Novinky 2018
 
31.12.2108 - PF 2019


 

 

29.12.2018 - Náš miláček Dobby

Za tři týdny to bude už jeden rok, co odešel náš Easy. Bránila jsem se tomu pořídit si nového psa, ale tenhle malý, roztomilý špunt zahýbal osudem a všechno změnil.

Dumbledore Maybe Angels alias "Dobby" (Vestafjell´s Quite Knight x Enjoy the Life Dorado Blanco) se stal členem naší rodiny. Děkuji moc své kamarádce Lucce Hanykové, že mi tohoto nádherného kluka svěřila a děkuji za její schovívavost a trpělivost nechat mě se rozhodnout do poslední chvíle, moc si toho vážím! Dobby mě opravdu chytil za srdce, však je to také částečně Dorado Blanco :)

Věřím, že Dobby bude mít neutuchající temperament po Melody, která je a vždy bude pro mě vyjímečnou, že bude neustále veselý a jeho ocásek se nikdy nezastaví tak jako jeho babičce, mé milované Zarje a bude silný statný pes po svém nádherném otci Chapeau.  Lucko děkuji!!!


 

 

 

24.12.2018 - Volná štěňátka

Tito dva krásní kluci jsou ještě volní - více v sekci "Štěnata"

 

Despacito Maybe Angels

 

Dorian Gray Maybe Angels

 

3.12.2018 - Ginny má narozeniny

Je to už dva roky, co jsme si doma nechali tuhle úžasnou holčičku! Na jednu stranu je to velké zlobidlo, divoška, všechno zbourá, do všeho vrazí, všechno co je plastové nebo látkové, tak rozkouše a zničí, ale je to láska a vždycky na mě může oči nechat, stejně jako její maminka Zarja. Milujeme ji všichni moc a jsem šťastná, že jsme si ji nechali!


 

2.12.2018 - Mezinárodní výstava Praha

V neděli jsem jela na výstavu do Prahy, máme to 15 minut autem, tak toho člověk musí využít :-) Své psy jsem nehlásila, ale byla jsem domluvená, že budu předvádět Rockyho děti a mé odchovy a moc jsem se na to těšila.

Výsledky všech mi opravdu udělaly radost!

Na výstavě byli tři Doráďáci: Galaxy Dorado Blanco "Lucky" se ve velké konkurenci jedenácti fen umístila na 3. místě! Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" vyhrál třídu pracovní a získal titul CAC! Coca-Cola Dorado Blanco "Connie" byla v dobré výživové kondici a obdržela hodnocení VD - velmi dobrá, ale až pár kilo shodí, bude zase krásná a hodnocení bude určitě lepší :-)

Galaxy Dorado Blanco - V3 (11 fen)


Frappuccino Dorado Blanco - V1 CAC (5 psů)

 

Rockyho potomci měli také překrásné úspěchy!! Ravel Misantos "Harry" vyhrál třídu šampionů a získal titul CAC! Bella z Kamenného domu vyhrála obrovskou konkurenci 12 fen ve třídě pracovní, získala titul CAC a dokončila titul šampionka krásy ČR!! Vystavovala jsem také 5ti měsíční štěně Corinku - Cora Aurea Sidera a musím říct, že jsem dlouho tak krásné štěně neviděla!!! Je nádherná a jsem moc zvědavá, jak tato holčička poroste dál! Ve třídě štěňat byla sama, nebála se a krásně se předvedla!

Ravel Misantos - třída šampionů (3 psi)

 

Cora Aurea Sidera - třída štěňat (1 fena)

 

 

25.11.2018 - Štěňátka z vrhu "I" a jejich postoje v 7. týdnu

Ještě předtím, než štěňátka odejdou do nových domovů, jsme udělali poslední fotky v postojích.  Za ten týden zase neuvěřitelně zkrásněli! Všichni jsou opravdu nádherní a doufám, že se ukáží občas na nějaké výstavě, byla by to škoda, kdyby ne :-)

Imagine Dragon Dorado Blanco - žlutý kluk

 

I love you Dorado Blanco - zelený kluk

 

Ice Coffee Dorado Blanco - modrý kluk

 

Infinity Dorado Blanco - červená holka

 

 

17.11.2018 - Zima je tu :-)

Zima převzala vládu nad podzimem. Je konec špinavým zabláceným tlapkám... i když otázka je jak na dlouho :) 

9.11.2018 - Velký den!!! Moje Zarja se stala babičkou!

V chovatelské stanici Maybe Angels se mému miláčkovi Melody, Zarji jediné holčičce z vrhu E, narodila štěňátka a Zarja se tak stala babičkou :) Melody se narodili čtyři kluci a dvě holčičky :-) Štěňátka byla veliká, ale Melody zvádla porod skvěle a bez kompolikací! Je úžasná maminka a já mám obrovskou radost, že je všechno za námi :-) 4.11.2018 - Rockymu a Audrey se narodilo 10 štěňátek

Můj Rocky a Audrey z Bertínského dvora mají deset štěňátek, 6 kluků a 4 holčičky. Audrey zvládla porod skvěle a o štěňátka se hezky stará! Několik štěňátek je ještě volných, můžete volat paní chovatelce Kateřině Ulrich na tel. 721 333 885.


 

 

 

29.10.2018 - Podzimní Ginny

Užíváme si s Ginny krásný podzim a procházky v parku :)

26.-28.10.2018 - DANUBE CACIB Bratislava (SK)

Charlie - Frappuccino Dorado Blanco, se zúčastnil třídenní výstavy na Slovensku a jeho výsledky jsou fantastické a já mám ohromnou radost! Gratuluji moc Romanovi, skvěle to klukům v kruhu jde :-)

2x CAC!!!!! 1x res CAC!!

 

 

26.10.2018 - Štěňátkům z vrhu "I" jsou tři týdny

Štěňátka jsou úžasná! Už chodí a začínají si hrát jak s hračkami, tak i mezi sebou. Zatím je to jen takové opatrné poznávání a nožičky je kolilkrát při tom něposlouchají a svalí se na zem, jsou opravu roztomilí!

Imagine Dragon Dorado Blanco - žlutý kluk

 

I love you Dorado Blanco - zelený kluk

 

Ice Coffee Dorado Blanco - modrý kluk

 

Infinity Dorado Blanco - červená holka

 

21.10.2018 - Frappuccino - Charlie složil podzimní zkoušky

Frappuccino Dorado Blanco "Charlile" složil další pracovní zkoušku. Tentorkát podzimní zkoušky pod OMS Kladno. Charlie měl skvělé známky, je pracovně opravdu velmi šikovný! Kluci spolu opravdu jedou neuvěřitelně jak na výstavách, tak i pracovně! Jsou výborní a já jim moc gratuluji :-)

 

21.10.2018 - Štěňátka mají jména

Dnes jsme dali štěňátkům jména. Nebylo lehké vymyslet jména od I, ale nebylo jich moc a tak jsme si s tím s pomocí rodiny a přátel poradili :-)

Žlutý kluk: Imagine Dragon Dorado Blanco
Zelený kluk: I love you Dorado Blanco
Modrý kluk: Ice Coffee Dorado Blanco
Červená holčička: Infinity Dorado Blanco

 

Imagine Dragon Dorado Blanco - žlutý kluk

 

I love you Dorado Blanco - zelený kluk

 

Ice Coffee Dorado Blanco - modrý kluk

 

Infinity Dorado Blanco - červená holka

 

 

 

12.10.2018 - Štěňátkům z vrhu "I" je 1 týden

Hrozně rychle to uteklo a už je to týden, co se štěňátka narodila! Všichni krásně přibírají včetně naší malé bojovnice :-) Už zvládají ležet v bedýnce každý zvlášť a nevyhledávají jeden druhého. Malá princezna s touto nezávislostí svých sourozenců moc nesouhlasí a ještě stále vyhledává jejich kontakt a pokud se někdo vzdálí, dává to dost hlasitě najevo! Všechna štěňátka už v šesti dnech překročila dvojnásobek své váhy. Zarja je úžasná máma a o štěňátka ve dne v noci pečuje! Už bych byla i radši, kdyby si šla od nich někdy odpočinout mimo bedýnku a pořádně se vyspala, připadá mi, že je unavená. 

Dnes jsem udělala nové fotky. Všichni jsou tak nádherní!

 

6.10.2018 - Jsem velmi pyšná na Rockyho syna Apolla

Ryckyho syn, Apollo Goldymate, složil dne 6.10.2018 barvářské zkoušky! Ne mnoho zlatých retrieverů tuto zkoušku složilo a Apollovi se to povedlo! Obrovská gratulace Oldovi! Kluci mají za sebou velký kus práce! Smekám!


 

 

6.10.2018 - Mezinárodní výstava České Budějovice

Zatímco se starám o štěňátka a o Zarju, vyrazila Ginny na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Ginny byla ve skvělé péči kamarádky Lucky Hanykové, která mi ji dokonce pomohla i před výstavou vykoupat a připravit. Bylo to vše na poslední chvíli a nebýt Lucky, tak by Ginny nikam ani nejela. To by byla velká škoda, protože holky spolu vyběhaly první místo a titul CAC!!! Moc Lucce ještě jednou děkuji! V poslední době nebylo moc dobrých zpráv a proto mi to udělalo radost o to větší!

Ginger Dorado Blanco - mezitřída - V1 CAC


 

Na výstavě byla také Easyho dcera Charade Neposlušné štěně "Shelby". Byla to její úplně první výstava a rovnou ve velmi obsazené třídě mladých. Shelby zvládla prostředí výstavy naprosto skvěle a ničeho se nebála. Když jsem se dozvěděla, že svou třídu vyhrála a získala titul CAJC, musím přiznat, že jsem byla dojatá. Easy by byl na svoji dceru určitě moc pyšný!

Easyho dcera - Charade Neposlušné štěně "Shelby"
třída mladých - V1 CAJC

 

A nemohu zapomenout na Rockyho syna Harryho - Ravela Misantos. Harry nastoupil do třídy šampionů se svou paničkou Evou, která v mé nepřítomnosti zvládla Harryho vystavit opravdu skvěle! Ve třídě šampionů si spolu vyběhali titul CAC a pak i res CACIB! Harry se tímto stává českým Grand šampionem!!

Rockyho syn - Ravel Misantos  "Harry"
třída šampionů - V1 CAC, res CACIB - nový český grand šampion!


 


5.10.2018 - Máme štěňátka!

V pátek se Zarje narodilo pět štěňátek, 3 kluci a 2 holčičky. Porodní váha jedné holičky je menší, ale je to úžasná bojovnice a ze zkušeností jiných chovatelů to určitě brzy dožene a bude prý nejkrásnější :-) Dostává to nejepší místo při kojení a asi to bude pěkný mazánek!

Je to Zarji poslední vrh a tím je pro mne i vyjímečný. Zarji štěňátka byla vždy nádherná a Iggyho také. Potomci obou dvou mají skvělé zdravotní výsledky a jsou velmi úspěšní na výstavách. Pevně věřím, že jejich společní potomci tyto geny zdvojnásobí a bude to zdravý a náderný vrh!

Máme volného jednoho chlapečka.

Už vě věku 2 dnů mají štěňátka nádherný pigment!


Pár fotek z porodní bedýnky ve věku 2 dnů

 

 

30.9.2018 - Koliátka mít nebudeme

Tento víkend byl pro nás moc smutný. Čekali jsme, že se nám během víkendu narodí malá koliátka, která Violetta čekala. Ještě minulý víkend jsme byli na kontrolním ultrazvuku a štěňátka byla v pořádku. O víkendu ale porod stále nepřicházel, jen v sobotu byla Violetta párkrát v porodní bedně, ale jinak se nedělo nic a byla naprosto v klidu. V neděli jsem našla na zemi divně zbarvený hlen, proto jsem ji ihned naložila a vyrazili jsme k MVDr. Lázničkovi. Bohužel ultrazvuk ukázal, že štěňátka jsou mrtvá. Zkoušeli jsme je vypudit injekcí, ale nedělo se nic. Violetta tak musela podstoupit císařský řez. Ukázalo se, že štěňátka byla mrtvá už několik dní. Nevíme co se mohlo stát a těžko to vstřebáváme. Abychom zjistili příčinu, nechali jsme udělat rozbory a pitvu, tak se snad dozvíme, co se stalo. Vio má antibiotika a doufáme, že bude brzy v pořádku a bude to zase naše šťastná uštěkaná holčička.

27.9.2018 - Skvělé zprávy od Rockyho dcery

Aria Aurum Lutra "Bonnie", dcera mého Rockyho, obdržela skvělé zdravotní výsledky: HD A/A, ED 0/0! Mám velkou radost, je to další z mnoha skvělých zdravotních výsledků Rockyho potomků.


 

23.9.2018 - Frappuccino "Charlie" složil vodní zkoušky

Charlie se zúčastnil klubových vodních zkoušek a úspěšně došel ve II. ceně a umístil se celkově na 5. místě! Jsem šťastná, že je Charlie tak šikovný a gratuluji jeho vůdci Romanu Kaimlovi :-)


 

 

22.9.2018 - S Ginny na výjezdu

Vyrazila jsem s Ginny na výjezd - nácvik na podzimní zkoušky. Ginny je stále ještě začátečnice, ale je moc šikovná. Zvěř jí nedělá problémy, musíme ještě hodně pilovat přinášení, a to hlavně z vody :-) Práce se zvěří ji moc baví a má velký temperament, mám z ní radost!


 

 

 

9.9.2018 - Žuli a Rocky mají štěňátka

Vrh Žuli a Rockyho je opakované spojení z května roku 2016. Poprvé se jim narodilo jedenáct štěňátek, někteří úspěšně absolvovali výstavy, OVVR a tři mají zrentgenované kyčle a lokty s výsledkem A/A a 0/0. Věříme, že i tento vrh bude stejně úspěšný :-)

8.-9.9.2018 - Klubová výstava Žebětín

Retriever klub pořádal dvoudenní výstavu v Žebětíně u Brna, tak jsem se rozhodla Ginny přihlásit. Posuzovaly tam dvě anglické rozhodčí Mrs. Janis Ward a Mrs. Paula Edwards a byla jsem zvědavá na jejich posudek.
Ginny nastupovala v mezitřídě, kde bylo v sobotu 9 fen a v neděli dokonce 11 fen. Po oba dva dny jsme s Ginny získaly nádherné posudky a vždy se dostaly "na bednu" - v sobotu 4. místo a v neděli 3. místo, z čehož mám opravdu radost! Holčička moje roste do krásy a ze všeho nejvíc miluju tu její mazlivou a miloučkou povahu, je to moje zlatíčko.

Ginger Dorado Blanco, mezitřída, sobota V4 (9 fen), neděle V3 (11 fen)

 

Oba dva dny byl na výstavě také Frappuccino Dorado Blanco "Charlie, kterému se dařilo oba dny skvěle. Ve velké konkurenci třídy otevřené získali jeden den hodnocení výborný 3 a druhý den výborný 2 a titul res CAC!


Nádherný zážitek a úspěch jsmě prožili spolu s Harrym - Ravelem Misantos, synem mého Rockyho. Harry byl přihlášený do třídy šampionů a po oba dva dny se umístil na prvním místě, získal titul CAC, CC a v sobotu se stal dokonce Klubovým vítězem - nejlepším psem!!! Měla jsem obrovskou radost! Harry je s každou výstavou krásnější!

Ravel Misantos "Harry", třída šampionů,
sobota V1 CAC, CC, Klubový vítěz, neděle V1 CAC, CC


Celý víkend jsme s Ginny strávily na Vysočině u Velkého Dářka a měly jsme úžasnou péči Harryho a jeho páníčků. Ginny se nemohla nabažit ohromného množství plyšáků, které ji Harry rád půjčil a já se nemohla nabažit nádherné přírody a úžasné pohádkové atmosféry Harryho domova. Načerpala jsem spoustu energie a moc za ten krásný víkend děkuji!

Ginny s nevlastním bráškou Harrym a její plyšáková únava

  

27.8.2018 - Skvělé zdravotní výsledky

Dnes jsem obdržela skvělé zprávy a mám ohromnou radost! Chocolate Dorado Blanco "Čiki" prišly domů poštou výsledky rentgenových snímků a jsou naprosto perfektní! HD A/A, ED 0/0! Jsem moc šťastná a gratuluji moc majitelům :-)

26.8.2018 - Pracovní úspěchy Rockyho potomků

Rockyho potomci mají skvělé úspěchy i na poli pracovním. Velkým důkazem toho je Rhapsody Misantos "Ricky", který se nominoval na MSR (Mezinárodní soutěž retrieverů) a tuto velmi náročnou a prestižní soutěž ve velké konkurenci vyhrál! Splnil tím také poslední podmínku pro udělení titulu šampiona práce. Ricky je perfektní pracovní pes a jeho stabilní výkony v jeho mladém věku to potvrzují. Toto vítězství mu moc přeji a jeho majitelům Vackovým moc gratuluji, je to jejich velká zásluha, neboť za těmito výkony je velký kus práce!


 

15.8. se konaly klubové zkoušky OVVR (ověření vlohových vlastností retrieverů), kterých se zúčastnily dvě Rockyho devítiměsíční dcerky, sestřičky Grace a Gaya Apraxia Felon. Obě zkoušku úspěšně složily a Gaya se s plným počtem bodů stala vítězkou zkoušek!  Moc gratuluji oběma paničkám, holky jsou na svůj věk opravdu moc šikovné :-)


 

24.8. - Dotřetice nesmím zapomenout na další Rockyho dceru Marry Lee z Klapských Lad. Marry se také zúčastnila zkoušek OVVR, které úspěšně dokončila a umístila se na 3. místě z deseti pejsků. Na zkoušky Marry jsem se byla dokonce osobně podívat a musím říct, že byla opravdu moc šikovná a její paničce Pavlíně moc gratuluji :-)


 


25.8.2018 - Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Neskutečný den v Mladé Boleslavi!!! Moje Ginny získala svůj první CAC a stává se tak čekatelkou šampiona ČR! Jsem ohromě šťastná! Pro mě je Ginny stále ještě jako štěňátko a získání tohoto titulu si neskutečně vážím! Navíc vyhrála ve velmi silné konkurenci v mezitřídě, kde bylo přihlášeno deset fen. Mám opravdu obrovskou radost!

Ginger Dorado Blanco "Ginny" - CAC


Na výstavě měla také skvělý úspěch Ginny sestřička Galaxy "Lucky". Lucky se umístila hned za Ginny a získala titul res CAC!!!

Další velký úspěch měla také Melody "Enjoy the Life Dorado Blanco", i ona zíkala titul res CAC ve velké konkurenci třídy šampionů.

A do třetice velký úspěch Dorado Blanco měl Frappuccino "Charlie", který se ve velké konkurenci třídy otevřené umístil také na druhém místě a získal titul res CAC!

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - res CAC

 

Ve třídě šampionů se vystavoval také Harry - Ravel Misantos, syn mého Rockyho. Harry se umístil na druhém místě a získal titul res CAC. Také jiní Rockyho potomci měli na výstavě velký úspěch a někteří se dostali i do pořádí se známkou výborná. Mám radost, že Rockyho potomci mají takové krásné výstavní úspěchy :-)

Já a můj výstavní parťák Harry - Ravel Misantos

 

11.8.2018 - Klubová výstava Třeboň

Na tuto výstavu budu mít hodně vzpomínek! Velikou radost jsem měla ze všech výsledků, kterých jsme dosáhli, a to nejen Meggie, Ginny a Rocky, které jsem přihlásila, ale také Rockyho potomci.

Nejkrásnější zážitek byl pro mě ten, že se mnou po letech byla na výstavě Meggie! Byla nádherná, vůbec nevypadala na to, že by byla přihlášená do třídy veteránů. Výstavu si moc užívala, byla šťastná, že je tam s námi. Byla celou dobu navolno a obcházela všechny a říkala si o drbání. V kruhu jsme si vyběhaly známku Výborná 2.

Morgiana Misantos "Meggie" - třída veteránů - V2

 

Ginny je bez srsti, ale i přesto dosáhla skvělého výsledku, ze kterého mám velkou radost! Získala hodnocení výborná 2 a titul res CAC!

Ginger Dorado Blanco "Ginny" - mezítřída - V2 res CAC


Rocky byl poprvé přihlášený do třídy čestné. Sice ani on není v plné srsti, ale i tak mu to moc slušelo! V závěrečkách jsme v Best in Show získali také vítěze BIS čestná!

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - třída čestná - V1, vítěz BIS čestná

 
Na výstavě jsem předváděla také Rockyho syna Ravela Misantos "Harryho". Byla to jeho premiéra ve třídě šampionů a dopadli jsme skvěle - získali jsme titul res CAC!

Ravel Misantos "Harry" - třída šampionů - V2 res CAC

 

 

5.8.2018 - Plavání v Labi aneb jak zvládnout to hrozné horko

Našla jsem skvělé místo na břehu Labe, kde se můžou koupat psi a nikdo nenadává, navíc tam není zkažená voda jako v rybníkách. Všem psům se tam moc líbilo! :)

Megginka - Morgiana MisantosSofinka - Away from Sophia Dorado Blanco


Rocky - Bonett Bride to Dorado Blanco

 

Zarja - Volente Deo Princcess and the Pea


Ginny - Ginger Dorado Blanco

 

Violetta - Ice Fredina Agi

 

 

29.7.2018 - Bugatce a Rockymu se narodila štěňátka

Bugatce se narodilo sedm kluků a dvě holčičky, porod proběhl bez komplikací a Bugatka se o štěňátka krásně stará! Gratuluji chovatelce, některá štěňátka jsou ještě volná, koukněte na www.neposlusnestene.cz


 

14.7.2018 - Interdog Bohemia Mladá Boleslav

Výstava v Mladé Boleslavi už je naší letitou tradicí. Tentokrát jsem vyrazila na výstavu s Ginny - Ginger Dorado Blanco a poprvé jel na výstavu také její bráška - Garfield Dorado Blanco. Oba se narodili v prosinci 2016 mému Rockymu a mojí Zarje.

Přestože to byla pro Garfiho, a vlastně i pro jeho páníčky, úplně první zkušenost s výstavou, musím s velkým potěšením říct, že ji zvládl perfektně! V kruhu byl úžasný, nechal se ode mě skvěle předvést! Odnesli jsme si spolu známku výborná a třetí místo! Garfi se mi moc líbí! Je to mohutný a nádherně stavěný pes!

Stejně skvěle si vedla Garfiho sestřička, moje Ginny. Ta už má s výstavami více zkušeností a vždy se dostaneme do pořadí. Tentokrát jsme získaly ve velké konkurenci známku výborná a třetí misto!

Na výstavě byl také Frappuccino Dorado Blanco "Charlie", který se narodil mojí Sofince a Homerovi. Charlie je nádherný pes, na výstavách se opakovaně umisťuje na prvním místě a získal již několik titulů! Jsem na něj neskutečně pyšná!

Garfield Dorado Blanco "Garfi" - Výborný 3

Ginger Dorado Blanco "Ginny" - Výborná 3

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" - Výborný 1 CAC

 

 

13.7.2018 - Zarja složila další zkoušku v dog dancingu 2. stupně!!

Zarja úspěšně složila zkoušku MD 2 na výborně!! Byla dnes skvělá a jsem strašně spokojená s našim výkonem!! Velkou pochvalu jsme dostaly také od naší trenérky Petry, moc si toho vážím :-)

Je to naše druhá zkouška 2. stupně složená na výborně. Nyní se chystám na třetí zkoušku, a to HTM2 a máme připravenou hudbu a napsanou zkoušku dokonce pro DWD3! Moc se těším na tréninky!


 

12.7.2018 - Rockymu a Nikolce se narodila štěňátka

Dvanáct štěňátek se narodilo Nikolce (Nicol Bohemian Gold). Kryli jsme po návratu z klubové výstavy z Humpolce a kryli jsme dokonce jen jednou bez překrytí. I přesto se narodilo nádherných šest kluků a šest holčiček! Nikolka zvládla porod naprosto skvěle bez komplikaci! Mám velkou radost :-)

30.6.2018 - Úspěšný víkend odchovů Dorado blanco!!!

Tento víkend byl ohromě úspěšný!! Hned tři odchovy, a to z vrhu E, F a G mi udělaly ohromnou radost!

Enjoy the Life Dorado blanco "Melody" složila úspěšně obě zkoušky na Severočeském derby! Podzimní zkoušky složila v I. ceně a vodní zkoušky ve II. ceně! Je úžasná!


 

Frapuccino Dorado blanco "Charlie" získal na národní výstavě v Klatovech svůj další titul CAC!!! Velká gratulace! Charlie je opravdu nádherný pes!


 

A dotřetice měla obrovský úspěch Lucky - Galaxy Dorado blanco! Lucky se také zúčastnila národní výstavy v Klatovech a získala svůj první titul CAC! Mám z toho obrovskou radost! Lucky je krásná a tento titul si opravdu zasloužila!


 

23.6.2018 - Galaxy Dorado blanco "Lucky" složila OVVR

Lucky přijela na výcvikový tábor do Strmilova kde úspěšně složila zkoušky OVVR! Mám velkou radost! Lucky tím splnila poslední podmínku a stává se chovnou fenou :-) Gratuluji majitelům Havlovým!


 

20.6.2018 - Rocky a Connie mají devět štěňátek

Coca Cola Dorado Blanco a můj Rocky mají štěňátka. Narodilo se pět holčiček a čtyři kluci. Porod byl trochu komplikovaný a štěňátka se narodila císařským řezem, ale všichni jsou v pořádku a Connie se o ně krásně stará!


 

9.6.2018 - Enjoy the Life Dorado blanco "Melody" složila podzimní zkoušky

Máme důvod oslavovat! :-) Melody se zúčastnila klubových podzimních zkoušek na Východočeském derby a úspěšně je složila ve II. ceně! S její majitelkou Luckou máme obrovskou radost! Melody se stává lovecky upotřebitelnou fenou a určitě to nebyly její poslední zkoušky. Má skvělé pracovní vlohy a věřím, že se bude lovecké stránce věnovat i nadále.

Zároveň tímto splnila poslední podmínku a stává se Šampionkou ČR a Šampionkou Chorvatska!

Jsem na ni moc pyšná! Je nejen krásná, ale i šikovná po pracovní stránce! Co víc si přát! :-)

 

9.6.2018 - Meggie má koupací den

Pořád koupeme a stříháme někoho na výstavy a Meggie jen kouká, tak jsem jí to dnes vynahradila. Vypadá nádherně holka moje, ani bych neřekla, že je ji 8 let :-)

 

 

 

2.6.2018 - Klubová výstava kolií a šeltií Humpolec

V sobotu jsem jela na klubovou výstavu do Humpolce, tentokrát ale ne s goldeny, ale s naší kolií Violettou - Ice Fredina Agi :-) Byl to zvláštní pocit, do Humpolce jsem vždy jezdila jen na klubové výstavy retrieverů a najednou všude samé kolie a nikoho jsem moc neznala. Připadala jsem si jako začátečník na výstavách! Naštěstí tam byly alespoň tři chovatelky kolií, které znám a pomohly mi Violettu trochu upravit a poradit s postojem.

Violetta začala dva týdny před výstavou strašně línat. Pustila skoro všechnu podsadu a tak mezi ostatními huňatými koliemi vypadala trochu poloviční :-D

Bylo velké horko a neměla jsem ani stan. Myslela jsem si, že přijedu a za hodinu zase odjedu s VéDéčkem a bude hotovo. S VéDéčkem jsem sice odjela, ale až po čtyřech hodinách :-D Posuzování bylo poněkud pomalejší! Každopádně i tak mám radost, jak to Violettě slušelo. Doma na zahradě si ani neuvědomuji, jak nádhernou kolii doma máme! Jsem na ni moc pyšná! Povedlo se nám také projít bonitací a až na užší hrudník a srst v línání máme celý posudek nádherný! Mám velkou radost :-)


Ice Fredina Agi "Violetta" - třída otevřená - VD

 

 

26.5.2018 - Speciální klubová výstava Chlumec nad Cidlinou

Poprvé se konala klubová výstava v Chlumci nad Cidlinou a posuzovala na ní velká ikona goldenního světa - Lynn Kipps. Už před šesti lety jsme byli na výstavě, kde posuzovala psy, to byl ještě Rocky ve třídě mladých a skončil tenkrát ve velké konkurenci druhý! Moc jsem se na tuto výstavu těšila a byla na posuzování Lynn moc zvědavá! Musím říct, že Lynn je velká dáma s velkým srdcem! Byla velmi milá, vstřícná, usměvavá a přátelská k nám všem. Se všemi se ochotně fotila, povídala si a nakonec nám dala i dárek! Její vlastní fotografii, kterou jsme si nechali od ní podepsat! Byl to pro mě opravdu velký zážitek!

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - třída šampionů V3

 

Ginger Dorado Blanco "Ginny" - mezitřída - V3, rozhodčí Mrs. Christine Ashton

 

Velkou ctí bylo ocenění, které udělila Lynn Kipps Rockyho synovu Harrymu! Vyhrál třídu otevřenou, stal se nejlepším psem - vítězem speciální výstavy a na závěr získal titul BOS! Měli jsme všichni velkou radost!

Ravel Misantos "Harry" - třída otevřená, V1 CAC, Vítěz speciální výstavy, BOS

 

17.-20.5.2018 - Výcvikový pobyt Strmilov

Nemohla jsem si nechat ujít květnový výcvikový pobyt ve Strmilově! Jezdím sem se svými psy od úplného začátku a vždy je to neskutečný relax. Okolní příroda je překrásná a terény pro výcvik jsou perfektní!

Letos jsem jela na výcvik s Ginny, ještě nikdy necvičila se zvěří a tak jsem vůbec nevěděla, co od toho můžu čekat. Musím přiznat, že jsem vůbec nečekala takovou chuť pro práci a vůbec žádný problém s jakoukoli zvěří! Ginny mě opravdu mile překvapila :-)


Ginger Dorado blanco "Ginny"

 

Na tento prodloužený víkend jsem vzala také Rockyho a Zarju. Rocky oslavil zrovna 7. narozeniny! Myslím, že pro něj byl ten nejlepší dárek, Rocky to tam strašně miluje! Všechno nejlepší Rockýsku!!!

Rodinka u Komorníku - Zarja, Ginny a Rocky

 

 

12.-13.5.2018 - Klubová výstava Humpolec

Skvělé výsledky jsme měli na klubové výstavě v Humpolci, kam jsem vzala Sofinku, Ginny a Rockyho.

Také jsem se moc těšila na sobotu na soutěž chovatelské skupiny, do které jsem přihlásila mou CHS Dorado blanco. Na výstavě bylo pět mých odchovů a moc jim děkuji za to, že se se mnou soutěže zúčastnili a čekali v horkém dni až do dlouhých odpoledních hodin! V soutěži bylo několik významných chovatelských stanic! K mé obrovské radosti se nám to povedlo a DORADO BLANCO soutěž vyhrálo!!!

BEST IN SHOW - CHOVATELSKA SKUPINA 1. MÍSTO!!


Zleva: Ginger Dorado blanco, Away from Sophia Dorado blanco, Galaxy Dorado blanco, Ejoy the Life Dorado blanco a Frappuccino Dorado blanco

 

12.5. Away from Sophia Dorado blanco "Sofie", třída pracovní (8 fen) - V2 rec CAC!

 

12. + 13.5.2018 - Ginger Dorado blanco "Ginny" - mezitřída (So 14 fen, Ne 10 fen) - V3, V3

 

Bonett Bride to Dorado blanco "Rocky" - třída šampionů (So 5 psů, Ne 4 psi) - V2 res CAC, V1 CAC

 

Na výstavě měla nádherný úspěch také Melody - Enjoy the Life Dorado blanco. V sobotu získala titul res CAC a v neděli vyhrála třídu šampionů a získala CAC! Splnila tím poslední podmínku pro získání klubového šampiona KCHLS!

Na výstavě také převzala cenu za nejlepší fenu roku v soutěži ANKA CUP! Gratuluji Lucko!!!

Enjoy the Life Dorado blanco "Melody" - třída šampionů - V2 res CAC, V1 CAC
Nejlepší fena roku - ANKA CUP!


 

10.5.2018 - Meggie slaví narozeniny

Meginka moje milovaná slaví dnes osmé narozeniny! Stává se tak veteránkou, ale vůbec na to nevypadá. Je stále plná energie a vesele lítá po zahradě, štěká a hraje si s ostatními psy! Na to, jaké zdravotní komplikace ji poslední rok potkaly, je úžasné, že je na tom tak dobře. Veteránkou je jen věkem, tělem a duší je stále mladice :-)

Když jsem pro ni vybírala v psích obchodě hračku, kachna byla jasná volba. Ty bude mít vždycky nejraději, i když tahle je jen plyšová.


 

6.5.2018 - Jeden moc povedený den 

Užili jsme si nádherný den u Velkého Dářka, kam jsme jeli navštívit naše přátele a Ravela Misantos - Harryho. Plánovali jsme už předem, že půjdeme trochu cvičit a já ani chvilku nepřemýšlela, že bych vzala někoho jiného, než Meggie. Věděla jsem, že bude moc šťastná, když ji vezmu na výlet a o to víc, když zjistí, že bude nosit zvěř a plavat v rybníku :-)

Meggie byla opravdu nadšená! Přestože dlouho necvičila, udělala skvělou dohledávku, vlečku srstnaté i kachnu z hluboké vody. Moc si to uživala a já s ní! Byl to moc povedený den!


Meggie - téměř 8 let :-)


 

 


5.5.2018 - Chystáme se na výstavu

Přihlásila jsem Ginny, Rockyho a Sofinku na klubovou výstavu do Humpolce a tak začaly přípravy. Ginny moc prokoukla :-)

Ginger Dorado Blanco - 15 měsíců

 

 


1.5.2018 - Charlie složil psí maturitu

Frappuccino "Charlie" se zúčastnil výcvikového pobytu ve Strmilově a na závěr se zúčastnil zkoušek OVVR pod záštitou KCHLS. Charlie ukázal, že je nejen krásný, ale také šikovný a jako jediný pes složil zkoušku s plným počtem bodů!! Je to úžasné!

 

 

 

29.4.2018 - Po delší pauze zase zpátky

Máme za sebou stěhování, bylo to trochu náročné, ale zvládli jsme to a celá smečka je na novém místě moc šťastná! Všichni si rychle zvykli, řádí na zahradě, kterou hned po několika dnech ozdobili dírami a také vykopali pár keřů, které se jim asi nelíbily. Uvidíme jak budou pokračovat :-) Hlavně, že jsou šťastní a my s nimi.

Během našeho stěhování se událo několik věcí, které bych nerada nechala bez povšimnutí a tak je tady, i když s časovým zpožděním, musím zveřejnit :-)

 

10.4. Oslavil Vrh D své 3. narozeniny

Ještě jednou všechno nejlepší Kvinko, Kirunko, Amy, Oslo, Archi, Davi, Seppo, Monty a Dasty! Děkuji všem páníčkům za péči o ně, za zprávy a fotky, které mi posíláte a za lásku, kterou jim věnujete!

 

 21.4. Oslavil Vrh F své 2. narozeniny

Také Belle, Amber, Meggie, Charliemu, Rockymu, Amigovi a Nikovi přeji ještě jednou i tady všechno nejlepší k narozeninám! Přeji hodně zdraví a štěstí, lásku už máte doma od svých úžasných páníčků, kterým za to moc děkuji!


 

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody"

Melody se zúčastnila několika výstav a měla velké úspěchy! Zároveň se stala vítězkou Anka cup v kategorii nejlepší pes/fena roku 2017!!

12.4.2018 - Vítězka Anka Cup  v katerogorii nejlepší pes/fena roku 2017

8.4.2018 - CACIB Chemnitz (DE), V1, Anw.Dt.Ch.VDH

24.3.2018 - Národní výstava Swiebodzice (PL), V1, CWC, Nejlepší fena, BOS!

 

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie"

Charlie se také zúčastnil několika výstav a i on měl nádherné úspěchy, na které jsem jako chovatatelka velmi pyšná :-)

21.4.2018 - MVP České Budějovice, V1 CAC

8.4.2018 - DUO CACIB Nitra, V1 CAC

 

 

 

4.3.2018 - Procházka

Jednou jsem zase vzala na procházku foťák a udělala pár fotek. Je na nich vidět, jak jsou všichni štastní, když mohou lítat venku na poli, chodíme tam moc rádi.

Ginny se na procházkách ráda drží táty Rockyho

moje láska Meggie - skoro veteránka, ale vůbec na to nevypadá:

Šťastná Violetta a vysmátá Sofinka

A ještě Zarja

 

 


19.2.2018 - Seminář o předvedení psa na výstavě a úpravě srsti

Moc si vážím toho, že jsem byla pozvána abych vedla seminář o výstavách a o úpravě srsti psa před výstavou. Seminář se bude konat v sobotu 31.3.2018 v Blahuňově u Chomutova. Dopolední část semináře bude o úpravě srsti psa před výstavou, odpolední část bude zahrnovat trochu výstavní teorie a také samotný handling psa.

Správná úprava srsti a předvedení psa na výstavě zásadně ovlivní výsledné hodnocení, je tedy dobré vědět jak se na výstavu připravit a na co se zaměřit.

Cena pro účastníka se psem je 500Kč a pro účastníka bez psa je 300Kč. Organizátor semináře je Iveta Katrevová a pro více informaci a pro přihlášení ji můžete kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 724 125 390.

Moc se na tento seminář těším! :-)


 

10. - 11.2.2018 - DUOCACIB Nitra (SK)

Hned týden po skvělém úspěchu na výstavě v Brně, jsem s Ginny vyrazila na další výstavu, tentokrát do Nitry na Slovensku. Po oba dva dny byla ve třídě mladých velká konkurence 12 fen. Ginny se předvedla opět moc pěkně a mám velkou radost i z toho, jak nádherně v kruhu běhá! V pohybu je opravdu moc krásná!

První den získala Ginny hodnocení výborná 4 a druhý den se dostala do užšího výběru a získala známku výborná. Mám z ní radost!


 

Na výstavě měla úžasný úspěch Ginny nevlastní sestřička Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco. Melody se vystavovala oba dny ve třídě šampionů a získala po oba dva dny tituly CAC a res CACIB! Stává se tak čekatelkou šampiona Slovenska :-)

Také Rockyho syn Ravel Misantos měl na výstavě velký úspěch, kdy první den získal hodnocení V3 a druhý den tituly res CAC a res CACIB!

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody"                         Ravel Misantos "Harry"               

 

 

5.2.2018 - Zarja složila zkoušku z Dogdancingu

Mám velikou radost, že jsme se Zarjou zahájily "dvojkové" zkoušky takovým úspěchem a složily zkoušku DWD2 na výborně! Děkuji moc naší skvělé trenérce Petře Malé!


 

 

3.2.2018 - DUOCACIB Brno

Velký den pro moji Ginny! Poprvé na velké výstavě! Naposledy jsem ji vystavovala před půl rokem na klubové výstavě v Třeboni, ale nikdy nebyla na velké výstavě a už vůbec ne v hale. Byla jsem zvědavá jak toto nové prostředí zvládne. Měla jsem velkou radost, že se v hale nebála a v kruhu se hezky předvedla. V jednu chvíli se lekla, když jsme v kruhu duply v běhu na kanál, ale i tak to zvládla vše skvěle a k mé obrovské radosti se umístila ze 14 fen na druhém místě! Jsem na tu mojí holčičku moc pyšná, vyrostla z ní krásná fena!

 

Ginger Dorado Blanco - 13 měsíců 

  


 

27.1.2018 - Vio má narozeniny

Naše Violetta, Ice Fredina Agi, oslavila třetí narozeniny. Je to naše kolie s duchem retrievera! Všichni ji máme moc rádi a  přejeme jí hlavně zdraví a spoustu psích lumpáren v naší smečce :-) 

Takhle Vio vypadala, když jsme si ji přivezli 

 

27.1.2018 - Trénujeme na zkoušky v dogdancingu

Chystám se se Zarjou na další zkoušku z dogdancingu. Poté, co Zarja získala titul Master of Dogdancing 1. stupně, se chystáme na dvojky. Čeká nás zkouška DWD 2 a pilně na ni trénujeme.


 

20.1.2018 - Skvělé zdravotní výsledky Easyho dcery

Jeden den po smrti mého Easyho jsem obdržela úplně první zdravotní výsledky od jeho potomků. Alisa Aurea Sidera byla na rentgenech a výsledky jsou skvělé! HD A/A, ED 0/0!


 

 
19.1.2018 - Sbohem Easy 

V pátek 19.1.2018 náhle odešel náš Easy. Všichni jsme touto zprávou zdrceni a těžko se s tím smiřujeme. Děkujeme všem za podporu, za slova útěchy a za vzpomínku, kterou Easymu věnovali na jeho cestě za duhový most.

Right Hunter Show Leader "Easy", 17.4.2015 - 19.1.2018

 

 


13.1.2018 - Výstavní úspěchy odchovů Dorado Blanco

V sobotu 13.1. se dvě děti Dorado Blanco rozjeli na různé strany, aby se zúčastnili prvních výstav toku 2018.

Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" jela na výstavu do Německa na CACIB Nürnberg. Ve třídě šampionů bylo šest fen. Melody měla velký úspěch a vyhrála! Získala tak svůj první titul Anw. Dt. Ch. VDH a stává se čekatelkou německého šampiona krásy! Teď bude muset její panička Lucka jezdit do Německa častěji ;)

Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" se vydal druhým směrem, konkrétně na výstavu do Brna. V mezitřídě bylo pět psů. Charlie se paní rozhodčí Ingrid Grill moc líbil a tuto třídu vyhrál! Získal tak svůj první titul CAC a stává se čekatelem šampiona ČR!


Enjoy the Life Dorado Blanco "Melody" - V1, Anw. Dt. Ch. VDH


Frappuccino Dorado Blanco "Charlie" - V1 CAC

 

 

1.1.2018 - Nový rok v CHS Dorado Blanco :)

Další úžasný rok s mými čtyřnohými miláčky je za námi a opět mám na co vzpomínat a na co být pyšná! Chtěla bych také poděkovat majitelům retrieverů, kteří vyrostli v mé chovatelské stanici a v nových domovech jsou obklopováni péčí a láskou. Někteří z nich se také věnují výcviku, zkouškám a výstavám a jejich výsledky jsou fantastické! Také "děti" po mých psech, Rockym a Easym mají skvělé zdravotní výsledky a nemalé úspěchy na poli pracovním i výstavním, jsem na ně všechny neskutečně pyšná! Děkuji tedy tímto všem páníčkům za jejich péči, lásku, píli a skvělou prezentaci jak jména Dorado Blanco, tak i kvalit odchovů po Rockym a Easym.

Zde malé shrnutí těch nejúžasnějších momentů v CHS Dorado Blanco:

1/2017 - Sofinka získává na národní výstavě v Brně titul BOB a v závěrečných soutěžích BIG 5 v FCI VIII. skupiny

2/2017Ginger Dorado Blanco - Ginny, sladká dcerka Rockyho a Zarji zůstává u nás doma

3/2017 - Zarja se po mateřské dovolené vrací k dog dancingu a skládá MD1 na výborně

4/2017 - Easy a jeho nezapomenutelný úspěch na mezinárodní výstavě v Praze, kde získal titul CAC, CACIB, BOB, BIG1 a BOD a druhý den res BIS!!! Brzy po tomto úspěchu přichází dalsí obrovský úspěch, tentokrát na mezinárodní výstavě v Budějovicích, kde Easy získává titul CAC, CACIB a BOB, na závěr ještě BIG2!!! A ještě jeden úspěch do třetice - Easymu se podařilo v dubnu složit loveckou zkoušku - klubovou zkoušku vloh!

4/2017 - Melody - Enjoy the Life Dorado Blanco se stává junior šampionkou ČR!

5/2017 - Easy složil klubové podzimní zkoušky! Stává se také šampionem ČR

5/2017 - v méCHS se Sofince narodil vrh CH :)

6/2017 - Easy získává na mezinárodní výstavě v Chorvatsku další nádherné tituly: CAC, CACIB, BOB a BIG1!!!

6/2017 - skvělé zdravotní výsledky kluků z vrhu F: Frappuccino Dorado Blanco a Forest Gump Dorado Blanco mají zrentgenované kyčle a lokty, oba s výsledky HD A/A, ED 0/0!

8/2017 - Ginny složila zkoušky OVVR!

8/2017 - Forest Gump Dorado Blanco - Amigo získal na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavy titul CAC a stává se junior šampionem ČR!

9/2017Zarja složila klubové podzimní zkoušky a stává se tak šampionkou ČR!! Následně měla nádherný úspěch na mezinárodní výstavě na Slovensku, kde získala 2x titul CAC a 1x CACIB a stala se šampionkou SK!

9/2017 - Frappuccino Dorado Blanco - Charlie získává již třetí titul CAJC a stává se junior šampionem ČR! 

11/2017 - Zarja měla obrovský úspěch na Světové výstavě v Lipsku, kde se ve velmi silné konkurenci třídy šampionů umístila na třetím místě!!!

11/2017 - Zarja splnila na výborně poslední zkoušku čtvrté divize a získala titul Master of Dog Dancing 1. stupně!!

11/2017 - Coca-Cola Dorado Blanco - Connie složila klubové podzimní zkoušky a získala titul CACT!

12/2017 - Ginny rentgenové snímky ukázala skvělé výsledky!!! HD A/A, ED 0/0 a OCD ramen negativní!

V minulém roce jsem bohužel dostala i jednu velmi smutnou zprávu, kdy odešla za duhový most sestrička mojí Sofinky a dcera mé Meggie Away from Atlanta Dorado Blanco. Týnuška podlehla v nedožitých pěti letech zákeřné rakovině. Nikdy na ni nezapomenu.