Vrh "A" - 4.6.2012

Profily našich štěňátek:

 Away from Atlanta "Týna"                      Away from Brooklyn "Brook"                   Away from Sophia "Sofie"


Away from Santiago "Sanchez"                Away from Memphis "Memphis"                 Away from Portland "Andy"     


Away from Manhattan "Benji"                       Away from Richmond "Ray"

NĚCO O OTCI:
  • Born: 23.4.2008
  • HD A/A, ED 0/0
  • Eyes: PRA DNA Clear

Flopyho jsme si zamilovali již v roce 2011 na klubové výstavě v Humpolci a když jsme jeli do Maďarska pro našeho Rockyho, měli jsme možnost vidět Flopyho v jeho domácím prostředí, jeho přirozené povahové vlastnosti mimo výstavní kruh. Flopy je velmi speciální pes. Má úžasnou vyrovnanou povahu, je velmi přátelský vůči lidem i vůči ostaním psům a je úžasně temperamentní. Má krásnou samčí hlavu, nádherné silné tělo, výrazný hrudník a krásné přední i zadní úhlení. Veškeré zdravotní výsledky má výborné, kyčle a lokty nulové, DNA pro dědičné choroby negativní.

 

NĚCO O MATCE:
  • Born 10.5.2010
  • HD A/A, ED 0/0
  • Eyes: PRA Clear

Meggie je fenka jako anděl s ďáblem v těle. Na první pohled vypadá velmi klidně, je velmi přátelská k lidem i ostatním psům a je velmi mazlivá. Pak je její druhá stránka, kdy je velmi temperamentní a dravá. Všude musí být první, její schéma pohybu přeskakuje fázi chůze a klusu a začíná rovnou u sprintu. Meggie má velmi výrazný pigment! Má silnou kostru, moc hezkou milou hlavu, výraznější hrudník a pěkné přední i zadní úhlení. Meggie je pracovně vedená fena, která cvičí s velkým nadšením a radostí a v práci se zvěří je opravdu velmi dobrá! Ve svých 16ti měsících získala svůj první pracovní titul a byla vítězkou podzimních zkoušek.

Po roce věku vrhu "A" jsme obdrželi tyto oficiální výsledky kyčlí a loktů:

Away from Atlanta Dorado Blanco "Týna" - HD 3/1, ED 0/0
Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook" - HD 3/3, ED 0/0
Away from Manhattan Dorado Blanco "Benji" - HD 0/0, ED 0/0
Away from Memphis Dorado Blanco "Memphis" - HD 0/0, ED 0/0
Away from Portland Dorado Blanco "Andy" - HD 0/0, ED 0/0
Away from Richmond Dorado Blanco "Ray" - HD 2/2, ED 0/0
Away from Sophia Dorado Blanco "Sofie" - HD 2/1, ED 0/0

 

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK

Příbuznost Meggie a Flopyho: 10-generací COI 6,27 %!!!

MultiJch, MultiCh, Int.Ch, European Winner 2011
Bonett Bride Double Decker
JCh, Inter.Ch.
Pinkerly Never Say Never
Shardanell Castapell
Don't Worry Be Happy
MultiCh HCH, RoCh, HJCh, CZCh, CroCh
Bossa Nova De Ria Vela
Edgar de la Charola
Seven Angels de Ria Vela
CACIB, CACT
Morgiana Misantos
JCh CZ, Ch CZ, GrandCh, Ch VDH
Cheek to Cheek Don Quijote de la Mancha
Mitcharron Love Bug
Cheek to Cheek Vodka Tonic
JCh CZ, Ch CZ
Brenda of Dream Team
Karvin Zaicca
Ordoghegyi Berni Eni Tara

VÁHY ŠTĚŇÁTEK

 

Štěňátko Narození 1.týden 2.týden 3.týden 4.týden 5.týden 6.týden 7.týden
Holka růžová 350g 750g 1110g 1710g 2560g 3280g 4360g 5040g
Kluk hnědý 370g 790g 1150g 1800g 2650g 3410g 4850g 5590g
Kluk modrý 370g 730g 1120g 1710g 2520g 3270g 4810g 5660g
Kluk zelený 370g 680g 1150g 1720g 2490g 3200g 4800g 5510g
Holka červená 340g 700g 1150g 1780g 2550g 3230g 4670g 5450g
Kluk stříbrný 420g 870g 1250g 1820g 2670g 3650g 5420g 6210g
Kluk oranžový 350g 760g 1150g 1890g 2750g 3690g 5330g 6230g
Holka žlutá 330g 720g 1100g 1700g 2580g 3220g 4610g 5560g

DENÍČEK
10.8.2012 - Odlet Memhpise do Finska

V pátek jsme vezli malého Memphise, velmi nadějného pejska, na letiště, aby se mohl letecky dopravit ke své nové paničce do chovatelské stanice Karvin. Memphis je prý ve Finsku moc spokojený a poznává i jiná zvířátka, jeho novými kamarády se stali například králíčci :-)

Zde jedna fotka pár dní před jeho odletem:

6.8.2012 - Odchod posledních štěňátek

Dnes odešlo naše poslední volné štěňátko, zelený chlapeček Richmond. Když jsem šla ráno do práce, ještě jsem nic netušila. Před obědem mi volala paní Kučírková ze Žďáru nad Sázavou a domluvily jsme se, že se ještě dnes přijedou na malého Richmonda podívat. Odpoledne už odjížděl malý Ray (podle novým majitelů) se svými novými páníčky do nového domova. Bylo to maličko smutné, protože jsem si myslela, že si zeleného kluka budu užívat trochu déle než ostatní štěňátka, tím, že nebyl rezervovaný a svou povahou nám všem, a hlavně dětem, velmi přirostl k srdci. Jinak jsem samozřejmě upřímně šťastná, že si ho tito páníčci vybrali, protože jsem si jistá, že se tam bude mít jako v bavlnce.  Paní je myslivec a tak Raye čeká velká kariéra v lese, chystá se ale také na výstavy :-)

Tady fotečky Raye ještě před odjezdem do nového domova:

Away from Richmond Dorado Blanco - 8 týdnů


O víkendu odjížděla 4.8. také naše poslední holčička Týna. Doma je prý moc hodná :-) Tady fotečka před jejím odjezdem do nového domova:

Away from Atlanta Dorado Blanco - 8 týdnů

28.7.2012 - 7 týdnů a 5 dní


První štěňátka začala opouštět náš domov. V pátek odjel první Sanchez a 6ti hodinovou cestu do Německa zvládl výborně! Doma si zvykl jakoby tam bydlel od narození a jeho kamarádi, další čtyři retrieveři, ho hned přijali do své smečky. Druhá odjela Sofi k mé kamarádce jen 15min od nás. Její nejlepší kamarádkou je samojedka Bonie a bišonek Cindy. Sofi si užívá spaní v ložnici se svými páníčky :-)

V sobotu odešel ráno hnědý pejsek Andy. A doslova odešel, protože bydlí dvě ulice od nás ;-) Má jen pro sebe velkou zahradu a spoustu okrasných keřů na hraní :-D Po něm odjela v sobotu po obědě princezna Brook. Dlouhou cestu k Ostravě zvládla výborně! Její nový retrievří kamarád Benny ji přivítal jako správný kámoš a hezky si spolu hrajou.

První noc zvládli všichni skvěle, respektive štěňátka lépe než páníčci, neboť štěňátka v noci spinkala, ale majitelé moc ne a chodili se na ně dívat :-)

Všem novým majitelům děkuji za to, s jakou láskou a péčí jste naše miminka doma přivítali :-)

22.07.2012 - 6 týdnů a 6 dní

V neděli přijela kamarádka Magda aby mi pomohla s focením nových postojů štěňátek. Moc jsme si to všichni užili a jsem moc šťastná, že Meggie štěňátka jsou tak krásná! Děkuju Magdi za pomoc s focením :-)

VŠECHNY FOTKY JE MOŽNĚ ZVĚTŠIT A PROHLÉDNOUT DETAILNĚJI.

 

Away from Atlanta Dorado Blanco "Tyna" - žlutá holčička

Bude se věnovat výstavám, ale především práci v CHS Explosive Gold, Opava ČR 
Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook" - růžová holčička

Jde budovat výstavní a pracovní karieru do Krmelína, benousteam.cz, ČR

 Away from Sophia Dorado Blanco "Sofi" - červená holčička

Zůstává ve spolumajitelství CHS Dorado Blanco, bude se účastnit pravidelně výcviku a výstav 
Away from Santiago Dorado Blanco "Sanchez" - stříbrný kluk

Cestuje do Německa k úžasné chovatelce Susanne Wastermann za výstavní a pracovní kariérou 
Away from Memphis Dorado Blanco - oranžový kluk

Cestuje do Finska do CHS Karvin, kde se bude věnovat výstavám i práci 
Away from Portland Dorado Blanco "Andy" - hnědý kluk

Noví páníčci se chystají na pravidelný výcvik a výstavy, bude bydle kousek od nás, Bašť 
Away from Manhattan Dorado Blanco "Benji" - modrý kluk

Jede do nedaleké Mladé Boleslavy, jeho panička mu plánuje výstavní kariéru a výcvik 
Away from Richmond Dorado Blanco "Ray" - zelený kluk

Bude bydlet ve Ždáru nad Sázavou u myslivecké rodiny, pracovní kariéra ho nemine :-)

20.07.2012 - 6,5 týdne

Šťěňátka budou za týden opouštět náš dům a půjdou k novým páníčkům. Ze začátku jsem myslela, že budu úplně v pohodě, ale jak se to blíží, je mi z toho smutno. V úterý jedeme na očkování, čipování a pro pasy. Určitě jsem vybrala miminkům úžasné domovy a milující páníčky. Bonusem k tomu je, že se úúúúplně všichni chystají na výcvik a výstavy :-) Mám z toho radost!

18.07.2012 - 6 týdnů, 2 dny

Máme za sebou víkend plný návštěv. Na návštěvy už k nám dorazili noví páníčci malé Brook (růžová holčička), malého Sancheze (stříbrný kluk), malé Tinky (žlutá holčička), malého Andyho (hnědý kluk), spolumajitelé naší malé Sofi (červená holčička) a v neposlední řadě vzácná návštěva z Maďarska, chovatelka Krisztina Suli :-) Krisztina a všichni ostatní budoucí páníčci byli ze štěňátek unešení. Hlavně z jejich medvědích hlaviček, mohutných nohou a hustých kožíšků. Krisztina mi pomohla udělat krásné fotky štěňátek v postojích a portréty. Odkaz na tyto fotky je zde.

09.07.2012 - 5 týdnů

Stěňátka už jsou pět týdnů stará a já stále nemohu uvěřit tomu, jak rychle rostou! Jsou pořád moc šťastní a hodně živí :-) Svůj den tráví na zahradě a večer se vrací k nám domů. Mají svůj vymezený prostor v obýváku, kolem kterého jsme jim dali ohrádku určenou právě pro štěňátka. Ale..... pravděpodobně si začali myslet, že náš obývák je dost velký na to, aby měli více místa než jsme jim my určili. Předchozí noc, ve 3h ráno, jsem slyšela divné zvuky z přízemí..... sešla jsem po tmě dolů a po dvou krocích jsem uklouzla a málem upadla na jednom z jejich "památek", které tam zanechali během své noční expedice! Rozsvítila jsem světla a.... všechno bylo všude..... hračky našich dětí, všechny možné druhy bot, zbytky nějakých papírů, listy od našich květin a mezi tím vším jejich "mokré a suché suvenýry" a osm šťastně lítajících štěňat z toho, že jejich dvounohá matka se opět objevila a určitě jim nese další hromadu žrádla.  Uklízela jsem vše (obývák, kuchyň, halu, záchod) ještě 1,5 hodiny a nakonec jsem šla ještě na pár hodin spát. Ale co musím říct: cokoli uděljí, miluju je každý den víc a víc :-)

Úspěchy otce našich štěňátek

Otec našich 4týdenních štěňátek, Bonett Bride Double Decker "Flopy" nyní působí jako host v chovatelské stanici Brithness Golden Retriever v Belgii a na místních mezinárodních a klubových výstavách je za poslední měsíc už dvakrát nejkrásnější pes s titulem BOB!!! Štěňátka jsou určitě na svého taťku pyšná :-)


Bonett Bride Double Decker "Flopy"

4 týdny

Dnes jsou štěňátkům čtyři týdny a my jsme v půlce našeho života spolu, než půjdou do nových rodin. Strašně rychle to uteklo a neumím si představit, že si je budu užívat už jen tak krátkou dobu. Jsou to naše zlatíčka, radost a štěstí, náhrada za jakýkoli nej televizní program. Už si spolu hrají a dělají lumpárny, je s nimi opravdu veselo. Většinu času bývají s námi doma, běhají po celém obýváku. Když není venku horko, chodí i na zahradu, tam se jim moc líbí. Je vidět, že jsou to povedená štěňátka se silnou kostrou, medvídkovými hlavičkami! Přesně takové goldeny mám nejraději :-) Ve svých čtyřech týdnech mají 2,5 kg. Je to velmi vyrovnaný vrh :-) Mám radost, že se nám povedli.

22 dní

Dnes, když jsem si hrála se štěňátkama, mě jedno chytlo za prst a myslelo si, že je to Megginky cecík :-) Bohužel mlíčko mu z prstíku neteklo, ale mě se podařilo něco zjisti.... máme zuby :-) !!!!! Tak jsem koukla a všechna štěňátka už mají malé zoubky. No, Meggie z toho asi moc radost mít nebude.

3 týdny

Dnes jsem přidala tři nové albumy fotek. První z 18ti dnů věku štěňátek. Je tam hodně fotek stříbrného kluka, který byl v tu dobu hodně aktivní a ostatní štěňátka spala. Jenže později jsem slyšela, že mám málo fotek holčiček, takže jsem se snažila fotit holčičky také. Několik jejich fotek je v galerii "20 dní". A poslední album, které jsem přidala dnes, obsahuje fotky hlavně oranžového kluka, který byl velmi aktivní zrovna v tu dobu, co jsem fotila :-) Budu se snažit udělat fotky také modrému a hnědému klukovi, kteří se na fotkách tolik neobjevují, ale věřím, že jsou velmi nadějní, zejména hnědý kluk vypadá na velmi silnou kostru a má krásnou hlavičku!

20 dní

Dnes byla štěňátka venku dvě hodiny. Bylo 27 stupňů, ale schovala jsem je do stínu. Mám pocit, že se ji m to venku líbí :-) Dnes také dostali svoje první skutečné jídlo :-) Mixované granulky Proplan! Bylo vidět obrovské nadšení z nové chuti :-D Jedli sami jako velcí psi, byli opravdu moc a moc šikovní! Udělala jsem malou fotodokumentaci prvního papání, tak ji brzy přidám do jejich fotogalerie :-) Uvidíte, že nebyli až tak moc špinaví :-)

16 dní

Štěňátka se mají skvěle! Začínají se stavě na nožičky a dělají první krůčky. Když jim zbyde trochu energie navíc, začínají si mezi sebou hrát a kousat se do uší apod. Začínají na sebe i vrčet, vypadají opravdu nebezpečně :-D Kožíšky se postupně zbarvují. Už víme, že bílý bude jen jeden pejsek s modrým obojkem. Do zlatova jde hodně oranžový kluk a žlutá holka.

Všichni už dostali odčervovací pastu. Tvářili se divně, co to najednou mají v puse jiného než mléko :-)

12 dní

Štěňátka už otevřela očíčka a koukají na svět :-) Vypadají hrozně roztomile. Akorát díky tomu, že 95% dne prospí, tak si toho moc neužijeme :-)

10 dní

Štěňátka jsou každým dnem krásnější a roztomilejší :-) Ještě stále neotevřeli očíčka, ale věřím, že to bude velmi brzy! Některá z nich už se snaží postavit na nožičky a vypadají při tom opravdu legračně! Včera jsem jim stříhala drápky. Moc se jim to nelíbilo, ale bylo to nutné.

Dnes jsem udělala nějaké fotečky :-) Klikněte zde

1. týden

Štěňátkům už je jeden týden. Už mají dvojnásobnou váhu a jejich kožíšky začínají být krásně chlupaté, po kom to asi mají :-) Dnešní vážení bylo úžasné a štěňátka mi na váze spinkala. Tak jsem pořídila pár zcela neplánovaných fotek na váze :-) Dva kluci mi na váze tancovali a tak na fotce nejsou, možná příště :-)


zelený kluk                                           stříbrný kluk                                    červená holčičkahnědý kluk                                           žlutá holčička                                   růžová holčička

6. den života

Tak máme jména pro naše štěňátka :-) Tady jsou:

Holky:

Away from Brooklyn Dorado Blanco (Brook)

Away from Sophia Dorado Blanco (Sofi)

Away from Atlanta Dorado Blanco (Týna)

Kluci:

Away from Portland Dorado Blanco (Andy)

Away from Santiago Dorado Blanco (Sanchez)

Away from Richmond Dorado Blanco (Ray)

Away from Manhattan Dorado Blanco (Benji)

Away from Memphis Dorado Blanco (Memphis)

4. - 5. den života

Štěňátka mi rostou před očima! Je neskutečné jak se změnili za pouhých pět dní! Včera jsem moc nestíhala fotit ani psát, ale dnes určitě nové fotečky udělám! Holčičky už váhou pomalu dohání některé kluky a dokonce už i nejmenší poslední žlutá fenka všechny dohnala :-) Včera se mě dcerka ptala, jestli vezmeme štěňátka také na procházku...  tak takhle nám tedy ještě nevyrostli :-) A docela si ještě užívám ty chvíle, co jen leží a nedemolují dům nebo zahradu. Však ono to přijde :-D

Máme teď také práci s budoucími majteli štěňátek, a tou je vybírání "důležité části" jejich budoucích jmen. Každý nový páníček si do dnešního dne vybral tuto část jména a tak je budeme moci dnes večer již zveřejnit :-)

3. den života

Druhá noc se štěňátky byla opět náročná, ale začínáme si na sebe zvykat a už nám to jde všechno o něco rychleji :-) Jsou to moc hodné myšičky! Vůbec nepláčou, jen když pijou a zrovna se okolo provalí druhý sourozenec a rve je od maminky cecíku, to se pak umí pěkně ozvat. Dnes jsme opět vážili a zase jsme o něco přibrali. Pupíčky už se zahojily. Také se už rychle objevuje pigment na pacičkách a nosánku.

2. den života

Máme za sebou první den. Meggie je perfektní matka a krásně se stará, dává si pozor, aby si na štěňátka nelehla. Když se vracíme z procházky a štěňátka leží v bedně, začne Meggie kňučet, protože chce pomoct, abych jí štěňátka dala k ní, sama se bojí k nim lehnout. Dnes také proběhlo první vážení a všechna štěňátka přibrala na váze, i když některá jen maličko a jiná to dohnala za ně :-)

65. den březosti + porod

Máme za sebou náročnou bezesnou noc. Meggie celou noc běhala z boxu ven a zase zpět do boxu. Běhala po obýváku a funěla. Myslela jsem si, že už brzy bude rodit, ale nestalo se tak a tak se hlásíme dnes, 65. den v 11:30 hodin. Meggie stále zrychleně dýchá a drží se v boxu. Často běhá ven čůrat a hledá místo na něco.... ale nic neudělá. Asi jí to tlačí a neví co s tím. Brzy podáme další informace :-)

POROD:

11:45 po dlouhém očekávání jsme se dočkali :-) Meggie praskla voda a hned poté začaly stahy. Bála se a hodně se třásla.

12:43 se narodila první holčička, necelých pět minut poté se narodil chlapeček, bylo to hrozně rychlé a než jsme stihly s kamarádkou obstarat první holčičku, už jsme vyndavali kluka. Třetí štěňátko byl kluk a narodil se ve 13:05. Další klučina v 13:46 a po necelé hodině na nás vykoukla očekávaná druhá holčička :-) Pak následovali další dva kluci a tím podle nás porod skončil, bylo 15:13. Meggie se krásně uklidnila a unavená tvrdě usnula. Spala více než hodinu, pak se vzbudila a vzala jsem ji vyčůrat. Po navratu domů začala opět tlačit. Nechtělo se mi věřit, že je tam ještě jedno. V 17:04 vykouklo na svět poslední štěňátko, třetí holčička :-)

Ve 20:00 jsme byli na veterině na kontrole. Rentgen potvrdil, že je vše v pořádku a Meggie už nemá v sobě žádné štěňátko. Jeli jsme domů a šťastná maminka Meggie krásně krmí svá miminka a moc hezky se o ně stará :-)

Chci moc poděkovat kamarádce Martině za úžasnou pomoc při porodu a vlastně i před ním :-) A děkuji moc i kamarádce Magdě za pomoc a za vyproštění stříbrného kluka, který se rozhodl kouknout na svět jen hlavičkou a zbytek si nechat u maminky.

64. den březosti

Dnešní ráno Meggie nesnídala. Snědla pár granulí, ale většinu nechala. Teplota v 8h je 37,1. Asi se blížíme do finále. Meggie leží a nechce se jí moc hýbat. Nechce ani na procházku kolem baráku. Tak uvidíme :-)

19:26 Meggie vlezla do bedny a hrabe. Točí se a chystá si místo. Bude to brzy.

63. den březosti

Tak upřímně.... opouští mě nálada tady na všechny smajlíky ;-) To čekání je snad horší, než když jsem čekala na svůj vlastní porod. Spousta lidí volá, píše a ptá se, jestli už ... a my stále píšeme, že ještě ne ... Kdyby člověk alespoň poznal, jestli to bude za den nebo za dva nebo za půl.... jenže nevíme nic. Já vím, chce to trpělivost. Tak to ještě chvíli zkusíme.

Fotka z dnešního odpoledne

62. den březosti

Jeden den nám vypadl z těchto poznámek, ale asi se vůbec nic nestalo. Meggie si totiž stále drží svou teplotu na 37,8 a rozhodla se, že ji dolu nepustí. Už jsme nervózní nejen já, ale i budoucí majitelé štěňátek. Meggie je to ale asi úplně jedno :-) Myslím si, že zabřezla až druhý krycí den. Tím by dnes byla v podstatě teprve 60. den březí. Uvidíme, zda se o víkendu dočkáme nějaké změny.

60. den březosti

Dnes byla Meggie jiná než předchozí dny. Celý den prospala a nechtělo se jí moc vstávat. Teplota byla ráno nižší o 0,5 stupně, ale možná to byla jen indispozice teploměru, neboť po obědě měla opět 37,8. Dnes jsem připravila vše k porodu, abych to měla po ruce. Tak už to je teď jen na Meggie :-)

A takto to vypadalo celý den:

59. den březosti

Je neuvěřitelné, jak to uteklo! Na začátku jsem si říkala jak to ty dva měsíce vydržím a najednou jsme na konci. Sestřička Clara, která byla nakryta o 6 dní dříve už má krásných 7 miminek a je výborná matka. Věřím, že Meggie bude také :-)

58. den březosti

Teplota 37,7 a Meggie je stále v klidu. Moc hezky baští, i když sice pomalu, asi to do toho plného bříška musí ukládat postupně, ale chuť k jídlu má :-) Chodíme na malé krátké procházky, a to hlavně večer, přes den je zalezlá doma na dlaždičkách a chladí se.

57. den březosti

Konečně jsme udělali alespoň nějakou fotečku. I když mám pocit, že na těch fotkách to obří břicho není skoro vidět :-)

56. den březosti

Meggie dnes zůstala doma s kamarádkou a my jsme se vydali na výstavu do Litoměřic. Meggie má už pořádně velké břicho :-) O víkendu ji vyfotíme.

55. den březosti

Vzala jsem Meggie na kontrolu, jak jsme byli domluvení s panem veterinářem. Udělali jsme ultrazvuk a viděli jsme plné bříško miminek a tlukoucích srdíček. Byl to krásný zážitek. Štěňátek prý můžeme očekávat sedm nebo osm, tak jsme moc zvědaví :-) Už se nám to blíží. Meggie je na sebe opatrná a hodně polehává.

54. den březosti

Od začátku potvrzení březosti na ultrazvuku, jsem si říkala, jak budeme Meggie pravidelně fotit apod. Je neskutečné, že to tak rychle uteklo a my nestihli vyfotit skoro nic!!! Hlavním důvodem je asi stěhování do nového domu, které bylo opravdu pro nás dvounožce, velmi náročné.

Meggie byla tento týden na druhém očkování na Herpes a cítí se dobře, i když v těch vedrech je na ní vidět, že má toho břicha už celkem dost.

Teplota Meggie se drží na 37,9 - 38,0 stupnu. Zvykáme si na porodní bednu v novém pokojíčku. Meggie tam má bedýnku a já pohovku, tak tak budeme bydlet nějakou dobu spolu :-)