel jeden chlapeček to po porodu nezvládl. Ostatní štěňátka jsou v pořádku a s chutí se krmí od maminky, která se o ně skvěle stará!

 

3.5.2022 - Výlet do údolí Plakánek

Překrásná sobotní procházka s Paris, Česinkou a Dobbym kolem mlýna, kde se natáčela naše oblíbená pohádka S čerty nejsou žerty, pak údolím Plakánek, kde se Paris proměnila v prase, dál podél pískovcových skal a rybníka Obora až k hradu Kost, kam můžou pejsci i na prohlídku hradu!! Krásné místo!!

 

29.4.2022 - V CHS Golden Lucky Key se narodila Dobbymu štěňátka

Lucky (Clea Maybe Angels) se narodilo sedm trpaslíků a jedna Sněhurka, a to doslova. Důležité ale je, že jsou všichni včetně maminky. Porod probíhal hladce a Lucky byla moc šikovná. Jsou to její druhá štěňátka a o všechny se perfektně stará. 

 

9.-10.4.2022 - Mini Hope & Treasure - klubová výstava RK Pink Show 

Na tuto výstavu jsem měla přihlášenou jen Zarju do třídy veteránů. Dva roky na žádné výstavě nebyla. Dva měsíce před svými devátými narozeninami vyhrála tři výstavy po sobě a stala se během devíti dnů veterán šampionkou ČR.

9.4. výborná 1, BOV a Veteran BIS!!!
10.4. výborná 1, BOV a Veteran BIS!!!

Pro mě stále mladá - veterán šampionka ČR - Zarja:

 

 

2.4.2022 - Mezinárodní výstava České Budějovice

Moc jsme si užili výstavyní den v Českých Budějovicích, kam jsem po dlouhé době přihlásila Zarju, a to do třídy veteránů.

Dobby – třída šampionů V3 (6)
Paris – třída mladých V4 (14)
Zarja – třída veteránů V1 (3) BOV

Dobby:

 

Paris:

 

Zarja:

 

 
25.3.2022 - V CHS Wild Goldie se Dobbymu narodilo šest štěňátek 

Vrh Amazing se narodil fenečce Enni (Jennifer-Li of Sonak). Narodili se čtyři holčičky a dva kluci. Bohužel porod by těžký a komplikovaný a skončil na klinice císařským řezem. V důsledku toho to v prvních dnech nezvládl jeden chlapeček. Ostatní štěňátka jsou v pořádku a maminka se po narkóze začíná o svá první štěňátka hezky starat. Přeji páníčkům, aby na vše špatné brzy zapomněli a začali si užívat a radovat se z ostatních miminek.

 

 

 

 

6.3.2022 - Krajská výstava psů Lysá nad Labem

Vzala jsem na socializaci Paris na krajskou výstavu a přihlásila jsem i Dobbyho. Udělalo mi ohromnou radost, jak se mu na výstavě dařilo a jakého úspěchu jsme dosáhli:

 

Dobby – třída pracovní, výborný 1, krajský vítěz, vítěz Lysé nad Labem BOB

a v závěrečných soutěžích BIG 1 FCI VIII !!!

 

Paris - třída dorostu, velmi  nadějná 2

 

 

12.2.2022 - Dobby a Bella mají štěňátka

Dostala jsem úžasnou zprávu!! Včera 11.2.2022 se Dobby a Bella stali rodiči! V chovatelské stanici Gracious Golden se Belle z Kamenného domu narodil jeden chlapeček a dvě holčičky. Porod zvládla Bellinka skvěle a s velkou péčí a láskou se o svá štěňátka stará.

 

 

12.2.2022 - Mezinárodní výstava Katowice (PL)

V sobotu jsme vyrazily s kamarádkou Luckou na výstavu do Polska. Nebyla jsem v Polsku na výstavě už alespoň pět let. Paris byla přihlášená do třídy dorostu, kde bylo celkem devět fen a Dobby byl přihlášený v pracovní třídě, kde byli celkem tři psi. Oba se předvedli opravdu krásně a do poslední chvíle to vypadalo na první místo pro Dobbyho, kdy se ale paní rozhočí na poslední chvíli rozhodla jinak a tak jsme se umístili na 2. místě. Byla jsem ale nadšená z toho jak se Dobby předevl a mám z toho velikou radost. S Paris to byla opět trochu dřina :D ladný pohyb stále nahrazuje hopsáním ve stylu kamzíka a tak jsme se do pořadí nedostaly. Výstavu jsme si ale i tak moc užily a byl to moc příjemný den.

 

Dumbledore Maybe Angels - třída pracovní - výborný 2

 

 

Paris Honeymoon de Lar de Casanova

 

5.1.2022 - Nové fotky Paris

Od té doby co máme Paris, jsem si říkala, že jí musím udělat nějaké hezké fotky, jak někde sedí, stojí, leží, dívá se do dály... ale to je opravdu nemožné! Ona furt někde lítá, nezastaví se, neposedí, když si skloním s foťákem, že ji vyfotím, letí ke mě a narazí do mě. Naposledy jsem byla celá od bláta včetně foťáku. Takže jediné možné fotky jsou jak někam letí, většinou směrem na mě.

 

 

Baví ji cokoli přinášet, ať už je to větev nebo dummy :)

 

 

8.1.2022 - Paris na své první výstavě

Díky covidu jsme se nedostali na žádnou výstavu. V Čechách jsme naposledy byli na výstavě v červenci a to jsme Paris ještě ani neměli. Svou výstavní kariéru tedy začala rovnou ve třídě dorostu. Cvičila jsem s ní poctivě výstavní postoj, to musím říct, že nám šlo dobře i v kruhu, ale běhání, to byl děs běs. Poskakovala jako kůzlátko, takže v tomto směru se nám to moc nepovedlo. Nicméně i tak se ve velké konkurenci osmi fen umístila na 4. místě!