Archiv - Novinky 2011 - 2015

 

 Novinky 2015

 

 

20.12.2015 - Enjoy the Life Dorado Blanco odchazí do nového domova

Zarji malá holčička už bude mít za dva dny 8 týdnů a její nová rodina se na ni moc těší. Bude se mi po ní moc stýskat, ale vím, že jsem jí vybrala úžasnou rodinu a bude se mít moc dobře! 

Její nové jméno bude Melody :-)

před odchodem ještě pár fotek u nás doma

 

Melody se svou úžasnou paničkou Luckou

 

6.12.2015 - První postoj naší malé Enjoy :-)

Už jsem se moc těšila na první postojovku naší Enjoy a konečně jsem se dočkala :-) Byla to s ní trošku práce, je to pořádná divoška, ale povedlo se!

Jsem z ní opravdu nadšená!!! Tady je:

  

 4.12.2015 - Zarja se svým štěňátkem poprvé venku

Naše malá Enjoy the Life Dorado Blanco alias Jeny se poprvé podívala ven na zahradu a chovala se tam suverénně jakoby tam byla denně. Užívala si to a já jí pořídila pár fotek :)

28. - 29.11.2015 - Úžasná výstava v Nitře

Strávila jsem úžasný víkend na Slovensku na výstavě v Nitře kam jsem jela se Sofinkou do třídy otevřené. Jela s námi kamarádka Lenka a její Demi a Helena se svou krásnou kolií. 

První den jsme zahájily úplně skvěle! Sofinka se umístila na 1. místě s titulem CAC. Druhý den v neděli získala Sofinka druhé místo a titul res CAC! Byl to moc fajn víkend!

Naše smečka na ubytovně v Pereši                              Away from Sophia Dorado Blanco "Sofinka"

 

14.11.2015 - Nový člen naší smečky - Eli (Easy)

V sobotu nastal dlouho očekávaný den... jeli jsme na letiště vyzvednout nového psa - Right Hunter Show Leader "Eli". Eliho jsem si vybrala v červenci,kdy jsem dostala jeho video a fotky a bylo jasné, že přesně takového psa bych chtěla. Moc se mi líbí Eliho otec Turbo a myslím, že Eli se hodně "potatil" :-)

Čekali jsme až Eli dosáhne věku, kdy bude možné cestovat za hranice, pak ale do toho vždy něco přišlo. Nechtěla jsem, aby Eli cestoval dva dny v transportním voze, který převáží psy z Ruska a čekala jsem až pojede výstavní autobus, ve kterém přijela v roce 2013 i Zarja. Aby to nebylo ale jednoduché, tak v době, kdy jel výstavní autobus z Ruska do Prahy, byla v Rusku největší výstava, na kterou byl Eli přihlášený. Nakonec jsem se rozhodla, že seženu Elimu dopravu letecky, sehnala jsem paní, která převáží z Moskvy psy a kočky a dne 14.11. spolu přiletěli do Prahy. Eliho jsem vyndala z přepravního leteckého boxu a k mé obrovské radosti byl naprosto klidný, vyrovnaný, vrtěl ockáskem a vypadal jakoby létal denně :-) 

čekání na letišti

Easy ještě u své chovatelky Natalie Rozkove :-)

aklimatizace u nás doma :-)

 

6.11.2015 - Podzimní procházka

Tentokrát jsem vzala na procházku foťák, bylo krásné sluníčko a hezký podzimní den. Udělala jsem fotku té mojí milované smečky a moc jim to všem sluší :-)

Zleva: Zarja, Sofie, Lili, Meggie, Rocky a Violetta

 

5.11.2015 - Fotky v 7 dnech

Konečně jsem udělala naší malé princezně nějaké fotky :-) Je moc sladká. Už má také jméno: Enjoy the Life Dorado Blanco, což v překladu znamená "užívej života". Myslím, že se k ní moc hezky hodí :-)

 

1.11.2015 - Mezinárodní výstava Praha

Moc jsem se těšila na výstavu do Prahy, potřebovala jsem trochu přijít na jiné myšlenky po všech komplikacích s porodem Zarinky. Výstava byla dvoudenní, ale své psy jsem přihlásila jen na neděli. V sobotu jsem ale byla na výstavě vystavit psy přátelům. Byly to moc fajn dva dny.

Na výstavu se přijelo také podívat několik Rockyho štěňátek, Fialka od Almy se přišla podívat jak výstava probíhá a její povaha ji nechávala vůči hluku a rozruchu v hale naprosto imunní. Skvěle zvládli prostředí také Lordík a Lara od Clarky. Přijeli také Lili, Sadík a Cesarek od Máji. Byla to moc fajn setkání.

V neděli posuzovala paní rozhodčí z Dánska, která zadávala výbornou jen u prvních dvou míst, ostatní místa dostala VD nebo dokonce D. Také se stalo, že u prvního a druhého místa nezadala vůbec titul. Na takové hodnocení nejsme moc zvyklí a hodně vystavovatelů tím bylo zaskočeno, včetně mě :-)

Naše výsledky byly následující:

Away from Sophia Dorado Blanco "Sofinka" - V1 CAC ve třídě otevřené

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V4 ve třídě šampionů

 

Ice Fredina Agi "Violetta" - VD3 ve třídě mladých

Na výstavě se vystavovali také Rockyho odchovy. Od Bibianky Zlatá kudrnka se vystavovali sourozenci Apollo Goldymate a Arinka Goldymate, kteří získali hodnocení VD. Arinka je dvou a půl letá fenka, která se výstavy zúčastnila za celý svůj život úplně poprvé a zvládla to skvěle! Musím upřímně říct, že se mi holčička moc líbila :-) 

Sourozenci Arinka a Apollo Goldymate

 

 27.10.2015 - Zarja a její štěněčí holčička

Dnes nastal den, na který nikdy nezapomenu, bohužel ne úplně v pozitivním směru.

Je to třetí den, kdy Zarje klesla teplota. V neděli na 37,0, v pondělí na 36,9. Dnes je úterý a Zarja stále hrabe jak doma v bedně, tak venku na zahradě, je velmi nervózní, nespala už dvě noci a neustále funí a funí. Připadá mi, že začíná být moc unavená a mě se to přestává líbit. Vyrážíme k MVDr. Lázničkovi a já mám pořád nějaký špatný pocit. Jede se mnou moje maminka, jsem ráda, že na to nejsem sama. Za necelou hodinu jsme v ordinaci. Ultrazvuk ukázal, že obě dvě štěňátka jsou v pořádku a srdíčka krásně tlučou. Přistoupili jsme na variantu, že Zarja dostane injekci , projdeme se na půl hodiny a pokud nezačnou kontrakce, podstoupí císařský řez. Při procházce poblíž ordinace začaly Zarje kontrakce a já měla radost, že to zvládneme bez operace. Pan doktor měl také radost, vyšetření ukázalo, že porodní cesty jsou připravené a první štěňátko bylo cítit rukou docela blízko. Zarje praskla voda, tlačila a snažila se štěňátko porodit. Pan doktor občas zkontroloval rukou, jak porod postupuje, ale Zarje se to vůbec nelíbilo. Strašně vyváděla a bylo to moc stresující pro nás všechny.  Kontrakce a porod vypadaly ale jinak úplně normálně, nedělo se nic výjimečného. Po necelé hodině se doktor ale raději rozhodl, že Zarje pomůže. Držela jsem Zarju, která strašně kvičela a za necelou půl minutu bylo štěňátko venku. Bohužel po rozbalení vaku bylo vidět, že štěňátko nejeví známky života. Pan doktor se snažil štěňátko oživit, z nosánku mu tekla voda, kterou se snažil odsát. Bohužel všechna snaha byla marná, malá štěněčí holčika nepřežila. Moc nás to sebralo, pan doktor byl také zaskočený, ani on to podle jeho slov nečekal. Vzal Zarju hned na ultrazvuk aby zkontroloval druhé štěňátko. Jeho srdeční frekvence se mu nelíbila a tak jsem se rozhodla hned pro císařský řez. Zarja byla během pár minut na operačním sále a my s maminkou čekaly beze slov za dveřmi, strašně jsme se bály. Za chvilku nám sestřička přinesla zabalenou mokrou holčičku, u nosu se jí ještě dělaly bublinky, ale byla v pořádku. Brzy nám na dece přinesli i Zarju a my čekaly hodinu, než se vzbudí z narkózy. Bylo to moc smutné, vidět ji jak bezvládně leží a ani neví, že se jí narodilo krásné štěňátko. Trápilo mě také vědomí toho, že ještě relativně před chvílí jsem v jejím bříšku cítila obě sestřičky plné života. Nepřestanu přemýšlet nad tím, že jsem se mohla rozhodnout pro císařský řez hned když jsme přijely a sestřičky mohly vyrůstat spolu. Nechtěla jsem ale aby Zarja tento zákrok podstupovala, když vše vypadalo tak dobře. Tyto myšlenky mne budou provázet asi ještě dlouho.

Zarjo, moc si přeju, abys byla zase zdravá a veselá jako dřív. Tvoje věčné vrtění ocásku mi dává pocit štěstí. Snad brzy zapomeneš na tento hrozný den.

 

11.10.2015 - Klubové ZPR Blevice RK

Úžasný víkend jsme strávily s Meggie na klubových zkouškách přinášení retrieverů! Byly to naše první zkoušky podle nových zkušebních řádů. Čekala jsem, že největší problém budeme mít na handlingu na dva kusy pernaté, kde je vyžadováno předvedení přesné poslušnosti psa a reakce na pokyny vůdce. Vzhledem k tomu, že Meggie je zvyklá pracovat převážně jako samostatná jednotka, byla to přesně disciplína, která nás hodila do II. ceny. Záludný pro nás byl tentokrát také marking, kdy ve velkém porostu pod listy podobnými lopuchům objevila Meggie myšku. Její velký zájem o myš a až následné přinesení bažanta nás posunul do III.ceny.

Ve finále jsem byla ale ráda, že jsme zkoušku vůbec dokončily!!! Byly to velmi náročné dvoudenní zkoušky ve velmi těžkých terénech!

Na zkoušku nastupovalo 23 psů a z toho 14 psů zkoušku nedokončilo. Zde je foto nás devíti, kteří zkoušku dokončili :-) Byla to úžasná zkušenost a těším se moc na další!

 

A pár fotek ze zkoušek :-)

 

10.10.2015 - Zdravotní výsledky Rockyho syna Ravela Misantos

Konečně jsme se také dočkali zdravotních výsledků Harryho (Ravel Misantos): HD A/A, ED 0/0. Je to už třetí stejný výsledek tohoto vrhu! Ravel má navíc také provedené vyšetření očí s výsledky PRA 1 a 2 clear. Mám obrovskou radost! :-)

 

9.10.2015 - Zdravotní výsledky Rhapsody Misantos - syn našeho Rockyho

Po dvoumečním čekání dorazily zdravotní výsledky Rickyho (Rhapsody Misantos): HD A/A, ED 0/0. Jsem moc šťastná a posílám veliké gratulace majitelům :-)

 

20.9.2015 - Klubová výstava Oslavany

Naše předposlední výstava tohoto roku a zároveň první výstava naší Lili - Non-Stop Rome Wasn't Build in a Day, kterou máme ve spolumajitelství s Míškovými z CHS Misantos.

Lili se v kruhu krásně předvedla v postoji, cítila se v kruhu dobře a paní rozhodčí se jí libila :-) S běháním to bylo horší, to ji moc nebavilo :-) Raději by si hrála a běhala za aportíkama :-) Lili se umístila na 3. místě a já jsem moc spokojená, že jsme první výstavu takhle skvěle zvládly!

Na výstavu jsem vzala také Rockyho, který se paní rozhodčí s Anglie moc líbil a v konkurenci osmi psů ve třídě šampionů získal CAC a dále se stal i Vítězem Oslavan. Mám velikou radost! Byla to moc fajn výstava :-)

Non-Stop Rome Wasn't Build in a Day "Lili" - VN3

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V1 CAC, Vítěz Oslavan

 

 29.8.2015 - Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Z tábora jsme vyjížděli o den dříve, abychom stihli výstavu v Mladé Boleslavy. Na této výstavě se předvádělo hned několik našich odchovů a všichni dopadli skvěle!!

Začnu největším úspěchem této výstavy, kterého dosáhl Ravel Misantos, syn našeho Rockyho. Nejen, že získal celkově svůj třetí titul CAJC a stal se tak junior šampionem ČR, ale získal dále i titul BOJ a BOB! V odpoledních soutěžích ještě BIG1! Je to neskutečný výsledek a byl to úžasný zážitek! :-)

Skvělých úspěchů dosáhli také další potomci Rockyho, a to jeho dvouletý syn Apollo Goldymate, který na výstavě získal titul CAC a stává se tak čekatelem šampiona ČR. Úspěch měla i Rockyho čtyřměsíční dcerka Dakota Neposlušně štěně, která získala hodnocení VN 2 a velkého úspěchu dosáhla také Jolie Pražský klenot, která se mezi 11 fenami třídy mladých umístila na krásném 4. místě! :-)

Skvěle jako vždy se předvedla také Coca-Cola Dorado Blanco, dcera naší Sofinky. Na výstavě získala svůj již čtvrtý titul CAJC. Connie bude mít teď chvíli výstavní pauzu, dokud nedosáhne věku 15 měsíců a bude se moci posunout do mezitřídy :-)

A to nejlepší nakonec? :-) První výstavní premiéru měla naše Violettka, která se vystavovala ve třídě dorostu. Abych se podívala, jak má vystavování kolií vypadat, poprosili jsme zkušenou handlerku a tímto jí moc děkuji :-) Violettka získala známku VN1.

Ravel Misantos "Harry" - CAJC, BOJ, BOB, BIG1

 

Coca-Cola Dorado Blanco - CAJC

Apollo Goldymate - CACIce Fredina Agi "Violetta" - VN1

 

22. - 28.8.2015 Výcvikový tábor Leština

Jako každý rok, i letos jsme si užili úžasný psí týden na táboře v Leštině. Tentokrát musely zůstat Meggie a Zarja doma kvůli hárání. Na tábor tedy jeli kromě mých dětí Rocky, Sofinka a samozřejmě kolie Violetta :-)

Cvičení jsme si všichni užívali a Rocky i Sofi byli moc šikovní. Na konci tábora jsme se zúčastnili poháru Komorník, kde mě překvapil hlavně Rocky, který dosál nejrychlejšího času na dohledávce na poli :-)

Během tábora jsem si udělala výlet na jih Maďarska, kam jsem jela se Zarjou za ženichem do chovatelské stanice Bonett Bride, jsem zvědavá, jak to všechno dopadlo :-)

Tady je pár fotek z báječného tábora :-)

 

28.8.2015 - OVVR Strmilov

Na závěr tábora skládali nejmladší účastníci psí maturitu - zkoušky OVVR. Těchto zkoušek se zúčastnili dvě fenky z našeho odchovu. Brave Lady Dorado Blanco "Lara" - dcera naší Meggie a Coca-Cola Dorado Blanco "Connie" - vnučka naší Meggie a dcera naší Sofinky :-)

Měla sem velkou radost, protože jak Lara, tak Connie, zkoušku úspěšně složily. Connie dokonce i s plným počtem bodů!!! Moc moc gratuluji!!!! :-)

Brave Lady Dorado Blanco - 22 mesíců


Coca-Cola Dorado Blanco - 12 měsíců

 

 

22.8.2015 - Klubová výstava Třeboň

Cestou na výcvikový tábor jsme si odskočili na výstavu do Třeboňe. Po dlouhé době jsem vzala na výstavu také Sofinku a jaké to bylo překvapení, když jsme se u paní rozhodčí Sussanne Hoger dopracovaly přes CAC a Best Bitch až k titulu BOB!!! :-)

Na výstavě měla také velikánský úspěch dcera Sofinky - Coca Cola Dorado Blanco "Connie". Na výstavě získala svůj třetí titul CAJC a také BOJ. Dokončila tak svůj titul junior šampionka ČR :-) Moc gratuluji!!!

Velký úspěch měl také Rockyho syn Ravel Misantos, který ve třídě mladých získal taktéž titul CAJC! Už mu chybí jen jeden :-) Velká gratulace!

A nejmladší člen výstavy s největším úspěchem v BIS kruhu byla Dakota Neposlušně štěně, 4 měsíční dcera našeho Rockyho :-) Dakinka získala ve třídě štěňat hodnocení VN1 a v odpoledních soutěžích v kruhu BIS získala titul BIS BABY!!!! Obrovská gratulace! :-)

 

Away from Sophia Dorado Blanco - CAC, Nejlepší fena, BOB

 

Dcera Sofinky a vnučka naší Meggie: Coca-Cola Dorado Blanco - CAJC, BOJ

 

Syn Rockyho: Ravel Misanos - CAJC

 

Rockyho: Neposlušně štěně - VN1, BIS BABY

 

 

15.8.2015 - Zdravotní výsledky Rockyho dcery Ruby Misantos

Mám velikánskou radost ze zdravotních výsledků Rockyho dcery Rubinky - HD A/A, ED 0/0. Moc gratuluji!! :-)

 

27.7.2015 - Klubová výstava RK Horka nad Moravou

Z Polska jsme zamířili přímo na klubovou výstavu. Po náročné noci, kdy jsme měly na pokoji v penzionu 30 stupňů, jsem netušila, jaký výkon ze sebe já a psi dostaneme. Naštěstí bylo ale konečně venku příjemně a rychle jsme se všichni vzpamatovali :-)

Rocky byl hlášený do třídy šampionů. Moc mu to klukovi slušelo, je v úžasné kondici. Paní rozhodčí Ingrid Grill z Rakouska se Rocky moc líbil a získal titul CAC a splnil tak poslední podmínku pro udělení titulu Grand šampion ČR!!! Je to úžasný úspěch a jsem strašně šťastná!

Zarja nastupovala opět do třídy otevřené, neboť zatím nemáme možnost vybrat jinou třídu. Měla jsem obrovskou radost, když i v této kondici, kdy je opravdu bez srsti, dokázala ukázat své přednosti a vyhrála titul CAC. Je to Zarji pátý CAC v ČR. Budeme muset zkusit udělat pracovní zkoušku, abychom se mohly přesunout do třídy šampionů. Brzy se na to vrhneme :-) Zarja pokračovala další úspěchem, kdy vyhrála nejlepší fenu - vítěz Horka 2015.

Na výstavě jsem vystavovala také Coca-Colu Dorado Blanco "Connie", odchov naší Sofinky. Connie nastoupila do třídy mladých do velké konkurence, bylo zde celkem 14 fen. Connie neměla s sebou své oblíbené pamlsky do kruhu, takže to byla trochu práce, ale podařilo se!!!! Connie vyhrála první místo a titul CAJC!!! Další radost pokračovala, když jsme nastoupily s nejkrásnějším mladým psem o titul BOJ a vyhrály!!! Connie pokračovala a nastoupila o titul BOB, kde už ji vystavovala její panička, neboť já jsem šla do kruhu také se Zarjou. A sen se stal skutečností!!!! Connie vyhrála ve svých 11ti měsících BOB!!!!! Je to překrásný pocit, jsem hrozně moc šťastná! Moc gratuluji majitelům Connie! :-)

Bonett Bride to Dorado Blanco - třída šampionů V1 CAC

 

Volente Deo Princess and the Pea - třída otevřená V1 CAC, Nejlepší fena - vítěz Horka 2015

 

Coca-Cola Dorado Blanco - třída mladých, V1 CAJC, BOJ, BOB

 

26.7.2015 - Mezinárodní výstava Czestochowa Polsko

Naplánovala jsem nám výstavní víkend :-) Zarje chybí poslední CWC z mezinárodní výstavy pro splnění titulu šamiponka PL. Vybrala jsem tedy výstavu u Czestochowe. Rocky má také rozdělaného polského šampiona, tak jsem ho nahlásila také :-) A protože má rozdělaného šampiona také Mia od kamarádky Magdy, jela s námi i ona. Na cestu zpět jsem naplánovala přespání u Olomouce, kde se v neděli konala klubová výstava RK. Takže nám to hezky všechno vycházelo :-)

V Polsku posuzoval polský rozhodčí Janusz Opara. Výstava byla na hezkém místě, ale bylo zase příšerné horko. Snažili jsme se držet ve stínu, dávat psům hodně vody a vydržet to, než přijdeme na řadu. První šel na řadu Rocky. V jeho třídě byl on a ještě jeden pes. Rocky přišel panu rozhodčímu příliš mohutný a titul CWC zadal druhému psovi. Druhá šla na řadu Zarja, která je teď opravdu bez srsti. Měla ve třídě otevřené velmi silnou konkurenci, bylo zde celkem 12 velmi kvalitních fen. Zarja se umístila na třetím místě a musím říct, že dvě feny před námi byly opravdu moc hezké. V pracovní třídě fen jsem ještě vystavovala Miu (Eres Mia del Atrapasuenos). Byla s ní v kruhu ještě jedna fena a k mé velikánské radosti šel titul CWC Mie! :-) Moc tímto ještě jednou gratuluji její maijtelce Magdě :-)

Posuzování pana rozhodčího bylo hodně zvláštní, protože na psy vůbec nesahal, posuzoval jen pohledem. Asi pospíchal kvůli horku.

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - třída otevřená

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - třída pracovní

 

18.7.2015 - Národní výstava Mladá Boleslav

V sobotu jsem vyrazila se Zarjou a Rockym na národní výstavu do Mladé Boleslavy. Před výstavou se tentokrát ujala stříhání Nataliya Romashko, která má s tímto velké zkušeností z Ukrajiny. Musím říct, že oba vypadali po její úpravě nádherně!

Na vystavě posuzoval nejlepší rozhodčí, kterého v ČR máme - pan Petr Studeník. Přihlásilo se na něj 93 zlatých retrieverů, což je u národní výstavy opravdu velká účast!!! Musím říct, že výstava to byla díky němu opravdu kvalitní! Ve 37 stupňovém vedru na sluníčku se věnoval detailně každému psovi a všichni dostali skvělé podrobné posudky! Nahlas komentoval vybrané psy a výstava měla díky němu úžasnou atmosféru! Jsem strašně ráda, že jsem na této výstavě byla a zažila to, i přes to šílené vedro! :-)

A kromě úžasné atmosféry na této výstavě, jsme dosáhli i úžasného výsledku, vlastně toho nej nej nej výsledku :-))))

Rocky má teď opravdu skvělou kondici a i v tom strašném horku běhal nádherně! Tím jsme se dostali ve třídě šampionů na první místo a získali titul CAC, dál jsme pokračovali v soutěži o Národního vítěze, kterého Rocky získal také a ještě pořád se mi to zdá jako sen, ale Rocky získal i titul BOB!!!! Jsem neskutečně šťastná! Děkuju Rocky a děkuji i panu rozhodčímu!! :-)

V odpoledních soutěžích štěstí pokračovalo a Rocky získal ve skupině FCI VIII nádherné druhé místo! Jsem na něj moc moc pyšná! Byl to den plný úspěchů, takový, na který se nezapomíná!

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V1 CAC, Národní vítěz, BOB, BIG2

 

Na této výstavě měla velikánský úspěch také Zarja :-) Ve třídě otevřené nastupovalo 14 fen. Zarja mi snad poprvé v kruhu nevrtěla ocáskem ve volném postoji, tak jsem jí zase jednou ráda vystavovala v postoji napjatém :-) Bylo to určitě tím horkem, protože čekání na řadu prospala, což u ní vzhledem k jejímu temperamentu není také úplně běžné ;-) Zarja se ale i přesto vystavovala moc hezky a u pana rozhodčího si vyběhala titul CAC! :-) Byla to u pana Studeníka její premiéra a já byla strašně zvědavá na jeho posudek! Mám obrovskou radost!!!! :-)

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - V1 CAC

 

Na výstavě dosáhla velkého úspěchu také Coca-Cola Dorado Blanco, dcera naší Sofinky. Nastupovala ve věku 9 měsíců do velké konkurence třídy mladých, kde bylo celkem 17 fen. Adélka Connie vystavuje moc hezky a vyběhaly si krásné 3. místo! Moc gratuluji :-)

Coca-Cola Dorado Blanco - V3

 

Na výstavě měli také krásný úspěch Rockyho potomci! Ruby Misantos v nejvíce obsazené třídě mladých (17 fen) získala titul výborná a Rhapsody Misantos také ve velmi obsazené třídě mladých (12 psů) získal rovněž hodnocení výborná! Mám radost a gratuluji :-)

Ruby Misantos - V                                                            Rhapsody Misantos - V

 

Úplně nejmladší účastník výstavy byla Dakota Neposlušné štěně, které byly 4 měsíce přesně v den výstavy :-) Dakynku strašně zmohlo to horko a odmítala se vůbec zvednout, panička ji musela dokonce i nosit. Velký úspěch byl, když nastoupila do kruhu a nejen, že krásně stála, ale dokonce i běžela :-) Únava byla trochu vidět, ale byla opravdu moc šikovná! Gratuluji moc!

Dakota Nepošlušné štěně - VN2

 

 Za krásné fotky patří velké díky Magdaleně Němcové z CHS Touch of Heaven!!!

 

15.7.2015 - Rocky a Alma mají štěňátka

Almička nás nechala s porodem pěkně v napětí vyčkávat. Nakonec jsme se všichni dočkali a narodilo se pět krásných štěňátek - čtyři holčičky a jeden kluk. Almička je v pořádku stejně jako všechna štěňátka. Pijí mlíčko a přibírají na váze. Mám z nich velkou radost a těším se až se na ně pojedu podívat :-)

  

5.7.2015 - Rocky a Kayla Gold Rebecca "Majda" mají štěňátka 

Po velmi náročném porodu má Majda osm štěňátek. Pět kluků a tři holčičky, všichni jsou půlkiloví macíčci. Osm štěňátek se rodilo jak po másle, ale poslední dvě štěňátka porod zastavila a Majda musela na císařský řez. Nyní po více než týdnu už se Majda krásně zotavuje a štěňátka kojí a krásně se o ně stará! Věřím, že už i panička se ze všeho oklepala a bude už jen dobře :-) Držte se a myslíme s Rockym na vás!

 

28.6.2015 - Dog Dancing

Laila s Violettou navštěvují pravidelně úžasný kurz Dog Dancingu v Horních Počernicích :-) Jde jim to výborně a Laila je nadšená! Ze začátku trénovaly pouze kontakt mezi nimi, kdy pes musí neustále svého vůdce sledovat, což je pro dog dancing klíčové. Jakmile se jim to povedlo, pustily se do prvních triků a dělají rychle velké pokroky!

A vzhledem k tomu, že mě napadlo, že by se na tento druh sportu hodila díky svému temperamentu i Zarja, která mě mimochodem očima sleduje neustále, začala jsem s ní chodit také a musím říct, že to byl skvělý nápad. I Zarja jde velmi rychle nahoru a pokud nám to půjde takto dál, zkusíme koncem roku i nějakou zkoušku :-)  Ale nechci předbíhat :-) Máme ještě hodně práce.

 Laila a Violetta:

 

Zarja a já:

 

28.6.2015 - Koupání ve Vojkovicích

Vyrazily jsme s kamarádkou Magdou na psí koupačku do pískovny ve Vojkovicích :-) Psi se skvěle vyřádili a tady pár fotek mojí smečky :-)

Rocky:

 

Meggie:

 

Zarja:

 

Sofie:

 

27.6.2015 - Rockyho štěňátka

Rockyho štěňátkům, která se narodila maminkám Axikola Ora Amiko a Malorca Misantos, už jsou čtyři týdny :-) Jsou to obříci, mají 3,0 - 3,8kg. Moc se mi líbí :-)

Axikola Ora Amiko x Rocky

 

Malorca Misantos x Rocky

 

A ještě jsem dostala fotku Dakoty Neposlušné štěně ve věku 3 měsíců :-) Je to krásná holčička a těším se až ji uvidím v Mladé Boleslavy na výstavě ve štěňátkách :-)

Candy Gold Luck x Rocky

 

 20.6.2015 - Pracovní úspěchy našich potomků

Za posledních pár týdnů máme krásné pracovní úspěchy hned tří našich potomků! :-)

 

ZV - dne 2.5.2015 - Cornetto Dorado Blanco (z našeho vrhu "C")

Corny složil zkoušky vloh v I.ceně v osmi měsících věku! Je to veliký úspěch a já jemu, i jeho páníčkovi moc gratuluji! :-) Vím, že bylo od začátku přáním jeho páníčka vést ho jako pracovního psa, neboť on sám je myslivec. Musím říct, že se jim to daří a držím moc palce do další práce :-)

 

OVVR - dne 17.5.2015 - Apollo Goldymate (syn našeho Rockyho)

Apollo se zúčastnil zkoušek OVVR ve Strmilově pod záštitou KCHLS, dosáhl počtu 206 bodů a prospěl :-) Moc páníčkům gratuluji :-) Apollo má skvělé pracovní vlohy, ale jeho tvrdohlavosti dokáže často páníčky potrápit :-) Jsem ale moc šťastná, že to nevzdali a bojovali! Vyplatilo se :-)

 

OVVR - dne 20.6.2015 - Rhapsody Misantos (syn našeho Rockyho)

Ricky se zúčastnil zkoušek OVVR v den, kdy dovršil věk 11 měsíců a složil je na plný počet bodů! Je to obrovský šikula a jeho panička také! Vím, že se Rickymu skvěle věnuje a pravidelně spolu cvičí! Jsem si jistá, že to nebyla Rickyho poslední zkouška, má opravdu skvělé vlohy! Moc Rickymu i jeho paničce gratuluji!!! :-)

 

18.6.2015 - Fotky vrhu "D" z nových domovů

Jsem moc šťastná za tu spoustu fotek, které dostávám od nových majitelů našich Déčkových štěňátek. Všem jsem udělala vlastní album v Odchovech - Vrh D a pravidelně každému fotky vkládám :-) Je na nich vidět, jak jsou všichni šťastní v nových domovech, jak rozveselují děti, páníčky, jak "pomáhají" s úpravou zahrádek a nebo i spokojeně spinkají! Moc všem děkuji za všechny příběhy, které posíláte a za spoustu těch nádherných fotek!!! :-)

Dancing Queen - Kvinka

 

Daiquiri - Kira

 

Dolce Vita - Amy

 

Da Vinci - Oslo

 

Davis Cup - Davi

 

Disney World - Monty

 

Dollar - Dasty

 

15.6.2015 - Bailar en Alma Touch of Heaven je březí

V pondělí byla na ultrazvuku Almička, moc milá fenečka z odchovu kamarádky Magdy. S Almičkou jsem byla pár dní ve skupině na výcvikovém táboře, kde si mě získala svým úžasným pohledem a také milou povahou. Moc se těším na její štěňátka s naším Rockym :-)

Držím moc palce! :-)

 

15.6.2015 - Poslední štěňátka z vrhu D odešla

Minulý týden ve čtvrtek 11.6. odešly poslední dvě fenky, které u nás čekaly na své páníčky kvůli dovolené. Bylo to fajn, že tam zůstaly déle obě najednou, protože si spolu nestkuečně vyhrály! Nebylo to pro nás ale loučení se štěňátka na dlouho.

Hned druhý den v pátek se nám vrátil pejsek Da Vinci, "Oslo" protože jeho páníčci z Francie odlétali na prodloužený víkend domů a Oslo zůstal u nás na hlídání. Hned nás všechny poznal a také se vrhnul mamince Meggie na cecíky, ale ta mu rychle vysvětlila, že ho už rozhodně kojit nebude :-) Chvíli mu trvalo, než se s tím smířil, ale povedlo se.

Oslík (tak jsme mu začali říkat) byl neskutečný kaskadér a divoch. Všechny překážky, které pro štěňátka doposud fungovaly jako překážka někam, kam nesmí lézt, překonával s lehkou elegancí. Když byl otevřený bazén a děti se koupaly, sešel po schodech, jakoby to dělal každý den a šel si zaplavat do bazénu, i když myslím, že v tu chvíli byl překvapený i on sám :-D Každopádně jsme si s Oslíkem moc užili a v pondělí ho vraceli s trochou smutku, že už je to vlastně úplný konec Déčkových štěňátek u nás, ale také s trochou úlevy, že už je to za námi :-)

Vyfotila jsem Oslíka u nás na prázdninách na zahradě:

 

A aby Oslíkovi nebylo smutno, přijela za ním na návštěvu sestřička Kvínka, která bydlí nedaleko :-) Hodně si spolu vyhráli, ale myslím, že byla Kvíny ráda, že odjíždí zpátky domů a nemusí tam s tím divochem zůstat :-)

 

5.6.2015 - Celoštátna výstava psov Nitra

V pátek jsem si vzala v práci dovolenou a vyrazila s kamarádkou Magdou na výstavu do Nitry. Měla jsem nahlášeného Rockyho a Zarju. Výstava byla třídenní, ale mám doma stále ještě štěňátka a tak jsem to musela risknout a zkusit jen jeden den a ještě k tomu na otočku.

Výstava začínala až ve 12:30, takže jsme vyrazily ráno v klidu v půl deváté.

Po cestě jsme udělaly několikrát pauzu, daly pesanům vodu a vyvenčily je. Na hranicích pořídila Magda i pár fotek. V jednu chvíli nastal hodně kritický moment, kdy Rockyho cvrnklo něco do nosu a rozhodl se jít zjistit, co to tak hezky voní! Hodně jsem se zapotila, protože minimálně na deset mých výkřiků nereagoval. Když už stál na kraji lesa, ze kterého přicházela ona vůně a já myslela, že už mě ani neslyší, zastavil se a rozhodl se, že se raději vrátí. Hlasivky vykřičené a já opocená při představě, co tam mohlo být - třeba pěkná bahenní lázeň, při nejlepším.

 

A moje šílená Zarja lítá tak rychle, že jsme jí na fotku musely položit :-D

 

Goldeni šli na řadu až po několika jiných plemenech a začátek posuzování pro nás byl naplánován na 14:30. Na místo jsme dorazili s předstihem, ale načekali jsme se až až. Pan rozhodčí měl více než hodinu zpoždění.

Během čekání Magda zjistila, že je v katalogu Rockyho syn ve třídě dorostu - Bart z Velké pevnosti alias Hugo. Vyhlížela jsem ho a poznala jsem ho hned na první pohled :-) Byl to moc miloučký hezký pejsek, s nazlátlým kožíškem a má úžasné páníčky! Pro všechny to byla úplně první zkušenost s výstavou a Hugo dostal od španělského rozhodčího E.Mate. Durana hodnocení VN1.

Dále šel na řadu Rocky s jedním psem ve třídě pracovní. Pan rozhodčí mi hned zakázal vystavoval na pamlsek, na což je Rocky zvyklý. V nataženém postoji to nebylo úplně ono, tak jsem zkusila volný a Rocky dokonce i vrtěl ocáskem :-) Takže přestože mě to ze začátku trochu rozhodilo, tak jsme to zvládli a vybojovali si hodnocení V1 a titul CAC :-) Rocky tímto dokončil své čekatelství a stal se šampionem Slovenska! :-)

Zarja nastupovala úplně naposledy v mezitřídě, protože za dva dny bude mít druhé narozeniny. Zarje vystavování bez pamlsků nevadilo, ona je zvyklá dívat se na mou kapsičku, kde jsou pamlsky schované, takže s ní to bylo jednodušší a hlavně už jsem s tím počítala dopředu. Přestože bylo v hale dost teplo, i Zarja se předvedla krásně v pohybu a vysloužila si stejně jako Rocky V1 CAC. Je to Zarji první CAC na Slovensku a tak jsme udělaly první krok k čekatelství titulu šampiona krásy SK

 

1.6.2015 - Štěňátka v CHS Apraxia Felon

Malorca Misantos "Clara" porodila na Den dětí šest štěňátek. Otcem štěňátek je náš Rocky. Narodili se tři kluci a tři holčičky. Porod byl bez komplikací a rychlý. Všichni se mají k světu, jsou prý moc hodní a Clarka se o ně hezky stará :-)

 

31.5.2015 - Axikola Ora Amiko má štěňátka

Axikola má štěňátka! Otcem štěňátek je náš Rocky :-) Narodila se dvě štěňátka, jedna holčíčka a jeden kluk.  Porod byl náročný, Axinka měla problém štěňátka vytlačit, hlavně druhou holčičku. Chlapeček vážil při porodu 515 g a holčička 600g. Pěkní buřtíci :-) Nakonec vše dobře dopadlo, štěňátka jsou v pořádku a Axikola také. Moc hezky se o ně stará! Jsem ráda, že jsou štěňátka alespoň dvě a můžou si spolu hrát :-) Určitě to budou pěkní buřtíci, tolik mlíčka jen pro sebe ;-)

 

 30.5.2015 - Klubová výstava RK Konopiště

Přestože máme ještě doma štěňátka, přihlásila jsem Zarju a Rockyho na výstavu na Konopiště. Mám tu výstavu moc ráda, je to podle mě nejlepší výstava, kterou v ČR máme. Na výstavu se mnou jela i moje maminka, obě dcery a také synovec. Štěňátka hlídala moje sestra.

Na výstavě se jako první vystavovala třída šampionů, kam jsem měla nahlášeného Rockyho. V tu dobu ještě svítilo sluníčko, Rocky se vystavoval krásně a moc hezky běhal, já ten jeho běh zkrátka miluju! Paní rozhodčí Mrs. Marianne Skott Jespersen se Rocky líbil, dostal od ní nádherný posudek a umístili jsme se na třetím místě! :-)

Zarja nastupovala do mezitřídy, kam ještě na pár dní můžeme :-) V mezitřídě bylo hlášeno 15 fen a jen pět dostalo hodnocení výborná! Když jsme se dostaly na řadu, spustil se silný déšť, byla mi zima, ale Zarje to očividně bylo úplně jedno :-) Paní rozhodčí Mrs. Rikke Borring se Zarja moc líbila, hlavně její pohyb, nadšení a "drive" při celkovém předvedení, a za to dostala úžasné hodnocení a první místo s titulem CAC :-)

Když skončilo posuzování všech tříd, nastoupily jsme se Zarjou do kruhu s vítěznými fenami ostatních tříd a rozhodovalo se o titulu Klubový vítěz. Zarja nastoupila do kruhu se stejným nadšením jako vždy, ona je zkrátka showmanka! :-) K mé obrovské radosti se k nám začala blížit paní rozhodčí s pohárem a Zarja se stala Klubovou vítězkou!

Jakmile se rozhodlo o Best of Junior, kam nastoupila také dcera Irbyho a naší Sofinky - viz níže, a o Best of Veteran, přišlo na řadu rozhodování o udělení titulu BOB! O titulu rozhodovaly obě rozhodčí, Mrs. Rikke Borring a Mrs. Marianne Skott Jespersen. Bylo to hodně napínavé a nakonec se to stalo ... Zarja vyhrála titul BOB!! Byl to nádherný pocit a vím, že na to nikdy nezapomenu!

 

Toto vítězství na Konopišti už jsem zažila, bylo to v roce 2010 s mým prvním psem Coren Zlatá kudrnka, který mě opustil v nedožitých dvou letech, kdy zemřel na rakovinu. Tehdy byla na Konopišti dvoudenní výstava a Cory vyhrál BOB oba dva dny. Byl mu čerstvě 1 rok a já tenkrát ještě ani pořádně nevěděla co to znamená :-) ale bylo to nádherný! Když jsem to teď zažívala znovu se Zarjou, moc jsem na Coryho vzpomínala. To díky němu vzniklo Dorado Blanco. Vím, že za duhovým mostem na mě myslí a také nám se Zarjou fandil :-)

 

Konopiště rok 2010 - Coren Zlatá kudrnka (17.5.2009 - 10.5.2011)

NIKDY NEZAPOMENU!!!

 

Výstavy se také zúčastnila Coca-Cola Dorado Blanco "Connie", dcera Irbyho a naší Sofinky (Away from Sophia Dorado Blanco). Nastoupila jako nejmladší ve třídě mladých, kde byla obrovská konkurence - celkem 20 fen!!!! Connie vystavovala poprvé sama její panička Adélka a zvládly to perfektně! Nádherně jim to spolu jde a nebyla na Adélce vidět vůbec žádná nervozita! Po dlouhém posuzování se rozhodovalo mezi fenami s hodnocením "výborná" a nemohla jsem nekřičet štěstím, když vyhrála právě Connie a získala tak první titul CAJC!!! Bylo to neskutečný!!! :-) Jsem strašně moc šťastná a moc gratuluji majitelům Connie k tak obrovskému úspěchu!

Na výstavě se také vystavovali Rockyho potomci, kteří se narodili v CHS Misantos. Ravel Misantos, se vystavoval ve třídě mladých v konkurenci 16 psů. Dostal se do užšího výběru mezi TOP7 a kruh opustil s krásným posudkem a známkou výborná! Stejně tak i Ruby Misantos se krásně předvedla v kruhu se svou paničkou a ve velké konkurenci ve třídě mladých získala známku výborná!!! Moc gratuluji!

Na fotky Connie, Harryho a Ruby ještě čekám a hned jak budou, tak je sem vložím :-)

 

 

24.5.2015 - Mezinárodní výstava Rzeszow (Polsko)

Nádherného úspěchu na vzdálené polské výstavě dosáhly Zarja a Rocky!!! Moje kamarádka Magda vyrazila na tuto výstavu společně se Zdeňkou a její Molly a Zarja s Rockym vyrazili s nimi :-) Byla to dlouhá osmihodinová cesta, kterou ale všichni zvládli skvěle a únava na výstavě nebyla znát! Zdeňka s Molly vyhrály ve třídě otevřené a za naší smečku se Zarja umístila v mezitřídě na třetím místě a Rocky vyhrál ve třídě pracovní svůj první CWC titul. Stává se tak čekatelem šampiona Polska :-)

Chci ještě jednou moc poděkovat kamarádce Magdě za to, že mi nabídla Rockyho a Zarju na tuto výstavu vzít, že se jim tak úžasně věnovala, že při kontrole fotoaparátu Rockyho nechala, aby využil nestřeženého okamžiku a on se mohl vykoupat v řece :-D a také děkuji Zdeňce za to, že byla tak hodná a ty dva miláčky přibalila k Molly :-)

 

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja" - mezitřída - V3

 


Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - třída pracovní - V1 CWC

 

 

22.5.2015 - První postojovky vrhu "D" na své 6ti týdenní "narozeninky" :-)

V pátek přijela kamarádka Magda a dělaly jsme štěňátkům fotky v postojích a také portrétky. Jsou to nádherná štěňátka, jedno hezčí než druhé! Mají překrásné hlavičky a jejich postojové fotky mě dostaly!! Jsem z nich nadšená ze všech!!! Je to nádherný vrh a já jsem moc šťastná! :-)

 Dancing Queen Dorado Blanco "Kvinka" - červená holčička:

 

 

Discovery Dorado Blanco "Seppo" - modrý kluk:

 

Dollar Dorado Blanco "Dasty" - zelený kluk:

 

Daiquiri Dorado Blanco "Kira" - žlutá holčička:

 

Davis Cup Dorado Blanco "Davi" - stříbrný kluk:

 

Dolce Vita Dorado Blanco "Amy" - růžová holčička:

 

Da Vinci Dorado Blanco - oranžový kluk:

 

Disney World Dorado Blanco "Monty" - fialový kluk:

 

D'Artagnan Dorado Blanco "Archie" - hnědý kluk:

 

 

 

13.5.2015 - PRA1 & PRA2

Když se konala výstava v Praze, byl tam stánek, kde odebírali vzorky na různé genetické testy. Nechala jsem otestovat Zarju na PRA1 a PRA2 a dnes přišly skvělé výsledky :-) Zarja je čistá na PRA1 i na PRA2 :-) 

Na výstavě byl testovaný také Ravel Misantos - potomek Chanel Coco Misantos a našeho Rockyho - Bonett Bride to Dorado Blanco. Výsledky byly také perfektní: čistý na PRA1 i na PRA2 :-)

3.5.2015 - Nový člen naší rodiny :-)

V neděli se moje dcera dočkala a její sen se splnil :-)

Asi půl roku jsme čekali na narození naší vysněné holčičky kolie ve zbarvení blue merle, ale nakonec tomu chtěla příroda a osud jinak a narodil se jeden chlapeček. A protože byly doma slzičky a smutek, začala jsem shánět Laile štěňátko jinde. Netušila jsem, jak je složité sehnat kolii v takovém zbarvení. Vypadalo to, že v ČR žádná není. Kontaktovala jsem chovatele v ČR, kteří mi pomáhali se sháněním. Zkoušela jsem i okolní země, začalo to Slovenskem, Polskem a skončilo Srbskem, Španělskem.... Laily táta sháněl na Ukrajině a v Bělorusku. Nikde žádná blue merle holčička nebyla. Až najednou..... napsala mi jedna chovatelka z ČR, která se dočetla na facebooku, že v CHS Fredina Agi mají asi schovanou jednu holčičku, kterou nikde neinzerují a čeká na ty nej majitele :-) A tak se stalo, že jsme si v neděli přivezli od Ostravy krásnou tříměsíční holčičku :-) Hned dostala jméno Violetta, které bylo připraveno už dlouho dopředu :-)

Laila se chce s Violettou věnovat agility a největším snem je dogdancing. Věřím, že holky budou spolu skvělá parta :-)

A tady je pár fotek šťastné Laily s Violettkou a jejími rodiči :-)

 

Vio si u nás zvykla strašně rychle. Přes noc neudělala ani jednu loužičku a když chce jít ven čůrat, zakňučí si u dveří. Je strašně šikovná! I naše smečka ji přijala skvěle a nejvíc si hraje se Zarjou a Sofinkou. A tady pár fotek od nás z nového domova :-)

 

A hrátky se Zarjou :-)

 

2.5.2015 - CACIB Praha - po dlouhé době zase na výstavě! :-)

Fantastický víkend jsme si užili na sobotní výstavě v Praze! Výstavu máme pár kilometrů autem, to je vždy moc fajn :-)

Na výstavu jsem přihlásila z mé smečky jen Zarju do mezitřídy, kam bylo hlášeno celkem 10 fen. Zarja se paní rozhodčí moc líbila a získala si tak známku výborná 1 a titul CAC :-) Jeden titul už má z loňského roku, takže nás čeká ještě zkouška pro splnění titulu šampion ČR :-) Budeme muset začít pořádně trénovat :-)

 

Dále jsem vystavovala v dorostu Connie "Coca-Cola Dorado Blanco" - dceru naší Sofinky a Irbyho. V dorostu byly celkem 4 feny a s úžasným hodnocením získala Connie známku velmi nadějná 1 :-)

 

Na výstavě se také úžasně prezentovaly děti našeho Rockyho "JCh CZ&HU, Ch CZ&HU, InterCh, Bonett Bride to Dorado Blanco",

Apollo Goldymate - mezitřída (4 psi) - výborná 3
Ravel Misantos "Harry" - třída mladých (9 psů) - výborná 1 CAJC
Rhapsody Misantos "Riky" - třída mladých (9 psů) - výborná
Ruby Misantos - třída mladých (12 fen) - výborná 3

 

Apollo Goldymate                                                                    Ravel Misantos

 

Rhapsody Misantos                                                                Ruby Misantos

 

MOC GRATULUJI MAJITELŮM CONNIE, RUBY, RICKYHO, HARRYHO I APOLLA!!! :-)

 

10.4.2015 - Štěňátka jsou na světě!!

V pátek se Meggie a Irbymu narodila hromada krásných štěňátek! :-) Máme 6 kluků a 3 holčičky! Více informací v sekci "Štěňata"

 

1.4.2015 - Už jen týden do našeho vrhu "D"

Už jen týden a pár dní zbývá do porodu naší Meggie :-) Za poslední dny se jí hodně zakulatilo bříško. Smontovali jsme jí porodní bedýnku, ale zatím v ní nechce moc být, však má ještě čas :-)

Na fotce 54. den březosti

 29.3.2015 - Ravel Misantos (8 měsíců) u nás na návštěvě

V neděli přijel na návštěvu Harry - Ravel Misantos, 8 měsíční syn našeho Rockyho :-) Přijel se ukázat a ostříhat. Je z něj už velký pes, ale jen tak vypadá, chová se totiž pořád jako vyjevené štěně :-D Bylo těžké udělat nějakou fotku, ale nakonec se povedlo :-) S majiteli Harryho jsme se domluvili, že ho přihlásíme do Prahy na výstavu, v běhu to bude asi hodně zajímavé předvedení :-D No uvidíme, bude legrace!

 

29.3.2015 - Brave Lady Dorado Blanco - Lara u nás na návštěvě

V neděli k nám přijela na návštěvu také Lára, dcera naší Meggie :-) Přijela si k nám udělat jarní sestřih a také si pohrát s naší smečkou :-) Moc ráda jsem Láru viděla, je strašně milá a veselá!

 

18.3.2015 - Grace a Rocky mají štěňátka, 2 kluky + 7 holčiček

Po 17ti hodinovém vyčerpávajícím porodu přivedla Grace na svět devět půlkilových štěňátek. Po porodu byla velmi vyčerpaná a po pár dnech musela navštívit i pana veterináře, ale už se vše zlepšuje a Grace začíná nabírat síly. O štěňátka se stará skvěle, má dost mlíčka a tak všichni krásně přibírají! Přejeme ať už je jen dobře! :-)

 

18.3.2015 - Buggie a Rocky mají štěňátka, 4 kluky + 3 holčičky

Tak jsme se dočkali a Bugatka porodila sedm krásných štěňátek, úžasně se o ně stará. Má hromadu mlíčka, kterého si užívá zejména zelený pejsek... díky svému rekordnímu nárůstu váhy oproti ostatním získal přezdívku "Bůček" :-) Přejeme všem štěňátkům ať krásně rostou a mamince Buggie hodně sil a mlíčka, Bůček má spotřebu! :-)

 

 

7.3.2015 - Nové fotky naší březí Meggie :-)

Dnes jsem Meggie ostříhala, sice bez koupání, ale nevadí :-) I přesto holka moc prokoukla a tak jsem ji vzala na procházku, abych jí udělala pár nových fotek. Je pořád krásná, láska moje!

Ch CZ & SK Morgiana Misantos "U" - budoucí maminka vrhu "D" :-)

 

2.3.2015 - Meggie je březí

Dnes jsem s Meggie navštívila kamarádku veterinářku Zdeňku Svoreňovou a k mé velké radosti nám ultrazvuk potvrdil, že je Meggie březí! :-)

Štěňátka tohoto vrhu "D" by se měla narodit kolem 10. dubna 2015. Více informací naleznete v sekci "Štěňata".

 

1.3.2015 - Sraz vrhu "C"

Naprosto úžasný a ve skutečnosti vůbec neplánovaný sraz Sofinky štěňátek vrhu C.

Tento víkend k nám přijeli od Rumburka na návštěvu majitelé Coca-Coly "Connie" a zůstali celý víkend na návštěvu. K tomu se ozvali během soboty majitelé Cranberry "Ebinky" a také Couscouse "Charlieho", že by se zastavili během soboty - neděle u nás v Bašti pro granulky. Napadlo mě naplánovat vše na neděli dopoledne ve stejný čas. Když jsem zjistila, že jsou z toho všichni moc nadšení, začala jsem v sobotu odpoledne obvolávat další majitelé Sofinky štěňátek a k mému obrovskému překvapení jsme se nakonec sešli druhý den dopoledne v hojném počtu!!! Kromě zmiňované Connie, Ebinky a také Charlieho dorazila ještě Caramellka "Megi" a z Příbramy přijel ještě Cornetto "Corni". Na to, že to bylo naplánované pár hodin předem, tak se nás sešlo opravdu hodně a já mám z toho velikou radost! A nejsem sama, líbilo se nám to úplně všem, a to jak pejskům, tak i majitelům :-) Určitě to nebylo naše poslední setkání !!!! Děkuji moc všem, že jste přijeli, bylo to úžasný!!!!

Vkladám několik fotek z vycházky, ze které jsme se všichni vraceli trochu upraveni od místního pole, ale nikomu to nevadilo :-)

 

Zleva maminka Sofinka, Coca-Cola "Connie", Cranberry "Ebi", Couscous "Charlie", Cornetto "Corni" a Caramella "Megi"

 

Caramella "Megi"

 

Coca-Cola "Connie"

 

Cranberry "Ebi"

 

Cornetto "Corni"

 

Couscous "Charlie"

 

15.2.2015 - Cvičení se Zarjou

Neděli jsme si udělaly se Zarjou cvičební :-) Společně s Magdou a Justinem jsme si užily báječné odpoledne na nedaleké louce a musím říct, že to bylo opravdu super! Musíme to brzy zopakovat :-)

 

8.2.2015 - DUOCACIB Brno

V neděli jsme bez ohledu na šílené počasí vyrazili společně s rodinou Coca-Colky alias Connie na výstavu do Brna. Pro Connie to byla premiéra. Byla přihlášená do třídy štěňat :-)

Jel s námi Rocky a měla jet také Zarja, která ale zůstala doma kvůli hárání. O tom, že byl přihlášený také Apollo, ale jeho přihláška byla někde ztracena cestou po kabelech, se raději nebudu rozepisovat.

Již na začátku výstavy jsme pochopili, že rozhodčí pan Duško Piljevič (SRB) nemá rád zlaté psy. Ve třídě šampionů jsme nastoupili tři zlatí a čtyři světlí psi, jak to dopadne bylo hned jasné :-) My tři odešli s Véčkem :-) Connie přišla brzy na řadu a svou světlou barvou měla velké šance :-D Byla v kruhu sama a já byla zvědavá především na její reakci na pobyt v hale, na chování v kruhu, zda se nechá nebo nenechá posoudit. Musím říct, že byla výborná! Krásně se předváděla, stála a vrtěla ocáskem. Krásně ji to Adélka naučila!!! Pan rozhodčí za mnou přišel aby mi něco řekl a já s napětím čekala co přijde.... k mé obrovské radosti vychválil na Connie vše co se dalo!! Strašně se mu líbila a jeho hodnocení znělo: velmi velmi velmi nadějná!! Cesta se vyplatila :-)

 

Coca-Cola Dorado Blanco - třída štěňat - VN1

 

 

Bonett Bride to Dorado Blanco - třída šampionů - V

 

6.2.2015 - Krytí naší Meggie

Tak se u nás hárá ve velkém. 26.1. začala Meggie, o dva dny později Sofinka a ještě o pár dní později se přidala i Zarja. Ta začala hárat dokonce už po pěti měsících, s čímž jsem vůbec nepočítala a přihlásila ji na 8.2. na výstavu do Brna. No tak bude asi holka doma :-/

Dnes, 6.2. hárá Meggie už 11.den a Rocky z ní začal včera neskutečně bláznit, takže jsem poznala, že přišel ten správný čas. Pro jistotu jsem ještě vzala Meggie na krev, kdy progesteron ukázal hladinu 7,7ng. Rozhodla jsem se, že se pojede krýt tedy ještě dnes odpoledne. Krycím psem je Irby - Egoiste du Bois de la Rayere, je to otec štěňátek našeho vrhu C a také otec krásných zdravých štěňátek Megginky sestry Clarky - Malorca Misantos. Krytí proběhlo skvěle a další vycházelo na neděli. Vzhledem k největší sněhové kalamitě této zimy se druhé krytí nekonalo a tak budeme doufat, že jedno stačilo :-) To poznáme první týden v březnu.

31.1.2015 - Procházka :-)

Dnes po dlouhé době vysvitlo sluníčko a tak jsem na procházku vzala zase jednou foťák :-) Na procházku nás doprovázela moje Sabrinka se svou nejlepší kamarádkou Nelou... a takhle jsme si to užili :-)

 

24.1.2015 - Zarja na výstavě v Polsku

Zarja odjela s mou kamarádkou Magdou Němcovou do Polského Glogow na národní výstavu. Posuzoval zde polský rozhodčí Tomasz Mroczek a k mé obrovské radosti se Zarja v mezitřídě v konkurenci 5ti fen umístila na prvním místě s titulem CWC, získala také titul nejlepší fena a nakonec i BOB! Jsem za tuto výhru Magdě opravdu vděčná! Často mi připomínala jestli jsem se na výstavu už přihlásila a nakonec, když jsem propásla poslední uzávěrku, mi ještě volala, že ji ještě prodloužili. Magdi, opravdu děkuji!!! :-)

 

21.1.2015 - Clarka a Rocky mají štěňátka!

Clara Apraxia Felon porodila ve středu krásných deset štěňátek! 7 kluků a 3 holčičky! Clarka zvládla porod výborně a ona i štěňátka jsou v pořádku. Clarka se o ně moc hezky stará! Mám z nich velkou radost! Tady je pár prvních fotek z bedýnky :-)

 

 

 Novinky 2014

 

 

28.12.2014 - Silvestrovské cvičení v Lipníku

Pár dní před koncem roku jsem se zúčastnila novoročního cvičení. Rockyho a Zarju beru pořád někam na výstavy a tak jsem tentokrát vzala Sofinku a Meggie, aby jim to nebylo líto :-)

Moc jsme si to užily, i když byl opravdu velký mráz! Sofince a Meggie se určitě nejvíc líbila disciplína aport rohlíku, kdy mi z něj nepřinesly ani drobek :-D Ostatní disciplíny nám šly už lépe :-) Těšíme se na další akce Výcviku retrieverů v novém roce 2015 :-)

 

27.12.2014 - Vánoční procházka Veltruským parkem

Skvělou procházku jsem si užila s kamarádkou Magdou ve Veltruském parku. Bylo - 15 stupňů, ale stejně to byla parádní procházka jak pro nás, tak pro celou smečku :-)

 

13.12.2014 - Tříměsíční Coca-Cola na soutěži

Coca-Cola alias Conie se se svou úžasnou paničkou Adélkou zúčastnila místní soutěže pro pejsky. Nastoupila ve třídě juniorů, která byla určena pro psy do 10ti měsíců. Connie se coby nejmladší účastník umístila na fantastickém třetím místě z celkového počtu 12 juniorů! Jsme s maminkou Sofinkou na Connie moc pyšné! :-)

 

7.12.2014 - Zarja získala CWC v Polsku

Chci tímto moc poděkovat své kamarádce Magdě za to, že se postarala o mou Zarinku a úžasně ji předvedla na výstavě v Polských Swiebodzicích. Zarja zvítězila v mezitřídě a získala titul CWC. Mám velikánskou radost :-)

 

6.12.2014 - Jessica a Rocky mají pět štěňátek

Jessice z Dražovského hájku se narodily 4 fenečky a 1 pejsek, byli to pěkní buřtíci, 465g nejmenší a 554g největší :-) Jessica je v pořádku, všechna štěňátka krasně baští a mají se k světu! Více informací na www.kalipe.cz

A tady dvě fotečky z porodní bedýnky :-)

 

29. - 30.11.2014 - DUOCACIB Nitra - Slovensko

Tento víkend jsem strávila na slovenské výstavě v Nitře. Jela se mnou Zarja, kterou jsem přihlásila po oba dny do mezitřídy. V sobotu posuzovala rozhodčí ze Švýcarska - Märki Casanova Beatrix, v neděli česká rozhodčí Zdenka Jílková. Oba dva dny jsme získaly známku výborna a třetí místo.

Mrzí mě, že organizátoři mezinárodní výstavy šetří peníze a přestože poplatky byly standardní, šetřili na rozdhodčích. Tudíž se stalo, že naše rozhodčí po oba dva dny posuzovaly více než 100 psů a nedostali jsme tím pádem nikdo ani posudek. A specielně sobotní posuzování bylo opravdu nezapomenutelné, posouzení mezitřídy o pěti fenách trvalo asi dvě minuty. Je to opravdu ostuda. Rozhodla jsem se proto lednovou Nitru úplně vypustit, přestože tam bude posuzovat náš nejlepší český rozhodčí pan Studeník. Nikam nepojedeme a raději strávím víkend s dětmi.

Zde fotka z výstavy, za kterou děkuji mé věrné fotografce Magdě Němcové :-)

 

16.11.2014 - Návštěva u Rockyho štěňátek v CHS Z Velké pevnosti

Byla jsem se podívat také na štěňátka Rockyho a Kayly. Moc jsem si to s těmi krásnými kuličkami užila, přivezla jsem jim plyšáky a byli opravdu nadšení :-) Udělala jsem pár fotek:

 

14.11.2014 - Návštěva u Rockyho štěňátek v Pražském klenotu

V pátek jsem navštívila chovatelskou stanici Pražský klenot, kde mají 11 krásných štěňátek po našem Rockym. Musím říct, že mě štěňátka uchvátila. Na to, že jich bylo tolik, jsou to opravdu velká, mohutná štěňátka s velkými krásnými hlavičkami! Dorotka a Rocky si opravdu velmi sedli a štěňátka jsou překrásná! Obdivuji Naďu, jak zvládá tolik štěňátek se svým těhotenským bříškem!

Sice jsme byli na návštěvě jen malou chvilku, ale stihla jsem udělat alespoň pár fotek těch úžasných kuliček:

 

10.11.2014 - Jessica z Dražovského hájku je březí

Mám velikou radost :-) Dnes jsem dostala zprávu, že tato krásná fenečka je březí, otcem štěňátek je Rocky a narodit by se měla první týden v prosinci. Moc držíme palečky :-)

 

9.11.2014 - Rockyho a Chanely krásní potomci

Krásné fotky Rockyho a Chanely dětiček :-)

Rhapsody Misantos "Riky" s Rockym 

 

Ravel Misantos "Harry"

Ruby Misantos

 

1.-2.11.2014 - DUOCACIB Praha

Úžasný víkend jsem strávila v Praze se Zarjou a Rockym.

V sobotu nám přišly fandit i moje dcerky Sabrinka a Laila :-) To se vystavovala jen Zarja, protože Rocky byl hlášený jen na neděli. A jejich držení palečků nám pomohlo se Zarjou vyhrát mezitřídu a získat tak náš první titul CAC :-) Měla jsem obrovskou radost!

Zarja v mezitřídě, V1 CAC

V neděli se vystavovala Zarja i Rocky pod velmi přísným rozhodčím Hansem Rosenbergem ze Švédska. Pan rozhodčí VD rozhodně nešetřil a vyjímkou nebylo ani VD1. Čím ale opravdu velmi šetřil, byly tituly! K mé obrovské radosti, jeden z mála titulů, které udělil, putoval právě Rockymu! Vyhrál ve třídě šampionů a následně získal i titul CACIB. Zarja se panu rozhodčímu také velmi líbila a udělal mi velkou radost, když pochválil styl, jakým ji vystavuji! :-) Vybojovaly jsme si druhé místo a titul res CAC :-) Nádherné výsledky!!!! Jsem šťastná!

Rocky ve třídě šampionů, V1 CAC + CACIB

 

Zarja v mezitřídě, V2 res CAC

  

 

 26.10.2014 - Evropská výstava 2014 v Brně

Máme za sebou úžasný víkend! Prodloužený víkend jsme zahájili na krásném zámku v Lednici, tam jsme se s mojí maminkou, Zarjou a Rockym ubytovali v penzionu u Zámku a připojili se k výpravě z Moskvy, kde byla také Ekaterina Moshkovskaya, chovatelka Zarji. Nádherná procházka zámeckým parkem, setkání se spoustou úžasných lidí, fandění na sobotní národní výstavě, účast na nedělní evropské výstavě.... zkrátka jsme si to všichni moc užili!

Zarja se vystavovala v mezitřídě, kde bylo přihlášeno 25 fen. Získaly jsme hodnocení výborná.
Rocky se vystavoval ve velmi silné konkurenci třídy šampionů, kde bylo hlášeno 23 psů. Dostali jsme se do užšího výběru top deset, ale do pořadí jsme se nedostali.

Velikou radost jsem měla, když BOB Evropské výstavy získal opravdu v obrovské konkurenci nádherných psů Zarji tatínek Ashbury Highlander! Moc gratuluji Tatjana Sokolova!!!! :-)

A tady fotky z víkendu..... Lednice, Brno a fotky jen tak mimo výstavní kruh :-)

 

 

15.10.2014 - Fotky štěňátek z nových domovů

Chodí mi fotečky štěňátek z vrhu C z nových domovů a mám z nich velikou radost :-) Tady je pár z nich:

Carte D'Or - Benny

 

Coca-Cola - Connie

  

Cornflakes - Cony

 

Cornetto - Corni

 

Cranberry - Ebi

 

9.10.2014 - Rockymu a Máje se narodilo 9 štěňátek

Další miminka se narodila Máje - Kayla Gold Rebecca - moc gratuluji :-) !! Narodilo se sedm kluků a dvě holčičky. I když byla Mája po porodu hodně unavená, tak teď už hezky baští a hezky se o štěňátka stará. Všechna pijí mlíčko a tak držíme palce, ať krásně rostou a Máje posílám hodně sil :-)

 

9.10.2014 - Cous-cous alias Charlie přijel na návštěvu

Měli jsme obrovskou radost z návštěvy Cous-couse! Jeho nové jméno je Charlie a neuvěřitelně mu sedí! :-) Za těch pár dní se změnil, vyrostl, zmohutněl, zkrásněl.... no prostě jsme byli nadšení! :-) Charlie bydlí asi 20km daleko a určitě ho brzy uvidíme znovu. Tady pár fotek z návštěvy....

 

 

 

5.10.2014 - Rockymu a Dorotce se narodilo 11 štěňátek

Dorotka Pražský klenot porodila v neděli 5.10. jedenáct krásných štěňátek. Narodilo se 6 holčiček a 5 kluků. Všichni se mají k světu a Dorotka je v pořádku a hezky se o štěňátka stará :-) Moc gratuluji chovatelce Nadě, přeji hodně mlíčka a posílám hodně sil :-)

 

 6.10.2014 - Štěňátka jsou v nových domovech

Máme za sebou moc smutné loučení se štěňátky. Všechna štěňátka odjela se svými novými páníčky. Doma zavládlo ticho a takové zvláštní prázdno. Budeme si muset zvyknout. Snad to půjde rychle.

Tady ještě pár fotek když byla štěňátka všechna pohromadě

 

 

13.9.2014 - Štěňátka jsou poprvé venku

Sofinky a Irbyho štěňátka už budou mít zítra 4 týdny. Letí to! Zkusili jsme poprvé pobyt venku, ještě ale raději jen na chvíli. Některým se to líbilo, jiným vůbec a tak kňučeli a byly strašně nešťastní :-) Když bude hezké počasí, zkusíme to brzy znovu a určitě se to brzy otočí... budou chtít být venku a ne doma!

Štěňátka už přikrmuji granulkami a také kašičkou. Mají už pořádné zoubky a Sofinka už před nimi utíká. Také jsem všem znovu ostříhala drápky a zítra nás čeká druhé odčervení.

Někteří pejsci jsou ještě volní....

 

 

30.8.2014 - Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Hned po táboře jsem vyrazila s Rockym na výstavu do Mladé Boleslavi. Bohužel byl Rocky úplně bez srsti a rozhodčí Bruno Faq to samozřejmě zmínil i při svém posuzování. Říkal, že je Rocky krásný pes, ale bohužel ho nemůže posoudit lépe vzhledem k jeho výstavní kondici, čemuž naprost rozumím. Nevadí, jsem ráda, že jsem viděla posuzování tak prestižního rozhodčího! Na výstavě jsem také vystavovala čtyři psy kamarádce Magdě Němcové a dopadli jsme všichni výborně, moc jsem si výstavu užila :-)

 

29.8.2014 - Zarja složila OVVR

Užili jsme si skvělých pět dní na výcvikovém táboře ve Strmilově! Měly jsme dámskou jízdu - já s dětmi a Zarja s Meggie. Rocky zůstal doma se Sofinkou a dával s ní pozor na štěňátka :-) I když počasí nám nepřálo, Zarja a Meggie cvičily s nadšením a moc si to užívaly :-) Zarja na závěr tábora složila zkoušky OVVR a udělala mi velkou radost :-) Už se těším na další tábor!

 

Tady pár fotek....

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja"

 

Morgiana Misantos "U" - Meggie


  

 

16.8.2014 - Brook získala další výstavní titul CWC!

Nechápu jak to holky stíhají, ale dokáží sklízet jeden víkend úspěchy na pracovních zkouškách a další víkend vyhrají na výstavě :-) Brook získala svůj druhý titul CWC a tak jí chybí ještě jeden do získání titulu šampion krásy Polska! Holky, jste neskutečně!!! Moc gratuluji :-)

 

17.8.2014 - Vrh "C" je na světě :-)

V neděli se nám narodil vrh "C" od Sofinky a Irbyho (Away from Sophia Dorado Blanco & Egoiste du Bois de la Rayere).

Během porodu se narodilo deset štěňátek, sedm kluků a tři holčičky. Při porodu to ale nezvládl jeden chlapeček a o den později jsme přišli ještě o jednoho, který se při porodu moc nalokal plodové vody. Sofinka zvládala porod výborně! Byla strašně statečná! Při porodu mi pomáhala kamarádka Magda Němcová, které jsem za to opravdu vděčná, protože jsme měly hodně nelehkých situací a díky ní jsme je zvládly výborně!

Sofinka je skvělá máma! O štěňátka se krásně stará a nechce se od nich vůbec hnout. Musím ji v bedýnce vzít na vodítko, abych ji vůbec dostala ven. Myslím ale, že se to brzy změní a bude ráda, že si od nich někdy odpočine. Více informací k tomu jak probíhal porod, o váhách štěňátek a jejich jménech se dozvíte v sekci "štěňata"

 

8. - 16.8.2014 - Lára u nás na prázdninách

Láry paníčci odjeli na dovolenou a tak přijela k nám na prázdniny. Moc se jí u nás líbilo a byla nadšená, že tu objevila stejně šíleného psa, jako je ona sama.... Zarju :-) Okamžitě se s z nich staly skvělé kamarádky a Lára neměla na nějaké stýskání ani čas. Tady pár fotek z jejího pobytu u nás...

 

16.8.2014 - Porod už se blíží

Sofince klesla teplota a dnes ráno už nejedla. Je nervózní a nemůže spát. Myslím, že už se brzy dočkáme miminek. Nervozita stoupá a doufám, že bude vše v pořádku!

Tady na fotkách před týdnem, kdy se ohřívala na sluníčku, jak je její oblibou :-)


  

2.-3.8.2014 - Brook na lesních a podzimních zkouškách

Brook perfektně pracovala na dalších zkouškách!

Dne 2.8. se zúčastnila se svou paničkou Naty PZ v Příboru pod záštitou RK a získaly titul res CACT. Druhý den, 3.8.m se Brook poprvé zúčastnila lesních zkoušek a vedla si výborně! V šíleném horku šla celé zkoušky v samých 4-kách až na barvu, která ji posunula do II. ceny. V takovém vedru mají holky můj velký obdiv! Brook je ve svých dvou letech neskutečně šikovná a předvádí úžasné výkony, což je velká zásluha její paničky! Holky máte můj obdiv! Gratuluji!

20.7.2014 - Chanela a Rocky mají štěňátka

V chovatelské stanici Misantos se narodilo osm krásných štěňátek! Sedm kluků a jedna holčička :-) Maminka Chanelka se má dobře, vzorně o štěňátka pečuje. Holčička vážila 380g a kluci od 420 do 540g, takže pořádní chlapíci. Už mají dokonce i jména: holčička je Ruby a kluci jsou Rocky (prvorozený po tatínkovi :-)), Reebok, Ravel, Rainbow, Rhapsody, Ricky-Ticky-Tavi a Ringo Star.

Ohledně rezervace štěňátek volejte do naší chovatelské stanice nebo do Misantosu - www.misantos.cz.

A tady fotečka z porodní bedýnky

 

 

13.7.2014 - Brook na vodních zkouškách

Brook a její panička vyrazily na další zkoušky. Tentokrát to byly vodní zkoušky pořádané KCHLS ve Švábenicích a dařilo se jim opět výborně! Brook dokončila zkoušky v I.ceně s počtem 132b/136b.

Moc vám holky gratuluji a mám obrovskou radost, že jste spolu taková úžasná sehraná dvojka!!!


 

13.7.2014 - Vrh "C"

V neděli k nám přijela Zdeňka Svoreňová s ultrazvukem. Sofinka moc nemusí veterináře a v čekárně se jí nelíbí, tak jsem ji nechtěla stresovat a Zdeňka byla tak hodná a přijela. Ultrazvuk jsme udělaly v klidu v obýváku a Sofinka byla v pohodě :-) Sofinka má v bříšku několik štěňátek a tak se máme v polovině srpna na co těšit :-) Zdeni děkuji!


 

 2.7.2014 - Rockymu a Tequilce se narodilo 7 štěňátek :-)

Ve středu se narodilo Rockymu a Tequilce sedm krásných štěňátek. Čtyři holčičky a tři kluci. Jejich kožíšky jsou smetanové až zlaté. Krásné papají a maminka se o ně hezky stará. Až povyrostou, pojedeme se na ně podívat!

 

28. - 29.6.2014 - DERBY 2014

Máme za sebou úžasný víkend strávený na DERBY ČR 2014 Stříbřec, kam jsme se již podruhé za sebou nominovali. Meggie se strašně těšila na výlet a to netušila, kolik tam bude pro ní zábavy! :-) Ona tu práci prostě miluje!

První den jsme začínaly disciplínami v lese, kde je velmi proslulý a obávaný čtverec v lese. Ano, i nám se stal osudný v loňském roce, kdy se Meggie podařilo dohledat pouze jeden kus srstnaté a spadly jsme tehdy do III.ceny. Byla jsem velmi napnutá a plná očekávání, jaký pokrok se nám za rok podařilo udělat a zda tentokrát "prolomíme ledy" a dva kusy budou! Nastupovaly jsme s Meggie na disciplínu jako čtvrtí s číslem losu 10. Před námi nikdo nedohledal a přinesli pouze jeden kus. Nervozita stoupala. Přicházím k místu, které si velmi dobře pamatuji.... pes mizí v husté houštině, nelze jakkoli ovládat a navigovat, neboť nemám tušení kde je. Vím, že pár metrů uvnitř houští je pro psy velmi lákavé brouzdaliště vody. Slyším praskání větví a po nějaké doby už ani to. Mlčím a čekám. Meggie se vrací s králíkem v mordě a vím, že je stále dost času na dohledání druhého kusu. Přemisťuji se a vysílám opět do houštin. Meggie se vrací a nic nenese.... poprvé, podruhé, potřetí.... podaří se mi ji ještě dostat dost daleko? Zkouším to počtvrté a přichází dlouhé čekání, nic neslyším, nevím kde je.... uběhla 6. minuta a Meggie nese druhý kus. Přichází obrovská úleva a obrovská radost, že to dokázala! JE PROSTĚ DOBRÁ!!!! :-) Říkala jsem si... ať už dopadnou zkoušky jakkoli, známka 3 z této disciplíny je pro mě vítězstvím! :-) Z naší šestičlenné skupiny se vracíme na základnu pouze dva s dohledanými dvěma kusy. Čtverec v lese nezklamal.

Odpoledne vlečky, čtverec na poli.... vše šlapalo a čtyřky přibývaly. Odpolední klid na stanovišti jsme zvládly dobře i přes hejna komárů, kteří si nás s chutí dávali k večeři. Jediný kdo byl na této disciplíně neklidný jsem byla já, protože jsem měla komáry opravdu všude!

Druhý den jsme měli především vodní disciplíny. Ráno dohledávka kachny v rákosí v rychlém čase za čtyři. Následný marking, kdy člověk nikdy neví, bohužel nezklamal a za oblouček získáváme trojku. Další dispiplína chůze u nohy mě nechává ledově klidnou, tohle Meggie umí dobře. Cestou ke značce na vodítku vypadá velmi otráveně, že by únava? Vracíme se k rozhodčím bez vodítka a Meggie zpomaluje. Zkusím také zpomalit, toho si nikdo nevšimne. Blížíme se ke konci, poslední tři kroky.... něco se děje. Meggie přibržďuje ještě víc, dostává se za mě a otráveným krokem mě obchází a končí disciplínu u pravé nohy! Koukám jestli se mi to nezdá, ale bohužel ne, opravdu je tam! Nevím jestli se smát nebo vztekat. Dostáváme trojku, kterou jedinou opravdu těžko trávím!!!!

Odpoledne kachna z hluboké vody, handling na dvě kachny, kdy jedna mizi téměř pod hladinou... vše za čtyři. I poslední disciplína: odložení mokrého psa na pět minut v lese mezi hejna komárů dopadla pro nás skvěle a získáváme čtyřku.

Takže naše celkové bodové skore samé čtyřky a tři trojky jsou fantastickým výsledkem tohoto Derby a zajistilo nám celkově 6. místo z celkově 24 startujicích! Mám velikánskou radost a děkuji Meggie za ten pocit štěstí a krásný víkend, který jsem s ní strávila :-)

 


28. - 29.6.2014 - Brook a její další úspěchy na zkouškách

Brook a její panička válely na dalších zkouškách! Jsou úžasné!


 

 

21.6.2014 - SKVĚLÉ ZPRÁVY z rentgenů :-)

V sobotu jsme vyrazili se Zarjou a Apollem (Rockyho synem) na rentgeny kyčlí a loktů k Plzni k MVDr. Deckerovi. Můžu říct, že nervy pracovaly všem.

K naší obrovské radosti jsme se dočkali té nejlepší zprávy!!! Oba, jak Zarja, tak Apollo se stejným výsledkem:
HD A/A, ED 0/0 a OCD ramen negativní.

Hurááááááááá :-)

16.6.2014 - Březost potvrzena - Chanelka a Rocky čekají štěňátka

V pondělí přišla další skvělá zpráva! Chanel Coco Misantos byla na ultrazvuku a březost byla potvrzena. Štěňátka Chanelky a Rockyho by se měla narodit kolem 15.7. Moc se těšíme a držíme palečky :-)


7.6.2014 - Narozeninová oslava

Moje smečka oslavila 7. června společně narozeniny. V rozmezí necelého měsíce měli všichni čtyři narozeniny a tak jsem se rozhodla uspořádat hromadnou oslavu, na které nesměly chybět ani dorty :-)

Na fotce jsem je hezky seřadila podle věku :-)

Meggie se narodila 10.5.2010 a oslavila 4 roky.
Rocky se narodil 16.5.2011 a oslavil 3 roky.
Sofinka se narodila 4.6.2012 a oslavila 2 roky.
Zarja se narodila 7.6.2013 a oslavila 1 rok.


 

31.5. – 1.6.2014 – Klubová a speciální výstava RK Konopiště

O víkendu jsme se zúčastnili výstavy na Konopišti. Bylo krásné počasí a celý víkend svítilo sluníčko, což oproti loňskému vydatnému dešti po celou dobu výstavy, dodalo celému víkendu jiné kouzlo

Výstavy se za nás účastnili Zarja, Rocky a jeho syn Apollo.

Zarja nastupovala v sobotu do silně obsazené třídy mladých (14 fen). Předváděla se moc krásně, musím říct, že v kruhu ji to opravdu baví! Zarja se paní rozhodčí Sue Brown moc líbila a získala titul CAJC, který byl v pořadí již třetím, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Junior Šampion ČR! Na závěr Zarja získala ještě titul Junior BOB.

V neděli  Zarja opět zabodovala a od rozhodčí Penny Gowland získala opět titul CAJC a nakonec jsme zopakovaly i titul Junior BOB! Bylo to skvělé! Mám z té mé holčičky velikou radost!!! Teď už se začneme věnovat především výcviku, abychom se mohli v srpnu zúčastnit zkoušek OVVR. Tak hurá do práce!

Rocky nastupoval ve třídě pracovní, kde bylo v sobotu celkem 7 psů a v neděli 6. Oba dny získal Rocky moc krásný posudek. V sobotu s umístěním V3, v neděli V4. Myslím, že Rocky bude po náročné cestě do Holandska a víkendu na Konopišti rád, když si chvíli od výstav odpočine. Na závěr jsem ale Rockymu udělala velkou radost, když jsem ho nechala vyřádit se v místní řece! 

Velikánskou radost mi udělal i Apollo Goldymate, syn Rockyho, který se zúčastnil také obou výstav. V sobotu v třídě mladých obsazené 14ti psy, získal krásný posudek a známku Výborná. V neděli ve třídě mladých obsazené 9ti psy získal krásné třetí místo :-)

29.5.2014 – GRCN – klubová výstava v Holandsku

Rocky se vydal se svou chovatelkou Krisztinou na dlouhou cestu do Holandska na prestižní klubovou výstavu. Ve středu jsme Rockyho vezli Krisztině do Rakouského Linzu, kde se Rocky přidal k výpravě. Druhý den na výstavě získal ocenění  V3 v pracovní třídě a v pátek už se opět vraceli zpátky a vyzvedávali jsme Rockyho pro změnu v německém Regensburgu.

Chtěla bych Krisztině poděkovat za péči o Rockyho a za jeho předvedení v Holandsku s krásným výsledkem :-)

25.5.2014 - Away from Brooklyn na podzimních zkouškách

Velká píle Naty a Brook se ukázala! Na klubových podzimních zkouškách získala Brooča plný počet bodů a získala titul res CACT! Je to nádherný výsledek, který si obě holky moc zaslouží! Mám obrovskou radost a jsem strašně pyšná!

 

18.5.2014 - Národní výstava Bytom (PL) - Brook získala titul CWC :-)

Brook a její panička Naty, se zúčastnily výstavy v Polsku s nádherným výsledkem! Brůča získala titul CWC a stává se tak čekatelkou šampiona krásy Polska! K tomu ještě navíc získala titul Nejrkásnější pracovní pes! Je to nádhera! Holky moc vám gratuluji a jsem s vámi moc šťastná! :-)

 

 

18.5.2014 - Sofinka na OVVR

V polovině května jsem si se Sofinkou "střihla" prodloužený víkend ve výckvikovém táboře ve Strmilově, kde jsme se nakonec v neděli zúčastnily klubových OVVR. Byl to neskutečně deštivý víkend, ale proti tomu plný úžasných zážitků, skvělých lidí a dobré nálady! :-)

Finálem tohoto úžasného víkendu bylo úspěšné složení OVVR Sofinky s plným počtem bodů :-) Mám velkou radost!

10.-11.5.2014 - Klubová výstava KCHLS Humpolec

Na tento víkend jsem již dopředu naplánovala výstavu pro Rockyho a Zarju. A protože plány se někdy mění a dceři do nedělní výstavy přišly taneční závody, vyrazila jsem na výstavu pouze v sobotu. V neděli se o transport, péči a vystavení mých miláčků postarala Magda Němcová a Zdeňka Svoreňová, kterým patří za to opravdu veliké díky!!! Holky byly jste úžasné!!! :-)

V sobotu jsem s Rockym běhala ve třídě pracovní, kde bylo ještě devět dalších psů. Mr. Bob Lane (UK) posuzoval opravdu velmi přísně a odnést si z kruhu známku výborná už samo o sobě byla výzva. Rocky se panu rozdočímu líbil a s krásným posudkem se umístil na 3. místě.

Zarja byla ve třídě mladých, kde bylo přihlášeno celkem 13 fen. Konkurence byla veliká. Zarju posuzovala rozhodčí Mrs. Sandy Lane a umístila se na krásném 4. místě.

Odpoledne se Rocky a Zarja zúčastnili také dětských soutěží. Má dcera Laila vystavovala klidnějšího Rockyho a šlo jim to moc dobře. Zarja se vystavovala se svým dvounohých kamarádem Péťou a byli také moc šikovní :-)

V neděli za velké pomoci Magdy a Zdeňky se oba, Rocky i Zarja, umístili ve velké konurenci na úžasném 2. místě!!!! :-)

 

3.5.2014 - Krajowa wystawa psów rasy Golden Retriever -Swierklaniec (PL)

Away from Brooklyn Dorado Blanco se zúčastnila výstavy v Polsku a ve třídě pracovní se umístila na krásném 4. místě :-) Naty moc gratuluji, nechápu jak stíháte každý den cvičit a ještě jezdit na výstavy! Klobouk dolů :-)


 

3.5.2014 - Mezinárodní výstava Praha - kvalifikace na Crufts 2015

Po týdnu od výstavy v Českých Budějovicích, jsme vyrazili na výstavu, kterou máme v podstatě za rohem :-) a to konkrétně v Praze v Letňanech.

Výstava dopadla neuvěřitelně! Mám strašnou radost z úspěchů, kterých jsme tam dosáhli a také z kvalifikace na Crufts 2015, kam můžu po dnešní výstavě vyrazit s Rockym i Zarjou :-)

 

Výstavu posuzoval Mr. Lovenkjaer Svend z Dánska a posoudil nás takto:
Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky", V1, CAC, CACIB a BOB. Rocky splnil tímto podmínky pro získání titulu Interchampion! :-)


Volente Deo Princess and the Pea "Zarja", V1, CAJC & BOJ.... Zarja se vystavovala moc hezky, dělá mi radost holčička moje malá :-) 


Na výstavě se také posuzovaly dva odchovy, a to od Rockyho a od Meggie.
Poprvé na výstavu přijela v 6ti měsících Lára - Brave Lady Dorado Blanco (Áres Flores Vitae x Morgiana Misantos "Meggie"). Na to, že to byla její první výstava, tak ji zvládla opravdu výborně. Prostředí se nebála a přestože pan rozhodčí posuzoval velmi dlouho, vydržela v postoji moc krásně. Už stačí odnaučit tahání, abych neměla vodítko stále zaříznuté do ruky :-D Lára si ze své první výstavy odnesla krásné hodnocení a VN1


Druhým odchovem byl Apollo Goldymate (Bonett Bride to Dorado Blanco x Bibianka Zlatá kudrnka), který už výstavy zná a ze 12ti přihlášených psů se umístil na nádherném 2. místě! 


 

26.4.2014 - Mezinárodní výstava České Budějovice

Dnešní výstava v Budějovicích byla pro nás moc úspěšná!

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky", V1, CAC & res. CACIB. Rocky dokončil titul Český šampion :-) Mám velikánskou radost! :-)

Volente Deo Princess and the Pea "Zarja", V1, CAJC & BOJ.... Zarja vyhrála třídu mladých, ve které se vystavovala v ČR poprvé. Začaly jsme tak čekatelství na českého junior šampiona :-)

V Budějovicích se vystavovala také Sofinka (Away from Sophia Dorado Blanco). V mezitřídě jsme si vyběhaly VD3 - ale nám to nevadíííííííí Až bude mít Sofinka zase chlupy, určitě zase na výstavu půjde :-)

A v neposlední řadě Apollo Goldymate, odchov našeho Rockyho a Bibianky Zlatá Kudrnka se ve třídě mladých umístil na 2. místě :-)

 

 

12.4.2014 - Prokopův pohár

V sobotu jsme se zúčastnili tradiční soutěže Prokopův pohár, který organizoval opět Výcvik Retrieverů Praha. Byl to úžasný den! Startovalo celkem 65 retrieverů, takže to byla parádní akce se spoustou úžasných lidí!

Já jsem to pojala jakou "dámskou jízdu" a na soutěž jsme vyrazily já, moje mamka, mé obě dcery a za psí smečku Zarja, Sofie a Meggie. Zarja startovala ve třídě juniorů, kde bylo celkem 9 pejsků ve věku do 1 roku. Zarja byla moc šikovná a po rozstřelu, na který jsme nastupovaly díky shodnému počtu bodů s pejskem Pedrem, bylo rozhodnuto, že se Zarja stává vítězkou Prokopova poháru ve třídě Junior.

Sofinka startovala také dopoledne, a to ve třídě otevřená. Celkem bylo v této třídě hlášeno 24 retrieverů. Sofinka byla moc šikovná! Kromě jedné disciplíny, kdy si šla raději čuchat počůranou trávu od psa před námi, jí to šlo velmi dobře a udělala mi holka radost :-) Se stejným počtem bodů s dalšími dvěma pejsky se umístila na 10. - 12. místě.

Meggie startovala odpoledne ve třídě TOP, kde bylo hlášeno celkem 18 retrieverů. A ať už to bylo hormonama před každým dnem očekávaným háráním, nebo něčím jiným (nebudu ji ničím omlouvat), bylo mi jasné hned po první diciplíně, že si to s ní pěkně užiju :-D Zlobila pěkně potvůrka jedna a skončily jsme na 14. místě. Tak máme co cvičit :-)

4/2014 - Away from Brooklyn Dorado Blanco

Dne 11.4. přišel certifikát o složení zkoušky z canisterapie šikovné Brook! Jsem na ni strašně pyšná! Brook má štěstí, že má paničku jakou je Naty! Jsou úžasná dvojka a Naty se Brooče poctivě věnuje, za což jí moc děkuji!

4/2014 - Away from Memhpis Dorado Blanco

Dostala jsem krásnou fotku Memphise (Bonett Bride Double Decker x Morgiana Misantos) z Finska, kde bydlí se svou paničkou Heidi v chovatelské stanici Karvin. Memphis je ve svých 22 měsících nádherný mohutný pes! Jsem na něj moc pyšná! :-)

 

 

30.3.2014 - Brave Lady Dorado Blanco u nás na návštěvě :-)

Na návštěvu k nám přijela Lára, Meggie štěňátko z vrhu B (Áres Flores Vitae x Morgiana Misantos). Je to nádherná mohutná fenečka a přestože chvilku byla zaražená z náletu naší smečky, brzy se okoukala a hrála si :-)

Zde pár fotek Láry z návštěvy, kdy jí bylo 5 měsíců

 

28.-29.3.2014 - Výstava v Nitře

Už na začátku roku jsme s Lenkou Formanovou (CHS Apraxia Felon) probíraly variantu, že pojedeme společně na výstavu do Nitry, aby se její Clarka (Malorca Misantos) pokusila o dokončení titulu Slovenský šampion, než začne hárat. Nakonec jsme se rozhodly výpravu uskutečnit a já přihlásila Zarju také, a protože už jí bylo 9 měsíců, tak to bylo poprvé do třídy mladých.

První den jsme na klubové výstavě měly se Zarjou opravdu smůlu. Celá jedna strana kruhu vedla po kanálových poklopech, které mohutně bouchaly a Zarje nahánělo strach k nim vůbec běžet, natož přeběhnout po nich. Velká škoda, že organizátoři výstavy na toto nebrali ohled, protože kolem celého kruhu bylo hodně místa a kruh mohl být posunutý jeden metr stranou a kanálová šachta by tak byla mimo kruh. Několik psů mělo opravdu strach, nepříjemné to bylo i pro první zkušenosti štěňátek v takovém kruhu! Přestože rozhodčí (Judit Beke) preferovala Zarju a sama mi řekla, že ji chtěla opravdu dát na první místo, nebylo to vzhledem k jejímu pohybu možné. V kruhu se proběhla pouze jednou a pak už se o běhu nedalo ani mluvit. Byli jsme tedy druhé ze šesti.

Druhý den měli retrieveři kruh v jiné hale, naštěstí v něm nevedly žádné kanály :-) Ve třídě byly opravdu pěkné feny, každá úplně jiného typu, takže to bylo velmi napínavé a nám se to tentokrát podařilo! Zarja se umístila na prvním místě a získala svůj první titul CAJC. Měla jsem opravdu radost a Lenka se mnou :-)
Na závěr běželi nejlepší mladí, CACIBové a veteráni o titul BOB a BOS. Titul BOB získal nádherný pes Dewmist Hope of Harlequin a k mé obrovské radosti jsme se umístili hned za ním a získali titul BOS! Bylo to úžasný! :-)

A aby toho nebylo málo, naše mise do Nitry byla tak úspěšná, že Lenky Clarka získala titul CAC oba dva dny a dokončila tím titul šampion Slovenska! Leni gratuluji moc a těším se na naši další akci! :-)

A takhle si to holky užívaly - pár nekvalitních fotek z mobilu ;) :-)

 

23.2.2014 - DUOCACIB Brno

V neděli jsme se vydali na výstavu do Brna, po poslední výstavní výpravě do Budapešti mi to přišlo do Brna z Prahy docela kousek :-) Výstava byla pro nás moc úspěšná a svým způsobem i výjimečná! Výjimečné na ní bylo setkání se Zarji otcem a jeho majitelkou z Ruska. Byla jsem domluvená předem, že nám Tatjana Sokolova pomůže se Zarji úpravou a tak jsem ji ostříhala jen trochu. Když se do ní Tanja pustila, za půl hodiny se z medvědice Zarji stala krásná výstavní fena :-) Tímto Tanje ještě jednou děkuji za úpravu! :-)

Velké očekávání pro mě bylo, jak se bude Zarja chovat ve výstavním kruhu, protože na výstavě byla předtím pouze jednou coby štěňátko a byla trochu nervózní. K mé velké radosti se v kruhu projevila opravdu jako výstavní profík, celou dobu vrtěla ocáskem a úplně si to užívala! Rozhodčí se navíc Zarja moc líbíla a tak jsme ze sedmi fen získaly první místo! :-)

Kruh byl velmi malý a nebylo moc prostoru v kruhu běhat. Nevím jestli i proto bylo posuzování v tomto směru velmi omezeno a s Rockym jsme v podstatě neběhali. V kruhu nás bylo pět a Rocky získal druhé místo s titulem res CAC :-)

 

 

14.2.2014 - Fehova Wintershow Budapest

Ve čtvrtek jsem se s Rockym zúčastnila výstavy v Budapešti. Z Maďarska už jsme měli tři CAC a potřebovali jsme jednoho z jiné sezóny, tak jsem se rozhodla to zkusit. Wintershow Fehova byla čtyřdenní výstava, ale kvůli rodině jsem se nahlásila jen na jeden den, zkrátka jsem to riskla. Výběr padl na čtvrtek, kdy jsou děti ve školce a ve škole a tudíž to bude cestou nejmenšího zla :-)

Na výstaviště jsme dorazili s velkou časovou rezervou. Zjistila jsem, že ve třídě pracovní jsou čtyři psi. Bylo to velmi napínavé. Posuzování začalo se 45ti minutovým zpožděním a nervy už pracovaly. Výsledek byl nejlepší jaký mohl!

Rocky získal titul CAC, CACIB a na závěr dokonce i BOB. Byla jsem (a vlastně stále jsem) neskutečně šťastná! Nakonec jsem zůstala i na odpolední soutěže a dlouhé čekání se vyplatilo! Rocky se umístil na prvním místě BOG! Ta neskutečná radost mě bude provázet ještě hodně dlouho :-) Byl to krásný den!

 

Čekáme na odpolední soutěže a tak si jdeme zapózovat pro fotku... i když jen z telefonu :-)

 V odpolední soutěži BIS

13.2.2014 - Rockyho výsledky PRA1 & PRA2

Ve středu těsně před mým odjezdem na výstavu do Maďarska, jsem obdržela mailem úžasné zprávy! Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" má výsledky PRA1 a PRA2 čisté! Mám obrovskou radost! :-)

18.1.2014 - Wintershow mezinárodní výstava Trenčín (Slovensko)

V sobotu jsme s Lenkou Formanovou (CHS Apraxia Felon) vyrazily na výstavu do Trenčína. Po náročné noční čtyřhodinové cestě mlhou jsem věřila, že si v hale trochu odpočinu. Opak byl pravdou. Poslední tři roky držela statut nejhorší výstavy národní výstava v Olomouci, ovšem Trenčín tento rekord pokořil. Ačkoli jsme se na výstavu dostavily s časovou rezervou, už nebylo kam se vmístit. Vtlačily jsme se na místo, které vypadalo už velmi stísněně, nicméně se k našemu překvapení z něj stala ještě průchozí ulička pro všechny účastníky výstavy. Často jsme musely židličky skládat, aby mohl projít větší pes. Neustále jsme dostávaly rány do hlavy od batohů a jiných zavazadel. Vyndat psa z boudičky a učesat ho bylo nemožné. Musím ale říct, že jsme tuto situaci braly s Lenkou spíš úsměvně (narozdíl od pána vedle nás, který vypadal, že se brzy s někým popere).

Rozhodčí T. Havelka hlasitě komentoval přednosti a nedostatky všech retrieverů. Někdy ne úplně jasně jsme ale pochopily jeho rozhodnutí, když hlasitý komentář zněl velmi pozitivně, nicméně finální rozhodnutí zaznívajícím superlativům neodpovídalo.

Každopádně pro nás výstava dopadla velmi úspěšně:

Bonett Bride To Dorado Blanco "Rocky" - V1 CAC
Away from Sophia Dorado Blanco "Sofi" - V2 bez titulu
Mallorca Misantos "Clara" - V2 res CAC

 

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky"

Away from Sophia Dorado Blanco "Sofie"

 

7.1.2014 - Sofinka se vrací

V úterý se nám vrátila Sofinka. V Misantosu ji milovali, udělali z ní krásnou fenu, připravili ji na podzimky, ale kvůli častým konfliktům ve smečce bohužel nemohla zůstat. Tondo, Ivano, nebuďte smutní!

Když Sofinka přijela, poznala svou maminku Meggie a to i přesto, že se půl roku neviděly. Vítaly se moc a od prvního dne si krásně hrají a spinkají spolu. Se zbytkem smečky je Sofinka také v pohodě, ale zatím si s Rockym ani se Zarjou hrát nechce. Asi jí stačí maminka :-)

Takhle spolu tráví odpočinkový čas (vlevo Sofinka, Meggie vpravo):

Sofinku přihlásili Tonda s Ivanou na výstavu do Trenčína. Tak se tam sveze se mnou a s Rockym. Jen musíme trochu trénovat postoj :-) Uvidíme jak se bude Sofince na výstavě líbit, naposledy byla před rokem v Brně, tehdy skoro jako mimino :-)

 

 

Novinky 2013


PF 2014

  

23.12.2013 - Lára odjíždí do nového domova

Nastal den, kdy se musíme rozloučit s Lárou. Odjíždí necelých 70km daleko směrem ke Kolínu a budeme ji občas vídat na cvičáku, to jsem moc ráda :-)  Láry páníčci jsou úžasně milí a největší kamarádka Láry bude 9ti letá Barča :-)

Měj se krásně Láro!

 

16.12.2013 - Návštěva z Brna

V pondělí přijela vzácná návštěva z Brna :-) Na Láru se přijela podívat její "druhá babička" Hanka, majitelka Láry tatínka Árese Flore Vitae :-) Udělaly jsme pár fotek, tady jsou...

 

 

 2.12.2013 - Lara roste jako z vody

Malé Láře (Brave Lady Dorado Blanco) už je šest týdnů. Je to pěkná rošťanda a je jí všude plno! Má sama pro sebe velký výběh, ale stejně tam moc není a lítá nám všude po domě. Je s ní opravdu velká legrace a je to velký miláček rodiny. To bude ale těžké loučení :-)

 

30.11. - 1.12.2013 - Výstava Nitra

Vyrazili jsme na víkendovou výstavu s Rockym do Nitry a takto to dopadlo:

sobota - 30.11.2013 - V2 res CAC
neděle - 01.12.2013 - V4

Hlavně jsme si užili krásný víkend a Rocky si trochu odpočinul od malé mučitelky Zarji :-)

 

28.10.2013 - Brook složila podzimní zkoušky

Brook složila se svou paničkou Naty podzimní zkoušky! Mám z nich velikánskou radost! Naty s Brook poctivně a pravidelně cvičí, je to její obrovská zásluha! Gratuluji vám holky!

 

21.10.2013 - Štěňátka jsou na světě

V pondělí se Meggie a Áresovi narodila 1 holčička. Více informací a podrobností naleznete v sekci "štěňátka" zde

 

 

 14.10. - Porod se blíží

Uteklo to jako voda a Meggie dosáhla 58. březosti. Bříško má vyholené od pana veterináře, který nám řekl, že čekáme tři štěňátka. Bříško tedy nemá až tak veliké, i když to na té fotce zrovna nevypadá :-) Včera jsme smontovali porodní bednu a Meggie už si do ní hned lehá. Do porodu máme ještě pár dní, ale už hodně polehává a její aktivita se snížila na úroveň "vyčůrat a domů". Začínáme měřit teplotu a adrenalin stoupá.

  

 

15.9.2013 - Meggie čeká štěňátka

V neděli nám ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že Meggie a Ares budou mít štěňátka! Moc doufám, že vše půjde tak jak má a štěňátka se narodí v polovině října :-)

 

 

1.9.2013 - Rocky na SZVP 

Rocky dokončil vodní zkoušky pořádané Retriever klubem v Čelákovicích. Pád do II. ceny nám zajistilo "krásné" doslídění kachny na markingu :-) Nevadí. Měla jsem velikánskou radost, že se nám to povedlo i takto!

 

27.8.2013 - Nová goldení holčička Zarja

V úterý jsem se vydala do německého Lipska vyzvednout si nové miminko do naší smečky. Pochází ze známé ruské chovatelské stanice Volente Deo a říkáme jí Zarja nebo Zarinka. Do Lipska přijela výstavním autobusem z Moskvy, který dále mířil na evropskou výstavu do Švýcarska. Dvoudenní cestu zvládla opravdu skvěle a stala se oblíbenou členkou celého zájezdu :-) Po příjezdu domů si hned získala srdce nejen naší rodiny, ale také našeho Rockyho, který by si se Zarjou pořád rád hrál, ale protože je na ní opravdu moc velký, raději jejich hraní omezuji :-) Meggie z nové členky smečky zatím nadšená moc není a už tři dny jí úspěšně ignoruje. Věřím ale, že si ji brzy oblíbí i ona.

První fotky naší Zarji po příjezdu domů...

 

 

8/2013 - Away from Richmond Dorado Blanco - podzimní zkoušky

Ray složil podzimní zkoušky a umístil se na 2. místě z 18ti psů! Moc gratuluji :-)

 

20. 7.2013 - Meggie se stala šampionkou ČR

Rocky a Meggie byli přihlášení na mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavy. Věděla jsem, že je to pro Meggie letos poslední šance pro dokončení šampiona krásy ČR, neboť se už potom budeme připravovat na štěňátka, která plánujeme na podzim. K mému obrovskému štěstí se nám to povedlo a Meggie získala poslední CAC, který jsme potřebovali :-)

13.- 14.7.2013 - Meggie složila všestranné zkoušky a získala res.CACT a titul "U"

Meggie pokračovala dalším obrovským úspěchem hned po jednom týdnu! Pro mě vrchol všeho výcviku a trénovaní, jsou právě všestranné zkoušky! Těchto zkoušek jsem se zúčastnila úplně poprvé a plná napětí a očekávání! Některé disciplíny jsme absolvovali "načisto" opravdu poprvé, jako třeba "práce na barvě spárkaté zvěře".

Meggie zvládla tyto zkoušky perfektně! Z 22 bodovaných disciplín získala 19x čtyřku, 2x trojku a 1x dvojku. Tím si zasloužila titul res.CACT a celkově 5.místo VZPR! Jsem strašně šťastná, že se nám tyto zkoušky povedlo složit a navíc s takovým velkým úspěchem! Nebylo to vůbec lehké :-)

 

6.- 7.7.2013 - Meggie získala CACT + res.CACT na Středočeském Derby (PZ & SZVPR)

Úžasný víkend se super úspěchem naší Meggie! Dvoudenní Derby jsme začínali první den podzimními zkouškami, které šla Meggie čistě se samými 4! Byla opravdu fantastická a dělala mi holka samou radost! Druhý den derby jsme absolvovali vodní zkoušky, které nám také začaly výborně samými 4, ale setrvačnost těchto známek jsme opustili dohledávkou v rákosí, kdy jsme díky časovému limitu dostaly známku 3.

Díky shodě plného počtu bodů u PZ jsme šli do rozstřelu na kachně z hluboké vody s labradorem a tento rozstřel jsme vyhráli :-) Meggie se stala vítězkou PZ Derby, získala titul CACT z podzimních zkoušek, res CACT z vodních zkoušek a stala se 2.nejlepším psem celého víkendového Středočeského Derby :-)

Meggie, jsi úžasná!

1.7.2013 - Skvělé zprávy!!! Rockyho testy na PRCD - N/N

Dnes jsem dostala skvělou zprávu! Rockyho testy na PRCD gen jsou negativní! Mám velkou radost :-)

 

15. - 23.6.2013 - Výcvikový tábor Strmilov

Nádherný týden s perfektním počasím a spoustou úžasných přátel, jsme strávili na výcvikovém táboře ve Strmilově! Meggie se připravovala na vyšší zkoušky, Rocky se učil vlečky. Největší radost jsem na táboře ale měla z Meggie dětiček, a to z Brook, která absolvovala na táboře OVVR levou zadní a z Raye, který má také neskutečné pracovní vlohy a chystá se na podzimní zkoušky.

Tady pár foteček z tábora, bylo těžké vybrat jich jen tak málo!

Meggie se svými šikovnými dětmi: Away from Richmond Dorado Blanco "Ray", Meggie, Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook"

Sourozenci Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook" a Away from Richmond Dorado Blanco "Ray"

Šikovná princezna: Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook"

 Velkej pesan a šikula: Away from Richmond Dorado Blanco "Ray"

 

Morgiana Misantos "Meggie"

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky"

 

22. - 23.6. DERBY ČR 2013

Pro Meggie velmi náročný víkend po velmi náročném týdnu!!! Zkoušky Derby ČR následovaly hned po našem týdenním pobytu na výcvikovém táboře ve Strmilově, kde nás celý týden sužovaly obrovská vedra a ani v noci se psům nespalo vůbec dobře. Meggie šla na zkoušky velmi unavená, ale i přesto zkoušky dokončila! Sice naše výkony měly velké rezervy a skončily jsme ve III.ceně, ale jsem i tak na Meggie pyšná!

Zkoušky byly úžasné, skvělá organizace, výborná atmosféra, příjemní rozhodčí, super tým! Terény nebyly až tak náročné, kromě čtverce v lese, ten byl doslova a do písmene "hustý" :-) A abych na zkoušky jen tak nezapomněla, tak si budu ještě asi dva týdny drbat pupeny po celém těle od komárů, kteří se tam ještě teď válí s nacpanýma břichama! Už se těším na další zkoušky, mám před sebou rovnou tři zkouškové víkendy, tohle se prostě na výstavách nezažije! :-) 

 

10.6.2013 - Rocky & Bibi

V pondělí nad ránem se Bibi, po dlouhém čekání, narodilo pět krásných štěňátek, 4 kluci a 1 holčička. Byla jsem se na Bibi pár hodin před porodem podívat a věřím, že je ráda, že už má vše za sebou :-) Držíme palečky, aby šlo vše jak má a Bibi i štěňátka byli v pořádku!

Tady pár foteček z 1. dne

4.6.2013 - Max záchranářem

Maxík má od začátku června nový domov. Stala se jím chovatelská stanice Krásná Lukrécia, jejíž úžasní a moc milí majitelé se věnují záchranařině. Se svými čtyřmi zlatými retrievery každý den trénují, udržují kondici a věnují se psí zábavě. Nyní se mezi ně přidal i Max a jsem přesvědčená o tom, že je to přesně to, co odpovídá jeho povaze a nabitému temperamentu. Dostávám samé skvělé zprávy o tom jak se Maxík má a tím se utvrzuji v tom, že to bylo správné rozhodnutí :-)

1.6.2013 - Klubová výstava RK - Konopiště

Velmi deštivou sobotu jsem strávila s Maxem a Rockym na klubové výstavě v nádherném prostředí okolí Konopiště. Bohužel počasí bylo opravdu strašné, pršelo velmi silně a trávník byl rozbahněný a nasáklý vodou. Všichni psi byli mokří a špinaví pár vteřin poté, co vešli do kruhu.

Začínala jsem s Maxem. Přihlásila jsem ho do mezitřídy, kde se umístil na 2. místě a získal titul res. CAC :-) Je to krásný výsledek a mám moc velkou radost :-)

 

Později jsem pokračovala s Rockym. Byl přihlášený do speciální klubové soutěže Šampion šampionů. V této soutěži startovalo celkem 27 retrieverů, kteří získali titul šampiona v letech 2006 až 2013. Stále nemohu popsat pocity štěstí z toho, že Rocky tuto soutěž vyhrál a získal titul Šampion šampionů RK 2013 a to volbou týmu úžasných britských rozhodčích. Jsem na Rockyho moc pyšná! Styl jakým se pohyboval a vystavoval byl jako sen, užívala jsem si jeho předvedení tak jako nikdy! :-)

Na této klubové výstavě dosáhla také výborného výsledku Meggie dcera Away from Brooklyn Dorado Blanco, která se ve třídě mladých, v obrovské konkurenci 22 fen, umístila na nádherném 2. místě! Naty, gratuluji, byly jste úžasné :-)

19.5.2013 - Světová výstava Maďarsko - Budapešť

Úžasné zážitky ze světové výstavy i z nádherného města Budapešť si budu pamatovat hodně dlouho. Děkuji Magdě, mé kamarádce, za skvělý víkend a podporu a děkuji Nikolett Ilyés a jejím rodičům za to, jak se o nás starali a připravili nám dechberoucí noční prohlídku Budapešti!

Vše ohledně výstavy bylo skvěle organizované a atmosféra u kruhů byla úžasná! S Rockym jsem nastoupila do třídy otevřené s celkovým počtem 37 psů. Rozhodčí Mr. Laurent Pichard (CH) nás posunul z této velké konkurence do první desítky, což považuji za ohromný úspěch a jsem stále moc šťastná! :-)

Odpoledne jsme nastoupili do soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu s dalšími potomky "Bonett Bride". V obrovské konkurenci asi 60 skupin jsme se probojovali mezi nejlepších šest! Byl to úžasný zážitek!

 

Gratuluji naší chovatelce Krisztině Suli k velkým úspěchům jejích odchovů na této světové výstavě a děkuji za úžasného psa jakým je Rocky!

4.5.2013 - Mezinárodní výstava Praha

V sobotu jsem vyrazila s Meggie a Rockym na výstavu do Prahy. Rozhodčího Petra Studeníka považuji za nejlepšího rozhodčího v ČR a musím říct, že se mi to opět potvrdilo, psi a feny, které vybíral byli opravdu nádherní!

Meggie nastoupila ve velké konkurenci ve třídě otevřené a z celkového počtu 12 fen se umístila na 3. místě :-) Měla jsem velkou radost! Ale ještě větší radost jsem měla z Rockyho, který se umístil na 1. místě, získal titul CAC a dokonce i res. CACIB :-) Rocky tak začal českého šampiona :-) Stejně tak i Meggie sestřička Clára, které jsme to moc přáli!

Morgiana Misantos "Meggie" - V3

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky" - V1 CAC, res CACIB

 

27.4.2013 - Meggie a sestřička Clara

Sestřičky se poslední dobou vidí docela často a tak jsme jim musely s Léňou udělat i jednu společnou fotečku. Moc jim to tam oběma sluší :-) 

Vlevo Mallorca Misantos (Clara), vpravo Morgiana Misantos (Meggie)

 

27.4.2013 - Meggie odchovy na výstavě

Na konci dubna se Meggie krásné děti Brook a Benji zúčastnili výstavy a oba dopadli skvěle :-) Jejich maminka Meggie i já, jsme na ně moc pyšné a gratulujeme jak jim, tak jejich páníčkům za skvělou prezentaci!

Away from Brooklyn Dorado Blanco, Mezinárodní výstava Opole, Polsko, V4

Away from Manhattan Dorado Blanco, Pojizerská výstava, V2

28.4.2013 - Klubová výstava Humpolec

V neděli jsem po velkém úspěchu předchozího dne v Drážďanech ještě vytáhla Rockyho na klubovou výstavu do Humpolce. Měla jet se mnou i starší dcera Laila, která se měla zúčastnit odpolední soutěže Dítě a pes, ale bohužel byla nemocná a tak musela zůstat doma.

Poté co jsem na místě zaslechla, jak přísně rozhodčí posuzovali předchozí první den klubové výstavy, se mi toto potvrdilo na vlastní oči u tříd, které byly v kruhu před Rockym. Déčko nebylo nijak vyjímečné a vybíralo se do pořadí i z VD, neboť hodnocení Výborná dostávali méně než čtyři psi.

S Rockym jsem nastoupila do mezitřídy s celkovým počtem 9 psů. Posuzování bylo dlouhé, ale když jsme se dozvěděli, že máme známku výbornou, měla jsem velkou radost. Ještě větší radost přišla poté, co se pan rozhodčí rozhodl postavit nás k prvnímu místu! I když jsme nezískali s prvním místem žádný titul, stále si moc vážím toho, že jsme dosáhli takového výsledku :-)

Krásná fotka od Magdaleny Němcové z chovatelské stanice Touch of Heaven:

Bonett Bride to Dorado Blanco (Rocky) - V1

 

27.4.2013 - Mezinárodní výstava Německo - Drážďany

V sobotu jsem vyrazila na výstavu do Drážďan s Lenkou Formanovou, majitelkou Clárky (sestřičky naší Meggie) a s kamarádem. Nikdo z nás předem nečekal, s jakými výsledky budeme odjíždět :-) Paní rozhodčí jsem neznala a nevěděla jsem, co můžeme očekávat. O to větší bylo překvapení, když se Max, Rocky i Meggie umístili všichni na prvním místě a Max ještě přidal titul Junior BOB. Mám velkou radost :-)

Za fotky moc děkuji Juttě Wolf z chovatelské stanice Catch the Wind! :-)

Golden Countryside's Jewel General (Max) - 1x Anw. Dt. Jug.Ch.VDH, Junior BOB

Bonett Bride to Dorado Blanco (Rocky) - V1 Anw. D. Ch. VDH

13.4.2013 - III. Prokopův pohár

V sobotu jsme vyrazili zúčastnit se III. ročníku Prokopova poháru pořádaného Výcvikem retrieverů. Startovalo neuvěřitelných 53 psů rozdělených do čtyř skupin.

Max a Rocky startovali dopoledne ve třídě otevřené. Disciplíny byly čtyři a byly hodnoceny jako na WT, tedy každá disciplína s maximálním počtem bodů 20.  V této třídě startovalo 19 psů a umístili jsme se někde asi uprostřed :-) Rocky se umístil na 9. místě a Max na 11. Zde malá předstartovní fotodokumentace :-)

Odpoledne startovala třída TOP o počtu 18ti psů, mezi nimi i Meggie :-) Disciplín bylo pět, bylo tedy možné získat 100 bodů. Disciplíny byly náročnější, ale Meggie si s nimi poradila dobře, vlastně více než dobře :-) Umístila se totiž na 2. místě s celkovým počtem bodů 97!!!! Udělala mi velikou radost! Zde vítězné foto.

 

18.3.2013 - Velký úspěch Memphise ve Finsku

Dostala jsem úžasnou zprávu z Finska! Memphis podstoupil vyšetření očí na genetické vady a výsledek je "oči čisté". Mám velkou radost!!! :-)

Memphis také absolvoval svou první výstavu :-) Na začátku března se zúčastnil výstavy ve městě Kaarina. Memphis dostal od rozhodčí z Mrs. Gill Hare (UK) úžasný posudek a zasloužil si první místo :-) V soutěžích se pak stal Best Dog Puppy :-) Gratuluji Heidi!!!!

22. - 24.2.2013 - Nitra CACIB

Prodloužený víkend jsme strávili na výstavách v Nitře :-) Byl to docela náročený víkend, plný adrenalinu, napětí, radosti, štěstí..... zkrátka všeho! Největší radost nám udělala Meggie, která zde dokončila svého šampiona krásy Slovenska! Byla - a stále jsem - opravdu strašně šťastná! Neměli jsme poslední dobu lehké období v našem chovatelství, takže tento úspěch je ceněn mnohonásobně :-)

Na sobotní a nedělní výstavě jsem vystavovala také Rockyho a Maxe. Maxík se umístil na 3. a 4. místě. Rocky oba dny na druhém místě s titulem res. CAC :-) Oba dny měl ve svém kruhu velkou konkurenci od pejska, který si odnesl jak CACIB, tak BOB :-) Nebudu říkat, že jsme měli smůlu mít zrovna tohoto psa v naší třídě, protože ti lepší a úspěšnější jsou tu přece proto, aby nás to motivovalo dál je příště porazit :-)

Na výstavě se mnou byla také Meggie sestřička Clara, která měla krásné posudky a stejně jako Maxík se umístila na 3. a 4. místě.

A v neposlední řadě je tu úspěch Meggie dcerky Brook! Obrovská radost moje a její paničky z prvního místa v obou dnech nám zajistila, že jsme se z tohoto náročného víkendu všichni vraceli s úsměvem :-)

 

8.2.2013 - Rocky už je táta :-)

V pátek 8.2. se v Maďarsku narodili Rockymu a Blonde dva krásní kluci. Držíme palečky mamince i štěňátkům, aby vše šlo jak má :-)

 

2. - 3.2.2013 - dvoudenní výstava DUOCACIB Brno

Jeden z dalších víkendu, který jsme strávili na výstavě :-) Mám velkou radost hlavně z výstavních úspěchů našich odchovů a děkuji páníčkům za jejich úžasnou prezentaci! Bylo hezké vidět ty naše miminka takhle pohromadě!

Výsledky našich psů a také odchovů vypadaly takto:

Morgiana Misantos - sobota V4 (ze 7 fen), neděle V2, res CAC (z 8 fen)

 

Bonett Bride to Dorado Blanco - sobota VD, neděle V (někdy to VD přijít muselo :-) )

Away from Sophia Dorado Blanco - neděle VN3 (z 10ti fen)

 

Výsledky našich odchovů ve třídách dorostu byly výborné :-)

Away from Atlanta Dorado Blanco "Týna", sobota VN3 (ze 6ti fen), neděle VN (Týnka odcházela jako pátá z úžšího výběru - celkem 10 fen)

Away from Brooklyn Dorado Blanco "Brook", sobota VN4 (ze 6ti fen), neděle VN (celkem 10 fen)

Away from Manhattan Dorado Blanco "Benji", neděle VN 

Away from Portland Dorado Blanco "Andy", sobota VN

Away from Richmond Dorado Blanco "Ray", sobota VN3 (z 5ti psů), neděle VN1 (ze 7 psů)

 

A jedna rodinná fotka ze sobotní výstavy.... škoda, že už byli Týnka a Ray pryč, mohli tam být také. Příště :-)

zleva Sofi, Meggie, Brook a Benji :-)

 

19.1.2013 - Procházka na sněhu

V sobotu jsme vyrazili na procházku na zasněžené pole a šel s námi i Sofinky bráška Andy. Moc jsme si to užili :-) Tady je pár fotek....

sourozenci Sofinka a Andy

Copak to tam ta Meggie pozoruje?

 

15.1.2013 - Sofinka cvičí :-)

V lednu napadla krásná sněhová peřina, tak jsem vytáhla smečku na pole, aby se vylítali :-) Sofince jsem vzala na trénování bažanta a je to holka šikovná po mamince, bez váhání čapne a běží ke mě :-) Mám z ní radost!

Sofinka aportuje: 

 

 

Novinky 2012

 

 

28.12.2012 - Away from Santiago Dorado Blanco "Sanchez" na předrentgenech 

Mezi svátky jsem prožívala velké napětí, protože jsem věděla, že se Sanchez a jeho panička Susan chystají v Německu na předrentgeny. K mému velkému nadšení to dopadlo výborně! Kyčle i lokty vyšly nulové :-) Gratuluji Susan a děkuji za tento dárek k Vánocům :-)  

24.12.2012 - Štědrý večer :-) 

             Meggie unavená rozbalováním dárků :-)                                          Rocky a Meggie už mají rozbaleno

 

Vánoční procházka

Před Vánocemi jsme s Magdou vzaly pesany na noční procházku, Meggie musela kvůli hárání zůstat doma, i tak to byla docela velká smečka :-)

Zleva: Max, Rocky, Sofie, Justin, Mia, Sami

 

13.12.2012 - Procházka ve sněhu

 

Rocky: 

 

9.12.2012 - Nedělní cvičení

V neděli jsem za krásného slunečného počasí vzala Meggie, Rockyho a Maxe, abychom trochu pocvičili a nezaháleli :-) Vzala jsem jednoho bažanta a dvě bažantí slepice a vyrazili jsme na pole kousek za vesnici. Musím všechny tři strašně moc pochválit :-) Meggie měla úkoly nejtěžší, Rocky dostal mimo markingu i vlečku a Maxík se hlavně učil být trochu trpělivý a světe div se, šlo mu to :-)

Mezi cvičením jsem ještě občas stihla i zmáčknout objektiv :-)

 

Meggie:

 

Rocky:

 

Max:

 

Speciální a mezinárodní výstava Nitra - Slovensko, 30.11. - 1.12.2012

Po delší době jsem vyrazila na výstavu mimo území Čech :-) Jel se mnou Rocky a Max. Meggie ještě zůstala doma, ale příště s námi už určitě pojede :-)

30.11. - V pátek se mě držely dvojky.... takže pořadí vypadalo takto:

Golden Countryside's Jewel General, třída mladých (7 psů) - V2

Bonett Bride to Dorado blanco, třída otevřená (2 psi) - V2, res CAC

 

1.12. - V neděli se mě už dvojky nedržely, ale do pořadí jsme se dostali.

Golden Countryside's Jewel General, třída mladých (8 psů) - V4

Bonett Bride to Dorado blanco, třída otevřená (6 psů) - V3

 

Výstav v Nitře se také účastnily dvě fenečky z našeho odchovu a dopadly výborně :-)

Away from Atlanta Dorado Blanco (Týna) se zúčastnila všech třech výstav a zvládla to opravdu bravurně! Klobouk dolů holky a velká gratulace :-) Toto jsou výsledky Týnky: 30.11. - VN4, 1.12. a 2.12. VN, pořadí se v tyto dny nezadávalo, ale Týnka si odnesla nádherný posudek a pochvalu!

Away from Brooklyn Dorado Blanco (Brook) se účastnila výstavy v pátek s krásným hodnocením VN2 a z nedělní výstavy si odnesla krásné hodnocení a VN bez zadaného pořadí. Brook byla moc šikovná a rozhodčím se moc líbila :-)

 

Mezinárodní výstava Praha 3.- 4.11.2012 

Na listopadové výstavě v Praze se sešli tři potomci naší Meggie z vrhu "A". Na fotce zleva Sofie, Týna a Benji :-) Vypadalo to, že se opravdu moc rádi vidí :-)

Mezinárodní výstava Praha 3.- 4.11.2012

Tento víkend jsem strávila s Rockym a Maxem v pražském veletržním areálu na mezinárodní výstavě. Výsledky na výstavě nebyly vůbec špatné, nicméně to nechci příliž rozebírat, kdo tam byl, ví o čem mluvím. Nicméně díky úžasné společnosti Krisztiny Süli a Beaty Grasselli jsme si tento víkend moc užily :-)

Maxík získal na této výstavě svůj první CAJC, BOJ a umístili jsme se i v odpolední soutěži Junior Best of Group na třetím místě :-)

 

Rocky získal za víkend 2x titul res. CAC

21.10.2012 - DERBY & CACIB Dog Show - Komarom Hungary

V neděli jsem vyrazila s Rockym na dlouhou cestu do Maďarska. Tam nás přihlásila na výstavu Rockyho chovatelka Krisztina. Jednalo se o výstavu, na které je možné získat titul Derby Winner. Jedná se o titul, o který může pes soutěžit pouze jednou ve svém životě. Rocky nejdříve vyhrál ve své třídě (mezitřída) titul CAC, dále jsme pokračovali titulem Vitěz Derby pes a po soutěži s nejlepší fenou jsme získali titul BEST DERBY WINNER :-) Mezitím jsme ještě někdy získali res. CACIB :-D Ani jsem to všechno nestíhala. Bylo to hodně emotivní!! :-)

 

13. - 14.10.2012 - Severočeské Derby - Malá Skála

Nádherný víkend stravený na severu Čech a úžasná atmosféra na derby! 

V sobotu odvedla Meggie skvělou práci na podzimních zkouškách! Ztratily jsme pouze jeden hlavní bod a dva pomocné bodíky. Tenhle malý rozdíl nás posunul na druhé místo, kdy jsme získali res. CACT, ale jsem moc moc moc pyšná na Meggie a opravdu šťastná za tento výsledek :-)

V neděli se konaly vodní zkoušky. Nikdy jsme tyto zkoušky předtím nedělaly a ani jsem jejich průběh nikdy neviděla, takže to bylo pro nás takové překvapení :-) Meggie byla fantastická! Bohužel jsme hned na první disciplíně, na slídění v rákosí, ztratily dva body a posunuly jsme se do II. třídy. Terén byl náročný a Meggie se nechtělo daleko do rákosí, často se vracela na břeh. Všechny ostatní disciplíny Meggie zvládla naprosto skvěle! Úžasné hodnocení jsme dostali například za handling na vodě a podle rozhodčího pana Řezníčka jsme měly nejlepší marking :-)

Zde nějaké fotky se sobotního dne:

Meggie na slídění s dohledávkou

 

Meggie na markingu                                                                 Vlečka pernaté       

 

 

Vlečka srstnaté

 

 

Chůze u nohy                                                                   Kachna z hluboké vody

 

Pár fotek z nedělního dne:Meggie při slídění v rákosí


 

Přinášení dvou kachen z hluboké vody

 

Chování na stanovišti

 

 

22.9.2012 - Rocky a Max na klubové výstavě v Oslavanech

V sobotu jsem vzala kluky na klubovou výstavu do Oslavan. Výstava byla super, bylo tam spoustu úžasných známých :-) a počasí nám moc přálo! Max i Rocky si vybojovali krásné druhé místo :-) Max poprvé ve třídě mladých a Rocky na premiéře v mezitřídě získal titul Res CAC. Tady kluci na fotkách :-)


Golden Countryside's Jewel Generaly (Max)


 

Bonett Bride to Dorado Blanco

 

 

8.-9.9.2012 - Další obrovský úspěch Rockyho na výstavě v Maďarsku

Rocky strávil svůj poslední víkend v Maďarsku u své chovatelky ve znamení obrovského úspěchu!! Na dvoudenní mezinárodní výstavě získal první den titul CAC a CACIB!!!! Druhý den získal titul CAC a res. CACIB!!! Stává se tak ve svých 16ti měsících čekatelem šampiona Maďarska a čekatelem Interšampiona! Jsme na Rockyho moc pyšní a asi nikdy za něj nepřestaneme děkovat chovatelce Krisztině Suli!!! :-)

31.8.2012 - Golden Countryside's Jewel General (Max) na OVVR

Maxík složil ve svých 8mi měsících zkoušky OVVR na plný počet bodů :-) Jsem na něj moc pyšná!!

 

25.-26.8.2012 - BONETT BRIDE TO DORADO BLANCO - Junior šampion Maďarska

Náš úžasný Rocky získal během jednoho víkendu titul junior šampiona Maďarska a oba dny titul nejlepšího Juniora se svou úžasnou chovatelkou Krisztinou :-)

Kriszti, moc a moc děkujeme :-)

 

23.8.2012 - Rocky na návštěvě v Maďarsku

Na konci srpna se vydal náš miláček Rocky ke své chovatelce Krisztině Suli do Maďarska. Bude tam pár dní a zúčastní se několika místních výstav. V říjnu také pojede s Krisztinou na Evropksou výstavu do Rumunska. Rocky se potkal se svou sestrou, maminkou a dalšími super kamarády a dovolenou v Maďarsku si moc užívá :-)

Rocky se svou sestřičkou Zikk-Zakk

 

18. - 19.8.2012 - Výstava v Německu

Tento víkend jsem strávila na výstavě v Německu s Maxem a Rockym, v sobotu také ještě s Irbym :-) Kluci se vystavovali moc pěkně! Max po dlouhé době na výstavě překvapil, jak se výborně předvedl a dokázal potlačit svůj neskutečný temperament! :-) Max si vybojoval první místo oba dny, Rocky byl oba dny třetí a Irby byl v sobotu druhý :-) Tak si ta místa kluci pěkně rozdělili.


Golden Countryside's Jewel General (Max)

 

Bonett Bride to Dorado Blanco (Rocky)

 

5.8.2012 - Rocky složil maturitu, neboli OVVR

Začátkem srpna jsem vyrazila s Rockym na zkoušky OVVR do Lipníku. Přípravu jsme měli opravdu jen lehkou, protože s osmi štěňátky, o která jsem se předchozí dva měsíce intenzivně starala, nešlo moc trénovat. Rockymu jsem ale věřila a nebyla jsem ani nervózní. Rocky mě nezklamal. Zkoušky složil ve velmi teplém dni a udělal mi velikou radost! Kromě dvou chybiček, kdy mi aport nepředal do ruky, ale položil mi ho na zem, jsme jeli na plný počet bodů :-)

Tady alespoň dvě fotografie z průběhu (Magdi, děkuji za ně :-)

 

 

02.07.2012 - Úspěchy otce našich štěňátek

Otec našich 4týdenních štěňátek, Bonett Bride Double Decker "Flopy" nyní působí jako host v chovatelské stanici Brithness Golden Retriever v Belgii a na místních mezinárodních a klubových výstavách je za poslední měsíc už dvakrát nejkrásnější pes s titulem BOB!!! Štěňátka jsou určitě na svého taťku pyšná :-)

Bonett Bride Double Decker "Flopy"

 

 

23.6. - Mezinárodní výstava Brno

V sobotu jsme jeli s Rockym na výstavu. Bylo to divné být na výstavě pouze s jedním psem :-) Max zůstal doma s Meggie a štěňátky. Byla to poslední výstava v Čechách, které jsme se chtěli účastnit ve třídě mladých, protože se chci nyní začít věnovat cvičení a pracovním zkouškám. Rocky potřeboval poslední CAJC k získání titulu Junior šampion, ale bylo hlášeno 14 psů v naší třídě! Proto jsem šla do kruhu s velkým respektem k ostatním krásným nadějným psům a můj sen o vítězství byl velmi velmi nejistý! Slyšela jsem, že rakouská rozhodčí Susan Höger je velmi důkladná! Rocky se jí líbil od první chvíle a nakonec.... VYHRÁLI JSME!! :-) Jsem stále moc šťastná, že můj sen se stal skutečností a Rocky se stal junior šampionem ČR ve svém věku 13ti měsíců :-) Navíc k titulu CAJC jsme ten den získali ještě BOJ a v odpoledních soutěžích ještě Junior BOG1 :-) Musím znovu a znovu děkovat Krisztině Suli za tohoto neskutečného psa!!!

 

16. - 17.6. Retriever club show - Konopiště

Sobotu a neděli jsme strávili na výstavě na Konopišti, kterou mám moc ráda! V sobotu jsem vystavovala pouze Rockyho a v neděli i Maxe. Max postupil do soutěží o BIS Baby, ale bohužel jsme museli odjet domů za štěňátkama a nemohli jsme se zúčastnit. Myslím ale, že Maxovi to vůbec nevadilo :-)


Bonett Bride to Dorado Blanco (Rocky)

16.6. rozhodčí: Lynn Kipps: V2 (třída mladých 18 psů)

17.6. rozhodčí: Margarete Woods: V2 (třída mladých 13 psů)

Golden Countryside's Jewel General (Max)

17.6. podle slov rozhodčí Margarete Woods: velmi velmi velmi nadějný 1 :-)

 

13.6.2012 - Plavání

Péče kolem štěňátek mi zabírá soustu času! Přesto jsem si našla chvíli i na naše kluky a vzala je k rybníku :-) Měli velikou radost a Maxík už chodí sám do rybníku plavat, přestože ještě plave trochu jako parník a cáká všude kolem :-)

30.5.2012 - Procházka s Rockym 

 

57. den březosti - Morgiana Misantos & Bonett Bride Double Decker

Konečně jsme udělali alespoň nějakou fotečku. I když mám pocit, že na těch fotkách to obří břicho není skoro vidět :-)

 

Výsledky kyčlí a loktů našeho Rockyho

Máme obrovskou radost, že máme oficiální vyhodnocení rentgenových snímků kyčlí a loktů našeho Rockyho (Bonett Bride to Dorado Blanco). Výsledky jsou ty nejlepší, jaké mohou být :-)

Kyčle: 0/0

Lokty: 0/0


 

Mezinárodní výstava Litoměřice 26.5.2012

Další velmi úspěšná výstava. Všichni pejskové, které jsem vystavovala, si odnesli krásná umístění :-)

 
Bonett Bride To Dorado Blanco (Rocky)

Rozhodčí Petr Studeník, V1 CAJC (z 5 psů), BOJ, BOB

V odpolechních soutěžích jsme vybojovali Junior BOG 1 and BOG 3 !!!! :-)

Golden Countryside's Jewel General (Max)

Rozhodčí Petr Studeník, VN1 (ze 2 pejsků)

 

Kuba Misantos

Rozhodčí Petr Studeník, V4 (z 9 psů)

 

17.5.2012 - Světová výstava Salzburg

Ve čtvrtek 17.5., den po Rockyho 1. narozeninách, jsme se jeli zúčastnit světové výstavy v Rakousku. Byla to první světová výstava, které jsme se účasnili, a kterou jsme kdy viděli vůbec. Den před výstavou jsme se ubytovali v hotelu v centru Salbzurku a vyrazili obdivovat fantastickou místní přírodu! Večer jsme věnovali v hotelu přípravě Rockyho, koupání, česání, fenování na příští velký den :-)

Po hektickém ránu, kdy zkolabovala doprava a veškeré příjezdové cesty k výstavišti, byly neprodyšně zacpané, jsme dorazili na místo, kde se nacházel náš kruh. Potkali jsme se tam s fandící výpravou z Čech, která nás přijela podpořit :-) Okolí kruhů pro retrievery bylo obklopeno nádhernými psi a jejich populárními chovateli, které jsem doposud znala jen z fotek a obdivovala jejich úspěchy!

Do kruhu s Rockym nastoupila jeho chovatelka Krisztina a byli opravdu úžasný pár! V kruhu mladých bylo celkem 43 psů! Krisztina s Rockym se stále probojovávali do úžšího výběru, až k našemu obrovskému nadšení získali třetí místo! Byl to nádherný zážitek! Děkuji ještě jednou Krisztině za profesionální předvedení Rockyho :-)

 

 

KCHLS Klubová & speciální výstava Humpolec - 12. - 13.5.2012

Tato výstava byla opravdu hodně úspěšná :-) Všichni pejskové, které jsem vystavovala, dopadli výborně. Náš Rocky a Max si odnesli nádherná umístění a získaná ocenění :-)


Bonett Bride To Dorado Blanco (Rocky)

12.5.2012 - Judge Mr. Richardson, V1 CAJC (z 15 psů), Klubový vítěz mladých, BOJ, Junior BIS

13.5.2012 - Judge Mrs. Richardson, V2 (z 13 psů)

 

Golden Countryside's Jewel General (Max)

12.5.2012 - Judge Mr. Richardson, VN1 (3 psi), BIS BABY

13.5.2012 - Judge Mrs. Richardson, VN2 (3 psi)


Brenda of Dream Team
(matka naší Morgiana Misantos)

12.5.2012 - Judge Mr. Richardson, V1, BOV

13.5.2012 - Judge Mrs. Richardson, V2

 

3. International Dog Show - Dresden (Germany) 22.4.2012

V neděli, po závodech na Prokopově poháru, jsme vyrazily na výstavu do Drážďan. Tentokrát ne s manželem, ale s mou maminkou a dcerkou Lailou. Tím pádem i s pidi foťáčkem, o jehož schopnostech fotit v hale hodně pochybuji :-)

První nastoupil do kruhu Rocky ve třídě mladých, celkem 6 psů a tuto třídu k naší velké radosti vyhrál a získal titul Anw.Dt.Jug.Ch. VDH a stal se čekatelem junior šampiona Německa.

Druhá nastoupila do kruhu Meggie, do třídy pracovní, celkem 4 feny. Panu rozhodčímu se Meggie velmi líbila, ale také se mu líbila Happy od Lucky Srpové a tak nás poslal spolu běžet. A protože běhání v kruhu je pro Meggie stále trochu nuda, umístily jsme se na 2. místě, ale i to je velká radost :-) Získaly jsme titul Res.-Anw.Dt.Ch. VDH.

Rocky dále nastoupil do kruhu při volbě Junior BOB a vyhrál a to jsme ještě nevěděli, že toto není vše ;-) Za hodinu začaly v hlavním kruhu soutěže. My jsme nastoupili do soutěže s ostatními nejhezčími mladými všech plemen. Bylo nás celkem asi 40! V hlavním kruhu vybírali Junior Best of Group. Naše skupina VIII měla osm pejsků a s Rockym jsme vyhráli a postoupili do finále o Junior Best in Show! Rozhodčí vybíral od třetího místa a když jako poslední, tedy 1. místo zaznělo "golden retriever", byla jsem neskutečně šťastná! Byl to vrchol mých dosavadních výstavním úspěchů! Neskutečný zážitek :-)


Bonett Bride To Dorado Blanco (Rocky) - V1 Anw.Dt.Jug.Ch. VDH + Junior BOB

 

Junior BEST OF GROUP

 

 Junior BEST IN SHOW

A náš pohár :-)

 

Morgiana Misantos (Meggie) - V2 Res.-Anw.Dt.Ch. VDH

 

Working Tests - Prokopův pohár 2012

V sobotu jsme se zúčastnili Prokopova poháru organizovaného Výcvikem retrieverů, který oslavil 10. výročí od svého založení. Rocky byl přihlášený do třídy juniorů s dalšími pěti pejsky a začínal dříve než Meggie. Ta byla přihlášena do třídy TOP společně s dalšími dvanácti pejsky.

Rocky byl moc šikovný a já byla s jeho pracováním moc spokojená. Ve finále získal skvělých 66 bodů z 80ti možných a umístil se na druhém místě ze šesti pejsků :-)

Meggie měla také úspěšný den. Především byla šťastná, že může cvičit a prcovat! Dělala disciplíny, které nikdy předtím nedělala. Ve finále získala stejný počet bodů jako Rocky :-) 66 bodů z 80ti možných a umístila se na 5. místě ze třinácti pejsků.

Rocky on Working Test

 

Meggie on Working Tests

 

 

Trénujeme na mezinárodní výstavu Drážďany

Trošku jsme trénovali postoje na výstavu do Drážďan :-)


Rocky                                                                                   Meggie


 

Krytí naší Meggie v chovatelské stanici Bonett Bride

Dne 31.3. a 2.4.2012 byla naše Meggie (Morgiana Misantos) nakryta nádherným psem Flopym (Bonett Bride Double Decker). Věříme, že krytí bylo úspěšné a v červnu se nám narodí štěňátka po těchto úžasných rodičích.

Více naleznete v sekci "Štěňátka"

 

29.3.2012 - Meggie - vyšetření očí

29.3.2012 jsem byla s Meggie na vyšetření očí u MVDr. Beránka. Oči má Meggie v pořádku bez dědičných vad :-) Mám velkou radost!

3.2012 - Výstava NITRADOG

V pátek jsem vyrazila s kamarádkou Magdou a našimi čtyřmi pesany na výstavu do Nitry. Překvapením byla sobotní změna rozhodčích, kdy místo italského rozhodčího posuzoval slovenský rozhodčí, ale tento den získala Megginka svůj první CACIB titul, tak nám změna rozhodčího přinesla štěstí :-) Všichni čtyři pejskové (Meggie, Rocky, Kuba i Justin) získali moc hezký posudek :-) Detailní informace z výstavy najdete pod záložkou "výstavy" :-)

Morgiana Misantos CAC, CACIB                 Bonett Bride to Dorado Blanco V2                           Kuba Misantos V3        

 

Předrentgeny kyčlí, loktů a ramen našeho Rockyho

Ve čtvrtek 1.3.2012 jsem s Rockym navštívila ortopeda MVDr. Skalu v Praze za účelem rozluštění naší devítiměsíční hádanky, zda má nebo nemá Rocky v pořádku kyčle a lokty. Rocky potvrdil kvalitu své krve a svých předků a výsledky jeho kyčlí ukázaly 0/0, loktů také 0/0 a udělali jsme i rentgen ramen, kde je též vše v pořádku :-) Kdyby Rocky nespal v narkóze, dala bych mu z radosti celý věnec buřtů. Budeme doufat, že stejný názor a výsledky uslyšíme po 1 roce věku na oficiálních rentgenech.

Procházka na sněhu, 11.2.2012

Ač celou republiku zavaluje sníh už dlouhou dobu, my jsme se ho tento týden dočkali poprvé. Při teplotě 15 stupňů pod nulou, jsme vyrazili s Magdou a našimi psy Meggie, Miou a Rockym na procházku na pole, kde se fotilo za krásného sluníčka a zároveň i trochu cvičilo. Tady je výběr z mnoha nádherných fotek :-)

Meggie

 

Rocky

 

DUOCACIB Brno 4.-5.2.2012

Tato dvoudenní výstava byla velkým očekáváním pro většinu chovatelů, a to díky velmi prestižním rozhodčím Mrs. and Mr. Henessy z britské chovatelské stanice Rytzilyn. Pro nás skončila velmi úspěšně a velkým štěstím jsme se vraceli z této výstavy domů plni dojmů!


Bonett Bride to Dorado Blanco, VN1 4.2.2012                        Bonett Bride to Dorado Blanco, VN1 5.2.2012


 

Morgiana Misantos, V2 res.CAC 4.2.2012                                 Morgiana Misantos, V1 CAC 5.2.2012      

 

 

21.1.2012 - Rocky na cvičáku

Rocky se šel po delší odmlce opět zdokonalovat ve svých retrívřích vlohách :-) Pod vedením Jindry Hermannové si oblíbil aportování dřevěné činky :-) Pár fotografií ze cvičení máme zde....

 

Mezinárodní výstava Nürnberg (DE) 14.1.2012

Meggie se vystavovala ve třídě pracovní a umístila se na 2. místě z celkového počtu 6ti fen s titulem Res Anw. D. Ch. VDH.

Národní výstava Brno - 7.1.2012

Meggie nastoupila na národní výstavě v Brně do třídy pracovní v celkovém poštu 5ti fen. Meggie vystavila kamarádka Magda a moc jí za skvělé předvedení děkuji :-) Spolu se umístily na 3.místě.

 

 

Novinky 2011

 

31.12.2011 Silvestrovská procházka 

Na nový rok jsme vyrazili s přáteli na procházku s našimi zlaťáčky. Procházku jsme si užili nejen my páníčci, ale i pesani. Bylo moc hezké počasí, probíhalo společné psí focení, konaly se velké psí honičky na poli a také došlo i na válení v blátě. Na fotky z výletu se můžete podívat zde....

 

 

Národní výstava Polsko Świebodzice, 3.12.2011

Tato výstava byla na pěkném místě, skvěle organizovaná. První se vystoval Rocky ve třídě dorostu. Do kruhu s námi nastoupila profesionální handlerka a zlatá medaile na sebe nedala dlouho čekat a byla předána právě této mladé slečně. Přestože jsme s přeteli měli pocit, že tam byl Rocky nejhezčí, tak jsme si odnesli medaili stříbrnou a VN2. Ale nevadí :-) Rocky se předvedl hezky a tak jsem spokojená, neboť to zatím vypadá, že výstavy mu nevadí a cítí se tam dobře.

 

Meggie měla premiéru ve třídě pracovní. Dopředu jsem věděla, že s námi bude v kruhu Růženka od Radky Štenclové, která si jela pro třetího CWC. Nepochybovala jsem tedy o její výhře a V2 mi udělalo opravdu upřímnou radost!!!

 

Mezinárodní výstava Praha, 5.11.2011

V sobotu 5.11.2011 jsme vyrazili na výstavu, kterou jsme konečně měli 15min od domu :-) To se nám opravdu často nestává a tak jsem se moc těšila. Bohužel jsem byla záhy velmi rozčarovaná a zklamaná. Organizačně absolutně nezvládnuto. Chaotické parkování, začínalo se vystavovat v kruzích, když ještě venku stále parkovali vystavovatelé se svými psy. Padající stoly uprostřed kruhů.... atd. Závěrem bylo nepochopitelné posuzování rozhodčích v obou kruzích. Z výstavy jsme tedy jeli velmi otrávení a zklamaní, naštěstí jsme to opravdu neměli daleko. Takže příště asi raději dál, ale radostněji :-)

Bonett Bride to Dorado Blanco - VN                                                Morgiana Misantos - VD3

 

CACT a vítěz zkoušek - Podzimní zkoušky Praha 9.10.2011

V neděli jsem vyrazila s Meggie do deštivého a studeného počasí na podzimní zkoušky Retriever klubu. Přihlášeno bylo 24 pejsků a mé největší přání bylo tyto zkoušky alespoň dokončit. Má nejobávanější disciplína "slidění s dohledávkou" byla až úplně poslední a od přátel, kteří už tuto disciplínu prošli v jiných skupinách jsem dostávala zprávy o příšerném a náročném terénu!

Naše skupina začala vlečkou srstnaté. Pršelo, byla zima a manžel mi jel pro další oblečení a rukavice. Já mezitím čekala, až přijdu na řadu. Ve vlečkách Meggie hodně věřím, takže jsem byla docela v klidu. Meggie nezklamala a obě vlečky, jak srstnaté, tak pernaté, zvládla s přehledem a jejím neskutečným nadšením pro tuto práci! Následující disciplíny jsme zvládaly bez problémů a došly jsme takto až k obávané poslední disciplíně slídění s dohledávkou.

Po shlédnutí terénu jsem se loučila se složením těchto zkoušek. Tráva sahala až do úrovně mého obličeje. Uprostřed terénu vedla vyšlapaná cestička, po které nesměl chodit pes, ale jen vůdce. Meggie musela zdolávat hustý vysoký terén a drala se směry, kam jsem ji posílala. Abych ji mohla poslat na druhou stranu, musela jsem ji vždy připískat k sobě, protože navigace rukou, na kterou jsme zvyklé, jsem využít nemohla, neboť jsme jedna na druhou vůbec neviděly. Ke konci slídění se tráva snižovala a terén byl pak hezky přístupný. Po výstřelu Meggie vyrazila na můj povel dopředu a došla rovnou ke kusu. A bylo to!!! Neuvěřitelné štěstí!!! Zkoušky jsme dokončili se samými 4.

Po návratu do "základny" jsem postupně zjišťovala, že hodně pejsků zkoušky vůbec nedokončilo a pokud ano, zdálo se, že nikdo nemá plný počet bodů. Na vyhlášení se čekalo dlouho, začalo až po 19hod. V tu dobu už bylo jasné, že nebude ani rozstřel a tudíž jsme se staly vítězem nejen skupiny zlatých retrieverů a získali titul CACT, ale také vítězem celých zkoušek :-)

Byl to přenádherný den a strašně moc Meggie gratuluji a děkuji!!! Ve svých 16ti měsících dokázala neskutečnou věc!

Jeden krátký výcvik našeho 4. měsíčního miminka Rockyho :-)

Páníček se ujal výcviku našeho malého psího miminka Rockyho a začali spolu zkoušet kromě základní poslušnosti také aportování. Rocky je takový malý medvídek a šetří silami, takže se naběhá páníček a Rocky se občas zapojí :-)

Tady pár fotek z jejich tréninku.

Klubová výstava Německo - Bernburg, 24.9.2011

V sobotu jsme s přáteli vyjeli na naši první klubovou výstavu v Německu. Meggie byla přihlášená do třídy mladých, neboť jsme chtěli zkusit k našemu dříve získanému CAJC z Německa přidat ještě jednoho...

A jak to tedy vše dopadlo? Ve třídě mladých bylo hlášeno 12 fen. Feny, které s námi byly v kruhu byly opravdu velmi kvalitní! Rozhodčí ze Španělska byl výborný. Meggie se krásně předvedla a vyběhala si v té velké konkurenci 3. místo!

Klubová výstava Oslavany, 18.9.2011

V neděli ráno jsme vyrazili z Brna přímo do Oslavan na klubovou výstavu.

Rocky nastoupil do kruhu štěňátek s dalšími sedmi pejsky, takže konkurence byla veliká! Vystavování zvládl s naprostým nadhledem a pohodovým přístupem a umístil se na krásném 2. místě. Měla jsem z něj velikou radost! :-)

Meggie nastoupila do kruhu v celkovém počtu 8 fen a vybojovala si 3. místo. Pan rozhodčí Aidan T McKiernan vypadal velmi přísně a rozdával VD jedno za druhým, takže jsem byla s hodnocením V3 moc spokojená :-)

Bonett Bride to Dorado Blanco, VN 2                                                   Morgiana Misantos, V3      

 

Národní výstava Brno, 17.9.2011

V sobotu jsme vyrazili po delší době na výstavu. Předtím jsme se hodně věnovali práci s Meggie a tak nebyl na výstavy čas a na trénování výstavního postoje už vůbec ne, takže jsme šli nepřipraveni rovnou na ostro :-) Do prvního výstavování se pustilo i naše miminko Rocky :-) Ten byl v kruhu úplně sám, takže to byl vlastně takový trénovací výstavní den! A jak to dopadlo? Oba byli strašně moc šikovní! :-)


Bonett Bride to Dorado Blanco, VN 1                                                 Morgiana Misantos, V3         

 

Podzimní zkoušky 10.9.2011 - Morgiana Misantos III. cena :-) 188/165 bodů

V sobotu jsme vyrazili do Újezdu u Berouna, kde jsme se zúčastnili podzimních zkoušek pořádaných OMS Beroun. Meggie jsem před zkouškami trénovala především na slídění s dohledávkou, neboť tato disciplína se nám právě při prvním pokusu o tyto zkoušky nepovedla.

Počasí bylo krásné, ale asi až moc :-) Bylo velké horko a všechny disciplíny se konaly uprostřed pole, kde nebyla možnost nikde se schovat. Hodně jsem Meggie polévala hlavu, aby se ozvěžila. Byla tam skvělá atmosféra, dobrá nálada a všichni byli moc přátelští. Hlavní rozhodčí naší skupiny byl Ing. Melion. Zkoušky jsme dokončili se samými 4 kromě přinášení kachny z hluboké vody, kterou mi Meggie položila na zem. Máme tedy ještě hodně co trénovat :-)

 

Výcvikový tábor Albeř 2011, 20.-27.8.2011

Koncem sprna jsme se opět zúčastnili výcvikového táboru v Albeři, kde vloni složil Cory úspěšně OVVR a Meggie přihlížela jako 3 měsíční štěňátko. Tentokrát se věci změnili, Cory na nás shlížel ze psího světa za duhovým mostem, Meggie se coby 15ti měsíční fena připravovala na podzimní zkoušky a naše miminko Rocky přihlíželo všemu dětí :-) Tábor byl samozřejmě naprosto úžasný! Byla skvělá zábava, skvělý program a cvičení pod vedením Evy Píchové bylo naprosto úžasné!!!

Skvěle se nám dařilo v závodu v rychlosti plavání (což jsem trošku u Meggie čekala, jak ji tak znám :-)), horší už to bylo v soutěži o Platošův pohár, kde Meggie mezi disciplínami spinkala, stráááášně unavená vstala vždy jen k vykonání určené disciplíny. Jednoho závodění se zúčastnila i moje 6ti letá dcerka Laila a holky si spolu vyběhaly kostičku...

A cvičení prvních vleček bylo také velmi úspěšné

 

Mezinárodní výstava Augsburg Německo, 23.7.2011

V sobotu 23.7.2011 jsme vyrazili do Německa na mezinárodní výstavu. Počasí bylo strašné. V Čechách svítilo sluníčko a v Augsburgu příšerně lilo a naneštěstí jsme měli kruh zrovna venku. Byli jsme přihlášeni do třídy mladých, kde bylo celkem 6 fen. Meggie se nechtělo v tom dešti vůbec běhat a hlavně se jí nelíbil terén, kde byly velmi drobounké kamínky a bylo jí to nepříjemné. Rozhodčí ze Slovinska vypadal velmi přísně, ale nakonec nás umístil s hodnocením V3 :-)

Národní výstava Mladá Boleslav, 16.7.2011

Na tuto výstavu jsem se moc těšila, protože jel s námi Lavender Misantos - Matýsek, kterého jsme měli vystavit a já se nemohla dočkat :-) Matýsek šel na řadu brzy ve třídě mladých psů. Celkem jich nastoupilo sedm. A jak nám to šlo? Matýsek byl naprosto úžasný!!! Stál jako velký profesionál :-) Panu rozhodčímu se velmi líbil a tak se Matýskovi povedlo získat ocenění V2! Byli jsme všichni moc nadšení, a to jak my a naši přátelé na výstavě, tak i majitelé Míškovi doma u Karlových Varů. Níže fotečka Matýska z výstavy.

A jak dopadla Meginka? Meggie nastoupila ve třídě mladých, kde bylo celkem 10 fen. Z tohoto počtu byly fenky postupně posílány pryč z kruhu až jsme zůstaly v kruhu v počtu pěti fen. Z tohoto počtu jsme byly ale také nakonec při běhání též posláni pryč z kruhu s hodnocením Výborná :-)

MORGIANA MISTANTOS - "Meggie"

LAVENDER MISANTOS - "Matýsek"

 

Lavender Misantos u nás na návštěvě :-)

Ve středu 13.7. k nám odpoledne dorazila vzáááácná a moc očekávaná návštěva. Kdo? Byl to Tonda Míšek s Matýskem (Lavender Misantos) :-) Tonda přivezl Matýska, abychom ho vzali v sobotu na výstavu do Mladé Boleslavy, kam jsme plánovali jet i s naší Meggie. Moc jsem se na Matýska těšila, protože jsem ho viděla už na OVVR a bylo vidět, že je to takový hodný miláček!

Trochu jsem se bála, jak zvládne Matýsek odloučení od své rodiny a smečky, ale od prvního dne mi přišlo, že se mu u nás zalíbilo. Chodili jsme s ním na procházky, cvičila jsem ho a zkoušeli jsme postoj na výstavu. Hned jsme si ho celá rodina oblíbili :-) Je to opavdu velmi rodinný pejsek! Přikládám pár fotek z Matýskových prázdnin u nás :-)

 

Náš nový člen smečky - Rocky

V sobotu 2.7. nastal velmi očekávaný den a my se s manželem vydali do Maďarska do chovatelské stanice Bonett Bride pro nového pejska. Cesta byla velmi náročná a dlouhá, ale na jejím konci čekala krásná medvědí kulička, což rozhodně stálo za to :-) Rocky zvládl cestu zpátky skvěle a první noc vůbec neplakal. Meggie je novým členem rodiny trochu zaskočená, ale určitě si brzy zvykne a vytvoří ničitelské psí komando :-)