Vrh "G"

 

 dne 3.12.2016 se Rockymu a Zarje narodily 2 holčičky a 3 kluci

 Klikněte pro zobrazení profilu každého štěňátka :-)


Garfield "Garfi"                                    Goofy "Goofy"                                        Google "Beny"


   
Galaxy "Lucky"                                      Ginger "Giny"

 


 C.I.E., C.I.B., JCh CZ+HU, MultiCh, Ch CZ, HU, SK, PL, Grand Ch CZ Bonett Bride to Dorado Blanco (Rocky) x JCh CZ, Ch PL Volente Deo Princess and the Pea (Zarja)

 

NĚCO O OTCI:
  • Narozen: 16.5.2011
  • HD A/A, ED 0/0, OCD neg.
  • PRA1+2 clear, PRCD clear

Rocky je importovaný pejsek anglickošpanělské krve. Má neuvěřitelně vyrovnanou povahu, je velmi klidný, někdy až trochu flegmatický, milý a absolutně nekonfliktní. Má výborné zdravotní výsledky. Je moc pěkně stavěný, se silnou kostrou, výraznou samčí hlavou a krásnou zlatou barvou kožíšku. Miluje aportování a vodu, při těchto činnostech vždy zapomene na svou lenivou povahu. Má spoustu krásných potomků, kteří mají výborné zdravotní výsledky, ale také velké výstavní a pracovní úspěchy.

 

NĚCO O MATCE:
  • Narozena: 7.6.2013
  • HD A/A, ED 0/0, 
  • PRA1+2 clear

Zarja je moje první a vlastně i jediná importovaná holčička. Přijela za mnou z Ruska. Od první chvíle co jsem ji viděla, jsem věděla, že je jedinečná. Může na mě oči nechat, neustále chce být u mě, ležet na mě, olizovat mě a dělat vše co mi na očích vidí. Udělá vše proto aby se mi zavděčila. Právě pro tuto její povahu jsem se rozhodla zkusit s ní dog dancing a nikdy mě nenapadlo, jak veliké úspěchy budeme mít. Zarja už složila tři zkoušky a určitě nebyly poslední. Zarja má od mala také velké úspěchy na výstavách. Už 15x získala titul a umístila se na prvním místě. Jsem na tu moji holku moc pyšná!

 

 RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK:

C.I.E., C.I.B.
JCh CZ, HU
Ch CZ, SK, HU, PL

Bonett Bride to Dorado Blanco

InterCh, Ch Spain, GBZ, JCh Portugal
Baron of Stanroph Du Domaine des Rives de L´Erde

Taram du Bois de la Rayere
Stanroph So It´s A Miracle

MultiCh HCh, RoCh, HJCh, CZCh, CroCh
Bossa Nova de Ria Vela

Edgar De La Charola 
Seven-Angels De Ria Vela

 

JCh CZ, Ch PL

Volente Deo Princess and the Pea   

European Winner 2014, Helsinky Winner 2013, Junior Club Ch, JCh Rus, Ch Rus, CZ, InterCh

Ashbury Highlander

Majik Truth Or Dare
Ashbury Deep Temptation

InterCh, Ch Rus, DK, Swe, Fin, Lit, Lat, Estonia, 
HU, Bul, Mak, Mol, Ser, Rom, Bel, Ukr

Ariana iz Doliny Solnca

Christopher du Bois de la Rayere
Allegra Moe Sokrovische

 

 
VÁHY:

Štěňátko  jméno   narození  1.týden   2.týden  3.týden  4.týden  5.týden  6.týden  7. týden 
žlutý kluk   Garfield    520g  1220g  1870g  2510g  3380g  4740g  5850g  7200g
modrý kluk   Google  530g   1180g  1920g  2560g  3550g  4940g   6100g   7300g
růžová holka   Ginger  450g  1020g  1700g  2330g  3190g  4500g   5620g   6700g 
červená holka   Galaxy  550g  1140g  1920g  2790g  3650g  4740g   5800g   6600g 
zelený kluk  Goofy  520g  1160g  1890g  2620g  3400g  4720g   5950g   7200g 

 

DENÍČEK:

20.1.2017 - Postoje

Udělali jsme poslední postojové fotky štěňátkům. Je jim na nich necelých sedm týdnů a vypadají prostě nádherně! 


Garfield Dorado Blanco - žlutý kluk

Google Dorado Blanco - modrý kluk

Ginger Dorado Blanco - růžová holka

Galaxy Dorado Blanco - červená holka

 Goofy Dorado Blanco - zelený kluk

 

19.1.2017 - Očkování a čipování

Dnes jsme byli objednaní k veterináři na očkování a čipování. Naložila jsem štěňátka do transportních přepravek a jelo se. Hrozně mě překvapilo, jak byli hodní. V autě byli úplně klidní a u veterináře také. Jsou tak tlustí, že vůbec nevěděli, že je pan doktor očkuje a co mě překvapilo, necítili ani čip. Jsou to pěkní tlustoprdi, ale nádherní!

Jinak všechna štěňátka strašně ráda chodí ven. Moc se jim tam líbí. Vždy začnou hrozně lítat a řádit. Škoda, že nemůžou být venku víc, ale kvůli mrazům to nejde. Udělala jsem jim zase pár fotek:


Garfield Dorado Blanco - žlutý kluk

Google Dorado Blanco - modrý kluk


Ginger Dorado Blanco - růžová holka

 

Galaxy Dorado Blanco - červená holka

Goofy Dorado Blanco - zelený kluk

 

 

10.1.2017 - Poprvé venku

Dnes konečně venku vystoupala teplota na nulu a tak jsem se rozhodla, že se štěňátka konečně musí podívat ven. V těch velkých mrazech jsem je nechtěla vůbec ven dávat a teď konečně nastal den D! 

Štěňátka byla chvíli překvapená kde to jsou a hlavně je zarazilo co je to bílé studené na zemi, že je to tak studí do paciček. Nechtělo se jim opustit deku, na které se cítili bezpečně a bylo jim tam teplo. Nakonec jim to ale nedalo a vydali se do sněhu a objevovat svět :-) Moc se jim tam líbilo a překvapilo mě, že nikdo ani nebrečel. Řádili tak, že jim ani nebyla zima! 

Využila jsem té příležitosti a udělala jsem každému štěňátku několik fotek. Tady jsou:

Garfield Dorado Blanco - žlutý klukGoogle Dorado Blanco - modrý klukGinger Dorado Blanco - růžová holkaGalaxy Dorado Blanco - červená holkaGoofy Dorado Blanco - zelený kluk


 

8.1.2017 - První postoje

Nějak strašně to utíká! Štěňátkům je najednou 5 týdnů a mě napadlo zkusit je postavit na stůl a vyfotit první postoje. Jsou tak nádherní! Strašně mě překvapilo jak vypadají v tomto věku úžasně, na fotce je jim tepve 36 dní! Líbí se mi úplně všichni! 

Vzhledem k tomu jaký byl doposud venku mráz, tak jsem štěňátka ven nebrala. Byl to tedy jejich úplně prvním zážitek venku a rovnou i první zkušenost stát na stole :-) Musím říct, že byli hodně překvapení, ale s pomocí paštiky a sýru to zvládli skvěle! Zkrátka správní retrieveři - za jídlo všechno!

Tady jsou fotky, jsem z nich opravdu nadšená!

Garfield Dorado Blanco - žlutý kluk

Google Dorado Blanco - modrý kluk

Ginger Dorado Blanco - růžová holka

Galaxy Dorado Blanco - červená holka

Goofy Dorado Blanco - zelený kluk

 

 

24.12.2016 - Tři týdny na štědrý den :-)

Na Vánoce jsou štěňátkům tři týdny! Už jsou to pěkní lumpové! Jsou hrozně akční, a to nejen přes den, ale někdy i přes noc. Pořád štěkají a vrčí na sebe, okusují se a hrají si spolu. 

Zarja už k nim nechce moc chodit, hrozně ji rvou, chudinku. Mají už zuby, pěkně špičaté jehličky a kojení ji bolí. Navíc jsou opravdu strašně draví, tak se jí vůbec nedivím.

Už jsem jim znovu ostříhala drápky a už jsou také odčervení. Už bych je také mohla začít přikrmovat, ale jsou tak strašně tlustí a velcí, že asi ještě počkám. Na druhou stranu bych ráda Zarje trochu ulevila, tak to dlouho odkládat nebudu.

Udělala jsem spoustu nových foteček, bylo hezké světlo na bedýnku přes okno, tak se povedly. Je na nich vidět, jak už jsou velcí. Moc se mi líbí!

 
 

10.12.2016 - Už je nám týden

Nevím kdy se to stalo, ale štěňátkům už je týden. Jsou neskutečně hodní! Od začátku co se narodili, jsou neskutečně klidní a pohodoví. V bedýnce už od třetího dne začali spinkat každý sám a k mamince si cestu vždy najdou sami, i když nikdy úplně nechápu jak to dělají, když jsou slepí. Je možné, že ten jejich klid a pramení od Zarji, protože ona je neskutečně v pohodě. Nikdy nezmatkuje, nikdy nekňučí, jsem strašně šťastná z toho jaká je spokojená a šťastná máma! 

Zarja už se štěňátky netráví v bedýnce celý den. Chodí spát mimo bedýnku a nejvíc času tráví v kuchyni, kde žebrá nějaké jídlo :-) A to dostává jíst několikrát denně, buď granulky, nebo štěněčí mlíčko s piškotami. Dnes jsem jí také uvařila hovězí vývar, měla radost :-)

Štěňátka neskutečně dobře prospívají a přibírají na váze. Mám pocit, že má Zarja misto mléka smetanu! Štěňátka mají v týdnu už 1200g. Takovou váhu jsme měli dříve vždy u štěňátek když jim byly dva týdny :-) Jsem moc zvědavá jak dál porostou. Už brzy otevřou očíčka a uvidí svět kolem sebe! Moc se na to všichni doma těšíme!

Udělala jsem nové fotky, je na nich vidět ta úžasná pohoda, která se u nás v bedýnce odehrává :-)

 

 

3.12.2016 - Porod

Už v pátek se Zarja držela v bedně a hrabala a hrabala, vždy celou bednu přehrabala do jednoho rohu a moje úmysly držet bednu trochu srovnanou jsem nakonec vzdala. Teplotu měla 37,0 a tak jsem věděla, že do dvou dnů porodí.

V noci z pátka na sobotu Zarja skoro vůbec nespala a já také ne. Buď seděla nebo hrabala a celou dobu funěla. Ráno už byla hodně nervózní a běhala ven na zahradu, kde si hledala místo, pak zase zjistila, že potřebuje nutně zpátky do bedny a tak to trvalo až do pul jedenácté, kdy jsem si všimla, že se pod ní objevují loužičky od plodové vody. Před polednem jsem začala pozorovat první kontrakce, ale byly mezi nimi velké pauzy a nebyly nijak pravidelné. Ve 13:50 začala Zarja hrozně ječet a ohánět se k ocasu. Bylo tam citít štěňátko jak se dere na svět. Narodilo se během chvíle, ale Zarja opravdu moc vyváděla a ječela. Bylo mi ji hrozně líto, ona takhle sama nikdy štěňátko vlastně neporodila. Její první a jediná dcerka Melody se narodila císařským řezem. Štěňátko, které přišlo na svět ve 13:50 byl kluk, Zarji první syn!!!! :-) Vážil 520g! Dala jsem mu žlutou barvičku. Zarja se uklidnila, o malého krásně pečovala a neměla vůbec žádné kontrakce. Ty se vrátily o hodinu později a v 15:20 se narodil další kluk, tentokrát už byla Zarja naprosto klidná a zvládla to úžasně. Kluk vážil 530g a dostal modrou barvičku. Zarja tlačila dál a v 15:45 se narodila první holčička, vážila 450g (nejmenší štěňátko tohoto vrhu :-)) a dostala růžovou barvičku. Zarja tlačila dál a vypadalo, že se vše krásně rozjelo a jde to hladce. V 15:55 se narodila druhá holčička a vážila 550g. Dostala barvičku červenou. Cítila jsem, že má Zarja v sobě ještě štěňátko. Bylo cítit opravdu dobře, ale žádné kontrakce se nekonaly. A to ani přiští dvě hodiny. Zkoušla jsem se Zarjou chodit, ale nic. Volala jsem tedy na veterinu a samozřejmě, že jsme měli přijet. Dorazili jsme na veterinu, kde Zarje udělali rentgen, na kterém byla vidět dvě štěňátka. Jedno bylo viditelně menší než druhé. Pak následoval ultrazvuk, aby se zjistilo, zda obě štěňátka jsou naživu. Ten nám ukázal, že živé je pouze jedno. Zarja dostala kapačku s glukozou a oxitocyn. Díky němu se narodilo další štěňátko v 19:45, byl to kluk, jeho váha byla 520g. Čekalo se na narození posledního, mrtvého štěňátka. Nějakou dobu se nic nedělo a tak dostala Zarja další oxitocyn, po něm začaly opět kontrakce a porodila mrtvé štěňátko, bylo to to menší z rentgenu a bylo mrtvé už delší dobu. Vím, že to byla holčička a bylo mi jí moc líto, ale hlavně jsem si říkala, aby bylo vše v pořádku, aby nezpůsobila nějakou infekci Zarje nebo ostatním štěňátkům tím, že tam byla tak dlouho.

Jsem strašně ráda, že Zarja zvládla porodit štěňátka sama!! Jsem na ní hrozně pyšná!

Štěňátka jsou tak veliká! Nikdy jsme neměli tak velká štěňátka :-) Meggie a Sofinka mívají štěňátka o 200g menší :-) Zarja se o ně stará skvěle, všechny olizuje a pečuje o ně s láskou. Je na ní vidět, že je klidná a spokojená! Mají krásně černé nosánky, to jsme také u čerstvě narozených štěňátek nikdy neměli. Jsou pro mě opravdu vyjímeční, ale to jsou vlastně vždy všichni.

 

Necelý den stará štěňátka Zarji a Rockyho:

 

černé  nosánky :-)

čištění štěňátek je někdy trochu akrobacie :-)

jsou strašně hodní! Je to pohoda mít pět štěňátek

Spokojení

od maminky a sourozenců se takhle ale vzdáli zatím jen vyjímečně :-)