Vrh "F"

 
21.4.2016 se Homerovi a Sofince narodilo 7 štěňátek - 4 kluci a 3 holky

Klikněte pro zobrazení profilu každého štěňátka :-)

 

         
Fanta Bubles "Bella"                           Femme Fatale "Amber"                                    Felicita "Meggie"

                 
Frappuccino "Charlie"                                    Ferrero Rocher "Rocky"

 

                
Forest Gump "Amigo"                                             Fighting Hero "Nik"

 

 

 INFORMACE O RODIČÍCH VRHU "F"

 

NĚCO O OTCI:

Kassander of Bridge Four "Homer",

InterCh, JCh PL, CZ, Ch PL, DE, VDH, CZ, SK, HU

  • Narozený: 12.2.2011
  • HD 0/0, ED 0/0
  • PRA1 + PRA2 clear

Homer je pes, který pochází z belgické chovatelské stanice of Bridge Four a jako štěňátko byl importovaný do Polska, kde působí v chovatelské stanici Golden Gaj. Homera znám od jeho dorosteneckého věku, kdy začal jezdit do ČR na výstavy a velmi často jsem byla se svým Rockym v kruhu společně s Homerem. Zažila jsem i jeho opakovaná vítězství na klubových výstavách, kde nejednou získal titul BOB. Homer se mi postupem věku líbil čím dál tím více, líbí se mi i jeho temperamentní a přátelská povaha, je velmi šikovný i po pracovní stránce. V neposlední řadě při výběru krycího psa hrály roli i jeho výborné zdravotní výsledky a zdraví jeho potomků.

 

NĚCO O MATCE:
Away from Sophia Dorado Blanco "Sofie"
  • Narozená: 4.6.2012
  • HD 1/2, ED 0/0
  • PRA1 + PRA2 clear

Sofinka je úžasná přátelská fena, velmi oddaná a mazlivá. V naší chovatelské stanici žije i se svou maminkou Meggie, po které má výborné pracovní vlohy, je vášnivá aportérka a velmi ráda a nadšeně pracuje se zvěří! Sofinka má za sebou nemalé výstavní úspěchy, kdy se stala vítězkou klubové výstavy s titulem BOB. Sofinka měla v roce 2014 svá první štěňátka (vrh C), která mají výbornou vyrovnanou povahu, jeden z jejích synů je umístěn jako asistenční pes, druhý pejsek pracuje jako lovecký pes a úspěšně složil několik loveckých zkoušek, její dcera má pro změnu obrovské výstavní úspěchy, kdy získala několik titulů CAJC, BOJ a dokonce i BOB! Máme i několik zdravotních výsledků vrhu C, které jsou skvělé!

 

 

RODOKMEN:

 

InterCh, JCh PL, CZ, Ch PL, DE, VDH, CZ, SK, HU

Kassander of Bridge Four


InterCh, Ch BE 

Gatschells Man of Honour

Golmas Governor

Gatchells Royal Orchid

InterCh, Ch NL, DE, VDH, UK, DK 

Highlight of Bridge Four

Taram du Bois de la Rayere
Gatchells Promise of Pearls

 

Away from Sophia Dorado Blanco

 

MultiCH, Multi JCh, InterCH, European Winner 2011

Bonett Bride Double Decker

Pinkerly Never Say Never
Bossa Nova de Ria Vela

Ch CZ, Ch SK, Morgiana Misantos "U"
Cheek to Cheek Don Quijote de la Mancha
Brenda of Dream Team

 

 

Váhy štěňátek:

 

Bohužel se nám tentokrát nepodařilo rozumě zvážit štěňátka v jejich nejaktivnějším období :-D Končíme tedy s váhami v 5. týdnu. Kluci měli v sedmém týdnu přes 6kg, podrobněji to nemáme :-)

Štěňátko  jméno     narození  1. týden    2. týden   3. týden   4. týden   5. týden   6. týden    7. týden   
modrý  Frappuccino   430g  850g  1330g  1910g  2670g  4000g    
fialová  Fanta Bubbles   335g   710g   1190g  1750g  2450g  3520g     
červená  Femme Fatale   340g   730g   1200g  1750g  2360g   3460g     
zelený  Ferrero Rocher   510g   990g   1430g  2010g  2820g   4010g       
růžová  Felicita  370g   740g   1210g  1830g  2560g   3630g     
stříbrný  Forest Gump  375g   790g   1280g  1840g  2560g   3640g     
oranžový     Fighting Hero  430g   850g   1280g  1850g  2570g   3790g     

 

 

 

DENÍČEK

 

10.6.2016 - Štěňátka a jejich postoje v 7mi týdnech

Když bylo štěňátkům 50 dní, nafotily jsme s kamarádkou postojové fotky a portrétky jednotlivých štěňátek. Jsou jeden krásnější než druhý!!! Jsem z nich opravdu nadšená! Mají úžasnou povahu, jsou velmi kontaktní, pořád vyžadují pozornost člověka, jinak se hlasitě rozčilují. Jsou velmi aktivní a temperamentní, mohu dokonce říct, že holčičky jsou tentokrát ještě divočejší než kluci. Jsou to nebojsové, které všechno zajímá, všechno prozkoumají a pokud možno, tak i rozkoušou :-) Zahrádka po nich dostala poněkud jiný vzhled! :-D

 

Frappuccino - modrý kluk

 

Fanta Bubbles - fialová holka

 

 

 Femme Fatale - červená holka

 

Ferrero Rocher - zelený kluk

 

Felicita - růžová holka

 

Forest Gump - stříbrný kluk

 

Fighting Hero - oranžový kluk

 

 

26.5.2016 - Fotečky v 5ti týdnech :-)

Na pětitýdenní narozeninky jsem udělala štěňátkům nové fotky. Jsou kouzelní :-)

 

 

24.5.2016 - Nové portrétky - 4 týdny a 5 dní

Poprosila jsem o pomoc svojí maminku a udělaly jsme štěňátkům nové fotky - tentokrát portrétky. Jsou tam krásně vidět ty úžasné hlavičky všech štěňátek! Všechny je zbožňuju, je jeden hezčí než druhý!!

 

Frappuccino Dorado Blanco - modrý kluk                       Fanta Bubbles Dorado Blanco - fialová holčička

 

 

Femme Fatale Dorado Blanco - červená holčička                   Ferrero Rocher Dorado Blanco - zelený kluk

 

 

Felicita Dorado Blanco  - růžová holčička                        Forest Gump Dorado Blanco - stříbrý kluk

 

 

Fighting Hero Dorado Blanco - oranžový kluk

 

 

14.5.2016 - Štěňátka byla poprvé venku

Sofinky štěňátka jsou děsní hladovci! Pořád by všichni jedli! Do kaše se vrhají a téměř v ní plavou, končí to tak, že mají kaši opravdu úplně všude, a to od tlapiček až po hlavu. Jak ještě přitom lezou jeden přes druhého, zadělají se tu a tam i na zádech a tak. Po krmení nastane období očisty, Sofinka olizuje jak se dá, ja vedle ní s mokrými hadříky pomáhám proměnit malá prasátka zpět na štěňátka. Bohužel 100%ní úspěšnost nemáme ani jedna. Tak se stalo, že když šla štěňátka poprvé ven, měla kaši na ouškách, čumáčku a někde i na kožíšku. Chtěla jsem udělat pár fotek, ale venku se jim moc nelíbilo a naříkali, že chtějí zpátky domů do svojí bedýnky. Vydržela jsem to deset minut a pak šup zpátky domů. Až bude venku zase tepleji, určitě to opět zkusíme :-)

Takhle vypadají štěňátkoprasátka po kašičce:

Frappuccino Dorado Blanco - modrý kluk

 

 

Fanta Bubbles - fialová holčička

 

 

Femme Fatale - červená holčička

 

 

Ferrero Rocher - zelený kluk

 

 

Felicita - růžová holka

 

 

Forest Gump - stříbrný kluk

 

 

Fighting Hero - oranžový kluk

 

 

12.5.2016 - Štěňátkům jsou tři týdny

Dnes jsou štěňátkům tři týdny. Ještě nikdy jsme neměli tak nenasytná štěňátka! Oni by tu Sofinku nejraději vycucli úplně. Začala jsem je tedy přikrmovat kašičkou a to jsem ještě neviděla, co oni dělají. Plná miska kaše je pryč během půl minuty, jenže není jenom v bříškách štěňátek, ale také všude na nich, a to od předních nohou až po jejich hlavičky. Sofinka je poctivě olizuje a já je také zkouším otřít mokrým hadříkem, ale stejně vypadají jako malá slepená čuňátka :-)

Pokusím se o víkendu udělat nové fotky. Snad se mi povede je předtím trošku očistit :-)

 

3.5.2016 - Štěňátka už mají jména 

Dnes jsme ukončili domácí porady o jménech našich štěňátek. Myslím, že se nám to povedlo a každý tam má jedno, které si nejvíce přál :-) 

Zároveň jsem udělala štěňátkům nové fotky, využila jsem chvíle po kojení kdy byli klidní. Venku bylo 20 stupnu, tak jsem je vzala na chvíli z porodní bedýnky ven na sluníčko a udělala pár fotek. Pak zase pelášili zpátky domů k mamince :-) Fotky se myslím povedly :-)

Frappuccino Dorado Blanco - modrý kluk

 

Fanta Bubbles Dorado Blanco - fialová holčička

 

 

Femme Fatale Dorado Blanco - červená holčička

 

Ferrero Rocher Dorado Blanco - zelený kluk

 

Felicita Dorado Blanco - růžová holčička

 

 

Forest Gump Dorado Blanco - stříbrný kluk

 

 

Fighting Hero Dorado Blanco - oranžový kluk

 

 

26.4.2016 - "Už" je nám 5 dní :-)

Naše miminka tak rychle rostu! Už téměř zdvojnásobili svou porodní váhu a jsou opravdu moc a moc hodní! Spím vedle porodní bedýnky každou noc a budí mě za noc opravdu jen párkrát, když se nějaké zatoulá dál od maminky a neumí se vrátit zpátky. Umí si sami najít i cecíček, samozřejmě největší boj je o ty nejlepší, co jsou vzadu u ocásku, ale když už se na někoho nedostane, najdou si vždy pro sebe alespoň jeden jinde. Občas je ale musím trochu přerovnat já, protože zelený pejsek je největší buldozer a fialová holčička nejjemnější princezna, takže bez mého vlivu by měl zelený vždy nejlepší cecík vzadu a fialka nejmenší vepředu. Tak jim do toho občas prostě zasánu :-)

Včera jsem vyfotila tuhle hromádku štěstí:

 

Ještě pár spinkacích fotek :-)

 

21.4.2016 - Štěňátka jsou na světě!

Sofinka přivedla ve čtvrtek na svět sedm krásných štěňátek :-) Ve středu klesla Sofince teplota a v noci ze středy na čtvrtek už jsme se moc nevyspaly. Sofinka chodila do porodní bedýnky a zase zpět, chodila mě budit a byla nervózní. Přesto jsem pořád myslela, že na porod si ještě nějakou dobu počkáme. Omyl :-)

Ve čtvrtek ráno v 6:15 praskla Sofince voda. Zavolala jsem kamarádce Nataše, která mi přijela pomoct. Sofince postupně začaly kontrakce a první štěňátko se narodilo v 8:05, byl to kluk, rodil se bez obalu a nožičkami napřed, šlo to ale dobře, dostal modrou barvičku. O 14 minut později vykoukla na svět holčička a jak jsem slíbila své dcerce Sabrince, dostala fialovou barvičku :-) V 8:29 na nás vykoukla další holčička a dostala barvičkou červenou. V 8:58 na nás vykoukly další nožičky bez obalu, byl to kluk a jeho barvička je zelená. 9:08 se narodila holčička, která dostala barvičku růžovou. Porod trval teprve hodinu a už jsme měli pět štěňátek! Šlo to skvěle! V 9:58 se narodil kluk, opět nožičkami :-D Dostal stříbrnou barvičku. V bříšku jsem cítila ještě jedno štěňátko. Sofinka krásně tlačila, ale dvě hodiny se nic nedělo. Štěňátko bylo cítit pořád na stejném místě a stále dost daleko. Po dvou a půl hodině jsme vyrazili na kontrolu ke Zdence, myslela jsem, že se mi to třeba jen zdá a ani to štěňátko není, nebo je potřeba jen píchnout oxytocin. Na ultrazvuku jsme zjistili, že tam skutečně je štěňátko, srdíčko mu tlouklo. Sofi dostala oxytocin a čekali jsme. Půl hodiny se stále nic nedělo. Při další kontrole ultrazvukem se zdálo, že hlavička štěňátka je stočená a proto se tam štěňátko mohlo zaseknout. Začali jsme společně obvolávat kliniky, kde by byla možnost udělat ihned císaře. Ani na čtvrtém místě jsme neměli úspěch. Pan doktor Láznička ordinoval také až od 16h. Bylo 14:20 kdy jsme odjížděli z ordinace. Věděli jsme, že musíme ihned domů nakrmit štěňátka a cestou budeme shánět kam pojedeme. Napadlo mě cestou zavolat do pražské kliniky Poděbradská - Kolmá. Tam mi slíbili, že císař je možný ihned. Jeli jsme tedy s Natašou domů pro štěňátka a potom směr Praha. Já se snažila jet tak rychle, jak jen to bylo možné do Prahy na kliniku, Nataša meztím kojila štěňátka na zadní sedačce, přičemž Sofinka stále tlačila a snažila se porodit poslední štěňátko. V ordinaci jsme byli v 15h, což bylo už 5 hodin od posledně narozeného štěňátka. Rentgen potvrdil co říkala Zdenka. Štěňátko mělo stočenou hlavičku a nebyla možnost ho porodit přirozenou cestou, ultrazvuk už jsme nedělali, takže jsme nevěděli, jak na to štěňtáko je, ale srdeční ozvy u Zdenky už byly pomalejší. Sofinka dostala narkózu a my měli odejít na hodinu a půl. Čekání bylo hrozné. Po hodině a 3/4 mi volali, k velkému překvapení všech bylo štěňátko ještě naživu, byl to kluk, velký bojovník :-) Sofinka byla prý po probuzení hodně zmatená, nevěděla kde je a byla hysterická. Chudinka moje. Po našem příjezdu plakala, štěňátko u sebe neměla, aby ho neohrozila. Naložili jsme Sofinku do auta a Nataša držela malého u sebe. Doma se Sofinka vrhla do porodní bedýnky a já jí přiložila štěňátka. Krásně začali všichni pít a Sofinka okamžitě usnula. Bylo to náročné, ale všechno dobře dopadlo :-)

 

 

1.4.2016 - Sofince už roste bříško

Dnes jsem vyfotila Sofinku jak spinká a už je vidět krásně její těhotenské bříško. Sofinka poslední dobou spí hodně a když zrovna nespí, tak se upřeně dívá někam do zdi nebo jiného "zajímavého" místa a je myšlenkami úplně mimo. O hraní se zbytkem smečky už nemá vůbec zájem, je tedy s námi v klidu doma a odpočívá :-)

Sofinky bříško 42. den březosti

 

19.3.2016 - Sofinka je březí! :-)

Dnes k nám domů přijela veterinářka s ultrazvukem, aby udělala Sofince sono v klidu doma. Nechtěla jsem Sofince vyholovat bříško abychom ji nestresovali, tak jsme dělali utz jen z jednoho místa, ale i tak jsme viděli čtyři štěňátka :-) Mám velikou radost, že se nám to povedlo a už se nemůžu dočkat :-) Hlavně ať je vše v pořádku!

 

 

 

19.2.2016 - Sofinka byla nakryta

Ve středu 17.2. jsem byla na progesteronu a testy ukázaly, že bychom mohli krýt za 2-3 dny. V pátek jsme tedy zkusili krytí poprvé a vše se bez problémů povedlo. Krytí jsme zopakovali ještě v sobotu a budeme doufat, že se nám v dubnu narodí Sofinky druhá štěňátka :-)